Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések

Témaindító: zenetom, idő: Jan 20, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   124 / 124
(#) eadx hozzászólása Dec 28, 2017 /

Üdv!
Egy külső hdd rack-et szeretnék megtáplálni 12 és 5 V-al. A 12 V-t azt megoldottam LM7912-el , de a 12 V-ból 5 V-ot csak nagy hőtermeléssel tudtam csak megoldani, LM7905-el. Van esetleg valami kevésbé hőtermelő megoldás erre a feladatra?
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2017
(#) Dudus válasza eadx hozzászólására (») Dec 28, 2017 /

Kapcsoló üzemű táppal tudod kis melegedéssel megoldani a feladatot. Keress rá DC-DC konverter kifejezésre az online kereskedő oldalakon.
(#) eadx válasza Dudus hozzászólására (») Dec 29, 2017 /

Köszönöm.
(#) Epu2 válasza eadx hozzászólására (») Dec 29, 2017 /

Vegyél egy szivargyújtóról működő telefontöltőt ami mrgfelel a célnak. Néhánynak a kimenőfeszültsége terheletlenül magas. Vagy egy kész modult.
(#) Kari55 válasza eadx hozzászólására (») Dec 29, 2017 /

Idézet:
„A 12 V-t azt megoldottam LM7912-el”
Ez nem negatív feszt ad?
(#) eadx válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 29, 2017 /

Valóban azt ad, 7812 van benne.
(#) ntivi válasza Sebi hozzászólására (») Dec 30, 2017 /

Cseréltem TL431-re volt itthon, a feszültség osztó ellenállásai is jók. Igazából minden jó.
Közben a primer oldalon is cseréltem kondikat ismét, mert 33 és 0.47µF helyett 220 és 22µF volt talán de hiába cseréltem így sem változott semmi. Igaz 47µF és 1µF-et találtam itthon szóval most ezek vannak benne.
Most a FAN7601-et akarom cserélni, mert van itthon egy másik táphoz volt véve, csak nem volt időm eddig.
(#) granpa válasza ntivi hozzászólására (») Dec 30, 2017 /

Hogy van benne? 33 nF, és 47 nF helyett, 47 uF, és 1 uF?
(#) ntivi válasza granpa hozzászólására (») Dec 30, 2017 /

A tápvezérlő 7-es láb VCC felőli részén volt 220uF, amit már valamikor cseréltek és én a kapcsolási rajz szerinti 33µF helyett 47µF-et raktam bele. A 3-as láb felől pedig 0.47µF -ot ír a kapcsolási rajz, nekem itt 22µF volt, ezt cseréltem 1µF-re mert csak ilyen volt nekem. A helyzeten nem változtatott egyenlőre.
(#) ntivi válasza Sebi hozzászólására (») Jan 6, 2018 /

Megoldódott a táp gondja. Hogy mitől? Fogalmam sincs. A segítséget ezúton köszönöm mindenkinek.
Csatoltam egy még jobb kapcsolási rajzot tehát egy 19" LG monitor tápról van szó.
Kezdtem ott amit Sebi írt TL431 csere, (ugye amit először felraktam rajzot abban volt D203 és Q210 de valójában az enyémben nem volt), tehát ez nekem tárgytalan.
FAN7601 cserélve, nem segített
A szabályzást átkötöttem a 12V-ra egy feszültségosztóval a TL431-re kaptam egy stabil kb 14V-ot amit terhelve is jó volt, de az 5V terhelésekor ugyanúgy lekapcsolt a táp.
Majd egy saját feszültségosztóval az 5V-ra tettem a szabályzást, az 5V így már beállt stabilan de terhelve ugyan úgy lekapcsolt.
Közben cseréltem primer puffer kondit, meg a jó ég tudja mit. Semmi nem segített!

Végül kivettem az összes ellenállást a szekunder oldalon és mindet kimértem, mind jó. visszaforrasztgattam őket és ekkor lett jó a táp.
Tökéletesen megy stabil 14,7V és 5,1V, terhelve bármelyiket stabilan működik.

Csak arra tudok gondolni, hogy valamelyik smd ellenállásnál elengedhetett a forrasztás, mert igazából ezeknek a ki és beforrasztása után lett jó.

Ha valakinek van néhány perce és a csatolt kapcsolási rajz alapján leírná, hogy ebben az áramkörben az R207 és R208 -nak mi a feladata örülnék neki, mert szerintem ezekkel volt gond. A kapcsolási rajzon az NC azt jelenti nincs bekötve, tehát ott nincs semmi gyárilag sem. Ezen kívül nekem az R205 2,2KOhm nem pedig 3,2.

Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2018
(#) Sebi válasza ntivi hozzászólására (») Jan 6, 2018 / 1

R208 a TL431 munkaellenállása, R207 az optó LED előtét ellenállása. De fogalmazhatjuk úgy is, hogy a munka "ellenállás" az optó LED és soros tagja, amit söntöl R208...
Feltehetőleg a TL431 - optó optimális működését biztosították így, hogy kevesebb áram folyjon az optón.
Ha a 208 nincs ott (forrhiba), akkor durvábban reagál a terhelés változására, ha 207 nincs, akkor szabályzás (visszacsatolás sincs. Erre a legtöbb ilyen kapcsolás füstjelekkel reagálna, de lehet, hogy ez épp kivétel.
(#) riddler17 hozzászólása 20:26 /

Sziasztok!
A kérdésem részben forrasztópákához, de inkább annak tápjához kapcsolódik, ezért teszem fel itt a kérdésem. Hozzájutottam egy kiselejtezett JBC készülék pákacsúcs tartó egységéhez,ehhez hasonló. Szóval csak ez van meg, a meghajtó áramköre, trafó, az nincs.
Van itthon ilyen laptop 19V 3A-es tápom, ha arra rádugtam, a táp leszabályozott, nem lehetett mérni a kimenetein semmit. Ha viszont a labor tápegységemre kötöttem és beállítottam DC 10-12V 2A-t, akkor megfelelően felmelegedett és tudtam is használni. Viszont az üzemeltetéséhez nem szeretném a labor tápegységemet igénybe venni, egy külön áramforrásról szeretném hajtani.
Hogyan lehetne ezt megoldani? Ha veszek egy ilyen tápot, akkor ez nem fog leszabályozni?
A lényeg, hogy felmelegedjen, nincs szükségem vezérlő vagy hőfokszabályozó áramkörre.

Köszönöm szépen!
(#) Bakman válasza riddler17 hozzászólására (») 22:04 /

Labortápegységgel meg tudod állapítani azt, hogy mekkora feszültség és áramigénye van a pákának. Ehhez válassz tápegységet, lehetőleg beállíthatót. Ha túl sok feszültséget adsz a pákának, akár másodpercek alatt tönkremegy.

A 19 V-os tápegységed szerencsére lekapcsolta magát és nem a pákádat tette tönkre.
Következő: »»   124 / 124
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu