Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések

Témaindító: zenetom, idő: Jan 20, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   128 / 128
(#) Sebi válasza bigali hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /

Igen. Amint írtam, a 723-as IC 150mA kimeneti árama kevés a kis erősítésű 2N3055 nagy kimenő terheléshez tartozó bázisáramának biztosítására. Ezért az egész szabályzókör a "határon" van, egy-egy terhelésváltozás már kisebb-nagyobb negatív "tüskét" eredményez az 5V kimenőfeszültségen, amit vagy a proci brown-out áramköre, vagy a külső reset IC észrevesz és a hibás programvégrehajtás elkerülése érdekében újraindítja.
(#) bigali válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /

megoldotta a problémát
maxi thx
(#) gyulank hozzászólása Máj 11, 2018 /

Az mitől lehet, hogy 1,5V helyett 5,05V van, 3/6,98; 4,5/8,9; 6/10,85; 7,5/13,2; 9/15,23; 12V/19,05V?
(#) Sebi válasza gyulank hozzászólására (») Máj 11, 2018 /

Mert ez nem stabilizált tápegység. Az értékek a névleges terhelés közelében értelmezendők.
(#) gyulank válasza Sebi hozzászólására (») Máj 11, 2018 /

Gondolom elírták, 1A a max kivehető áram a huzalvastagság miatt, 12V a legnagyobb feszültség, vagyis 12W max, és 18VA. De én minden ilyen kis feszültségű dolgot kis teljesítményűnek láttam. Legalábbis 12V alatt többnyire elemes cuccok vannak, ezekre akkor nem ajánlott rákötni?
(#) Sebi válasza gyulank hozzászólására (») Máj 11, 2018 /

Ezért szokták ráírni a készülékekre, hogy "csak a hozzávaló" adaptert alkalmazzák. Ezek gyakran ugyanilyen eltérést mutatnak terheletlenül, de a készülékkel beáll a fesz. a névleges értékre, mert pont akkora a trafó, kondi stb., ami ahhoz az áramfelvételhez illik.
Ezzel is lehet próbálkozni: legkisebb feszültségről indulva - és azt műszerrel mérve - addig mész feljebb, amíg megfelelően beáll az adott készülék fogyasztásával.
Hangtechnikai motyóknál általában erőteljes brumm tapasztalható - kivéve, ha belső stabilizátora van.
(#) erbe válasza Sebi hozzászólására (») Máj 11, 2018 /

Volt hasonló esetem. Távvezérelt kapucsengőre rákötöttek ilyen tápegységet. A 9 V DC bemeneten terheletlenül 17,6 V ment be a tápkapcsoló 9 V-os állásában. Véletlen szerencse, hogy belül volt egy ellenállás és 9V-os Zener. Így csak az ellenállás füstölgött.
(#) bigali válasza bigali hozzászólására (») Máj 21, 2018 /

Hello Leute.
Sajnos nem oldódott meg a gond mint ahogy azt feltételeztem.
Két darab ilyen tápom van, felcserélve őket az egyik jól működik, a 12 V unreg fesz. csak 10.5V-ig esik, ezzel jól megy, a másikon 7 V alá esik , ez már megakasztja a rendszert.
A trafó ad elég teljesítményt, ez biztos. Amit kicseréltem a tápban és mégsem jó valami : DB1 35A diódahíd, TR5 Darlington az 5V stabilhoz (ez utóbbi biztosan nem hibaforrás, leellenőriztem), pufferelkók.
Lehetséges hogy a dióda híd nem ad elég teljesítményt ?
Már nem tudok más okot találni.
Az eredeti diódahíd CM3501, az új benne KBPC3510.
Ötlet?

psu.jpg

(#) erbe válasza bigali hozzászólására (») Máj 21, 2018 /

Mérj terhelten feszültséget a trafó szekunderén is! Mennyi terhelés nélkül és mennyi X A árammal terhelten?
A másik tápnál is.
Más: A 3501-es híd elvileg 35 A 100 V. A 3510-es híd 35 A 1000V. Amire nem szoktak odafigyelni, hogy a nagyobb feszültségű diódák nyitófeszültsége is magasabb szokott lenni a vastagabb záróréteg miatt. Nem sok, de kis feszültségnél észrevehető.
(#) bigali válasza erbe hozzászólására (») Máj 21, 2018 /

Totál mindegy mennyi a szekunder. A másik táppal jól működik.
De rámértem, és ugyanaz a kettő, nem ott esik a fesz.
(#) erbe válasza bigali hozzászólására (») Máj 21, 2018 /

Akkor nagy valószínűséggel a diódahíd a ludas.
(#) Sebi válasza bigali hozzászólására (») Máj 22, 2018 /

Mivel más nem maradt, cseréld F1, F2, F3 biztosítókat. Igaz, hogy kisebb értékűnél, de előfordult velem, hogy több, mint 2V esett a biztin. És itt minden bekapcsolásnál 18000µF-ot kell töltenie, ami "kifárasztja" a huzalt benne.
(#) bigali válasza Sebi hozzászólására (») Máj 23, 2018 / 1

Megnéztem, és egyből a kezembe maradt a bizti foglalat füle.
Több mint gyanús. Fene sem gondolná.
(#) Sebi válasza bigali hozzászólására (») Máj 23, 2018 /

Van ilyen... Fárasztó munkája van sok ampernél.
(#) bigali válasza Sebi hozzászólására (») Máj 26, 2018 /

Sajnos nem nyert
(#) Sebi válasza bigali hozzászólására (») Máj 26, 2018 /

Tégy a 18000µF mellé egy 4700µF-ot, változik-e? Lehet, hogy cserélted, ennek ellenére mégis kapacitás-szegény.
Mert: a trafó kizárva - másik táppal OK,
graetz cserélve - nem segített (tehát a régi is jó lehet)
puffer cserélve, de mégis lehet hibás.
Csak ezek az az alkatrészek határozzák meg a terhelt nyers (12V körüli) feszültséget.

Végezz összehasonlító méréseket a jó és a rossz táp graetz diódáin a teljes terhelés alatt.
Hány V esik 1-1 diódán?
(#) Sebi válasza bigali hozzászólására (») Jún 18, 2018 /

Idézet:
„más nem maradt, cseréld F1, F2, F3 biztosítókat”

Mint minden más, ez is öregszik... Sötétben figyelve (ha nem homoktöltésű) néha látható, hogy a kondi töltésekor picit felizzik, ez fáraszja ki.

Örülök, hogy végre sikerült!
(#) Moderátor hozzászólása bigali hozzászólására (») Jún 19, 2018

Ez a szóhasználat itt nem elfogadott!
Következő: »»   128 / 128
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu