Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   171 / 171
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Feb 14, 2024 /
 
Megjött a hid, elvben minden jonak néz ki. A PWM müködik, azzal nincs is baj, a baj azzal a két relével van. Az egyik DC - re reagál, ez az egyik probléma, mert ha a PWM kitöltési tényezöje nem 50% akkor természetesen megjelenik benne a DC komponens és aktiválja a DC relét.
Ezek szerint mégis kénytelen leszek az 50% PWM jelszintjét változtani, hogy a motor sebessége változzon.
Eddig igyekeztem az eredeti 60 Hz-s AC-t utánozni, megprobálok valami nagobb frekit, lehet, higy az segit.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Feb 14, 2024 /
 
Közben rájöttem, mégsem igy kell.

Nekem ilyen jel kell ( kb)

Most már csak azt kell eldönteni, hogy procival vagy 4 ICvel csináljam. A satirozott felület a PWM (1.sor)
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Feb 14, 2024 /
 
Lemaradt a kép.

IMG_7123.jpeg
    
(#) Moliapa válasza pipi hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Szia. végre találtam magyarázatot amit leirtál kondilába izzik , kb féléve dc-dc konvertert épitettem nálamis felizzott és a negativ elolvadt ez kb 1-2 másadperc alatt történt , nálam 12v-rol 40A mutatott a müszer és a fet is (kijött belöle a füst) möködéskptelenné vált , most mégeggy dolog eszembejutott ..elmentem a mágnesér és a kondi megmaradt (erekjének elraktam ismeret hiányába mármint hogy izzik a rézdrot? de..) lábához közeleitve 1,5cm röl megtörtént a bizonyitás , soha nemgondoltam hogy vaslábu lehet. a többi hozzászolásbol mostmár tudom inkább több db kondi és persze nem a legolcsobb kell. mindenkinek köszönöm a tudás megosztását , segitségét , mindenkinek sok füstmenetes épitést. Most énis EGS002 modul és trafos inverter épitésén dolgozom , utánolvasgattam de nemigen találtam ojat hogy régi hegesztötrafo +egs002 + fetek nemtudom jouton haladok-e , hátha másis olvassa , minden jotanács joljön ezerrr köszi további szépnapot
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2024
(#) trickentrack hozzászólása Márc 28, 2024 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérném, adott egy 2014 es LG 32LN540B-ZA típusú tv. Feszültség alá helyezés után semmit nem csinal, bekapcsolásra sem. Viszont van a tápjának egy halk "susogó" hangja. Szemrevételezve ami feltűnt, hogy a szekunder részen egy dióda körül megbarnult a nyák. A dióda egy p6ke30a típusú szupresszor dióda. Ezt hogy lehet kimérni, hogy jó-e? Kimeneteket mértem, csak a 2db 3,5v van meg. A súgás miatt én kondira gyanakodnék, de feleslegesen nem szeretném újrakondizni. Van valami tippetek.

Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 28, 2024 / 1
 
Szia! Én azzal a C103-al kezdeném a cserét... De ha van valamilyen kapacitásmérő műszered, akkor elég lenne megmérni a kondikat, természetesen kisütött, kiszerelt állapotban.
(#) trickentrack válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Köszönöm!
Kínai alkatrész teszterrel esr t is tudok mérni, bár nem tudom mennyire pontos!
(#) jani1987 hozzászólása Márc 31, 2024 /
 
Két ledet kellene meghajtani két darab LM340-el szétválasztott tápról. Mehet egy hűtőbordára? Az egyik 5 voltos a másik talán 12. Deszka modellről tesztelem.
(#) proli007 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 31, 2024 /
 
Igen mert a hűtőbordán a GND van. Persze ha 5V-ot és 12V-ot készítesz. Ha szabályzósra készíted, akkor el kell szigetelni.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2024
(#) jani1987 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 31, 2024 /
 
Pontosítok. Mind a kettőnek 5V kell. Az ellenállások 220 és 2,7 ohm. Így kb 5,05 jön ki.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2024
(#) proli007 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 31, 2024 /
 
A 12V-os stabiból hogy akarsz 5V-ost csinálni és főleg minek? Valamit nagyon keversz. Vagy rosszul fogalmazol. És mi az a "mind kettő"?
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2024
(#) jani1987 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 31, 2024 /
 
Egy 16V-os trafó egyenirányítva táplálja a két stabilizált áramkört a két lednek. Felhasznált alkatrészek száma:
2x220ohm, 2x2,7ohm, 2xLM340, 1db graetz, 1db kond
(#) proli007 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 31, 2024 /
 
De Jani! Mindig a lényeget nem írod le. Mekkora feszültséget készítenél a két stabilizátorral?
Vagy mi a szándékod? Állíthatóra készítenéd, valami Led-sorhoz?
Vagy ezeket azért írod mert ezek vannak a panelen és szeretnél valamit tudni vagy módosítani?
Mert a sima stabi, GND lábán kb 5mA nyugalmi áram van. A 220 ohm, meg a két ellenállás inkább LM317-re hajaz. De annak 50uA csak az ADJ bemenet árama.
(#) pipi válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 31, 2024 /
 
A 2 LM340 nem ugyanaz... Az egyik LM34T5 -> 7805 a másik LM340T12->7812. Az első 5V-os, a második 12V-os. Ne vedd egy kalap alá
(#) jani1987 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 31, 2024 /
 
A problémám a következő. A kapunál való tartózkodást érzékelné egy mozgás érzékelő ami két ledes lámpát kapcsolna. Egyet a kapunál és egyet az ajtónál. Addig kellene világítania amíg bemegyek a házba. Mindkét led 5 voltot igényel. Ehhez mindkettőnek külön tápot készítettem ugyanabból a trafóból mintha egy tápról nem volna egyszerűbb. Dehát én se mindig a legegyszerűbb megoldást választom.
(#) proli007 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 31, 2024 /
 
Oké, ezek szerint két 5V-os tápot készítenél a 16V-os trafóból. Az egyik 5V-os stabilizátor megfelelő hozzá, de a másik 12V-os . Az helyett is egy 5V-os stabi kellene.
A gond az, hogy a 16V váltós trafóból igen magas DC feszültség lesz. Mivel ezek az áteresztő típusú stabik, a bemeneti áram azonos a kimenetivel. És ami a lényeg, elfűtik a nyers DC feszültség és az 5V közötti különbséget. Tehát ha a lámpák áramigénye magas, akkor rendesen fűteni fog a stabi. Tehát ahhoz hogy valamit készíts, ismerni illene a lámpák áramfelvételét. Mert a hűtést és a puffekondit ezek alapján kell kiválasztani. Mert a nyers feszültség csúcsa, kb. 20V lesz.
Persze azt is tudni kell, hogy a trafók feszültségesése a lámpák áramára mekkora lesz. Valamint hogy ha kivezeted a trafó 16V váltófeszültségét a kapuhoz, mekkora lesz a kábelen a feszültség esés. (Mert gondolom, nem a 230V-ot szeretnéd kivezetni.) De ez a feszültségesés neked pillanatnyilag akár esetleg jól is jöhet a magas trafófeszütség miatt..
Következő: »»   171 / 171
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem