Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WIFI Adapter életre keltése
 
Témaindító: guriga, idő: Márc 3, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) guriga hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
Hali!

Egy usb wifi adaptert szeretnek mukodesre birni,ugy hogy nem konktolodik a szamitogep usb-jebe.

Hasonloan mukodik egy wifi kamera.Ami csak tapot kap es a szamitogep erzekeli es mar mukszik is a kapcsolat.

Valami hasonlot szeretnek kihozni a wifi adapterbol.

Elore is koszi.
Guriga.
(#) sardna00 válasza guriga hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Ehhez szerintem egy komoly kapcsolás kell hogy, működésre tudd birni. Itt nem elég csak 5v-ot adni neki. A kommunikációt is meg kell oldani valahogy. Az biztos hogy, nem lesz egyszerű dolgod.
(#) hubi71 válasza guriga hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Ha leíród mit szeretnél elérni akkor talán tudok segíteni.
(#) tatabike válasza guriga hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Idézet:
„konktolodik”


Ez mi...???
(#) baloghzoli1 válasza guriga hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
Csak a drivert mire töltöd rá? ezeket az usb-s ketyeréket nem egyszerü életre kelteni számitógép nélkül
(#) baloghzoli1 válasza guriga hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
De ez is ugyanaz,csak más névenBővebben: Link
(#) quite válasza guriga hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
A helyesírás, vagyis az ékezetes betűk használata nem szégyen! Ebből ne csinálj problémát, használd őket nyugodtan. :yes:

Aztán pedig olvasd el amit írtál és gondold át mégegyszer.

A WiFi kamerád nyilván azért működik csupán csak egy táp jelenlétében, mert a képi információt, vagyis magát az adatokat a kamera szolgáltatja.

A számítógépeden pedig azért látod ennek a képét, mert nyilván van egy WIFI modul a gépedben, ami azt "veszi" , fogadja.

Amit te szeretnél csinálni, annak nincs sok értelme, mert az a bizonyos USB-s WiFi adapter az egy olyan eszköz, ami az adatokat az USB portján fogadja/küldi a benne lévő WiFi rádiómodulnak, ami majd rádióhullámok segítségével továbbítja/fogadja az adatokat.

Tehát Te hiába adsz 5V-ot az USB csatlakozóra, attól még a WiFi modulod semmiféle adatcsomagot nem fog továbbítani egy másik WiFi egység, jelen esetben a számítógéped felé, hiszen nincs is semmi adat az USB-n.

Így tehát a legjobb esetben is max. az adapter felismertetését tudod elérni.

De azzal meg mire mész, ha nincs adatforgalom?

Tehát ezt a bizonyos adapteredet csatlakoztasd előírás szerint egy USB porttal ellátott berendezéshez, és használd előírásszerűen.

Ilyen egyszerű.

Vagy ha nagyon vágod az elektronikát, de leginkább a mikrovezérlők programozását, akkor írj valami kontrollerre egy szoftvert, ami az USB porton adatokat küld a WiFi adapterednek, és azon küldhetsz a számítógéped felé adatokat.
(#) guriga hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
Hali!

Eloszor is elnezest a hibakert de nem is tudom mikor hasznaltam ekezetes betuket szamitogepen.

Egy WIFI adaptert szeretnek mukodtetni ugy hogy nem a szamitogep((hez)be)) csatlakozik kozvetlenul. Az adapterrel adatott szeretnek kuldeni es fogadni.

Azert gondoltam USB WIFI adapterre mert azt tudom hogy 5V-tal lehet megtaplalni, amit meg is tettem de nem jartam sikerrel (az adapter egy d-link WUA-1340-es tipus)

Elso lepesben azt szertnem elerni hogy az adapter jelenletet a szamitogep felismerje.

Masodik lepesben pedig adat kuldese es fogadasa.

Peldaul egy Ipod nano-ra adatot kuldeni es fogadni mindezt WIFI-n keresztul.


koszonom a hozzaszolalasokt es varam a tovabbi javaslatokat.
(#) Ricsi89 válasza guriga hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Az a legnagyobb gond itt, hogy az adapter csak egy eszköz. A tényleges kommunikációt egy szoftver végzi az adapteren keresztül. Amikor a géppel rákerestetsz az adapterre, akkor a gép kiküld egy jelet és várja a többi eszköztől az azonosító jelét és az információit. Ezt megint egy szoftver küldi vagy egy másik gépről, vagy a routerről. Szóval az a modul csak egy adó-vevő-ként funkcionál, ha kap adatot, akkor továbbítja a másik hardver(gép, stb) felé és az ott futó alkalmazás majd eldönti, hogy mit küld vissza a modulra, amit az majd kisugároz. Amit itt leírtam az csak nagy általánosságban írtam, nem néztem utána a wlan kommunikációnak és protokollnak, de valahogy így kell elképzelni a dolgot. Sőt itt még az USB illesztésről sem beszéltünk semmit. Szóval ehez igen mélyen benne kell lenni a mikrovezérlők világában, áttanulmányozni az USB és wlan protokollt és írni egy szép és okos programot, ami még a profiknak sem két nap lenne.
(#) pucuka válasza guriga hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Ha az adatlapodra ráírnád a lakhelyedet, kevesebbet piszkálnának
Úgy tűnik, kevered a WIFI -t a Bluetooth -al.
Bár mindkettő a 2.4 GHz sávban dolgozik, és USB -be dugható, más más a rendszer.
A számítógép USB -jébe dugható WIFI adapter a számítógépet mint klienst csatlakoztatja egy AP -n keresztül a hálózatra, az Ipod szintén, (ha van benne WIFI) tehát a számítógép sohasem fogja közvetlenűl látni az Ipod -ot, csak az AP -n keresztül.
A számítógép közvetlenül csak Bluetooth -on keresztül kapcsolható össze az Ipod -dal. Ehhez még szükség van a BT adapterhez adott segédprogrammok telepítésére is.
(#) mindenrevalasz hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Egy USB-Wifi adapter -szeretnék úgy működésben tartani, hogy számítógépen felismertetem, a tápfeszültségét elemről kapja.

Az usb jeleket pedig átkapcsolnám egy pic-re. /A wifin közben nincs forgalom./
Vajon becsapható így az adapter?
Olyan adapternél érdekes, amelynél van AP üzemmód, az továbbra is sugározná az azonosító jeleit.
(#) Ven válasza mindenrevalasz hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Szerintem meg lehet csinálni bár nem egyszerű. A rossz hír, hogy kell PIC host-ot tudnod programozni.
(#) nedudgi válasza mindenrevalasz hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Leírnád pontosabban, hogy mit szeretnél csinálni? A PIChez miért jó az az USB WiFi?
(#) gergo55 hozzászólása Jún 23, 2017 /
 
A pc-hez (W xp) usb wifi adapter vettem. Telepítettem a mellékelt cd-ről a programot, rendben települt. Csatlakoztatni szeretném a Huawei e5577 pocket routerhez. Az ip cím lekérdezéséig eljut a folyamat, azután bont. Mit nem csináltam jól? Köszi!
(#) Skori válasza gergo55 hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Nem írtad le a wifi adapter típusát, így aki esetleg ismerné az sem tud segíteni. De általánosságban: keresd meg a neten a legfrissebb drivert a wifi adapterhez. Próbáld ki, hogy másik számítógéppel jól működik-e, mert az is lehet, hogy az XP-nek van valami nyűgje. Ha sikerül felderíteni milyen chip-re épül, akkor a gyári driver helyett lehet próbálkozni a chip gyártó weblapjáról leszedni drivert, időnként előfordul, hogy az a megbízhatóbb.

A Huawei-en nincs beállítva valamilyen korlátozás (klinsek száma, MAC szűrés, stb...)?
(#) gergo55 hozzászólása Jún 23, 2017 /
 
Igen, lemaradt: Tenda W311M
A Huawei- t telefonról tudom kezelni, de kliens szám, és Mac szűrés lehetőséget nem látok.
(#) gergo55 válasza Skori hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Nem jutottam előrébb, az eltávolitás/telepítés sem használt. -
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem