Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamerás megfigyelőrendszer
 
Témaindító: zozz12, idő: Okt 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 70
(#) mugab válasza Flamingó hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
8.11 valóban nincs de 8.13 az igen:
ITT
(#) Flamingó válasza mugab hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
gv250 8.2 progival működik minden ,csak az a baj hogy nem magyar nyelvű erre kéne valami honosítás.Próbáltam usb dvr-t 4c de az meg nem működik a gépemen mert nem 2.0 az usb-je.
(#) katona.t hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Hogy hívják azt a kütyüt ami négy cctv kamera kompozit jeléből egy négy részre osztott jelet/képet csinál?
Drága egy ilyen?
(#) mugab válasza katona.t hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Képosztó, kb. 20 000Ft körül kapható.
(#) kamaro hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Sziasztok! Adot egy kis kamera 5voltos tápfeszültséggel, ebből sima digitális jelek jönnek amit TV RCA bemetére lehet kötni... Na most én azt szeretném csinálni hogy ezt beépítem egy kis dobozba ahol lesz mellete még egy kis elektronika ami azt fogja csinálni hogy ha mozgást érzékel akkor -amíg mozgás van- pillanatképeket készít és elmenti őket belső memóriába vagy pl.: USB-re és mondjuk egy leddel jelzi hogy volt valami... Nincs valakinek ötlete, esetleg kapcsolási rajz ?
(#) Syn7h37ic válasza kamaro hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Ha olyan jel jön ki, ami a tv-n megjeleníthető, az nem digitális jel, hanem sima kompozit videó jel, ami analóg, ezt a jelet kell először is digitalizálni, hogy képet tudj belőle készíteni. Ez mellé kell egy olyan áramkör, ami egy bizonyos videójel változás esetén ad egy impulzust a digitalizáló áramkörnek, hogy most vegyen a videójelből egy képmintát. Ez nem csak első nekifutásra sok. Nagyon drága lenne házilag összehozni. Vegyél egy USB-s rögzítő holmit, amivel ezt szoftveresen is meg tudod csinálni
Bővebben: Link
Ha mindenképp hardveres kell akkor erre is van kész megoldás.
Bővebben: Link
(#) Jeladó hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Csak tanulságképpen írom : CPD 560 órahiba :CPD 560 rögzítő 4 év után elfelejtette a dátumot ha nem volt áram. Keresgélés után a panel hátulján van egy 621 jelzésü gombelem nagyságu 3 V elem. Tettem helyette egy 2032 jelzésü 3 V litium elemet, nagyobb foglalatba , azóta jó.
(#) Tanzman hozzászólása Okt 17, 2011 /
 
1.kamera képét akarom nézni kettő TV-n.
RG59-es koaxon jön be a jel BNC csatlakozóval a végén
.Mi a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás hogy mindkettő Tv-n szép kép legyen?
(#) Dióda hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Adott egy kamera ami az udvaromat lesi egyfolytában.
Eddig egy time lapse videó rögzítette a felvételt róla de le lett cserélve egy ilyen mini dvr-re Bővebben: Link

Namost rögzít is csórikám de van benne ez a mozgásra rögzítés, ami lehet hogy máshol jó de itt a nagy terület miatt és hogy a kamera magasan van nemigazán jól működik.
Tudom hogy ez a helytakarékosság miatt van de az engem nem zavar mert max amikor nem vagyunk otthon akkor kell csak neki mennie ami kb 8-10óra.
Széttúrtam már a net-et hogy ezt a funkciót hogy lehetne kikapcsolni belőle hogy folyamatosan rögzítsen de semmi infó róla (vagy csak én vagyok vak). Menüjében nem lehet csak órát beállítani és ennyi.Namegpersze visszajátszani amit rögzített.
Megörülnék ha valaki tudna segíteni mert egy hete már ez utánn turkálok a net-en eredménytelenül.
(#) cerpix hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Érdeklődnék hogy egy kisebb kamera rendszert,akumlátrral lehetne e üzemeltetni.12 voltos lenne,milyen aksival és mennyi ideig lehetne üzemeltetni.
(#) mugab válasza cerpix hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Egy IP kamera és egy ADSL modem kb 1.2 ampert vesz fel.
Ez a rendszer egy 44Ah-ás akkuval kb. 30 óráig üzemképes.
Amúgy nehéz ügy mert ugyan egy kamera 100mA körül vesz fel, de általában kéne egy pc is ami viszont 2A alatt ritkán. Ezért aztán akkuhegyek kellenek pár napos felvételhez.
Szóval a legegyszerűbben a fent leírt megoldás a megoldás, igaz hogy ahhoz meg kell egy fogadó gép...
(#) cerpix hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Köszi a választ.
(#) b-max válasza cerpix hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Vagy vesz egy olyat, ami SD kártyára rögzit, ott kisebb az áramfelvétel, igaz a minőség.....
Szóval ez kompomisszumos megoldás mindenképpen.
(#) dumboo hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Az alábbi problémával állok szemben és kérném a segítségeteket/véleményeteket!
Vásároltam egy Eurovideo evd0405a1 asztali dvr-t meg hozzá egy 600 képsoros, ntsc/pal, varifokalis ir kamerát. A rendszert koax-al kötöttem össze a kép jó, a dvr látszólag fel is veszi a történéseket ahogy kell, és még a hely is fogy.... és itt a gondom, viszont visszajátszásnál nem látok semmit csak nagy sötétséget és látszólag a kép "pause" módban van és nem indul el.... archiváltam a felvételt, feltettem PC-re ahol szintén fekete kép az egész és nem látni hogy futna. Az idősáv megfelelően mutatja az időt, de nem fut csak én húzom a sávot egérrel. Már minden megpróbáltam... Szerintetek rossza a dvr, vagy nem bele illő a winchester? Várom ötleteiteket!
Köszönettel!
(#) mugab válasza dumboo hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Leírást adtak hozzá? Elolvastad?
Mert a neten nem található ilyen készülék
Javaslom figyelmesen olvasd el a leírást, mert sokszor egy apróság miatt nem működik valami.
(Geovisionban otthon vagyok )
(#) dumboo válasza mugab hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Igen megvan a leírás, és mindent kipróbáltam már... innen elérhető http://www.riarex.hu/index.rfs?&md=pr&id=264
Már az alaphelyzetbe állításon is túl vagyok Előfordulhat olyan hogy érzékeny a hdd márkájára és azért csinál ilyet, vagy már fel sem ismerné?
(#) dumboo válasza dumboo hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Egy 40Gb-os Quantum hdd van most benne próba képpen....
(#) dB_Thunder válasza dumboo hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Igen ezek a rögzítők bizony kényesek a hdd-re!!
Lásd a leírás 46. oldalát ! Hitachi és WD winyókat preferál!
(#) dumboo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Köszönöm a választ! Igen én is erre gyanakszom, csak az furcsa nekem hogy elfogadja, leformázza, megy rá az adat... csak visszanézni nem lehet. Te találkoztál már ilyen "lehetetlen" problémával, van tapasztalatod dvr-ekben? Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ezt "játszani" vettem, ha nem muszáj nem költök rá.... persze ha a winyo a hibás akkor veszek egyet.
(#) dB_Thunder válasza dumboo hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Nagy tapasztalataim nincsenek a rögzítőkkel kapcsolatban. De már telepítettem kamerarendszert.
Konkrétan a főnököm futott bele ebbe a hibába, ő mesélte nekem, hogy szívott vele...
(#) dumboo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Elsőnek belefutni egy ilyenbe nem jó érzés már 8 órányi állítgatásom van benne
Akkor holnap irány a bolt és veszek egy fent említett hdd-t... majd megírom hogy megjavult-e! Köszönöm a segítséget!
Apropo... még egy kérdésem lenne: A dvr bekapcsolásakor kiírja hogy kép: Pal a kamera viszont tudja az NTSC-t és nem találtam erre sem állíthatóságot... a dvr dönti el vagy a kamera hogy milyen módban fusson, illetve hogy van-e jelentősége a két képmódnak?
(#) dumboo válasza dumboo hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
A megoldás a hdd cseréje! Ezek szerint válogatós
Kellemes hétvégét!
(#) Lambador hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek, egy egyszerű kamerás megfigyelő rendszer kialakításával kapcsolatban. Valójában egy egyszerű külső kamera, és egy belső 2,5-4,0 colos monitorról lenne szó, amit akkor kapcsolnám, be mikor a bejárati kaputól csengetnek. Az igazság az, hogy így kimondottan sehol nem találok kamerás rendszert, mert általában több kamerával, vagy rögzítővel árulják, amik elég drágák. Viszont elgondolkodtam azon, hogy egy tolató kamera monitorral, már 17000ft körüli áron kapható. Vagy találtam külső megfigyelő kamerát 8000-10000ft-os áron és külön tolatókamerához 3.5" TFT LCD monitort. Csak nem vagyok jártas abban, hogy ezek összekapcsolása esetén
fognak-e megfelelően működni. Igaz hogy a monitor műszaki leírásában szerepel, hogy 2 videó bemenettel rendelkezik. Ráadásul most találtam egy oldalt /Kütyű-Bazár/ ahol külön-külön elég olcsón reklámoznak tolató
Kamerát és monitorokat is. A távolság a kapu és a kamera között kb: 10m, a kamera és monitor között kb 6m lenne.
Tanácsaitokat előre is köszönöm.
(#) pucuka válasza Lambador hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Esetleg vídeó kaputelefon nem felelne meg? Minden barkácsáruházban lehet kapni, de sokszor még másutt is.
(#) whalaky válasza Lambador hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Gyanús hogy a tolatókamera 10m-re nem épp kiértékelhető képet fog adni.
10-11eHUF-ért már vannak kültéri kamerák beépített infrasugárzóval is. Nem megérné inkább beruházni egybe?
A monitornak pedig keresel valami olcsó lomot amin van video bemenet.
(#) yocika hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
bár lehet hogy moderálnak érte de hozzáteném bár okosak vagytok mégis buták.számoljunk 1 kicsit megfigyelésre 2 vagy több kamera kell,pl :webkamera én készitettem megfigyelő (ugymond köszpontot potom 10-e forintból) nem kell marha sok öszeget beleölni és müködik! a szoftwert meg le lehet tölteni a netröl tehát ingyen van.na?kell hozzá szerintetek sok pénz? kell a fenét.
(#) mugab válasza yocika hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Esetleg megosztanád velünk is a tudásod?
Mondjuk egy 4 kamerás rendszer mozgásérzékelésre vesz, kameránként minimum 10 f/s, legalább 640X480 felbontással, a felvételen idő és megnevezésbélyeggel, minimum egy heti tárolhatósággal, esetleg távoli megnézés lehetőséggel...
(hogy csak a legalapabbakat vegyük)
Mert egy ennél sokkal többet tudó GV kártya 13 000 Ft...
(#) Inhouse válasza yocika hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Régóta vártunk már egy okos megmondóembert, hogy helyre tegyen bennünket. Végre!

Köszönjük neked!

Üdv
Inhouse
(#) Lambador válasza pucuka hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Nagyon igazad van, először ere gondoltam én is ugyanis nagyon elfogadható áron jó minőségűt kapni, csak a probléma az hogy bárhogy szerelem fel, egy hetet sem érne meg "épen egészségben", ezért kár belefektetni. De köszi a válaszod, hogy foglalkoztál problémámmal.
(#) Lambador válasza whalaky hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szia!
Egyetértek veled, ezért kérdeztem hogy pl. egy infraledes kültéri SHARP ccd-s csőkamera illeszthető-e egy M-3501 LCD Monitor (3,5") -hoz, vagy Univerzális 3,5"-os TFT LCD monitorhoz, amennyiben igen, akkor rendben minden. Ebben kérek segítséget. Segítségedet előre köszönöm.
Következő: »»   3 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem