Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PA-400 erősítő
 
Témaindító: Magic, idő: Máj 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Magic hozzászólása Máj 19, 2008 /
 
Van egy zenekari erősítőm, amit fel szeretnék javítani, és ehhez keresek kapcsolási rajzot. Több alkatrészt már átbuheráltak benne, és a munkapontja sem tökéletes. Annyit tudok róla, hogy PA-400, és a neten sem találtam ilyet. Nem egyedi darab, mert már találkoztam több ilyennel is. A fotó alapján hátha felismeri valaki!!!

PA400_2.JPG
    
(#) sentinel válasza Magic hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Nekem ismerős írd le légyszi hogy milyem típusú végtranyók hajtják hátha úgy könnyebb lesz.
(#) Magic válasza sentinel hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Oldalanként 4db 2N3442 (Tesla) -szerintem ez még eredeti.

PA400_3.JPG
    
(#) sentinel válasza Magic hozzászólására (») Máj 24, 2008 / 4
 
Bocsi hogy csak most írok, de hát át kellett nézni mindent,de nem sikerült rábukkannom a kért rajzra, olyat sikerült találnom hogy Reflex RX-500-nak a rajza, ha ez estleg jó valamire.
(#) Magic válasza sentinel hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Köszi szépen, bár ez a rajz teljesen más.
Megpróbálom a két oldalt összehasonlítani, és egyformára építeni.
Kb. 25 éves motyó, és tele van régi REMIX C223 kondikkal. Ilyen alkatrészt kapok még valahol, vagy helyettesítsem?
Üdv.
(#) peterrapid hozzászólása Jún 8, 2008 /
 
hii!!ugy gondolom h vmely részt ide tartozik a kérdésemmm..
van egy PA 300 as végfokom ,csak az vele a baj ,hogy eszi a biztositékokat,mert egyszer a hawerrom rövidre zárta a kimenetet.. biztositékokat megtalpaltam és a végfokot kicseréltem ,pontosabban : 2n3055-ös tranziszorokat újra cseréltem ,és nem kötöttem be rosszul mert csak egy féle képpen tudom a bordára tenni ,szal képtelenség
ennek ellenére h ezeket csináltam az erősítő akármilyen hangerőn torzit.. nem adja ki a rendes hangot ,olyan mintha a cigányok lábost vernének ,alig érteni a szöveget ,magyarán szar...
na és az lenne a kérdésem ,hogy ez mitől lehet???
az előfokkal lehet valami gubanc?
az a baj h az előfokban is 4tranyo van és nem tudom a fajtájukat ,ez baj ,de majd megkérdezem haweromat mert az csinálta az erősítőt...
szal mégegyszer a kérdésem az h mi miatt torzithat a zene?:S
kösz
üdv :peter
(#) peterrapid hozzászólása Jún 8, 2008 /
 
képek
(#) zolee1209 válasza Magic hozzászólására (») Jún 8, 2008 / 4
 
Esetleg ez a kapcsolás lenne?
Az sem lenne baj, ha kimondottan a végfokpanelokról készítenél képet!

400w.jpg
    
(#) Ricsi89 válasza peterrapid hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Az emitter-ellenállásokat megnézném, nehogy az szórakozzon. Vagy egyből cserélhetnéd is őket. Lehet hogy megnyúltak, vagy megszakadtak. Rövidzárlatkor előfordul ilyesmi. :yes:
(#) peterrapid válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
akkor a panelt fényképezzem le? mind a két oldalt?
(#) Magic válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Köszi a rajzot, de sajna nem jó hozzá.

Az enyémben oldalanként 4db 2N3442 (Tesla) teljesítméntranyó van, valamint 3db BC212B, 2db BC182, BD139, BD243, BD244 tranyók vannak. A panelja ugyanúgy néz ki, mint "peterrapid"-é.
Lécci, ha lefotóznád, köszi!
Üdv.
Fec
(#) Magic hozzászólása Jún 12, 2008 /
 
Ja, én kicseréltem az említett alkatrészeket, meg a kondikat, most szinte egy új végfokpanelem van. Hogyan tudnám megfelelően beállítani a munkapontját? -az előzőét beállítottam hallás alapján. Jól szólt, de nagyon melegedett, ezért inkább pontosabb módszer kellene.
(#) djyuri válasza peterrapid hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Szerintem az előfok halt meg. Nekem egyik tranyós végfokomban is így csinálta. De ha már nem tudod másképp beletenni az alkatrészeket,akkor érdemes kivenni,amit tudsz és lemérni egyenként.
(#) peterrapid válasza djyuri hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
értem
kösz
(#) peterrapid hozzászólása Júl 16, 2008 /
 
nos ,szétdöntöttem az erősítőm,megnéztem az emitter ellenállásokat azok jok,volt kettő 3 lábu ic ami kiszakadt a panelbol ezeket vissza forrasztottam ,de akkor is torzitott, mélyebbre néztem és láttam egy panelt ami szerintem az előfok lehet ,ugyanis egy analog ic-t találtam benne : UA741PC
lehet h ezzel vana gond..
(#) peterrapid hozzászólása Júl 16, 2008 /
 
IC-t h lehet lemérni ? v miből állapitom meg h jo?:s
gondolom semmiből,vehetek egy újat
16 lábu ic nemi s olyan drága max egy ezres
(#) sound.man válasza peterrapid hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Nem hinném hogy annak lenne baja. Akkor most torzan szól az erősítő? Vagy mit csinál? Nem az szabja meg egy ic árát h hány lába van Ez amúgy nem drága pár fillér de szerintem nem ott lesz a baj.
(#) peterrapid válasza sound.man hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
igen.torzan szól...
(#) Magic hozzászólása Nov 3, 2008 /
 
Üdv Mindenkinek!

Téma ismét a PA-400-as erősítőm. Még mindig nincs megfelelően beazonosítva. A két oldalt összehasonlítottam, és a jó alapján javítottam a hibákat. Az összes tranyót, kondit, potit cseréltem, kivétel a végtranyókat, és a helyzet szinte változatlan. Annyi javulás történt, hogy most nem recseg a szikkadt kondik miatt, de továbbra is melegszik, és nem szól tisztán, hiányzik a magas. A munkapontot beállítottam, majd rámértem a jó oldal munkapontjára is, és mintha az el lenne csúszva, de mégis az jól szól, és nem is melegszik.
(#) kissanyi válasza Magic hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Esetleg, egy hajszálrepedés a fólián?
(#) hapro válasza Magic hozzászólására (») Nov 3, 2008 / 4
 
Nekem egy ősrégi mono erősítőben volt hasonló problémám, ott a probléma az volt, hogy volt 6 (3-3 különböző sínű) vezetékem és tudtam, hogy az a 6 vezeték valamilyen kombinációban csatlakozik a végtranyókhoz. De hogy PNP vagy NPN esetleg ezek valamilyen kombinációja azt sem tudtam róla...
Na próbálgattam, végül is mindkettő NPN volt és próbálgatás közben amikor a végtranyókra nem megfelelően kötöttem rá a vezetékeket vagy egyáltalán nem megfelelő tranyót tettem a megfelelő helyre akkor csinált ilyet amit írtál.

mindenképp próbálnék végtranzisztort cserélni.
(#) Magic válasza hapro hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Köszi "kissanyi", a fóliarepedés inkább kontakthibára utaló jelénséget produkálna, meg ennél a típusú nyák-nál kizártnak tartom.

"hapro" -elgondolkoztató a felvetésed, köszönöm. Mivel már előttem buherálták, ezért össze fogom hasonlítani a vezetékelést is a jó oldallal. Nálam 4db egyforma végtranyó van (2N3442).
Esetleg egy értékét vesztett (megnyúlt) ellenállás okozhatja?
(#) dbase hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Találtam egy 200w nem szimmetrikus tápfeszről járó 95V-ról, bd249-250 tranzisztoros erősítő. Hátha valakinek megtetszik. Alapba könnyebb szerezni hozzá trafót is.
Bővebben: Link
(#) Magic hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek az érdeklődést ebben a témában, az én erősítőm gondja megoldódott.

A leírtak alapján "hapro" erősítője megegyezhet az enyémmel. Nálam a végfok -oldalanként- 4 db NPN tranyó, 2-2 párba kötve. A problémát a végtranyók emitter- illetve kollektor áramai okozták, ami a munkaponttal megfelelően be lett állítva. -Ja, és a végtranyók -biztos ami biztos alapon- ki lettek cserélve.
Azóta jól szól, és nem is melegszik.
Ha tudok, szívesen segítek a témában.
(#) Magic válasza peterrapid hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Mi van az erősítőddel?
Tudnál feltenni képeket a vég-panelról, és az erősítő többi részéről?
Most van nálam asszem egy ugyanilyen javításon, hátha tudok segíteni.
(#) Magic hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek!

Felismeri valaki a képeken látható erőlködőt?
Rajzot keresek hozzá!
(#) Pioneer válasza Magic hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Szia!

Így hirtelen ránézésre Quad405-re tippelnék, de ennek az erősítőnek már számtalan változata jelent meg.
Van is itt a fórumon egy Quad405-ös topik.

Üdv: Pioneer
(#) djgombi válasza Magic hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Szerintem is Quad 405! Még a teljesítmény is stimmel
(#) pheteeemc válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Na visszatértem pár év után.Lefényképeztem a végfok panelt.Ugy ezekre van rákötve a négy darab 2n3055 tranzisztor.Viszont az előfok része is ugyanígy néz ki,ott is ugyanilyen tokozású tranzisztorok vannak csak az nem melegszik semennyire.Viszont a relé problémám mehszűnt,egy kontakt hiba volt.Sajnos a kis hangerőn még mindig torzít.Lemértem az összes nagy teljesítményű tranzisztort,teljesen rendben voltak(4db 2n3055,előfok oldalon 4db valamilyen,bd244,243 )kiforrasztottam a kondikat,ellenállásokat megmértem,teljesen rendben voltak,már csak a bc 182 tranzisztorok maradtak,azokat a helyén méregettem gyanítván ,hogy jók.Rossz panelminőség miatt nem akartam,de valószínű ott lehet a kutya elásva.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016

DSC_0222.JPG
    
(#) pheteeemc hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Nos rakok fel képet a tápról az előfokról,végfokról.
Plusz-minusz tápot megkapja megfelelően.Egyszer régen rövidre zárták a kimenetet,akkor elposszant a védőellenállás az egyik végtranzisztor,az egyik 6,3A-os bizti,és a bd243-44-es tranzisztor.Ezeket kicseréltem,azóta csinálja ezt,hogy torzít kis hangerőn,maxon meg tisztán szól.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem