Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-ek léptetése, vezérlése
 
Témaindító: Router, idő: Feb 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 18
(#) Bubu54 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 26, 2023 /
 
Szua, probaltam tranzisztort cserélni, de sajnos semmi.
(#) Bubu54 válasza proba hozzászólására (») Nov 26, 2023 /
 
Először 3.6V-rol próbáltam, majd 4.5V-rol az eredmeny ugyan az. Rendeltem közben egy új IC-t ha majd megerkezik kedden remélhetőleg akkor kicserelem es meglatjuk mi lesz majd.
(#) Bubu54 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 26, 2023 /
 
Probaltam másik tranyoval is, meg probaltam forditva is betenni, de sajnos ugyan az volt az eredmény.
(#) proba válasza Bubu54 hozzászólására (») Nov 26, 2023 /
 
Amit proli007 írt azt próbáld ki, leveszed az IC-ről az egyik ledpáros lábát, és egy ellenállással pluszra, majd földre kötöd. Erre egyik, majd másik lednek világítani kell. A világító ledek rendesen működnek? "Fut" rajtuk a fény? Vagy csak világítanak?
(#) Bubu54 válasza proba hozzászólására (») Nov 26, 2023 /
 
Igen azt próbáltam, és ugy jól működnek. Fut a feny de csak a pozitív ágon, a negatív ágon nem megy ha Ic-rol próbálom.
(#) proli007 válasza Bubu54 hozzászólására (») Nov 26, 2023 /
 
Csak azt nem írtad, hogy a pozitív ágon, rendesen sorba fel is gyulladnak és utána sorba el is alszanak? Mert ez működés/hibafelderítés szempontjából fontos..
(#) Bubu54 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 26, 2023 /
 
Bocsi, igen igy működik a pozitív ág.
(#) proba válasza Bubu54 hozzászólására (») Nov 28, 2023 /
 
Még két hülye kérdés, Az IC típusa különös tekintettel a számok közötti betűkre egyezik? Az IC + tápfeszültsége be van kötve? ( ne rutinból válaszolj, ohm mérő a bizonyíték telep sarka, IC 1X lába )
(#) Bubu54 válasza proba hozzászólására (») Nov 28, 2023 /
 
Az IC pontos típusa ez Bővebben: Link

Most nincs mellettem a panel, de estére meg tudom mondani illetve meg tudom mérni. De emlékeim szerint be van kötve.
(#) Bubu54 válasza proba hozzászólására (») Nov 28, 2023 /
 
Szia,

Megmértem multiméterrel és az IC 16-os és 10-es lába kapja meg a + tápfeszültséget, úgy ahogy a kapcsolási rajzon és a videón is szerepel.
(#) Bubu54 válasza Bubu54 hozzászólására (») Dec 1, 2023 / 1
 
Meg érkezett ma az új IC kicseréltem és működik a kapcsolás, IC volt a ludas, valami lelte.

Köszönöm szépen a segítségeteket.
Következő: »»   18 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem