Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   41 / 1267
(#) babi hozzászólása Máj 4, 2008 /
 
Sziasztok.
Tudna valaki segíteni?
Úgy tünik ma megadta magát a TV. a készenléti kapcsoló bekapcsolása után egy kattanás hallatszik
ezután a készenléti led elkezt villogni. Innetől semmi.
A készülék egy Panasonic TX-21S4TP.
Várom az ötleteket.
Előre is köszi.
(#) paprikascs válasza babi hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
Hello.szerintem kondi lesz a stand bye led akkor szokott általában villogni legalábbis nálamNálam ez a jelenség rendszeres mivel lusta vagyok kicserélni a kondikat.Próbáld meg a nagyfesz környékén meghajszárítózni a kondikat és közben kapcsolgasd a tv-t ha bekapcsol akkor kondikat kell cserélni.ez egy 2-3perces művelet ha bejön akkor megvan a hiba...énis egy ismerősömtől kaptam a tanácsot és bejött bár azóta ahogy írtam a tv mellett bevan készítve a hajszáírtó bár nem egésséges neki de a lustaságom határtalanÜdv
(#) paprikascs hozzászólása Máj 4, 2008 /
 
Sziasztok.
Én egy ilyet keresnék ha valaki esetleg tudna segíteni ebben vagy lenne neki egy ilyen cumó...
TDA 8374A

51-es Daewoo tv-be kellene...
(#) Fery válasza paprikascs hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
Na... Először is, tessék.Bővebben: Link
Másodszor, nagyon szépen kérek mindenkit, ha valamiben nem biztosak akkor ne adjanak tanácsot. Sajna most ez rád vonatkozik. Nem akarok senkit bántani de egy Panasonic TV nem két forint, és ha egy rossz tanácsot megfogad és tönkreteszi a TV-t akkor az a Te felelősséged.
Fery
(#) Fery válasza babi hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
Szia
Előszőr is cseréld ki a tápegység kis elkóit, utána nézd meg a sorvégtranzisztort, nagy valószinüséggel zárlatos, azért nem indul a TV. Ne melegitsd, ez a hibajelenség olyan hogy nem szabad. Ha a táp megfutott és tovább melegited egyre feljebb mehet a kimeneti feszültség és a tápot is meg a fél TV-t elviszi magával.
Fery
(#) paprikascs válasza Fery hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
okok.a leszúrásnak helyet adok.jogos.esetleg valami olcsóbb megoldás?valakinek egy ilyen bontott cucc?
(#) Fery válasza akiro hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
Ez a hibajelenség általában a képvégfok hibájára utal, ha nem megy letiltja a képet. Próbáld meg a sorkimenő trafón feljebb tekerni a "screen" potit lehet hogy lesz egy vizszintes csik. Akkor biztos képeltérités.
Fery
(#) Fery válasza paprikascs hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
Szia
Nekem nincs és megmondom őszintén nem sok esélyed van bontottra, körülnéztem de nincs sehol.
Fery
(#) devils78 hozzászólása Máj 5, 2008 /
 
sziasztok sony kv-x2531d tipusu tv-vel bajlodok hang van csak az a fránya vizszintes csik a tévé közepén rajzom van segitsetek köszönöm
(#) aflmor válasza devils78 hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
vertikál IC csere
(#) _ampervadasz_ válasza devils78 hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Rakd fel a kapcsirajzát!
Akkor, még könnyebben tudnánk segíteni......
De amúgy tényleg, a fűggőlegessorvégfokot kell cserélni, de lehet, nem kap tápot, vagy a szinkront, akkor meg ugyanott vagyunk!
(#) szernye hozzászólása Máj 6, 2008 /
 
sziasztok
van egy ORION CTV 025 A tv-m de leveszett a távitányító.nincs valakinek egy eladó?
(#) kalobela hozzászólása Máj 11, 2008 /
 
Helló.
Egy AEG Tv-nél a hangerőt nem lehet beállítani vagy nincs hang vagy a leghangosabb.Az OSD menü mutatja a hangerő növelést vagy csökkentést,de nem válltozik semmi. Mi lehet a hiba?
Köszi a segítséget.
(#) kalobela hozzászólása Máj 12, 2008 /
 
Helló.
Egy AEG Tv-nél a hangerőt nem lehet beállítani, vagy nincs hang vagy a leghangosabb.Az OSD menü mutatja a hangerő növelést vagy csökkentést,de nem válltozik semmi. Mi lehet a hiba?
Köszi a segítséget.
(#) Sebi válasza kalobela hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
És mitől lesz hang? Teljesen véletlenszerűen full, vagy semmi?
(#) kalobela válasza Sebi hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
A távkapcsolón mikor nyomom a hangerőt fel akkor már az eggyes fokozatnál fullhangot ad.
(#) AtomCity válasza kalobela hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Ebben a szabályzásnál digitális potméter van?
Mert, ha igen, akkor lehet, hogy azzal van a baj...
(#) zoz11 hozzászólása Máj 12, 2008 /
 
Sziasztok
Már 2-3 hete kínlódik a TV-nk, lekerekedtek a sarkai. Kb 3hónapja lett kondizva, szinte az összes kondi ki lett benne cserélve, csak a proci körül lettek meg hagyva a gyári kondik, utána jó is volt egy darabig. Az a baj hogy a tápfeszültségen és a fényerősségen kívül nem lehet állítani mást, ja meg Focus-án lehet állítani. Ilyenkor mi lehet a próbléma?

k.jpg
    
(#) Vecike hozzászólása Máj 12, 2008 /
 
Sziasztok! Én kaptam egy Samsung CK-5020/DMSP1D típusu tv-t! Csak úgy mert elsötétedett a képe! Pár éve megcsináltatták de most megint ez van! Én elhoztam, mondván megcsinálom jó lesz nekem! Igen de nem látom akkor mit cserélhettek ki! Lehet nem is cseréltek csak állítani kéne? Hol és mit nézzek meg? Nem tejesen sötét látszik minden! Olyan mintha a fényerő le lenne véve, pedig maximumon van! Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!
(#) djmagoo válasza bfreak hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Szia!

Ez a TV a VT gyár Horizont névre hallgató típusa... én pont most újítok fel egy ilyent, van rajzom is és rengeteg pót alkatrészem hozzá... Mi baja a tiédnek? Szívesen segítek neked egy ilyen öreg gép megmentésében...

Üdv!

Ha érdekel a dolog keress meg akár privátban akár itt a fórumon... az én tv-m már üzemelt, de sajnos egy film nézése alatt ****** a sorkimenő primere... ki kell cserélnem, sikerült hozzá null kilométeres újat is vennem...
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Máj 13, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy VT (VIDETON) TV-m!
A típusa: TC1622 OC
Hibajelenség, hang van kép nincsen.
Nagyfesz van, a képcső fűtése renben van!
Illetve van egy másik ugyan ilyen, annak semmi baja, csak az a kérdésem, hogy lehet e a BU 409D helyére berakni, a BU 406 -ost?
(#) Sebi válasza AtomCity hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Nem, az analóg jelek szabályzását is a CCU végzi, PWM kimeneteinek kitöltési tényezőjét változtatva - általában 64 lépésben. Ezt integrálva kapjuk a szabályzó feszt. Így lehetséges pl., hogy a - szintén a CCU által generált - OSD jelzi a szintváltoztatást (a belső számláló állását), de ennek nincs köze (hiba esetén) a kimeneti szabályzófeszhez.
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Nehezen
(#) Fery válasza kocici17 hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Te se mész a szomszédba egy kis őrültségért.
(#) kocici17 válasza Fery hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Az oda nem véletlenül tettek 409d-t, de ne ez volt a kérdés, hanem hogy a berakáshoz mit használlok, hogy könyebb legyen.... ..én forpákát
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Amper barátom ....ne tegyed be a 409D helyére ami diódás tranyó a 406. ot. az 508d vagy df, még inkább kompatibilis.
Csak más a tokozás és a lábkiosztás.

Maradok öszinte hived kocici
(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
köszönöm az információt, igy az egyik fele ki is van pipálva a dolognak! (kicseréltem, 406ost azért kérdeztem mert egy tonna van belölle, 409D -ből meg alig alig, de találtam szerencsére , tökéletsen működik!)
Esetleg a másiknál mi lehet a baj, mert nem jövök rá!
A képcső még véletlenül, sem kezd el még foszforezkálni sem, söétben!
Pedig nagyfesz az van, a maszkra tudtam ívet huzni az anódvezetékkel!
(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Persze a maszkra raktam alufóliadarabot, hogy az ívvel ne tegyem tönkre a maszkot!
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Nézd meg a G2 körüli áramkört, de elötte a katod kábelét leforrasztva tedd 1 pillanatra a katodot földre.... ha van fény akkor a képcsö vezérlés, ha nincs .../mindegyx hogy va vagy nincs függg eltérités/
akkor a g2 a következö és ujra.. ha ettöl sem világosodik ki akkor képcsö.
Mivel fütés és nagy fex van.
(#) Fery válasza kocici17 hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Tudom, csak nagyon tettszett ahogy rezignáltan rávágtad, hogy "nehezen".

Ampervadász, nem irtad, igy nem tudom, hogy fűtése van annak a csőnek ?

Fery
Következő: »»   41 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem