Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő

Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   217 / 217
(#) Doky586 válasza tuki55 hozzászólására (») Szept 4, 2017 / 1

Arra hogy 1-2 perc után füstöl-e, nem-e gyullad ki, a hangja még a szokásos-e..
(#) ferci válasza tuki55 hozzászólására (») Szept 4, 2017 /

Észrevettük..
Ha a trafód csak langyos üresben, pl. 1 óra üzem után, akkor nincs vele gond.
"alex04" belinkelte már, pl. mifélét vegyél.
Na, mégegyszer:
BiMetal Thermostat 70°C
Rászereled a híd mellé közvetlenül a hűtőbordára.
Ahogy elnézem az előzményeket, célszerű lenne, ha hozzáértővel csináltatnád meg és:
- egy KR relét kapcsoltatnál vele, ami pedig szakítaná a primert - erre a célra persze kellene egy kis segédtáp, ami befér a dobozba;
- vagy ha kibírná az adatlap szerinti 10 A üzemi áramot, a szekunder egyik ágát direktben szakíthatná, persze inkább csak 5-6 ampert tervezz.
Híd: KBPC2506 vagy 3506, árban nincs nagy különbség.
Graetz
(#) Chipmunk1960 válasza tuki55 hozzászólására (») Szept 4, 2017 /

Szia, Ha kivágod a hidat a trafó üresben fog menni, melegednie elméletileg nem szabadna. Gondolom ezek szerint üresjárati áramot, hőmérsékletet sem tudsz mérni rajta Így , ha csak egy picit langyos, akkor még elfogadható. A hővédő a tekercselés szokott leni gyárilag, lehet, hogy van is benne, csak nem látszik a szigeteléstől. Elméletileg egy áthúzott téglalap a jele at adattáblán. Gyárilag 100-110 fokosat szokta beépíteni, amit alex javasolt az bőven jó. elég, ha a vasmagra fogatod, 2 kis csavarral, s sorba kell kötni a 230V betáppal. Diódahídból, ilyesmit javaslok, mivel az műszer 30 A -ig zöld. Biztosan van ugyanott, ahol a thermokapcsoló.
(#) Doky586 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 4, 2017 /

Szerintem egy normálisan méretezett trafó vasmagjának a hőmérséklete csak az után emelkedik 100 fok fölé ha a tekercs szigetelése már füstöl és kigyulladt..
(#) Gafly válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /

Idézet:
„A hővédő a tekercselés szokott leni gyárilag,”

Alatt/közben/benne?

Egyébként pontosan ahogyan mondják a kollégák...
(#) tuki55 hozzászólása Szept 5, 2017 /

Köszönöm a segítséget és az infót mindenkinek! Ma sikerült mindent beszerezni! Ennek csak az egyik ága egyenirányított megcsinálom mind a kettőt! (Állítólag jobb) az egyenirányítót bele ültettem egy proci hűtőbe állítólag az kell neki! (Már az meg is van) közbe a hő kioldó helyét megtaláltam de csak a két csati össze volt forrasztva és zsugor cső! Még jó hogy ujonan vettem és nem volt benne! Mindenképp magam akarom megoldani! KIHÍVÁS , még ilyet nem csináltam ha legfeljebb nem megy akkor tescos szatyort bal kézzel fel emelem a kuka tetőt jobbal meg bele rakom!
(#) Chipmunk1960 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 5, 2017 /

Bocsánat a billentyűm kihagy néha.A vasmag, és a tekercs között pontosan.
(#) Chipmunk1960 válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /

Bocsánat a tudatlanságomért, de nem akartam senkit félrevezetni, ezért valaki elmagyarázná, hogy a tápegységen az áthúzott téglalap, mellette egy szám mit is jelent? Melléelve a fenti képeken
(#) ferci válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /

Szerintem biztos tudod te is.. - a tápban lévő trafó tekercsébe "berakott" hőbiztosíték kioldási hőmérséklete.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) Chipmunk1960 válasza ferci hozzászólására (») Szept 5, 2017 /

Akkor nem értem a fenti 2 hozzászólást, "Galfly"és "Doky586"

Általában ha az már kiolvad, az esetleges tűztől védi meg a tápot, de a trafónak már annyi lesz. Nem áramvédő.
A keveredés valszín abból volt, hogy nem a trafó vasára szerelik..

Az emlegetett bimetál pedig a graetz hűtőbordájára lett javasolva általam.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) Chipmunk1960 válasza ferci hozzászólására (») Szept 5, 2017 /

Köszi! Akkor kb hány Celsius a még megengedhető, mert néha némelyik bizony elég meleg, a tekercs, vasmag belsejében meg gondolom még inkább, mert kevesebb a hőleadás.

Ezt éppen arról a cimkéről tudod meg. Nem mindegy, milyen a szigetelése a zománhuzalnak, milyen hőfokig használható.
Más egy forszírozott hűtés, vagy egy zárt dobozos beépítés is. Aztán a vas gerjesztése pluszban melegíti-e a tekercset, vagy menetzárlat, túlfogyasztás miatt megy fel a hőfok a tekercsben, a hőbiztinek édes mindegy.
(#) Tyutyu 49 hozzászólása Szept 12, 2017 /

Tisztelt fórum társak!
Kéréssel,kérdésekkel fordulok hozzátok.Adott egy ACCU-MAT 1 töltő amit egy fórum társunkkal csináltattam, mert nekem nem nagyon van időm kb.semmire. Bár ne tettem volna!
De nem ez a lényeg. Megjött a készülék hiányosan,/ poti,nyomógombok de ezek pótolva lettek/és működésképtelenül. Amikor kibontottam éltem a gyanú perrel,és átnéztem a beültetést mielőtt ráadom a feszt. Mindjárt megtaláltam a 4093 Ic.-t fordítva betéve a foglalatba. Ezt azonnal cseréltem. Ezután megmértem hogy meg van-e az 5V. Hát nem volt csak 3,8-4V, és iszonyúan melegedett. Kiforraszt próba panelra vele. Ott is ugyan az helyzet.Tehát ez is elszállt! Most már megvan az Ic.-k lábánál az a 4,97V.Ez már így jó.Most jönnek a kérdések.
Most azt játsza,hogy Amikor rákötöm a trafót a panelra akkor a piros,és zöld kb.fél fényerővel világít. Ha rákötöm az akksit a sárga led nem/ illetve itt a zöld mert az se megfelelő sorrendben van beültetve/ gyullad ki. Ha a kapcsolót működtetem akkor arra az időre amíg nyomom a megfelelő led teljes fényerővel világít,/ de csak az/ azt elengedve visszatér a fél fényerőre,és a mindkettő világításhoz. Tehát úgy néz ki a feszültséget nem látja, meg a nyomógombok nem működnek, viszont a stabler kis mértékben melegszik.Elszállhatott még a másik két ic is? Kérlek segítsetek merre induljak el a hiba vagy hibák keresésével?
Alkotó társunk paneljai lettek legyártatva.
Következő: »»   217 / 217
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 20. Sze
7:48:18
Jelenleg 204 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu