Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés

Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   131 / 131
(#) D Atika hozzászólása Márc 4, 2019 /

Sziasztok, új vagyok itt.
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Van egy új Csonka TK-200-as kompresszorom. Szeretnék egy tartályos kompresszort építeni vele. Sajnos a forgásirányát nem tudom sem pedig a levegő bemenő és kimenő oldali belső menet méreteit. Előre is köszi a segítséget
(#) zolika60 válasza D Atika hozzászólására (») Márc 4, 2019 /

A forgásirány mindegy a meneteket pedig mérd meg.
(#) erbe válasza D Atika hozzászólására (») Márc 4, 2019 /

22*1,5?
(#) NooooP válasza D Atika hozzászólására (») Márc 4, 2019 /

(#) fastaction válasza D Atika hozzászólására (») Márc 5, 2019 /

Szia ! Nekem is volt . A levegő kimenőt fém csőből érdemes megcsinálni , mert nagyon forró tudott lenni . Vízhűtés is fontos , és az olajnak egy szuszogós dobozka .
(#) D Atika hozzászólása Márc 5, 2019 /

Köszönöm a válaszokat. És milyenek a tapasztalatok ilyen kompresszorral? Kb 120 literes tartályom van hozzá.
(#) KMarci hozzászólása Márc 6, 2019 /

Sziasztok!

Nekem is egy TK-200ast sikerült beszereznem, de nincs rajta ékszíjtárcsa. Megérdeklődtem, 35 ezer + áfa egy új, így inkább esztergáltatnék Szeretnék az eredetivel megegyezőt. Tudna-e valaki képet küldeni és méreteket/skiccet (külső-belső átmérő, szélesség, kikönnyítés mélysége, éjszíjprofil, kúpszög).

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Pali79 válasza KMarci hozzászólására (») Márc 6, 2019 /

Szia. Szerintem esztergáltatni sem éri meg. A powerpoint beltnél lehet kapni kúpos szorítóval mindenfélét. Könnyen szerelhető, variálható, szerintem zseniális kitaláció, csak feszegetni nem szabad a szorítóját mert az öntöttvas és az ékpályánál elpattan egy pillanat alatt.
(#) Stewe válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 7, 2019 /

A forgásirány, légszállítási szempontból a kompresszornak ugyan mindegy.... de a forgó alkatrészeken a menetes rögzítésű elemeknél nagyon oda kell figyelni. Egy szíjtárcsa rögzítés megfelelő forgásiránnyal használható alakzáró kötés nélkül is, visszafelé viszont biztosítás nélkül úgy elszáll mint a győzelmi zászló.
Szóróolajozás esetén (ahol a hajtókar kanál alakú nyúlványa csinál olajködöt)
szintén nem biztos, hogy mindegy merre forog.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2019
(#) Ricsi89 válasza D Atika hozzászólására (») Márc 7, 2019 /

A forgásirány óramutató járásával megegyező, ha szemben állsz a szíjtárcsával.
(#) D Atika hozzászólása Márc 8, 2019 /

Köszönöm szépen a segítségeket.
(#) mj620 hozzászólása Márc 10, 2019 /

Nem rég vettem egy kompresszort amin egy 2 hengeres csepel kompresszor van ,a napokban beüzemeltem ,viszont ez órajárással ellentétesen forog! A 380 as csati hiányzott róla azt pótolni kellett ,ilyemkor ugye módosítható a forgásirány a bekötéssel,és egy ismerős villanyszerelő azt mondta hogy azt nézzem hogy a villanymotor a másikfelén a levegőt ne tolja ha nem szívja a rácson befelé,elsőre sikerült igy eltalálnom viszont így balra forog.
(#) VIM válasza mj620 hozzászólására (») Márc 10, 2019 /

Szia! Ha van a kompresszoron karter szellőző a tengely forgás közben ne arrafelé csapja az olajat, akkor helyes általában a forgásirány.
(#) elektroncso válasza mj620 hozzászólására (») Márc 10, 2019 /

Idézet:
„a villanymotor a másikfelén a levegőt ne tolja ha nem szívja a rácson befelé”

Félre lettél vezetve. Bárhogy is kötöd be ez minden forgásiránynál így fog működni.
(#) mj620 hozzászólása Márc 11, 2019 /

Akkor inkább cseréljek meg 2 fázist és jobbra forgassam?
(#) laacika hozzászólása Kedd, 18:12 /

Sziasztok.
Vagy egy kis épitett kompresszorom. (Rába sűritővel-Csonka Tk 200)
A vizvezetéknél haaznállt visszacsapó van rajta de már a 3. megy tönkre.
Ismerősöm most épitett wgy kompresszort és ő a első képen látható nikkelezettet vette hozzá de szerintem nem lesz hosszú életű neki mert szerintem abba is gumi gyűrű zár ami hamar rönkremegy a rengeteg nyitogatástól és a melegtől.
Ami alatta van visazacsapó azt már a forgalmazó ajálja kompresszorhoz.

A második képen pedig a vizes visszacsapó ami mindig tönkremegy.
Szerintem csak azt azabad megvenni kompresszorhoz.
Erősitsen meg valaki benne ha van tapasztalata ilyen téren.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 18:13
(#) mj620 hozzászólása Kedd, 18:21 /

Az enyémen nincs ,de ez olyan ami összevan kötve a nyomáskapcsolóval és mikor leáll elengedi a nyomást a kompresszor és a tartály között? Ill.nemtudod ,hogy mennyi olaj kell bele?
(#) erbe válasza laacika hozzászólására (») Kedd, 21:06 /

A gumi tömítést az olaj eszi meg. A hőtől meg lehet kímélni, ha már odaérkezés előtt lehűtöd a levegőt. Kell is.
Nem tudom, mi van az alsó képen szereplő visszacsapó szelepben, de nem minden kompresszoron van ez a fajta. Ennél az extra a nyomásmentesítő elágazás. Azt másképp is meg lehet oldani.
(#) laacika válasza erbe hozzászólására (») Sze, 6:28 /

Köszi válaszod.
A termelőcsövem hűtve van,olyan meleg nem hiszem hogy lenne hogy kinyirjon egy rendes oda való vissz csap szelepet.
Veszek egy olyat amit a gyári kompreaazorokon is haaznállnak,majd elválik az meddig birja.
(#) deandras válasza laacika hozzászólására (») Sze, 8:27 /

Én inkább tennék rá egy egyszerű nyomáskapcsolót, amiben van tehermentesítő szelep.
https://www.techtomat-shop.hu/nema-nyomaskapcsolo-220-v-tehermentesitovel
(#) borvendeg hozzászólása Sze, 11:07 /

Én is szívtam ezzel a témával. A sima visszacsapó szelep nem tehermentesít. A kompresszor és a tartály közötti csőből el kell engedni a nyomást.
A mellékelt fotón lévő visszacsapó szelep erre alkalmas. A két vastagabb csatlakozó a levegő útja a légsűrítőből a tartályba, ebben van a visszacsapó szelep(dióda ) A vékony cső a tehermentesítő ág. Ezt kell összekötni a nyomáskapcsolóval. Alapból erre nyitott a levegő útja(normaly open) és a nyomáskapcsoló mikor indítja a motort lezárja ezt a kimenetet. (Mikor kikapcsol meg kinyitja.)

Nekem túl lassan pörög fel a kompresszorom ezért nem a nyomáskapcsoló tehermentesít hanem egy mágnes szelep van a tehermentesítő kimeneten egy időzítő relével.
(#) Joci77 hozzászólása Sze, 12:50 /

üdv. szintén zenész.
a fenti levegő visszacsapó szelep kell oda az teszi a dolgát. azzal a vizes visszacsapóval nem érdemes foglalkozni én 3db.-t megetettem vele majd meg vettem a levegőst,felszerelés után hibátlanul megy a gép
csatolt képen még a régi szelep van felszerelve
(#) laacika válasza deandras hozzászólására (») 5:50 /

Természetesen ilyen van rajta,nem a tehermentesitéssel van a baj.
A hozzászólás módosítva: 5:52
(#) laacika válasza Joci77 hozzászólására (») 5:53 /

Na pontosan ezt az utat járom mint te,most tartok ott hogy megveszem a rendeset
(#) laacika hozzászólása 5:57 /

Akkor kérdeznék még egyet,szerintetek a két hengeres Rába (Csonka Tk200) as sűritőnél elégséges a 15mm-es rézcső termelőcsőnek? (tartály és a sűritő közötti csőszakasz)
Köszönöm a válaszokat.
Következő: »»   131 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu