Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   641 / 641
(#) andras99 válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 12, 2018 /

Nekem a Sure electronics ADAU1701-es chippel szerelt változata bevált, és árban sem vészes.
(#) Directors hozzászólása Okt 12, 2018 /

Sziasztok!

Ennek a két hangszórónak milyen dobozt ajánlanátok ? Zárt vagy reflex ? Illetve hány literest ?
Autóba lenne "mélyládának" egy aluláteresztő szűrővel. Nagyon jól tudom hogy csodát nem várhatok ezektől a kicsi hangszóróktól, viszont szeretném a lehető legtöbbet kihozni belőlük.
Ami talán fontos hogy nagyon nagy dobozt nem szeretnék mert így is kicsi a csomagtartó.
(#) Kovidivi válasza Directors hozzászólására (») Okt 12, 2018 / 1

13cm átmérő? Én 25cm-nél kisebbel nem építenék mélyládát!
(#) mek-elek válasza Directors hozzászólására (») Okt 12, 2018 /

Inkább mondanám mély-középnek. Azaz társakra vágyna.
Adj fel hirdetést a társkeresőben. A legjobb partinak egy magas szőkét gondolnék. Persze nem tudom, hogy mekkora a kégli.
(#) Directors hozzászólása Okt 12, 2018 / 1

Ezek vannak kéznél, azért szerettem volna ezeket beépíteni. Nagyon jól tudom én is hogy minimum 30cm hangszóró jó mélyládának. Mindenesetre amúgy sem "szétszedni" szerettem volna a kocsit ezzel a hangerővel.
(#) veroka válasza Directors hozzászólására (») Okt 12, 2018 /

Qts=0.64 szóval zárt dobozba való. Dobozra én kb. 25-30 literest jósolnék, de ki kell számolni, mondjuk bassbox-al, ez nekem most nincsen kéznél.
(#) Directors válasza veroka hozzászólására (») Okt 12, 2018 /

Köszi!

Beírtam az adatokat. Egyedül az "Sd" adatot nem találtam a hangszóróról.

hertz.jpg

(#) SlyChocolate hozzászólása Okt 13, 2018 /

Keressgéltem a neten de igazán nem találtam a különböző falap áruk fajsúlyáról átfogó súly táblázatot.
Olyat hallottam, hogy a rétegelt lemez bükkből 800kg/köbmétere, stb....
Van ilyen minden falapot felsoroló fajsúly táblázat?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2018
(#) Firefighter1 hozzászólása Vas, 9:54 /

Sziasztok!

Egy kicsit szeretnék ebbe a témába is belekóstolni!
Szeretnék itthoni hallgatásra ( 4 emeletes társasház, papír falakkal, úgyhogy nem a hangerő a lényeg hanem a "szép" hangzás ) valamit összerakni!
Az elmúlt fél évbe gyűjtögettem és került hozzám pár hangszóró komplett hangláda stb stb pl!
Van egy NoName /InterTronic/ kisrádió, ő merészen azt irja rajta hogy BoomBox, van rajta AUX IN, PC-ről olyan szépen szol.. "mindent lehet külön hallani"
Ugyan akkor van Philips hangládám, az meg olyan mintha a pincéből recsegne egy Sokol rádió.

Összegezve, mit vegyek figyelembe? mi alapján válogassak hangszórót? vagy ha van egy jó láda körülötte és "jol van meghajtva" akkor szinte minden tud szépen szólni?
(#) Ge Lee válasza Firefighter1 hozzászólására (») Vas, 13:11 /

Ha hallottál már néhányszor testközelből élő zenét, akkor gondolom azt sikerült belőle leszűrni, hogy olyat a lakásban nem fogsz hallani a legdrágább hang visszaadó lánccal sem. Ennek csak a közelítéséhez is az kellene, hogy minimum minden hangszer külön csatornán erősítve, és külön, a neki leginkább megfelelő hangszórón, hangdobozon lesugározva.
Maradjuk a zagyvalék zenénél, ahol minden hangszer hangja sztereó rendszer lévén 2db hangdobozból, esetleg egy 2.1-es rendszerből jön.
Vannak a néhány ezer forintos kommersz hangszórók. Ha olyat szeretnél venni ami ezek közül jócskán kiemelkedik minőségben, akkor az árukhoz kb. egy nullát hozzá kell tenni. Aztán úgy zenei anyagtól függetlenül nem árt megbarátkozni azzal a ténnyel, hogy ha pl. szép testes mélyeket szeretnél a szobába varázsolni, akkor az nem fog menni egy 17 centis hangszóróval, meg ilyen 10-20 literes dobozokkal. Viszont a lakásba mély sugárzót úgy 25 centi felett sem érdemes venni, mert azok már elmennek a PA irányába, szép hangokat nem fognak tudni adni. Több, közepes méretű hangszóróból kell kirakni azt az optimális membránátmérőt, amire majd azt mondod hogy ez már igen.
(#) Kovidivi válasza Ge Lee hozzászólására (») Vas, 14:14 /

Én annyit tennék hozzá, ha te Firefighter1 hallja a mélyet, akkor a szomszédok is ugyanúgy fogják hallani, alacsony hangerőnél is. Mély nélkül nem létezhet normális hangrendszer, szóval a szomszédokkal is számolni kell, a papírvékony falak miatt...
A hozzászólás módosítva: Vas, 14:15
(#) pjg válasza Firefighter1 hozzászólására (») Vas, 14:45 / 1

Idézet:
„itthoni hallgatásra ( 4 emeletes társasház, papír falakkal, úgyhogy nem a hangerő a lényeg hanem a "szép" hangzás )”

No akkor ez kell neked! Amióta megvan, a hangszórók be sem voltak kapcsolva. Pedig azok sem rosszak.
(#) mek-elek válasza pjg hozzászólására (») Vas, 15:17 /

Van benne igazság!
Bár nem ismerem ezt a masinát, de az adatai figyelemre méltóak.
A hozzászólás módosítva: Vas, 15:19
(#) pjg válasza mek-elek hozzászólására (») Vas, 17:06 /

Hát még mekhallgatva.
(#) mek-elek válasza pjg hozzászólására (») Vas, 17:19 /

55-ös fejjel könnyen beszélsz.
(#) pjg válasza mek-elek hozzászólására (») Vas, 17:38 /

Mi az 55?
(#) mek-elek válasza pjg hozzászólására (») Vas, 20:25 /

Az üzenetekben keresd a választ.
A hozzászólás módosítva: Vas, 20:28
(#) Peter65 válasza SlyChocolate hozzászólására (») Hé, 12:58 /

A fa fajsúlya nagyon sok mindentől függ. Az alábbi linken olvashatod, hogy mennyi mindentől. Azért lehet mondani értékeket, amit táblázatosan megtalálsz a szövegben.
Bővebben: Link
A rétegelt lemezben lévő ragasztó növeli a fajsúlyt, de ilyen táblázatról nem tudok. Néhány forgalmazó megadja némelyik tábla súlyát. Esetleg abból is visszaszámolható.
(#) SlyChocolate válasza Peter65 hozzászólására (») Hé, 13:09 /

Köszi az infókat.
Következő: »»   641 / 641
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu