Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések

Témaindító: zenetom, idő: Jan 20, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   119 / 119
(#) Sebi válasza rihekopo42 hozzászólására (») Hé, 16:52 /

A rajzod így nem működik.
Amit GND nek rajzoltál, az egy kapcsoló bemenet, amin legalább 1-2V-nak kell lenni a bekapcsolt állapothoz, 0,8V alatt az összes kimenet lekapcsol.
A kimenetre nem szabad ekkora elkót tenni, mert nagyon lerontja a szabályzást. 10µF bőven elég, a szűrést az IC végzi.
A hozzászólás módosítva: Hé, 16:54
(#) rihekopo42 válasza Sebi hozzászólására (») Hé, 17:10 /

Üdv!
Köszönöm!
Az IC előtti 2200µF akkor jó?
(#) proli007 válasza rihekopo42 hozzászólására (») Hé, 18:50 /

Hello!
- Ha a transzformátor 30V váltófeszültséget ad le, akkor az egyenirányított és szűrt feszültség nem 30V, hanem jb. 42V lesz.
- A trafó lábához nem írhatod oda, hogy GND, mert az azt jelentené, hogy közös a kimenti GND ponttal. Ha pedig az lenne zárlat lenne az eredmény.
- Ha a táp terhelése nem ismert, akkor nem lehet megmondani hogy egy pufferkondi megfelelő-e vagy sem. De egyszerű puffer szűrés mellett amperenként 4700µF-os kondit szokás alkalmazni.
- Az 5V terhelése sem ismert. Ekkora bemeneti feszültség mellett várhatóan a stabi tönkremegy, a terhelésre pedig elfüstöl. Lévén hogy ez egy analóg disszipatív szabályzó, legfeljebb 60mA-al lenne terhelhető, ha a tápja a maximális 35V lenne.
(#) Sebi válasza proli007 hozzászólására (») Hé, 19:17 /

Tényleg!
Ezt nem is néztem, hogy a bemeneti DC 10 és 25V között lehet. Az 5V 500mA terhelést bír, a disszipáció max 2W. Hővédelem, túláramvédelem van.
12V AC lehet a trafón.
Előbb utóbb kiderül mire is kell - mert az sem mindegy...
(#) Gafly válasza Sebi hozzászólására (») Hé, 20:33 /

Idézet:
„Előbb utóbb kiderül mire is kell - mert az sem mindegy...”

Ugye két topic-ban is kérdez és párhuzamosan válaszolunk, fél információk alapján....
(#) rihekopo42 válasza Gafly hozzászólására (») Hé, 21:38 /

TDA7497-es végfokhpz kellene a táp...
Köszönöm!
(#) Sebi válasza rihekopo42 hozzászólására (») Kedd, 18:38 /

Én így oldanám meg. És olyan trafó kell, amivel a 30V-ot nem lépi túl a pufferfeszültség, mert a TDA abszolút max. tápja 35V. (Ez kivezérlés nélküli állapot, csak rajta van 35V)
Üzemi tápfesznek 26V ajánlott. Javaslom a 20V AC szekunder feszültségű trafó alkalmazását, amivel kivezérlés nélkül kb 30V pufferfesz tartható, terhelésre pedig kb 24V-ig esik.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 18:47

TDA7497 1.GIF

(#) rihekopo42 válasza Sebi hozzászólására (») Kedd, 22:22 /

Köszönöm szépen!
(#) rihekopo42 válasza Sebi hozzászólására (») Sze, 14:35 /

Lehetséges a 24v-os trafó használata?
(#) Anakin007 hozzászólása Sze, 14:43 /

Sziasztok!

Van egy SP5LG tipusú 5kV-os nagyfesz diódám, ami diódavizsgálóval mérve szakadt. Hihető, hogy attól még jó, csak ezek nagyobb villanynál nyitnak v. valóban KO.?
(#) pucuka válasza Anakin007 hozzászólására (») Sze, 14:54 /

Lehet még jó, a dióda vizsgáló áramgenerátorának feszültsége 1,5 - 9 V körül van. Ilyen kis feszültségre a nagyfesz dióda még alig nyit ki. Próbáld magasabb feszültséggel, pl egy 30 V -os tápegység, 1 kohm soros ellenállás, és feszültséget mérsz a diódán.
(#) Anakin007 válasza pucuka hozzászólására (») Sze, 15:21 /

Köszi az ötletet, igazad volt. Megküldtem 48V-al 4.7k-n keresztül, 3.9V -on nyit a diófa. A defis topikban megkérdeztem már, de akkor itt is, hátha ugyanígy tudok segíteni magamon: van pár 2500V-os, 32A-es tranyóm, doksija szerint "sima" NPN, ugyanígy mérve mindenhogy szakadtak. Diódánként ugyanezen módon mérhetőnek kell lenniük elvileg?
Köszi még1x!
A hozzászólás módosítva: Sze, 16:04
(#) Sebi válasza rihekopo42 hozzászólására (») Sze, 17:10 /

Kockázatos, mert üresjárásban túllépheti a 35V-ot a puffer. Akkor még nem is számoltunk a hálózati feszültség +10%-os tűrésével...
Ha hozzáférhető a szekunder, érdemesebb letekerni belőle.
Össze kell állítani a táprészt és mérni, mert a trafó üresjárási feszültsége is lehet több 24V-nál. Bizonyos esetekben műterhelés segíthet a pufferten.
(#) rihekopo42 válasza Sebi hozzászólására (») Sze, 21:35 /

Jó.
Köszönöm!
(#) baloka hozzászólása Csü, 6:50 /

Üdv! Van köztetek valaki, aki próbálkozott már ezzel a táppal? Elkészítettem, de az a gondom vele, hogy a feszültségszabályozás nem müködik. A kimeneten -30mV-tól +30mV-ig ingadozik a feszültség. A vezérlő rész kijelzés működik. A gombok reagálnak.
(#) proli007 válasza baloka hozzászólására (») Csü, 10:17 /

Hello! Én ugyan nem építettem ilyen tápot (meg mást sem) de működése ennek viszonylag könnyen ellenőrizhető. Tekintve hogy a szabályozás analóg módon megy végbe, a mikrokontroller csak a vezérlő feszültséget adja PWM formában. Vagy is ha egy potival 0..5V-ot adunk a kontroller helyett (kivéve azt) az RC1 és RC2 pontokra, akkor ugyan úgy működni fog a táp. De ha kontroller működésekor az RC1 és RC2 lábon 0..5V mérhető műszerrel, akkor a kontroller már megfelelően működik. De akár az IC3 lábainak feszültség mérésével is el lehet dönteni, hol van a gond.
(#) rihekopo42 válasza Sebi hozzászólására (») Csü, 14:33 /

Jó a 15v, 2,3vA hozzá?
(#) Sebi válasza rihekopo42 hozzászólására (») Csü, 15:54 /

Hejj...

Számolni kell! Az IC kimeneti teljesítménye 10+10+5W=25W. A trafónak ennél legalább
40%-al többet kell tudni. A 15V-tal nincs baj, legfeljebb nem lehet csúcsig kihajtani, de
40...50VA-es legyen.
Következő: »»   119 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Aug, 18. Pé
8:57:37
Jelenleg 211 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu