Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   639 / 639
(#) zaza99 hozzászólása Csü, 16:06 /

Sziasztok!

Ha a hangszóró felfogatási pontjai 100mm-es négyzet sarkain helyezkedik el akkor 130mm-es hangszóró kell bele?
A hozzászólás módosítva: Csü, 16:11
(#) Pinhead hozzászólása Pé, 19:39 /

Üdv!

Hogyan lehet összekötni úgy több hangszórót, hogy az összes impedancia ne változzon és ne legyen minőségromlás? Ezek egyforma hangszórók szóval nem akarom őket frekvenciaváltóra kötni, de talán létezik valami hasonló elektronikai megoldás.
(#) zaza99 válasza Pinhead hozzászólására (») Szo, 18:19 /

2x 2db-ot sorosan majd a létrejött 2-t párhuzamosan kell összekötni. De így megoszlik a teljesítmény is.
(#) reloop válasza zaza99 hozzászólására (») Szo, 21:34 /

Előbb szoktam párhuzamosítani, utána kötöm a hangszórócsoportokat sorba. Az eredő impedancia ugyan változatlan, de így a hangszórók impedancia menete közötti szóródás jobban kiegyenlítődik.
(#) Mzolee hozzászólása Hé, 20:24 /

Sziasztok!
Reloop RSP-30 hangfalam javítása közben kiszedtem a magas drivert és a mellette lévő védelmet. Át volt forrasztva alul a bemenet a kimenettel összekötve valaki alkotott.

Amit észreveszek hogy az izzóban már a szál le van esve. Visszarajzolás után rá is akadtam a neten is erre a kis áramkörre.
Kérdésem ha csak 12V/10W izzóm van itthon, azzal mi lesz az eltérés? Az eredeti izzón viszont nem látható felirat, csak a netes rajzhoz tudok igazodni. Ja meg az R1-es ellenállás a panelomba az nem 100 hanem 68 ohm-os.
Köszi!
(#) Dióda válasza Mzolee hozzászólására (») Hé, 21:18 /

Ahogy elnézem a kapcsolást 6v plusz gretz híd az kb 8v körül elkezdi zárlatba vezérelni a tranyót így elhezdi a graetz hídon keresztül rövidrezárni a driver előtt a jelet ami így az izzón fog lecsapódni. Az izzó ha túl kicsi akkor a végfok kilövi ha meg túl nagy akkor a graetz híd és tranyó páros fog kegyetlenül izzadni.De szerintem a 12v 20W-os izzó beszerezhető gond nélkül.
(#) Pinhead válasza reloop hozzászólására (») Kedd, 12:24 /

Szóval akkor nem szükséges semmi kütyü hozzá. És ha csak az impedancia egyezik, akkor is elég ez a fajta megoldás?

A helyzet úgy módosult, hogy két egyforma mélynyomó egy közép és egy magas, mindegyik 8 ohm. Ebből kellene egy 8 ohmos hangfalat összehozni. De ha a magasat kihagyhatnám, az lenne a legjobb.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 12:29
(#) Pinhead hozzászólása Kedd, 12:42 /

Még egy kérdésem lenne; Hangfalak összeköthetőek ilyen módon?
Pl: Két egyforma 8 ohm mély párhuzamosan + két egyforma hangfal 8 ohm párhuzamosan, sorba kötve.
(#) reloop válasza Pinhead hozzászólására (») Kedd, 13:37 /

Ez a kötözgetés, csak azonos típusú hangszórókkal működik elfogadhatóan, ilyet építettem már.
A különböző frekvenciatartományra méretezett hangszórókhoz hangváltó kell.
Az azonos impedanciájú, de különböző hangsugárzók soros kapcsolása nem szabálytalan, de neked kell elbírálnod, hogy elégedett leszel-e a hangzással.
Következő: »»   639 / 639
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu