Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kandósok
 
Témaindító: mspike, idő: Jan 17, 2006
Lapozás: OK   49 / 51
(#) kzozo válasza steweo hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Amikor én végeztem (2010), akkor így visszaemlékezve senki nem jegyzetelt laptoppal. Voltak ábrák, rajzok, emeletes törtek, hosszú képletek, amiket nehéz lett volna gyorsan beírni. Az anyagot általában odaadják ppt-ben. Videó felvételeket nem csináltunk, csak audiót.
(#) elektronika95 hozzászólása Szept 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Van pár tárgy, amiből vannak ajánlott könyvek és nem mindegyikhez tudtam még beszerezni, ugyanis nem találtam meg elektronikusan.... esetleg tudna valaki segíteni hogy hol lehet megtalálni az egyetemi könyveket elektronikusan?

Pl. szükségem lenne még:

-Anyagismeret köny: Solymossiné Kalmár Emilia Dr.Lakner József Dr. Pélyi Bertalan: Technológia
, BMF, Kandó Kálmán Vill mérnöki Főiskolai Kar, Bp., 2000.

-Villamosságtan: Dr.Selmeczi Schnöller Villamosságtan példatár. (BMF KKVFK1124).

Matematika: Kovács József, Takács Gábor és Takács Miklós: Analízis, Tankönyvkiadó, Budapest, 1986.

Matematikai feladatok, Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 1998

Előre is köszönöm!
(#) toth_csaba hozzászólása Nov 12, 2016 / 1
 
Tisztelt Kandósok!

Reményeim szerint jövő tavasszal kezdem a tanulmányaimat a Kandón Villamosmérnökként. Szeretnék viszont egy kicsit előretanulni. Legfőképpen a programozást. Láttam több helyen is írták, hogy a C nyelvet oktatják. Tudna valaki ajánlani könyvet, jegyzetet vagy videó előadást ahonnan el lehetne sajátítani ezt a programozási nyelvet?

Előre is köszönöm!

Üdv. Leendő Kandós ( Remélem! )
(#) borvendeg válasza toth_csaba hozzászólására (») Nov 12, 2016 / 1
 
(#) vzoole válasza toth_csaba hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
(#) Villanymozdony hozzászólása Dec 4, 2016 /
 
Kedves Kandósok!

Jelenleg a BME-re járok, de félévkor át szeretnék a Kandóra jelentkezni. Sokan említik, hogy gyakorlatibb képzést nyújt, ami nagy előny lenne számomra. Hogyan lehetséges félévkor átjelentkezni? A meglévő sajnos egyéb okok miatt nem túl sok kreditet el lehet fogadtatni?
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2016
(#) Collector válasza Villanymozdony hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Valószínűleg gyakorlatiasabb, de nem gyakorlatias. Sajnos itthon ez a helyzet, a gyakorlatot az embernek saját magának kell biztosítania.
(#) Gafly válasza Villanymozdony hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Szerintem maradj a BME-n.
Ha nem bírod a tempót, akkor persze lehet lentebb adni...
(#) Gyimate válasza Villanymozdony hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Szia,
Én is a BME-n kezdtem a tanulmányaimat, majd én is átmentem a Kandóra. Én 1 év után jelentkeztem, akkor a felvi rendszerben. Ha gondolod hívd fel a tanulmányi osztályt, ők nagyon készségesen segítenek. Az elérhetőségüket a neptun.uni-obuda.hu oldalon megtalálod. Abban tökéletesen igazad van, hogy gyakorlatiasabb a képzés, a mi szakirányunkon minden képen. Ha kérdésed van, nyugodtan keress privátban.

Máté
(#) fakanal hozzászólása Dec 13, 2016 /
 
Hali valaki meg tudja oldani a mellékletben csatolt automatika feladatot?
(#) szucsistvan123 hozzászólása Jan 27, 2017 /
 
Üdv!
Lenne egy pár kérdésem a villamosmérnöki karral kapcsolatban!
Mik a nyelvi követelmények? (utánaolvastam, de nem teljesen tiszta! :/)
Idézet:
„8. Nyelvi követelmények:

a) A végbizonyítvány megszerzésének feltétele:
Minden nappali alapképzésben résztvevő hallgatónak kritérium tárgyként fel kell vennie két, az egyetem által meghirdetett angol vagy német nyelvű szakmai kurzust, és teljesítenie kell az arra előírt számonkérést.
Amennyiben a hallgató a kritériumtárgyat nem angol nyelven teljesítette, úgy igazolnia kell angol alapfokú nyelvtudását, a Tanulmányi- és vizsgaszabályzat vonatkozó rendelkezéseinek megfelelően.

b) Az oklevél kiadásának feltétele:
Az alapfokozat megszerzéséhez idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél megszerzése szükséges. Az egyetem az angol, német, spanyol, olasz, francia, portugál, orosz nyelvek valamelyikéből letett nyelvvizsgát fogadja el.”


Tehát kell egy nyelvvizsga, meg valami szakmai kurzus angol vagy német nyelven.
Ez utóbbi érdekelne bővebben, pl.: hogy kötelező-e? Mert nem erősségem a nyelv...

FORRÁS
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
(#) Pethical válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Szia!

Igen, csak akkor kapod meg a diplomádat, ha van nyelvvizsgád, ez mindenhol feltétel. Nappalin pedig még feltétel, hogy két tárgyat idegen nyelven kell végig csinálnod, ott ugyebár idegen nyelven van az előadás, a jegyzet, meg a számonkérés.
(#) szucsistvan123 válasza Pethical hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
És ez az ország minden villamosmérnöki karán így van?
Kösz a választ!
(#) Pethical válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 27, 2017 / 1
 
A nyelvvizsga az minden egyetem / főiskola minden karán így van (nincs diploma nyelvvizsga nélkül).
Az idegen nyelvű kurzusról nincs információm.
Itt így van, de ez ne rémisszen meg.
(#) szucsistvan123 válasza Pethical hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Én németet tanulok pár éve, angolt nem nagyon, de egyik sem az erősségem!
Német nyelvvizsgára fel tudnék készülni, de az angol elég húzós lenne!
Ez az idegennyelvű kurzus hány félévben van?
(#) Pethical válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 27, 2017 / 1
 
Akkor veszed fel amikor akarod, a lényeg, hogy 2 tárgy legyen. Nem két nyelven kell amúgy, hanem egyen (angol vagy német) kettő tárgyat.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
(#) szucsistvan123 válasza Pethical hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Azt gondoltam, hogy nem két nyelven kell!
Ezért írtam az angolt:
Idézet:
„Amennyiben a hallgató a kritériumtárgyat nem angol nyelven teljesítette, úgy igazolnia kell angol alapfokú nyelvtudását, a Tanulmányi- és vizsgaszabályzat vonatkozó rendelkezéseinek megfelelően.”


Köszi a választ!
(#) Pethical válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Ja, ez elkerülte a figyelmemet. Erről nem is tudtam. Mondjuk nekünk távoktatáson szerencsére nem is kellett. Addig foglalkoztunk ezzel amíg ezt ki nem derítettük.
Szeptemberben kezded?
(#) szucsistvan123 válasza Pethical hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Nem tudom még, hogy ide megyek-e, vagy a Debrecenire. Az egyetlen problémám ez az idegennyelvi kurzus!
(#) gulyi88 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 27, 2017 / 1
 
Én annó németül csináltam a kritériumtárgyat, meg az angol alapfok igazolására kellett csinálni egy félév angol kezdő kurust is (ezek nem lettek túl fényesek de sikerültek..).
Arra viszont neked nagyon kell figyelned, hogy a beiratkozástól számíott 1.5 névleges képzési idő alatt diplomát kell szerezz, tehát nyelvvizsgát is meg kell csinálnod ezalatt, különben fizetheted vissza a képzési díjat, már ha államilag támogatott képzést csinálsz.
(#) Pethical válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 27, 2017 / 1
 
Én mind a kettőt megjártam már, mind a kettőt villamosmérnökin. Debrecenben kezdtem a Kandón folytattam. Debrecen se rossz, de, ha megteheted, akkor a Kandó szerintem jobb választás. A Kandó az nem véletlen "A Kandó".
Ne félj tőle, meg lehet csinálni azt a két tárgyat és nem is fognak szerintem agyon szívatni vele. Viszont a nyelvvizsgára figyelj. Ha most aránylag beszélsz egy nyelvet akkor még most csinálj egy nyelvvizsgát minél hamarabb. 3-4 év múlva már sokkal nehezebb lesz rá felkészülni, mert addigra sokat felejt az ember. Nekem is az a szerencsém, hogy középiskolában lett, ha most kellene (bár az már 15 éve volt ), akkor nagyon sok idő lenne és nagyon sok pénz, mire újra megtanulom.
(#) Norberto válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 27, 2017 / 1
 
Szia!

Ne félj a német nyelvtől. Én kb. 2 hónap - nem is túl intenzív - felkészüléssel vizsgáztam le Elektronika című tárgyból, német nyelven, a Kandón. Nekem sem életem legszebb pillanata volt és nem is lett 5-ös, de meg lehet csinálni, és meg is KELL csinálni. Ez az összes többi tárgy komolysága és szükséges erőforrásai mellett szinte gyerekjáték. Úgyhogy el tudod végezni, csak egy kis akaraterő és már meg is lesz, észre sem veszed.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Jan 27, 2017 /
 
Köszi a válaszokat!
A debreceni egyetemen is van ilyen kötelező idegennyelvi kurzus? (google-n nem találtam semmit! )
(#) toth_csaba hozzászólása Feb 2, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek!

Olyanok válaszaira lennék kiváncsi, akik a Kandóra jártak és a Villamosmérnökit távoktatásban végezték/végzik. Az lenne a kérdésem, hogy azt írják a konzultációk látogatása nem kötelező, viszont a tantárgyi tematikákban pedig sok helyen szerepel, hogy a vizsgára bocsájtás feltétele a zárthelyik megírása legalább elégséges szinten. Akkor most a zárthelyik a "nem kötelező" konzultációkon vannak, vagy a nyári egy hetes laborgyakorlatokon? Amik ugye köteleezőek. Válaszokat előre is köszönöm!
(#) Pethical válasza toth_csaba hozzászólására (») Feb 2, 2017 / 2
 
Szia! Nem kell bejárni csak a nyári kötelező. Zh is csak nyáron van, évközben max megajánlott jegyért opció. Viszont pár tárgyból van kötelező házi, de azt se személyesen kell bevinni.
(#) elektronika95 hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna segíteni a deriválásban?

https://ehazi.hu/uploads/question//7026_484f2d2398525fbf01c048fbaf1...4e.jpg
Az 1. és 4. feladatra lenne szükségem.

Előre is köszönöm!
(#) elektronika95 hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Ez nagyon jó! Lépésenként is levezeti legalább ha elakadok valahol akkor rátudok nézni.
Köszönöm!
(#) lalalulu hozzászólása Ápr 4, 2017 /
 
Sziasztok!

Jelenleg Pécsen járók villamosmérnök BSc.-re. Ez volt a 2. félévem. Szeretnék átmenni a Kandora a következő félévtől. Ismertek olyat aki mostanában váltott? Szeretném megtudni, hogy melyik tárgyakat fogadják el.

Köszönöm előre is!
(#) elektronika95 hozzászólása Ápr 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna segíteni a Bode illetve a Nyquist feladatban?

A feladat: U2/U1=(1+5s)/(6+5s)
Következő: »»   49 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem