Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC motorvezérlés

Témaindító: rozsda, idő: Máj 3, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   77 / 77
(#) Peter65 válasza kadarist hozzászólására (») Szo, 10:28 /

A belinkelt gyosdiódás fet gyors diódájának sebesség jellemzői rosszabbak, mint a Kiborg által válaszott fetek parazita diódáinak, egyedül a maradék feszültsége kisebb egy hajszálnyival:
trr=128nsec (typ) szemben trr=52nsec (IPD127), trr=21nsec (IRLR3705)
Qrr=0,97uQ szemben Qrr=99nQ (IPD127), Qrr=14nQ (IRLR3705)
Vsdmax= 1,2V szemben Vsdmax=1,3V (IPD127), Vsdmax=1,3V (IRLR3705)
Magam részéről továbbra is úgy gondolom, hogy a fetek töbségében lévő parazita dióda általában megfelel, de mindig le kell ellenőrizni a specifikációt, és a felhasználás függvényében dönteni.
(#) kadarist válasza Peter65 hozzászólására (») Szo, 10:52 /

Nem néztem meg a választott FET adatait a linkelés előtt és ez is alátámasztja a megállapításodat. Mert ugye manapság már mindennél van egy kicsit jobb...
(#) cimopata válasza kadarist hozzászólására (») Szo, 14:05 /

Motorvezérlőknél egyáltalán nem veszik foglalkoznak a belső dióda gyorsaságával. 20kHz nem nagy igénybevétel. Még Class_d erősítők is elmennek fast rr-time diódákkal.
Egyébként a párhuzamos dióda nem feltétenül oldja meg a problémát mivel hiába nyit egy kicsivel alacsonyabb feszültégen az nem jelenti azt hogy nem visz a parazita semmi áramot. Erre szoktak betenni egy soros diódát a drainre és fölé bekötni párhuzamosan. De ez plusz veszteség.
(#) polka hozzászólása Vas, 20:28 /

Sziasztok! Sok jót olvasok pWm-röl hatudna valaki segíteni keresek schottky diodát eredeti sr4-180r
helyet ez katalogszrint 40a 150v to220 és anód van a bordánv hütön egy 350a-os pWm-be kelene duálokban is csak közős katoduakat találtam.
(#) Bakman válasza polka hozzászólására (») Vas, 20:44 / 1

El tudod olvasni, amit írtál? Meg is érted?
(#) polka hozzászólása Vas, 22:08 /

Mire gondolsz konkrétan?üdv
(#) kadarist válasza cimopata hozzászólására (») Vas, 22:20 /

Szerintem az nem baj, ha a parazita is visz áramot, sőt. De aki akar az rak plusz diódát, aki nem az meg nem.
(#) kadarist válasza polka hozzászólására (») Vas, 22:36 /

Szerintem a MUR1620CTR jó lesz helyette. Keress rá.
(#) polka válasza kadarist hozzászólására (») Hé, 14:18 /

Köszönöm valóban ez már legalább közös anóddal van ez a legfontosabb mert sorba van felrakva ahűtőtömbre 6 db Fett egy schttoky ésigytovább 6-szor szigetelés nélkűl és a hűtőborda egyik kivezetése a PWM-nek.Üdv. Polka.
(#) polka válasza kadarist hozzászólására (») Hé, 17:37 /

Üdv. néztem a MUR 2020R-tjobban tudnám illeszteni a panelra. Mit szólsz hozzá?
(#) kadarist válasza polka hozzászólására (») Hé, 17:43 /

Ha csak egy dióda kell, akkor jó lesz.
(#) polka válasza polka hozzászólására (») Hé, 17:46 /

Másik kérdésem lenne, van egy FZ 900 R 12 KE 4 túlzásnak tűnik de biztonságosabban eltudná vezérelni az 1000 W permanens kommutátoros motort? előre is köszönöm a válaszod.
(#) polka válasza kadarist hozzászólására (») Hé, 17:47 /

Másik kérdésem lenne, van egy FZ 900 R 12 KE 4 túlzásnak tűnik de biztonságosabban eltudná vezérelni az 1000 W permanens kommutátoros motort? előre is köszönöm a válaszod.
(#) kadarist válasza polka hozzászólására (») Hé, 19:13 /

Ezt a batár IGBT-t mivel hajtod meg, milyen izmos gate-drivered van?
(#) Pafi válasza polka hozzászólására (») 13:10 /

A motor teljesítménye helyett az áramát és a bemeneti feszültséget kellene megadnod.
Következő: »»   77 / 77
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 25. Kedd
14:22:20
Jelenleg 394 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu