Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés

Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   124 / 124
(#) gyulatimko válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2018 /

Hát nekem elsőre elég az olcsó és halk . Jónak csak annyira legyen jó, hogy 1-2 évet kibírjon ritka, barkács használatban
Az első linken szereplő gép kapható hyundai címkével is, ott az LWA 63 dB.
(#) elektroncso válasza gyulatimko hozzászólására (») Jún 28, 2018 /

Ritka barkácsban szerintem pár évet ki fog bírni ha az alap karbantartást megcsinálod (vízleeresztés, kiporolás stb.). A miénk már 6-7 éve teszi a dolgát havi 1-2 bekapcsolással. És ez annó még olcsóbb volt (25€ de tömlővel, fújó- és festőpisztollyal). Annyit megért csak ne lenne ilyen hangos.

U.i.: Nem tudom, hogy pontosan mi a cél de lehet megérné használat előtt megolajozni a tartály falát belülről, akkor nem fog rozsdásodni (több olyannal találkoztam aminek a tartálya rohadt ki és azért dobták ki). Esetleg le is lehet festeni ugyanis ezeknek a barkácsgépeknek nincs belülről felületkezelésük.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2018
(#) gyulatimko válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2018 /

Köszi!
van egy hangos bauhaus verziójúm, ott minden haszbálat után leeresztettem a vizet.
Max hétvégente menne, akkor se sokat.
Jó hallani pozitív példákat.
(#) gyulatimko hozzászólása Júl 3, 2018 /

Sziasztok!

Újra kérdeznék: elgondolkodtam, hogy a vásárlás helyett mégis építenék. Barkács célokra Ti mit ajánlotok? Esetleg Ti mennyiből hoztátok ki a kompresszoraitokat?
(#) zolika60 válasza gyulatimko hozzászólására (») Júl 3, 2018 /

Szerencse függő. Az enyém szinte ingyen volt, csak a munka volt vele, meg néhány szerelvényt vettem. A kompresszort úgy kaptam ajándékba, a tartályt egy gázos autóból bontottam, a motor meg a MÉH telepről jött, kilóra vettem. (Akkoriban még volt ilyen.)
(#) Peeeet hozzászólása Aug 2, 2018 /

Üdv!
Ha valaki építeni szeretne saját kompit, fel tudok ajánlani tartályokat hozzá.
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/08/02/186IMG_20180802_1...19.jpg
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/08/02/864IMG_20180802_1...32.jpg
A tartályok hossza 70cm, a kisebbik (amin a kerekek is vannak) kb. 35L, a másik kb. 45L űrtartalmú. A szállítást a vevőnek kell megoldania (a Velencei-tó mellől).
(#) rolandi350 hozzászólása Hé, 19:24 /

Sziasztok, lenne pár kérdésem a szakértőkhöz.

Hagyományos dugattyús kompresszorok az idő hányad részében működhetek úgy, hogy megmaradjon a "hosszú" vagy normális élettartam?
Valahol olvastam 70-75%-ot. Ez ilyen sok lenne? Tehát pl mehetnek 7 percet és elég nekik állni 3 percet és így mehetnek egész nap bármiféle gond nélkül?
Nagyon régtől valami 1/10-es arányra emlékszek ami 10%, tehát 1 percet megyen és 9 percet áll.

Hogyan van ez a mai modern egy vagy több dugattyús kompresszoroknál ezek már nem melegednek annyira túl?
Köszönöm előre is a felvilágosítást!
(#) witi válasza rolandi350 hozzászólására (») Hé, 21:34 /

Hali !
Érdekes kérdés... Anno, amikor tanultam, az volt az "ideális" ha a kompresszor óránkénti indításainak száma maximum 10, vagy kevesebb legyen.Az igaz hogy itt a kompresszor, mint teljes egység ( kompresszor, villanymotor, hűtés,és egyéb kiszolgáló egységek) összhatásfoka és a gazdaságos üzemeltetése a fő szempont.Gyári (ipari! )gépeknél nincs ezzel gond mert ugye azokat a tervezők és a mérnökök kiokoskodták és megcsinálták.A házi készítésű gépeknél ez többnyire nincs meg. Én a barkács minőségű gépeket is ide sorolom.
Ezért is vagyunk itt a fórumon.
A lényeg, névleges terhelés esetén egy jól kialakított gép akár non-stop is működhet hosszú éveken át. Tehát ha nem hajtasz ki és nem spórolsz le mindent az alkatrészekből ( ami a mai világ fő jellegzetessége) akkor sokáig jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Hé, 21:40
(#) witi válasza witi hozzászólására (») Hé, 21:54 /

Lemaradt...
Pár napja volt szerencsém egy Hyund@i nevű géphez... Három hengeres, egylépcsős, 7,5 kW motor (deltába kötve!!). Ordít róla hogy kínai... a motoron a 2.5 -ös vezetékre ráerőltetve az 1,5-ös vezetékre való villás saru, a "főkapcsoló" csak a vezérlést szakítja meg, ami 400 V-os. A röhej hogy a leírásban 3f+N+PE -t kér... a kapcsoló dobozban a bekötési ábra a 230 V-os verziót mutatja...
No komment!
(#) szsrobert válasza rolandi350 hozzászólására (») Kedd, 8:02 /

Mitol hasznalodik el a komp? Kopas, keneshiany. Tehat mindig elegendo mennyisegu es elegendo minosegu olaj kenje.
Mitol hasznalodik el az olaj? A hotol. Tehat csokkentsuk a hotermelest, es javitsuk a huteset.
Kisebb fordulatszam alacsonyabb dugattyukozepsebesseg, kisebb kopas.
Minel kisebb nyomasra kell suritenie annal kevesbe fog melegedni.
Következő: »»   124 / 124
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu