Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   566 / 607
(#) Sebi válasza Cannon hozzászólására (») Okt 16, 2016 / 1
 
Ha a parketta a szokásos 5cm körüli szélességű, akkor ez a trafó nagyon karcsú a feladathoz.
Viszont élesztésnél ezzel talán nehezebb tönkretenni az IC-t...
(#) BI-AMP hozzászólása Okt 19, 2016 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem.
Ezt a sztereó kapcsolást hídba lehet kötni, hogy ne keljen új nyák?
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2016
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Okt 19, 2016 / 1
 
Szia! Természetes, hogy hidalható. Az egyik csatorna elé köss be fázisfordítót!
(#) BI-AMP válasza reloop hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
Egy picit bővebben Nem vagyok jártas a fázisfordító témában
(#) krisz69 válasza BI-AMP hozzászólására (») Okt 20, 2016 / 2
 
Ép minap tárgyaltuk. Reloopal. Néz át az előerösítő topikab ,vagy fázisfordilító topikba ott találsz.
(#) Stevefiu26 hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Sziasztok meg szeretnem epiteni eletem elso erositojet mely nem egysegcsomagos... tda7293 esett a valasztas tud valaki egyoldalas tervet kuldeni nekem ? Nagyon megkoszonnem
(#) krisz69 válasza Stevefiu26 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Reloopnak van itt fent 1 oldalas terve. Lapoz vissza, jó pár oldalt. De ha belebotlok linkelem
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 22, 2016 / 1
 
A kolléga már két (rossz) helyen is feltette ezt a kérdést, előbb-utóbb rátalál a TDA7293 témára, odaraktam a vonatkozó tervet
(#) rammeradrian hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Sziasztok!

Nincs valakinek hidalt kapcsoláshoz bevált nyákja Eagle-ben?

Köszönöm!
(#) dara válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Ha letöltöd a Spint Layout elérhető változatát,lehet találni,már nincs is problémád.De látod a képet nyomtatottként az után meg tudod rajzolni.Meg egyébkéntse kell pilóta vizsga a rajzhoz.
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Szia! Remélem mintának ez is megteszi. Bővebben: Link
(#) Cannon hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
Szimmetrikus 24V-os toroid trafóval, kapcsolással és egy ilyen egyenirányítóval(melléklet) hogyan oldhatom meg a bekötést? Vannak ötleteim, de nem szeretnék semmit tönkretenni.

1240.jpg
    
(#) Cannon válasza Cannon hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Megoldódott.
(#) nandika76 hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
Sziasztok szeretném a fiamnak megépíteni ezt a kapcsolást. Bővebben: Link
A kérdésem az volna, hogy ebben a tápfelállásban a 4ohm megfelelő-e, főleg a szubnak, illetve mennyit lehet még ésszerű kereteken belül a tápon növelni. Ha nem találok pont 19 AC-s trafót, mennyi a max.
A frontok MAC audio cfx 2.16,
a mély Macrom 6930

1(1).pdf
    
(#) nandika76 hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
Bocsánat de nem megy a hivatkozás. Az alkotó és reloop 2.1 e_2v13e tervről lenne szó.
Köszönöm!
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Sziasztok ezeket a trafókat sikerült szerezni.
Remélem 4ohmra jó lesz.
AC 22.4 voltosak.
Előre is köszi.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2016
(#) Alkotó válasza nandika76 hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
A SUB-ra kötött 4 ohm, a híd két erősítőjét 2-2 ohm-al terheli. Ez nem szerencsés, mert hamar elérhető az a hangerő, ahol már a kimeneten folyó áram károsítja az IC-t. Ugyan van benne védelem, de az nem jó ha csak tortyog az egész.
A SUB hangszórók szinte mindig 4 ohmosak, ezért ideális megoldás ha ebből kettőt használsz sorba kötve (nálam ez ilyen). Így duplázódik az impedancia, és nem utolsó sorban a terhelhetőség is, meg a membránfelület is. (Nálam a hangszórók összes kivezetése elérhető, így ha másik erősítőt használok -ami 4 ohmra ideális-, akkor külön külön kötöm be őket.)
A trafófeszültség növelés kényes kérdés. Magával hoz némi teljesítmény növekedést, de ezért jelentős melegedés növekedéssel kell fizetni. Illetve a pufferek feszültségtűrése sem korlátlan, illetve a panelon lévő egyéb áramkörök is DC 24 V körül érzik legjobban magukat.
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Szia, csak egy gondolat, amíg nem lesz 8 ohm-os mély mi lenne ha a subnak csak a + oldalát használnám? Össze kötöm az AK4-et az AK6-tal és csak az ic 8-at használom. Persze PGND-vel? Köszönöm!
(#) Alkotó válasza nandika76 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Csak óvatosan merem leírni, de a híd is terhelhető 4-ohmmal, csak nem vezérelhető ki. A végfokozatnak nincs szeme, nem látja a hangszóród adattábláját, így nem is törődik vele. A kimenetén feszültséget ad ki, amit ha lezársz valamilyen impedanciával, akkor azon áram fog folyni. Ez az áram, 2 ohm eseten (ennyi jut a híd erősítőire darabonként) sokkal előbb átlépi a maximumot, mint azt szeretnénk.
A példa kedvéért kerek számokkal: Ha Uki = 20 V, akkor ez 4 ohmon 5 A áramot jelent. Ugyanez 2 ohmon már 10 A. Vagy ha megfordítom, akkor 2 ohmra csak 10 V-ig engedhetsz feszültséget ha nem akarod az 5 A-t átlépni.


A két átkötés összekötését nem értem, nem is javaslom. Ha az IC 9-et ideiglenesen nem akarod használni, akkor legkönnyebben a bemenetének rövidre zárásával tudod "pihentetni". Ehhez az AK6-ot vedd ki, és a végfokozat felőli oldalát kösd hozzá AK7-hez. Az IC 8 továbbra is kapja a SUB jelet, és a kimenetére meg a PGND-re kötheted a 4 ohmos SUB hangszórót.

DE!! A hídnak értelme van, mert duplázza a teljesítményt. Erre pedig szükség van, mert a SUB tartomány megszólaltatásához jóval nagyobb energia kell, mint a frontokhoz. Zenéje válogatja, de ez a teljesítményduplázás kb. éppen ideális hozzá. A dupla hangszóró (2x4ohm) szintén jó választás, mert ez a rész igényli a membránfelületet, és határozottan jól jön a 3 dB hatásfok növekedés is (mert ez is jár vele).
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) Cannon hozzászólása Okt 30, 2016 /
 
Milyen teljesítményű trafó és puffer kondi ajánlott sztereó használatra? ( 2*1ic )
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Szia! A tápfeszültséget 50W kimeneti teljesítmény elérésére javaslom méretezni Bővebben: Link. A két csatornához normál igénybevételhez ugyan elegendő egy 80-100VA-es transzformátor, de forszírozott hajtáshoz legyen inkább 150VA-es.
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Köszönöm szépen! És a hidalt sztereóhoz körülbelül a duplája?
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Igen, az IC-k számával arányosan növekszik a tápegység terhelése.
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Szia, köszönöm szépen majd addig le hegesztem a sub szint potit!
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Szia! Most nálam is úgy jött ki a lépés, hogy 4Ω névleges impedanciájú hangsugárzó jutott a hidalt szub kimenetre. Igaz, ±25V tápfeszültséget használok (a TDA7294-nél következetesen). Nem dőlt össze a világ Ebben szerepet játszik a hangsugárzó impedanciamenete, mely a rezonancia frekvencia közelében, ahol teljesítmény javarésze megjelenik, elég magas értéket mutat Bővebben: Link
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Milyen legyen a hozzá megfelelő pufferkondi?
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Ahány IC, annyiszor 3-5000µF tápoldalanként.
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Szia, ezt a mérést, hogy tudom elvégezni?
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Ptesza kolléga volt olyan jó és leírta: Bővebben: Link.
(#) bicorp hozzászólása Nov 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Én ezt a végfokot néztem ki magamnak, de mivel ez mono igy gondolom ebböl két egyformát kell építenem.

Bővebben: Link

Jol gondolom?
Vagy van benne valami csavar?

Egy 24 voltos toroid hajtaná egyenirányitva bufferelve, ez elbirja a két végfokot?
Következő: »»   566 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem