Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Személyi mérleg és PIC illesztése
Lapozás: OK   2 / 2
(#) HiMen válasza Atielektro hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Tudna valaki ajánlani műveleti erősítőt hozzá (kis offset, 1000x erősítés, DIP tokozás) ami olcsó? (max. 1-2 eFt). Még ha nem is annyira precíz...

Sajnos az INA118 piszkos drága nekem!
(#) vargaf válasza HiMen hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Ezen az áron is "piszkos drága" ?
(#) Atielektro válasza HiMen hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Én OPA333-at használtam, ebből is a duálosat, az OPA2333-at. "Zero" drift, kis offset, jó CMRR, viszont csak 350kHz a sávszélessége, de neked úgysem kell nagyobb szerintem, meg ez sima erősítő, nem instrumentális. A TI sample-ben szállítja. Vagy nézz körül az Analog-nál vagy a Linear Technology-nál, ők is nagyon jók analógban és adnak mintát.
(#) HiMen válasza Atielektro hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Ez király! 300-400 Ft körül van...
Őőőőő, hogy is kell 1000 x -es erősítésre állítani? Bocsi, analógban gyenge vagyok...

vargaf: milyen áron? Nem értem!
(#) Atielektro válasza HiMen hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Hát még mielőtt erősítenél, pár kérdés:
1, Milyen feszültségről megy a cellád? Ez az opa max 5V-os tápot visel el.

2, Mi az érzékenysége a celládnak [mV/V] és mi a méréshatára [kg]? Elvileg te tudod, hogy mi az a legkisebb súlyváltozás, amit detektálni akarsz és az ehhez tartozó feszültségváltozást ezekből tudod számolni. A pic meg nem egy analóg bajnok. 10 bites ad-je van, ha jól emlékszem. 5V-os referencián ez azt jelenti, hogy a feloldása 5V/(2^10)=>4.88 mV. Nah, ezek fényében kell megválasztanod az erősítést.

3, De előtte...Milyen erősítő fokozatot használsz?

Számpélda a 2-es ponthoz, egy konyhai mérlegbe való cella adatlapjából:
- Méréshatár 6 kg
- Érzékenység 1,2 mV/V

Ezekből: Ha megterheled 6 kg-mal és 5V a tápfesz, akkor lesz a cella kimenetén 6 mV-os változás. Ez 1 g-os terhelésnél 6mV/6000 = 1uV-ot jelent.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2016
(#) HiMen válasza Atielektro hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Tehát a konyhai mérleg 2kg-ig mér. Ennek a szenzorát kell felhasználnom egy projekthez.
Úgy 2 mV feszültséget ad ki a benne lévő bélyeg az S+ és S- között. Ezt kellene kb. 1000 X felerősíteni, hogy kb. 2V -om legyen. Csak olcsó erősítőt keresek (max 1-2 eFt).

Innentől értek hozzá. 16 bites A/D konverterrel fogom digitalizálni 2,5 V referenciával.

Csak legyen már végre mérhető jelem.... Mert a 2 mV-al nem tudok mit kezdeni.
(#) Atielektro válasza HiMen hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Na, hát ez kb olyan cella, mint amit írtam az előző hozzászólásomban, mármint érzékenységre. A kapcsolásnak én egy differenciális erősítőt ajánlok, aminek a kimenete is differenciális. A hőmérséklet változása miatt egy single-ended kimenetű erősítővel csak szívnál. Én sokat kínlódtam anno emiatt...Aztán ajánlották a lentebb linkelt doksiban lévő kapcsolást. Nézd azt meg!
A single ended-del az a baj, hogy ha a különbségi jeledet (s+-s-) ráülteted egy referencia feszültségre, ami csak 1 mV-ot arrébb mászik 2°C hatására, az már neked összerondítja a mérésed. Szóval én azt az erősítő fokozatot használnám, amit linkeltem. Nem professzionális, de játszósnak jó. A pic-cel meg meg tudod csinálni, hogy egyszer az egyik opa kimenetét méred, a másik mérés indításánál pedig a másikat, aztán veszed a kettőnek a különbségét és kész is a kvázi differenciális AD-d.
Stabil referenciát válassz az AD-nek. Analog-nak vannak jó dolgai.

Melyik pic-ben van 16 bites AD? Meg hány g pontossággal akarsz mérni?
(#) HiMen válasza Atielektro hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
AD 7715ANZ-5 külső ADC-t használok és hozzá MAX6225 referencia IC-t.
Az említett linket nem találom. Pontosan melyik műv.erősítőt javaslod és azt hogyan kell 1000 szeresre beállítani?

A nyúlásmérő bélyeg is ugyan azt a ref feszültséget kapná meg az E+- lábon, mint az ADC... gondoltam én...
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2016
(#) Atielektro válasza HiMen hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Én látom a linket. Egy korábbi hozzászólásomban van, MCP3551... néven. Abban van egy differenciális opa-s kapcsolás, az jó is lenne neked, mivel ahogy nézem, ez az ADC is diff bemenetű. Meg nem feltétlen kell neked külső erősítővel iszonyatosan felerősíteni a jeled. Van ebben az ADC-ben PGA is, azt is kihasználhatod.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) vargaf válasza HiMen hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Bocsánat, a link "elveszett":
INA118
(#) Hp41C válasza HiMen hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
INA128 - HR Elektronika bruttó 1300 Ft. Bővebben: Link
(#) HiMen válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Hp41C: A HR elektronika keresője nem talál INA118-at, gondolom máshonnan tudhatod. Rákérdezek, mert az 1300 Ft már tényleg rendben van.
Én ilyeneket találtam eddig: HEstore 4400Ft , de valahol még 7000 Ft körül is láttam....

Atielektro: Az A/D -m max 128 x erősítést tud. AZ még mindig csak 0,25 V. Ilyenkor a referenciát kell leosztanom 0,25 -re? Jó lenne az, nem túl kicsi?
(#) Hp41C válasza HiMen hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Ha jól emlékszem INA128 -at írtam. Vásároltam már náluk belőle...
(#) Atielektro válasza HiMen hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Én nem írtam, hogy hagyd ki a külső erősítő láncot, csak annyit, hogy azt nem kéne durva erősítésre állítani, ha használod a pga-t is, mert a nagy erősítéssel a fokozat hibáit is erősíted (offset hiba, ellenállások termikus zajai, opa bemeneti zaja) és lehet, hogy az adc-ben lévő pga jobb paraméterekkel rendelkezik, mint a külsőleg összedobott fokozat.
Én nem vagyok egy nagy analóg mágus, szóval ha precíz erősítőfokozatot akarsz, akkor látogass el a Műveleti erősítő topic-ba.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) HiMen válasza Atielektro hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Köszönöm szépen, mindannyiotoknak!
Most már remélem boldogulok!
(#) Tomi142 hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Sziasztok! Nem tudom lehetséges-e egy digitális mérlegről a jelet "lelopni" miután átesett a szűrésen erősítésen tehát az IC után. Nem akarok mindenféle kapcsolásba bonyolódni, csak egy vezetékkel tovább vinni egy külső adatgyűjtő eszközbe amit aztán programozhatok. Ha lehetséges, hogy tudom kimérni a megfelelő lábat?
(#) Bakman válasza Tomi142 hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Első lépésként azt kell megvizsgálni, hogy a nyúlásmérő bélyeg és a kontroller között van-e még valami (pl. ADC). Ennek igen kicsi az esélye, mérlegekbe (és sok egyéb céleszközbe is) általában cél IC-t raknak, minden egy tokban van, többnyire COB kialakítással. Az foglalkozik az analóg - digitális átalakítással, a kijelzéssel, a beállítások tárolásával stb.
(#) Tomi142 hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Így néz ki a mérleg NYÁK része. Nem tudom így képről neked mond-e valamit, de mivel ez egy régebbi kiadás szerintem nincs benne ADC és nincs COB tokozás sem.
(#) Gafly válasza Tomi142 hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Az a "20 lábú" ott a kijelző alatt, milyen névre hallgat?
Bár lehet nem sokat segít (szerintem).
(#) Tomi142 hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Az a baj, hogy a kijelzőtől nem tudom leolvasni.
(#) Gafly válasza Tomi142 hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Lehet nem is segítene...
(#) Bakman válasza Tomi142 hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Valamilyen ADC csak van benne, attól digitális a kijelzés. Ezzel lehet valamit kezdeni de jó lenne a kjelző alá is benézni.
(#) Tomi142 hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Bontás nélkül ennyit látok csak. Nem tudom mit kellene keresnem?
(#) Bakman válasza Tomi142 hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Leginkább az IC típusát, hátha azonosítani lehet, onnan pedig vissza lehet következtetni, melyik lábról lehet elvezetni a jelet, amit keresel.

Ha ez nem megy, műszerrel kell megkeresni a megfelelő lábat (valaki nyomkodja a mérleget, miközben méregetsz).

A forrasztási oldalt le tudod fényképezni? Hátha alapon...
(#) Tomi142 hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Igen a műszeres kereséssel próbálkoztam de nem tudom melyik IC-n mérjek és pontosan mit. Ellenállás vagy feszültség változást?
(#) bbalazs_ válasza Tomi142 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Nalam mar jart olyan regebbi merleg, ahol a digitalis kiiras mellett egyszeruen egy szamlalo volt benne, a suly pedig attetelen at egy tarcsat tekert egy opto elott, ezt szamolta, majd kijelezte az aramkor.
(#) ktamas66 válasza Tomi142 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Ránézésre sima multiplex kijelzése van, lehet hogy egyszerűbb a kijelzőről lelopni a kijelzett értéket, mint az analóg részbe belepiszkálni.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem