Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó

Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   49 / 49
(#) uniman válasza airween hozzászólására (») Hé, 21:40 /

OK...a vezérlő leírásában ez olvasható:
3-8 Bemenet, a biztonsági fotocellához ..., a zárási munkafázisban.
Normál állapotban zárt kontaktus (NC)
Csak a zárási munkafázisban működik. Nyitáskor nem aktív.

Ha a zárási fotocellát nem használja, hidalja át a 3-as és a 9-es sorkapcsot!

Ha a nyitási fotocellát nem használja, hidalja át a 4-es és a 9-es sorkapcsot!

Ennek ellenére én a 3-8 és a 4-8 sorkapcsokat szoktam összekötni, ha nincs fotocella...
Neked is azt javaslom, hogy a FOTO1 fotocellának a relé kivezetéseit (C-NC) a 3-8 pontok közé kösd be.

Persze a meghibásodott fotocellák is tudnak vicces működést okozni...vagy bogarak által beszennyezett belsővel.
A hozzászólás módosítva: Hé, 21:45
(#) airween válasza uniman hozzászólására (») Hé, 21:47 /

Hello,

Idézet:
„Neked is azt javaslom, hogy a FOTO1 fotocellának a relé kivezetéseit (C-NC) a 3-8 pontok közé kösd be.”
- nekem igazából az a bajom, hogy ez most így van, és ennek ellenére nem működik .

Mivel a fotocella vevőt nem igazán néztem meg, és csak feltételezem, hogy abban relé kapcsol, tehát elvileg mindegy, hogy a C-NC bekötés az a 3-8 vagy 8-3, azért én naívan megpróbáltam fordítva is , hátha valami félvezető kapcsoló van, vagy a C közös a táp valamely pólusával - de semmi változás.

A 3-9 és 4-9 kötéseket szerintem fontosak, a 4-8 pl nem működik, azzal már szívtam egy 2 órát, mire észrevettem, hogy 4-8 van, nem 4-9, és úgy nem működött. Arra gondoltam, hogy a kontroller mér valami áramfelvételt a fotocella adó és vevő tápon, és ha nem folyik áram, azt hibának veszi...

Mindenesetre köszönöm az eddigi fáradozásokat és figyelmet, igyekszem valamit megfejteni belőlük .
(#) uniman válasza airween hozzászólására (») Hé, 21:58 /

Esetleg még megpróbálhatod a fotocellát bekötni a "FOTO 2 nyitáskor és záráskor aktív fotocella" helyére, a "FOTO 1"-et pedig átkötöd...vagy már ez is meg volt?

Az a meglátásod, hogy "a kapu most ennek a logikának megfelelően működik", ez nem biztos, hogy OK, mert a kapumotor a kapu jobb és bal oldalára is felszerelhető...és ilyenkor bizony át kell cserélni néhány vezetéket. Én is szívtam már párszor ezzel...pl. az 1 perces "automata zárás" bekapcsolása a vezérlés menüjében nagyon hasznos ez ügyben.
A hozzászólás módosítva: Hé, 22:06
(#) airween válasza uniman hozzászólására (») Hé, 22:21 /

Idézet:
„Esetleg még megpróbálhatod a fotocellát bekötni ... ...vagy már ez is meg volt?”
- nem.

Ez egy kb 6 éve működő kapu, amiben a vevőhöz kimenő kábel tuti, hogy sérült (több ér is, az okot nem tudjuk), és valószínűleg maga a vevő sem megy már.

Csak fotocellát cseréltünk (adót és vevőt párban), ill most ki van húzva egy riasztókábelből a pótlás.

Idézet:
„Az a meglátásod, hogy "a kapu most ennek a logikának megfelelően működik", .. ...és ilyenkor bizony át kell cserélni néhány vezetéket”
- a fenti miatt szerintem ez sem áll.

Ami infó még jól jönne, hogy magát a kontrollert lehet-e tesztelni valahogy, vagy resetelni, vagy van-e olyan hibajelenség, amit leírtam (és - tudom, hogy csak szerintem - nem logikus).
(#) uniman válasza airween hozzászólására (») Hé, 22:49 /

A leírás 14. oldalán le van rajzolva "az alapértékek visszaállítása". dE...rP
Ezután újra kell programozni.
Persze nem árt előtte az összes paramétert felírni egy papírra.
A hozzászólás módosítva: Hé, 22:54
(#) uniman válasza airween hozzászólására (») Hé, 23:14 /

Még a "riasztókábel" nem tetszik nekem...van olyan azokból, hogy vasból van, és csak vékony rézbevonatos. Amúgy is általában min. 0,5 mm2 keresztmetszet az előírás. A nagyfeszültségű kábelektől távol, külön csatornában vezetve...
A hozzászólás módosítva: Hé, 23:14
(#) airween válasza uniman hozzászólására (») Kedd, 8:13 /

A kábelcsere még tervben van, egyelőre jó lenne látni, hogy működik.
És igen, ez a "klasszikus" riasztókábel: 6x0,2mm2 + 2x0,5mm2, sodrott. Nagyfesz nincs keverve.
(#) airween válasza uniman hozzászólására (») Kedd, 20:34 /

Üdv,

kipróbáltam: ha a 3-8 és 4-8 pontokat zárom rövidre, akkor is EF hibát ad.

Lefényképeztem, nem tudom, erre gondoltál-e.

Az nem lehet esetleg, hogy a fotocella teszt ténylegesen tesztel valamit, pl leveszi egy pillanatra a tápot az adóról és/vagy a vevőről, és nézi, hogy megszakad-e közben a 3-8/4-8 (amennyiben van nyitás irányú védelem)? És a korábbi fotocella ezt kezelte, az újban meg valamiért nem enged el a relé arra az időtartamra?

Visszakötve a 3-9 és 4-9 párokat, fotocella nélkül teljesen jól működik az ajtó (mármint zárási védelem nélkül).
(#) uniman válasza airween hozzászólására (») Kedd, 21:21 /

Én már próbáltalak rávenni a fotocella teszt (ideiglenes) kiiktatására...de ha te ezt nem vagy hajlandó megtenni, akkor sajnos nem tudhatjuk, hogy mi történik ez esetben.
A FC jelzés "kilőhető" a vezérlés menüjében...(P8...No-ra állításával)

Arra sem emlékszem, hogy leírtad volna a régi és az új fotocellák típusát...

Én most éppen egy nem szokványos fotocellákkal akadtam össze...egy Came ZF1N vezérlés és FROG motorok bekötése közben...

Ugyanilyen vezetéket használok, de a tápot a két 0,5 mm2-es vezetéken viszem a fotocellákhoz...

Felhasználói kérésre javítva.
A hozzászólás módosítva: 6:07
Moderált hozzászólás

CAME_DIR.jpg

(#) airween válasza uniman hozzászólására (») Kedd, 21:44 /

Ezt a kiiktatást valszeg azért nem értettem (és mintha akkor is valami ilyesmit írtam volna), mert az FC nem a fotocella hibája, hanem a zárt végállás jelzése (ami akkor hiba, ha nincs teljesen zárva a kapu).

Így viszont most értem, megtaláltam a doksiban, kipróbálom.

Viszont - gondolom - ezt a tesztet nem véletlen tették bele, így nem lenne célszerű úgy hagyni, ha netán elindulna a helyes működés. Ez esetben a megoldás az lenne, hogy veszünk másik fotocellát?

A régi fotocella RF31-es volt, az új FT07.

A tápot (24V DC) a riasztókábel 2 0,5mm2-es vezetékén viszem el (piros és fekete), a maradékból 2 0,2mm2-es a relé.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 21:45
Következő: »»   49 / 49
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu