Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp gyújtáshoz

Témaindító: szunyog2, idő: Márc 26, 2006
Lapozás: OK   18 / 18
(#) Swifter válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /

988 ohm-ot mértem. Barna, fekete, piros, arany. A kerámia jelölése 101 AKB. Tönkreteheti ha forrasztáskor nagy hőt kap?
(#) proli007 válasza Swifter hozzászólására (») Ápr 9, 2018 / 1

Általában annak látványos megjelenése van, ha megpusztul. Ez a kapacitív csatolás eléggé a kutya vacsorája, vagy kicsi, vagy mindenféle zavart összeszed. De egy strobinál ez nem túl problémás. Ha mérnél is vele (gyújtásszöget műszerrel), akkor lenne gond vele.
(#) Swifter hozzászólása Ápr 9, 2018 /

Délután majd letesztelem, villogás csak akkor van ha a vezeték a gyújtókábel mellett van. Majd írok hogy mire jutottam.
(#) berez hozzászólása Ápr 9, 2018 /

Köszi "az érdemes-e foglalkozni.."ra adott választ már el is felejtettem.Ma rendeltem a 4011-est
és a többi cuccot,holnap összerakom a watt-félét.Nem lesz gond ha tirisztororos gyújtást
akarok vizsgálni?(1 Babetta meg 1 láncfűrész)
Üdv Berez
(#) proli007 válasza berez hozzászólására (») Ápr 9, 2018 / 1

Nem lesz semmi gond..
(#) berez hozzászólása Ápr 10, 2018 /

Köszi ,épül(ne) a strobi,de benéztem arendelést,és csak 1 BC639-et rendeltem,viszont van
4 db új BD679A tranyóm,berakhatom ezeket helyette?Köszi ha segítesz
(#) proli007 válasza berez hozzászólására (») Ápr 10, 2018 / 1

Hello! Berakhatod, de a BD679-ből 1db. elég, hiszen az maga egy darlington. Eredetileg a két BC639 is egy darlington kapcsolást alkot.
(#) berez hozzászólása Ápr 10, 2018 /

Kösz,hogy ilyen gyorsan válaszoltál.Akkor ezek szerint:Swifter féle nyákon a jobb szélsőt meghagyom,
emitter a "-"-ra,kollektor a ledekre,bázis meg az 1Kohm-ra aminek másik fele a 4011 -re megy?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2018

modosít.jpg

(#) proli007 válasza berez hozzászólására (») Ápr 10, 2018 / 1

Így van. De egyszerűbb lett volna a kép, ha a jobboldalin a B-E pontot rövidre zárod..
(#) berez válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /

Hát igen,tényleg , de már beraktam ,meg kellett nézzem a lábkiosztást is ,de kivételesen
talán nem cs.sztem el...
(#) berez válasza berez hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /

Na, kész lett a cucc a végén átraktam a tranyót a kép szerint,először felvillant egy kicsit
a led(5 led van egy zseblámpából)aztán már nem ,a végén az IC egy hangos pattanás
kiséretében feladta.Köze lehet annak,hogy a sárga pontos 1 Kohm ellenállásból
nagyobb teljesítményűt raktam?(ami volt)nem színkódos,hanem okkersárga vagy 4 mm
vastag.Átnéztem a rajzot,kimértem zárlatra a forrasztásokat minden OK.
A 10 Mohm ellenállásnak biztos 2 ohmot kell mutatnia?(gondolom a dióda miat)
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2018

ujverzió.jpg

(#) proli007 válasza berez hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /

Hello! Akkor valami fatális hibát követtél el. Mert nem mehetett volna tönkre semmi. A 10Mohm vélhetően az IC, vagy a dióda tönkremenetele miatt lett 2ohm. De az IC csak fordított, vagy túl nagy tápfesztől mehetett volna tönkre. (Fordított tápot a diódák miatt nem kaphat, vagy ha kapott akkor a két dióda is tönkre menet. De ha aksira kötötted fordítva, (akár egy pillanatra is) akkor az kitakarítja az egészet..) Az ellenállás teljesítménye nem számít, sőt jobban tűri az impulzusokat.
(#) berez válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /

Szia, egyelőre 12V-os 2A ledtápról próbálgatom,kivettem a diódát így jó a 10 Mohm-os
ellenállás.Figyeltem a polaritásra,nem volt soha fordítva.Van még egy 4011-em lepróbálom azzal is aztán rendelek még belőle

A dióda halála vagy a fordított táptól, vagy a gyújtás nagyfesz "beköltözésétől" tud tönkremenni.
(#) berez válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /

Végül ahogy nézem az IC-t semmi sem védi a fordított polaritástól,
direktbe megy a + 14 és - 7 láb
Jó ez a rajz?

Ez milyen kérdés? A rajz, olyan amilyen. Nincs polaritás védelem. Ha ez Téged zavar, teszel a táppal sorba egy diódát és a tápra egy kondit. És akkor, lesz.
(#) berez hozzászólása Ápr 11, 2018 /

Köszönöm a segítséget ,úgy néz ki jó lett végül,9V-os elemmel megy szépen.
2 leddel használom,de ha elé kötök 50 ohmot mindnek nem világít.
Így ellenállás nélkül meg az egyik fényesebb,holnap még próbálkozom.
Ha a potit tekerem éles lesz a kép,de viszont ezt a maradék fényerő bánja.

A "nem világít", gondolom azt jelenti hogy nem elég fényesen. Nyilván, ha a Led rövidebb ideig villan fel, akkor a szem azt halványabbnak látja. Ha pedig hosszabb ideig, akkor az alatt a tengely elmozdul és életlen lesz a jelzés. Ez van. Előtét ellenállások nélkül nem használhatod a Led-eket. Jelenleg azért nem mennek tönkre, mert a 9V-os elem korlátozott áramot képes csak leadni. Ha aksira kötöd így, füst lesz a vége. 9V-os elem esetén célszerű egy 470µF-os puffert tenni az áramkörre. Az biztosítani fogja az impulzus ideje alatt, a szükséges áramot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2018
Következő: »»   18 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu