Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zselés akkumulátor töltése

Témaindító: febuke, idő: Nov 4, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   36 / 36
(#) nedudgi válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /

Pontosítanék, mert elgépelted. Egy 12V 20Ah akkunál a 20 órás kisütést 12V-15W (1A) izzó biztosítja. A 20W 1,6A körüli terhelés, 10 órás kisütésre.
(#) kendre256 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 25, 2017 /

Igazad van, elnézést mindenkitől, aki olvassa...
(#) mechanika válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /

Köszi!
Az hogy 10,7 voltig merítettem elegendő lehet?
(#) kendre256 válasza mechanika hozzászólására (») Szept 25, 2017 /

Az kb. jó. Én 10,8V-ot állítottam be kikapcsolási feszültségnek, de nem tudom, hogy mennyire pontosan mér az áramkör.
(#) bitmixer válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /

Szia kendre256!
Örömmel látom, hogy neked már van egy olyan tesztered, amilyet pár napja rendeltem AliExpressről. Ha van már róla elegendő tapasztalatod, szívesen venném, ha megírnád (itt is), hogy mások is okulhassanak belőle. Előre is kösz!
Ja, és a tied milyen verziójú? Mikor vetted?
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2017
(#) kendre256 válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 25, 2017 /

Nem sok tapasztalatom van még róla, szeptember 10-én rendeltem, szeptember 22-én kaptam meg. Azóta kb. 10 mérést csináltam vele, eddig minden rendben volt vele. Az egy kicsit zavaró, hogy gyorsan váltogatja a kijelzéseket, kb. 2 másodpercig látszik a kapacitás, majd a terhelőáram, aztán az akku éppen aktuális feszültsége, közben idegesítően villognak a jobb oldalon a paramétereket jelző ledek. Ha én írtam volna a programját, akkor azokat a ledeket csak kigyújtottam volna, a kijelzési időket meg egy kicsit növeltem volna.
Kicsit nehezen jöttem rá, hogy az USB csatlakozón keresztül egy független adapterről meg kell táplálni, csak akkor működik. Már rendeltem hozzá egy B1205S-1W galvanikusan leválasztó DC-DC átalakítót, azzal meg lehet a tesztelést csinálni csak az akkuról is, nem kell hozzá még egy független USB adapter. (Utólag belegondolva, nem biztos, hogy kell a galvanikus leválasztás, ezt még kipróbálom valamelyik nap... ) Az adapterrel együtt alighanem beszerelem egy dobozba, amiben lesznek még kapcsolható terhelések is, amivel a terhelőáramokat tudom beállítani a különböző kapacitású akkukhoz.
A verziót most nem tudom, ettől az eladótól vettem, kb. úgy működik, ahogy leírta. Mindent nem próbáltam ki rajta, de pl. Err2 feliratot már csináltam rá.
Következő: »»   36 / 36
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Okt, 17. Kedd
4:10:03
Jelenleg 49 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu