Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő

Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   230 / 230
(#) Tomi111 hozzászólása Jún 8, 2018 /

Az agydinamókban általában van zener! Nem ad le többet 6V-nál. Enélkül akár 20V-ot is leadhat fordulattól függően. Nem biztos, hogy mindegyikben van.
(#) Chipmunk1960 válasza erbe hozzászólására (») Jún 8, 2018 /

Én nem tudom, nekem semmilyen nincsen, de ezt írta"
Adott egy hat Voltos, harom Wattos bicikli agydinamo," akkor most mit gondoljak?????
(#) proli007 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 9, 2018 /

Hello!
A köznyelvben az áramfejlesztő mindig dinamó volt és maradt. Pedig a bicón sosem volt az. De mindegy, lényeg hogy tudjuk miről van szó!
(#) Chipmunk1960 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 9, 2018 /

Úgy emlékszem az első PF126-ok még dinamóval jöttek ki, aminek nagy korlátja a csúszgyűrűn keresztüli áramlevétel. Talán a '80-as évek vége felé tértek át a generátorra.
(#) pucuka válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 9, 2018 /

Ha csúszógyűrűs, akkor generátor, ha dinamós, akkor akkor kommutátoros. Autóban gyakorlatilag azóta használnak (csúszógyűrűs) generátort, amióta megfelelő félvezető egyenirányítók léteznek.
(#) Chipmunk1960 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 9, 2018 /

A generátorban a csúszógyűrű, csupán a gerjesztési áram átvitelét szolgálja, a nagy áramot az áálórészről veszik le 3 fázisban, ezért tud jóval nagyobb áramot, hatásfokot.
(#) saviola88 hozzászólása Jún 11, 2018 /

Sziasztok!
Van egy univerzális tápom amin lehet állítani a feszültséget. Van rajta 6V, 7.5V, 9V, 12V, 13,5V 15V. 6, 7.5, 9V on 5000 mA, 12, 13.5, 15 volton 3800 mA tud. Kérdésem az lenne, hogy ezzel tudok-e 6Vos és 12V os zselés akkut tölteni? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Chipmunk1960 válasza saviola88 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /

Szia, Természetesen tudsz, de jó lenne legaláb egy ilyen kütyü bele, amivel a feszt/ áramot pontosan be tudod állítani. Van ennek 3 potis verziója, de most nem találtam meg, azon a töltési végfeszültséget is lehet állítani, s ott lekapcsol.
(#) FeketeVipera válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /

Mindenkinek koszonom a valaszokat! Oszinten megvallva nem tudtam arrol, hogy az agydinamo elnevezes muszakilag megteveszto. (Eddig kizarolag erositoket epitgettem, nincs tul sok ismeretem a temaban.) Szerintem a fesz. korlatozo elektronikat le tudom venni rola, mert -ahogy nezem- a szerkezeten kivul helyezkedik el. Erdemes lehet nelkule folytatni a fenti cel erdekeben?
(#) saviola88 hozzászólása Jún 11, 2018 /

Köszönöm a válaszod, már meg is rendeltem
(#) Chipmunk1960 válasza FeketeVipera hozzászólására (») Jún 11, 2018 / 1

Szerintem 1 próbát megér, egy hátig birnia kellene a cellának saccolásom szerint, persze ez nagyban függ a váltások számától. Ha nem próbálod ki, sosem tudod meg!
(#) Epu2 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /

De volt. Háború környékén halt ki. Nekem volt még egy működő és egyenáramot adott. Nagy volt és gyenge. A helyét 100%-ban átvette a váltóáramú.
(#) proli007 válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /

Hello! Én készséggel elhiszem, de a háborúban még nem bicikliztem (maximum lóbálództam). Csak nem értem, miért küzdöttek volna egyenárammal az izzó számára. Mert más világítás még akkor nem volt, mint ahogy dióda sem lehetett benne. A kommutátornál egy csúszógyűrű is egyszerűbb, ha netán a forgórész volt kivezetve.
(#) erbe válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /

Egyik pólus a tengely, másik a forgórész végén egy gömbölyű vég + egy rugós érintkező néhány bakelitdarabon átvezetve. Itt még az állórész a mágnes, a forgórészen volt a tekercs.
Jóval későbbi "dinamókban" a forgórész az állandómágnes és az "ujjas" lemeztartóban a tekercs az állórész. Hasonló a pici szinkronmotorokhoz és a kis léptetőmotorokhoz.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2018
(#) proli007 válasza erbe hozzászólására (») Jún 11, 2018 /

És hogy lett abból egyenáram és főleg minek?
(#) erbe válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /

Nem én mondtam, hogy egyenáramot termelt.
(#) kudlikle válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 13, 2018 /

Köszönöm
(#) Doky586 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 14, 2018 /

Ha egy gyár más célra kis dc motorokat gyártott (pl játékautóba stb) akkor szinte ugyanaz a motor dinamóként is funkcionálhatott. Nem kellett két különböző dolgot gyártani. Egy gépsor.. Nekem ez a tippem.
(#) Imi18 hozzászólása Csü, 8:47 /

Sziasztok!
A lenti egyszerű áramkört szeretném akkumulátor töltésre használni, de szeretném ha egy led jelezné, mikor a töltés kész.
Megoldható lenne e?
(#) proli007 válasza Imi18 hozzászólására (») Csü, 18:18 /

Hello! Bele "rajzoltam" milyen lehetőségek vannak. Válaszd a számodra megfelelőbbet..
(#) Janszi válasza proli007 hozzászólására (») Csü, 19:24 /

Üdv.
Így T2 nehezen fog lezárni
(#) proli007 válasza Janszi hozzászólására (») Csü, 21:27 /

Hello! Miből gondolod? Akkor fog lezárni, ha a bázisfeszültsége alacsonyabb lesz mint az emitter. Mivel az emitter az aksi 12V, vagy 6V-ján van...
(#) Janszi válasza proli007 hozzászólására (») Csü, 22:02 /

Ha épp nincs nyitva a tirisztor.
(#) proli007 válasza Janszi hozzászólására (») Csü, 22:23 /

Na jó, ezt már nem is értem..
Következő: »»   230 / 230
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu