Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Toroid transzformátor

Témaindító: amex, idő: Jan 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   83 / 83
(#) Alkotó válasza zseblampa hozzászólására (») Dec 14, 2017 /

Ettől a kötéstől várnám a kívánt eredményt. Ehhez mindkét véget szét kell bontani, és felmerülhetnek átütési problémák is. Az így kialakított tekercs terhelhetősége 4 A lesz ha az eredeti 12 V valóban 8 A-t bírt.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2017
(#) zseblampa válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 14, 2017 /

Értem! köszönöm szépen!
A 4 amper bőven elegendő!
(#) CsemanAttila hozzászólása Dec 23, 2017 /

Üdv Urak! Valaki btudna segíteni, hogy egyenirányítva hány amper hozható ki ebből?? Köszönöm előre is.
(#) szikorapéter válasza CsemanAttila hozzászólására (») Dec 23, 2017 /

Szia mérd le a kimeneti tekercsek huzalvastagságát abból már lehet valamire következtetni.
(#) CsemanAttila válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 23, 2017 /

A 18v-os az 1mm tolómèrővel mèrve. Maga a sodrott drót.Szigetelèssel együtt 2.5mm
(#) erbe válasza CsemanAttila hozzászólására (») Dec 23, 2017 /

Mekkora feszültség kellene neked és milyen célra? Az 1 mm-es huzal toroidnál 4-5 A-rel terhelhető.
A szigetelés árammal nem terhelhető.
(#) Gafly válasza erbe hozzászólására (») Dec 23, 2017 /

Idézet:
„A szigetelés árammal nem terhelhető.”

Majdnem mondtam, hogy ha még a lakk mellett varnish csövet is hozzámérjük, akkor nagyon félrevezethet a dolog
(#) erbe válasza CsemanAttila hozzászólására (») Dec 23, 2017 /

Egyre nem figyeltem.
A sodrott drót az nem a tekercs, hanem csak kivezetés. Inkább próbálj meg ellenállást mérni!
Nagyon kicsi ellenállások lesznek.
(#) blasz hozzászólása Jan 18, 2018 /

Sziasztok melyik tekercselés forma a jobb a szekunderen,2 vékonyabb párhuzamosan tekerve vagy 1 vastagabb drót?Melyik bir nagyobb terhelést? Köszönöm.
(#) Ge Lee válasza blasz hozzászólására (») Jan 18, 2018 /

Teljesen mindegy. A vékonyabb huzalt sokkal könnyebb a rádiuszokra meghajtani, és feszíteni is könnyebb mivel kevésbé merev, nem rugózik úgy vissza, viszont a két szállal meg macerásabb dolgozni mert folyton arra is kell figyelni hogy egymás mellett fussanak, ne keresztezze egyik szál a másikat. A terhelhetőség pedig a keresztmetszetek függvénye.
Következő: »»   83 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu