Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   101 / 839
(#) bakertesz válasza mrobi hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Koszonom a segisteget.

A satbilitast probaltam megoldani az alabbi modon:
  1. x = x & 0b111111110

Vagyis 1 bitet lecsaptam a vegerol, esetleg kettot. Ami elmeletileg minimalis valtozast hoz az eredmenyben.

Amint idom lesz ki is probalom a nano belso 1.1V-s referenciajat. Es beszamolok az eredmenyekrol.
(#) icserny válasza mrobi hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Nem pontosabb, hanem finomabb felbontású lesz így a mérés. (Precision vs. accuracy)
(#) icserny válasza bakertesz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 / 1
 
Idézet:
„A stabilitást próbáltam megoldani az alábbi modon:”

Inkább végezz sok mérést, és átlagold! Példa MCP9700-zal:

  1. void setup ()
  2. {
  3.    Serial.begin(9600);
  4.    analogReference(INTERNAL);
  5. }
  6.  
  7. void loop ()
  8. {
  9.    // Get the output voltage of the MCP9700
  10.    long mysum = 0;
  11.    for(int i=0; i<1100; i++) {
  12.       mysum += analogRead (A0);  //Vagy ahova kötve van...
  13.    }
  14.    // Convert to an AD mV value
  15.    long voltage = mysum>>10;   //Divide by 1024
  16.  
  17.    Serial.print (voltage);
  18.    Serial.print (" mV, ");
  19.  
  20.    // Convert mV to Celsius temperature [C]
  21.    float tempC = (voltage - 500) / 10.0;
  22.    Serial.print (tempC,1);
  23.    Serial.print (" C, ");
  24.    delay (1000);
  25. }
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) mrobi válasza icserny hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Köszönöm a pontosítást! Gyorsan írtam, nem jutott eszembe a felbontás szó.
(#) bakertesz válasza mrobi hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Koszonom. Az otleteket. Kivancsi vagyok melyik valik be.

Most 1159.92101101000 jon az A0-n.
  1. analogReference(INTERNAL1V1);

Akkor ez most. Miben van merve vagy hogyan alakitom at C-ra?
(#) andykaaa hozzászólása Ápr 10, 2015 /
 
Sziasztok
Gondolom sokan ismeritek ezt a fenyszoro allito motort. A mukodest az alabbi kepen probaltam megjeleniteni.
Ezt szeretnem arduinoval mukodtetni, csak fogalmam sincs hogyan a mukodesi feszultseg kulombseg miatt.
Valaki csinalt / latott mar erre megoldast, van-e otletetek ?
Koszonom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) andykaaa válasza andykaaa hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
A mukodese a kulso potmeter ertekenek a belsovel valo kiegyenlitesen mukodik, amit (az utobbit) a kiallo kar allit, ahogy en ertelmeztem a belsejet.
Vagyis, az arduino segitsegevel kellene, elmeletileg, 0-12 V kozotti feszultseget letrehozzak.
Lehetseges lenne ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) TheShaft válasza andykaaa hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
PWM jelet állítasz elő Arduino-val. RC tagon szűröd, majd az így létrejött analóg feszültséget erősíted műveleti erősítővel. Erősítés: 12/5 = 2.4, feltéve, hogy a motorod is 12V-ról jár.
(#) csatti2 válasza bakertesz hozzászólására (») Ápr 10, 2015 / 1
 
Itt beszélgettünk az 1V1 belső referenciáról.
Röviden összefoglalva:
1, analogReference(INTERNAL1V1);
2, analogRead(valami); <- fontos, mert csak itt állítja át valóban az Arduino az analogreferenciát
3, műszerrel megméred az AREF pin feszültségét (stabil de pontatlan [uC-ről uC-re változik])
4, az értékkel skálázol 1023 = a mért érték (vagy afelett), 0 = 0V (vagy az alatt)
X[V] = ADC * AREF[V] / 1023
X: a mért érték feszültsgében
ADC: az analogRead-el mért érték
AREF: az AREF pin feszültsége (1V1 +/-10%)
(#) bakertesz válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Nagyon koszonom. Erre volt szuksegem. Csak en sem tudtam.
(#) andykaaa válasza TheShaft hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Koszi a vallaszt, de ezt "RC tagon szűröd" kifejtened egy kicsit bovebben, estleg 1-2 link-el ?
(#) teglascs válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
1.) És így lesz aztán ebből a kalkulált X[V] feszültségből a tényleg pontos °C?
2.) A neten az LM35-ös méréseknél keringő fura szorzószámok tul.képpen a fenti képlet egyszerűsített, általánosított(=emiatt csak közelítőleg pontos) változatai?
(#) csatti2 válasza andykaaa hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Tessék. A méretezéshez lásd a magyarázatot. A fényszóró motorvezérlőd nem tudom rendelkezik-e bemenet védelemmel, ha igen akkor elhagyhatod a rajz bemenet védelem részét. A műveleti erősítőhöz legalább 13,5V táp kell.
(#) csatti2 válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Az attól függ, hogy kötötted be a szenzort. Nagyon sokféleképpen lehet (keress rá a neten az adatlapjára).
(#) csatti2 válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Hmm, az R1 * C1 -nek nagyobbnak kell lennie, nem kissebbnek a képletben. Persze túl nagy se legyen.
(#) ktelektro hozzászólása Ápr 11, 2015 /
 
Sziasztok! Nincs valakinek tapasztalata, esetleg kész progija, leírása DMX512 fényvezérlésre? Előre is köszönöm!
(#) teglascs válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Megnéztem, valóban rengeteg bekötési rajz van. Még olyan is, ahol 2 LM3914-gyel LED-eket vezérelnek meg vele.
Az általatok kitárgyalt számítási metódus melyik fajta bekötéshez tartozik?
(#) csatti2 válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Egyikhez sem. Arról szólt, hogy lehet feszültséggé alakítani az ADC jelét. Az teljesen más problémakör, hogy lehet ezt a feszültség jelet hőmérsékletté alakítani.
(#) mikrokapcsolo válasza ktelektro hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Helló! Komolyabb fényvezérléshez fénypult kellene, kisebb, pl: discoba valami usb-s átalakító, és pc szoftware. Dmx-ről olvasnivaló, usb dmx átalakító építése. Ez a freestyler programmal megy, meg még lehet mással is, de nem próbáltam többel.
(#) teglascs válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Ajjaj...
Nekem itt még bőven van tanulni valóm (mondjuk, ezt tudtam eddig is....).
(#) andykaaa válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Köszönöm. Igy már kezdem érteni, talán még jutok is valamire.
(#) thecyrus hozzászólása Ápr 13, 2015 1 /
 
Üdv mesterek! Vettem egy arduino uno-t. Most kezdem a tanulást de mindenek elött nagy szükségem lenne egy jól működő programra. Ha lenne valaki oly kedves és megírná megköszönném! Szeretnék bele látni hogy hogy is néz ki egy ilyen komplett program. 1-2 egyszerűt már kipróbáltam és ment de ha több mindent kell csinálni már nem megy.
Amit kellene tudnia:

összesen 5 bemenet lenne de ha csak 4 megy az is jó

1 bemenet a program indulásakor 15-20 másodpercig számol és aktívál 2 db relét. (relék működése később)

2-3-4 bemenetek program futásakor azonnal indítja a 2 db relét.

1-es relé azonnal folyamatosan riaszt míg a bemenetek aktívak de nyugalmi állapotba kerülésétől számítva még 1-3 percig lehessen állítani az üzem idejét (ez a sziréna)

2-es relé folyamatosan riaszt míg a bemenetek aktívak de nyugalmi állapotba kerülésétől számítva még 1-3 percig lehessen állítani az üzem idejét, de ez villogjon pulzáljon! Valamint a program elindulást követően kövesse az 1 bemenet késleltetését azaz 15-20 másodpercig de ekkor folyamatosan égjen. (ez az állapot jelezné hogy a program aktíválva lett elindult a kilépési késleltetés! Az idő letelte után követi a riasztási relét tehát az 1-es relét villogva.
Ha ez nem megy akkor egy 3 relé tegye csak ezt az utóbbi műveletet.
A bemenetek alapban zártak tehát mozgásérzékelő vagy egyéb más érzékelő kerülne rá! A lényege ha meg szakad akkor lépjen riasztásba. Pl: GND-1-2-3-4

Nagyon hálás lennék egy ilyen progiért! Előre is köszönöm ha valaki segítene
(#) Tetye válasza thecyrus hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Szia!
Szerintem ne várd hogy bárki megírja helyetted, ez a te feladatod marad, de szívesen segítünk ha elakadsz vagy valamit nem értesz.
Idézet:
„1-2 egyszerűt már kipróbáltam és ment de ha több mindent kell csinálni már nem megy.”

Ez mit jelent? nem fordult le? Vagy nem ment tovább a programod egy pontnál?
Nem túl egyértelmű amit írtál, most zárt vagy szakadt állapotban van GND-n a bemented?
Amúgy nem túl bonyolult megírni ezt a pár sort, csak a bemeneteket figyeled szinte illetve kimenetek használhatsz timer-t vagy késleltetést. Relé kapcsolgatáshoz esetleg PWM-et.
(#) Kera_Will válasza thecyrus hozzászólására (») Ápr 13, 2015 / 1
 
TAVIR.HU oldalon iratkozzál fel a 60 napos tanfolyamra.
Ott sok mindenre rá fognak vezetni az arduinók világában.
tavir.hu-60nap-Arduino
(#) csabeszq válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 13, 2015 / 1
 
Hát igen, ingyen senki sem ír meg programot helyetted.

Sokáig tevékenykedtem az Open Source világban, volt egy program, amit fejlesztettem. Amikor kérdezték, hogy miért nem csináljuk meg ezt, vagy azt, a válasz általában az volt: azért, mert senkit sem érdekel a téma. Amit lesz valaki, aki szeretne vele foglalkozni, rögtön el fog készülni.

A pénzes világban fizetnek azért, hogy unalmas dolgokat megoldj, a nyílt forrású világ meg szabadidős tevékenység, ha a programozó kihívást lát a témában, megírja. (Maga az Arduino keret is nyílt forrású, a rengeteg kész ingyenes programkönyvtárból látszik, hogy sokakat érdekel a téma).
(#) thecyrus válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Szia! Rendben nem várom el a megírást! Az 1-2 azt jelentené 1 bemenet 1 kimenet mikor többet tennék be hibát ír. A tanfolyamra pedig fel iratkoztam ma kaptam meg a 6-leckét de ezzel még sok van hátra. Nagyon kevés szabad idővel rendelkezek ezért lett volna jó bele látni egy komplettbe! Az hogy alapban zárt pedig mint a hagyományos érzékelőknél mozgásra enged el a relé és ekkor riaszt, tehát ha a bemeneten nincs jel riaszt! Épp úgy mint a gyári rendszereknél. Paradoxokat programozok azok szinte fejből mennek már. Ez sokkal másabb!

Azért köszönöm a válaszokat! Ha netalán valaki mégis csak segítene megköszönném.
(#) thecyrus válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Az oldallal még nekem hiba hogy hiába regisztrálok php. hiba az oldalon és azt írja hogy ez a funkció ki van kapcsolva! De belépés nélkül meg nem tudok letölteni se és bele olvasni sem.
(#) andykaaa hozzászólása Ápr 14, 2015 /
 
Sziasztok,
Biztos vagyok benne hogy ismeritek a Logic Friday programot. Nagyon okos kis szoftwer.
Lehet vele generalni egy "lookup.c" fajlot, ami allitolag tartalmazza a logikai fuggvenyt c programozasi kornyezethez, vagy hogy is mondjam.
Azt szeretnem tudni hogy ezt a fajlot lehetne hasznalni arduino kornyezetbe ?
Ha mar itt tartunk akkor (ha liba akkor legyen kover), hogyan lehet beiktatni ?

lookup.c
    
(#) Kera_Will válasza thecyrus hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Hova nem tudsz regisztrálni ?
Válts át másik böngészőre esetleg.
(#) Fizikus válasza thecyrus hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Az a gondom az altalad felvazolt problemaval, hogy sokadszori elolvasas utan sem ertem hogy minek, es hogy mit is kellene csinalnia. Lehet hogy te tokeletesen atlatod a feladatot, de abbol amit leirtal nem sokat lehet kihamozni. Adott 4 vagy 5 bemenet es 2 db rele.
Egy rele hogyan tud riasztani?
Hogyan lehet allitani az uzemidejet?
Hogyan lehet villogtatni es pulzaltatni?
Amig le nem irod reszletesen hogy mi a feladat (probald meg felrajzolni a folyamatabrat), addig mi sem tudunk segiteni (Pl.: ha 1-es bemenet aktiv -> varakozas 20 masodpercig, utana ha a 2 rele nem aktiv, akkor aktivalja a 2 relet; ha 2-es bemenet aktiv de a 3-as bemenet nem ...es igy tovabb az osszes lehetoseget vegiggondolni).
Következő: »»   101 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem