Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1445 / 1672
(#) Firefighter1 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
De szerintem itt az egyik 40 centivel feljebb volt! Ezért kellett hozzá ez a turbolade
(#) zsoltee0001 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 8, 2017 / 5
 
Egyszer össze gyűjthetnéd ezeket a Mcgiveres megoldásaidat és csinálhatnál belőle egy power point prezentációt.
(#) attika válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Az addig oké, hogy átfolyik de itt nem arról volt szó, hanem arról, hogy átszivattyúzta. Na majd várjuk meg az illetékest. Nem akarom szétoffolni ezzel a topikot.
(#) don_peter hozzászólása Aug 9, 2017 / 9
 
Nem nagy dolog, de terveztem egy adaptert vagy is kettőt, amely megoldja a TSOP48/56 adaptálást DIP 42-es tokozatra. A lényege, hogy a régebbi, DIP-es IC-t használó játékokat könnyebb legyen javítani, ha meghibásodik. Sajnos egyre nehezebb lesz majd beszerezni a régebbi DIP-es UV epromokat, ráadásul egyre drágábbak is lesznek, ezt jól lehet egy NorFlash memóriával kiválni. 2 külön megoldást készítettem el, az egyik sima 5v-ról működik, csak szűrést és a szükséges felhúzókat terveztem rá, a másik egy sokkal összetettebb és elsőre bonyolultnak látszó, de funkcióját tekintve semmi különbség az előzőhöz képest, csupán annyi, hogy az 5v-os rendszerben 3v NorFlash memóriát is használhatunk. A TSOP56 pedig maximum 1Gbit-ig szolgál majd tárhellyel.
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Aug 9, 2017 / 1
 
Egyrészt az is jó, ha az emelkedés minél kisebb és akkor sokkal hosszabb gumicső volt rajta. Szóval az esővízgyűjtő ~150 liter és amibe átszívtam az egy ~110 literes leselejtezett kerek kuka. Alig van pár milliméter az esővízgyűjtő és a leselejtezett kuka között, annyira egymás mellett vannak.
A 40 cm az gyári adat, ha kicsi az emelkedés, akkor lassabban kicsit messzebbre is el tud pumpálni.
A képen a borostyánnal benőtt baloldali egy fedél nélküli leselejtezett ~110 literes kuka, a jobboldali kicsit magasabb kékes színű pedig a ~150 literes esővízgyűjtő hordó, aminek majdnem az alján volt a pumpa.
Jobban nem tudom elmagyarázni...

IMG_2337.JPG
    
(#) mtomihun hozzászólása Aug 12, 2017 / 5
 
Sziasztok

Én is utánépítettem ezt , (Lajos1969-től vettem az ötletet).
Kész is van, már csak az AVR-t kell felprogramozni, amit még nem tudom hogyan kell.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2017
(#) bgsf hozzászólása Aug 16, 2017 / 4
 
Ma ràhajtottam, kèt daru vezèrlő össze jött......
(#) dudassandor1 válasza bgsf hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Masterpieces!
(#) Mybuster válasza mtomihun hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Szép! Több választásod van megoldhatod a legegyszerübben ha egy arduinoba teszed az avr-t és ugy programozod föl, vagy usb asp-t használsz ehez már kell csatlakozó a panelen, vagy az arduinot teszed debugger modba.
(#) Kékróka válasza bgsf hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Szia!
Szépen el van rendezve, de megérdemli a sorkapocsszámokat meg pár kis táblácskát a relékre is.
Talán picit több helyet hagytam volna a sorkapcsok alatt, csak hogy kényelmesebb legyen a terepen bekötni.

János
(#) trickentrack hozzászólása Aug 23, 2017 / 4
 
Udv!
Igaz nem en keszitettem, hanem Nagynenem. Viszont gondoltam kiteszem. Ha nem ide illik toroljetek.
(#) granpa válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 23, 2017 / 1
 
Nagyon ügyes! Mivel drótból van, ideillik (ha nem is vezeti épp az áramot).
(#) gerry válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Az én nagynéném megveszi a kínai nagykerben a ceruza elemmel működő fehér ledsort és azt beleköti a virágokba. Nagyon szépen világít sötétben és még az elektronikához is köze van.
(#) Alkotó válasza gerry hozzászólására (») Aug 23, 2017 3 / 1
 
Én azt sem tudom a "nagynéni" milyen rokoni fokozatot jelent.
Nekem az lenne világos ha értelmesen leírnák, hogy pl. apám testvérének gyereke az unokatestvérem.
(#) gerleimarci válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Én is bajba szoktam lenni az ilyesmivel Főleg, amikor nagymamám mondja, hogy voltam ángyoméknál...
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 23, 2017 / 1
 
Nagynéni és nagybácsi valamelyik szülőnek a testvére, azaz én nagynénim az apám vagy anyám testvére.
(#) rihekopo42 válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Az ott nem egy tanári zsebkönyv?
Akkor ezek szerint gondolom tanár.
(#) Moderátor hozzászólása Aug 24, 2017
 
Kérhetném az off-topic hozzászólások mellőzését?
(#) trickentrack válasza gerry hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Köszönöm a tippet!
@Alkotó Nagymamám testvére
@rihekopo42 Nem, a lánya tanár.
(#) csatti2 hozzászólása Aug 24, 2017 / 32
 
Dolgozom már egy ideje ezen a projekten, bár még nagyon messze van a vége, úgy gondoltam megosztok pár képet veletek. A szoftverből most még csak egy nagyon kezdetleges verzió fut az eszközön, amivel a hardver elemek működését ellenőrizem.

Ez a kütyü a fényképezőgépem automatikus vezérlését fogja majd lehetővé tenni. Van rajta mozgásérzékelő, fényérzékelő, mikrofon, illetve erőhatások érzékelésére képes szenzor is köthető rá. Ezenkívül van még rajt infravörös ki és bemenet is. A felhasználó 3 nyomógombbal, illetve egy szintén lenyomható forgókapcsolóval (enkóderes) kezelheti majd az eszközt. Képes lesz a tervek szerint mind a kamerát, mind egy vagy két külső vakut is működtetni, illetve későbbi bővíthetőség miatt terveztem rá egy standard RS232 portot is. A most még nem beforrasztott bluetooth modulon keresztül pedig később telefonon keresztül is vezérelhető lesz (a nagyon távoli jövő). Az ikonokat egy külső SPI flash IC-n tárolom majd, a beállítások pedig egy I2C-s EEPROM-on lesznek. A tápellátása lehetséges 12V-os adapterről, 5V USB-ről (pl. powerbank), illetve beépítésre került még egy Li-ion akku a töltő és védőelektronikával együtt.
(#) Gafly válasza csatti2 hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Nagyon szép
(#) csatti2 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) MikulaSan válasza csatti2 hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Az oszt igen !!!
(#) nyuszis2 válasza csatti2 hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
nNagyon profi!
Érdeklődnék, hogy az stm32 mbed környezetben kerül programozásra?
Mivel kommunikál a fényképezővel? éÉs milyen típussal tud összedolgozni?
Vadfényképezésre lesz? vVagy mire kívánod használni a szenzorokat?
Más,. aAz usb USB(powerbank) a beépített aksit tölti, vagy közvetlenül az elektronikát táplálja és leválasztja olyankor a 18650-t?
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2017
(#) csatti2 válasza nyuszis2 hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Nem használom az mbed-et. A program az új low layer HAL-on alapszik, szinte mindent én írok hozzá (a tömörítő algoritmust nem), beleértve az RTOS-t és a periféria drivereket is.

A fényképezőgép SONY A65 lesz (bár mindegy, feltéve, hogy lehet hozzá sima vezetékes buta távirányítót használni). Vettem olcsón utángyártott vezetékes távirányítót, csak el kellett vágni a vezetékét és optocsatolókkal imitálhatóak a gombnyomások.

Nem fotóztam még sose vadat. A célom az volt, hogy minden szenzor a rendelkezésemre álljon, ami csak az eszembe jut. Épp ezért előtte alaposan szétnéztem, mások mit szoktak implementálni, majd én beletettem mindent . Épp ezért ha minden jól megy, akkor ez a kütyü timelapse, HDR, villám, mozgás, hanghatás, stb. fotózásra is jó lesz. Ha pedig kellene még vmi speciális, akkor csak le kell programoznom.

Az USB mindkettőt csinálja, tölti ilyenkor az aksit és megtáplálja az elektronikát is. A powerbank csak egy lehetőség. A beépített aksiról napokig (timelapse-nál, hetekig) elmehet, ha nem megy mindig a kijelző. Épp ezért külön lekapcsolhatóak a perifériák (különböző csoportokban), és a beépített kisfrekvenciás (32768Hz) órakristállyal ütemezhető lesz energiatakarékos módban a képkészítés.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2017
(#) trickentrack válasza csatti2 hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Nem gondolkodtál rajta, hogy ha meg lesz a végleges változat, akkor valamilyen formában megvásárolható legyen? Mivel én is fotózom, ezért nagyon tetszik az ötlet! Gratulálok hozzá!
(#) csatti2 válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 25, 2017 / 2
 
De igen. Viszont beindítani egy ilyet nem kis anyagi áldozatot és kockázatot jelentene. Az anyagköltsége valahol 20-25 ezer forint körül van, ehhez járul jelentős munka a beforrasztással. Ahhoz, hogy ezt legyártassam, ésszerűsíteni kellene az alkatrészlistát is, ami most nagyon hosszú, mivel sok alkatrészből csak egy kell. A végén pedig bele kellene tolnom mondjuk 4-5 millió forintot, hogy legyen 100db-om azzal a felkiáltással, hogy hátha megveszik. Az egyik cég, akinek a termékét megnéztem (és ami ennél sokkal, de sokkal egyszerűbb!!!), pl. gyönyörűen csődbe ment mire véget ért a fejlesztési ciklus (Link).

Arról lehet szó, hogy amikor elkészült a "végleges" verzió (vmi ami már szépen teszi a dolgát) készítek pár csináld magad szettet az érdeklődőknek és segítek a saját kameraszettjükre igazítani azt (mondjuk Nikon/Cannon távirányító protokoll, stb.).
(#) zolek hozzászólása Aug 26, 2017 / 7
 
dx precision
(#) kalmi.kalmi válasza zolek hozzászólására (») Aug 27, 2017 / 2
 
Nekem tetszik. Látszik rajta, hogy te építetted...
(#) kowi válasza zolek hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Szia! Csak egy észrevétel. Tényleg 1mm-es az L idom? Mert az lehet karcsú...
Következő: »»   1445 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem