Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HEED canopus, obelisk /HTA-30/
Lapozás: OK   11 / 59
(#) hapro válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Nos egy kis magyarázat:
Ilyeneken hallgatja a zenét: http://www.sonido.hu/hun/aion.htm
Csak a frekvencia átvitelt kéne megnézzétek, és több kérdésem nincs is. +-2,5dB 16kHz-ig...
(#) CHZ válasza hapro hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Ez már csak hab a tortán ...
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Az én iskolámba volt régen egy magnósklubb, ahol csináltak egy érdekes tesztelést (én is ott voltam végig és füleltem). Az alapmottó egészen más volt, mert a szalagos magnó és a kazettás magnó átviteli különbségeit próbálták máshonnan megközelítve feltárni, illetve a hatást tesztelni (akkor indult a kazetta, mára meg már nem is tudjuk milyen volt).
A lényeg. Egy jó lemezjátszóból egy jó erősítőből és két igen jó hangszóróból csináltak egy rendszert, amiben annyi huncutság volt, hogy az erősítő és a lemezjátszó közé bekerült egy kis huncutság. Egy sávszűrő, ami vágta a felső frekvenciát különböző értékeknél. Azt akartuk így szimulálni, hogy ne halljuk azt, amit már úgyse visz át a kazettában lévő mágnesszalag. Így hallgattuk, figyelve mi a változás a "teljes" hangképhez képest.
A hosszú bevezető után, amire emlékszem még a tanulságból:
1. A zenei hangok szinte mindegyike bőven 15khz alatt van, mert ilyen szűrővel vágva, alig hiányzik valami a megszokott hangképből. Sőt még lejjebb is lehet menni, mert 12khz körül kezdett zavaró lenni a hiányérzet (mi fentről haladtunk lefelé).
2. Ezek ellenére a zene mégis sokkal több mint az alaphangok sokasága, mert mikor kivettük a szűrőt, akkor óriásira nyílt a hangkép.
3. Ez kicsit misztikus, de határozottan úgy emlékszem hogy világosan hallottam. Még az 50khz-es felső szűrőt is lehet érezni, holott ezt a tartományt egészen biztosan nem viszi át a hanglemez (legalábbis azt hiszem). Valami olyasmi lehet, hogy az alaphangoknak akkor is képződnek felharmonikusai, ha azok nincsenek belevésve a bakelitba, és ezek megléte vagy hiánya, pontosabban ezek hallható tartományra gyakorolt hatása érződött a hangban.

Azért zagyváltam ezt ide, mert simán lehet, hogy 15khz magasságában tényleg hallható valamilyen markáns hiány, még akkor is ha talán csak a triangulum képes ilyen magas hangot kiadni magából. De ezzel együtt sem hinném, hogy egy ilyen hallgatásos próba alapján általánosítani lehetne egy egész típusra
(#) Alkotó válasza hapro hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Ez nagyon "fincsi" kis hangszóró. Biztosan hazacipelném ha lehetne. Nekem bőven elég ez a frekveciamenet, és azt hiszem ezzel még nagyon sok egyéb hangszóró is méltán megelégedne.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Éppen egyről beszélünk, mármint hogy 15khz felett nem sok minden hiányozhat a legtöbbünknek, de mégis érződött a különbség, egyértelműen jobb volt szűrő nélkül. Nyitottabb lett, megnőtt a terem.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Ez a HTA frekivágás a vásárlód véleménye?
(#) CHZ válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Jól megfogalmaztad .. , ez valóban érzékelhető .
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Ezt az érzetet általában a felharmonikusokkal szokták alátámasztani, ezért vannak a szupertweeterek, amik 100kHz-ig átvisznek. lásd. SACD szabvány. Bővebben: Link
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Igen, most ez a legújabb...
A legutóbbi hóbortját cső cserével és becsatoló kondi cserével megoldottuk, akkor azt mondta, hogy fantasztikus, meg hogy eláll a szava a hangjától, stb... és most ezt találta ki. Mert ő teszt zenével meghallgatta és blablabla.
Ja aztán azt találta ki, hogy a poti nem felel meg neki, azt is kicseréltem olyanra ami már megfelelő.
Egy kicsit...olyan.
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Hát sajnos megmérni nem tudom , azt meg nem tudni még valaki elkészitette - e kettőnkön kivül ezt a változatot ?
Így ebben az esetben kéne olyan ember aki elkészitette , és még meg tudná mérni neked . De ha lenne a környezetemben valaki komolyabb műszerezettséggel akkor szivesen elvinném bemérni.
(#) hapro válasza hapro hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Nem mellesleg, már az első alkalom után azt mondtam neki, hogy figyelj, ha valami nem tetszik akkor mondd meg, és mindent vissza csinálunk, mert ez a cigánykodás nem az én stílusom...de szabatkozott, hogy neeem, meg izé, meg neki tényleg ez a végfok kell, meg esze ágában sincs szórakozni, stb...így hittem neki, de hiba volt ahogy látom.
(#) hapro válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Hidd el ez inkább csak drága mint jó. Persze szerintem, a lényeg, hogy ennyi pénzért akkor már inkább egy magneplanart vennék. Ez a sonido egyébként 600 fölött van újonnan, azért meg nem kicsi planart lehet venni. Nekem az volt eddig ami a legjobban tetszett egy Dénes Péter féle csövessel 300B csövekkel.
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
És generátorral, meg valami hangfrekis volt mérővel se tudod megmérni?
(#) CHZ válasza hapro hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Mérés szerint kb. 30KHz környékén kezd esni a frekimenet .
(#) hapro válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Köszönöm.
(#) Alkotó válasza hapro hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Nem vételre gondoltam én se. Inkább arra, ha valaki azt mondja, hogy neki ez a "vacak" frekimenet nem jó, úgyis kidobná csak, vagy virágot rakna rá, így helyet keres neki. Ekkor jönnék én a képbe, "kicsit fintorogva" mondanám: nem bánom, ha ennyire útba van megszabadítalak tőle és csak egy sörrel fogsz tartozni.
(#) CHZ válasza hapro hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Kösd ki neki a bemeneti szűrőt , hallgassa meg úgy .
(#) hapro válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
No igen..csak 50km-re van tőlem. Ha úgy dönt, hogy elhozza, akkor kipróbáljuk, de akkor az már almás, mert az én rendszeremen hallgatná ami szintén nem felelne meg.
Érthetetlen számomra, hogy a Cirok Laci tranyás HTA-ja annyi vájt fülűnek megfelelt a találkozón, sőt...ez meg jobb attól, (szerintem is) és egyszer megfelel, sőt ez a tutti, meg überalles, aztán egyszer csak már nem jó. A felhasznált alkatrészeim semmivel sem rosszabbak mint amit Laci használt sőt van ami még jobb is. De hát...ide jól jönne valami frappáns szólás.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Indított topikot más fórumon ennek a problémájának, és felismertem a munkádat.
(#) saraha válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Biztos nagyon jól szólhat,kiváncsi lennék rá mert annyira áradoztok róla.
Meg akartam régebben én is építeni de CIRIKL terveit nem igazán láttam át valahogy és abba maradt.
Ám ha te megosztanád velünk a saját terveidet én biztos utánépíteném mert ahogy néztem előzetesen, igen jóra sikerült, ez is...
Utólagos korrigálásnál kipróbáltad CHZ javaslatait?
(#) Alkotó hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Ezekben a tervszintű elképzelésekben, van olyan rajz ahol hibás a táp-greatz diódáinak iránya! Melléklet szerint.
(Lustaságból csak tükrözgettem mindent, és így maradt. Nem okozza semminek a halálát, csak éppen nem fog működni)
(#) saraha válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Ohh, de figyelmetlen voltam.
Valahogy kimaradt az a pár oldal.
(#) Alkotó válasza saraha hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
A hír igaz, összeraktam a saját csöves példányomat, az "eredeti" CHZ-s elképzelés szerint.
Kis döccenő után kifogástalanul működik. Egyenlőre labortápról, de a hétvégén olyan ideiglenes állapotba hozom, hogy saját trafójáról tudjon működni, és "hordozható" legyen. Aztán majd hallgatom...

A tervet fel fogom ide is tenni. Van benne néhány apróság amit javítani fogok, de ezek csak kényelmi dolgok. Annyi gond van az én kialakításommal, hogy egy adott hűtőbordaprofilhoz illeszkedik, de ahhoz viszont jól.
(#) CIROKL válasza saraha hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Idézet:
„CIROKL terveit nem igazán láttam át valahogy és abba maradt”
Miért nem kérdezel ?
(#) saraha válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Őszintén megmondom,hogy elég értetlen vagyok és baromi sokat sokat szoktam kérdezősködni.Van úgy,hogy hamar az emberek agyára megyek.
Látván,hogy te milyen profi szinten űződ-e tevékenységet nem mertelek privátban zavarni.
Az oldalt meg nem akartam teleírni a hülye kérdéseimmel inkább elolvastam mindent.
Mára azért magamtól is megértettem egy-két dolgot és eljött az ideje,hogy megkezdjem az utam a csövesek felé.
Kezdésnek jó is lesz ez a kis hibridecske.
(#) CIROKL válasza saraha hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Idézet:
„Látván,hogy te milyen profi szinten űződ-e tevékenységet nem mertelek privátban zavarni”
Á az messzi van , csak csupán egy amatőr vagyok a sok közül ! Zavarni meg nyugottan lehet éjel -nappal , amiben tudok segítek bárkinek is , legyen akármilyen kérdése csak tudok rá valamit mondani !
Idézet:
„Kezdésnek jó is lesz ez a kis hibridecske”
Bizony hogy jó , nyugottan merem ajánlani , mind a CHZ-és terveket és az Alkotós terveket is .
(#) szabónagymester hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Sziasztok!

Meglehet, hogy nyitott kapukat döngetek, ez esetben ezer bocsánat!!! :hide:
A canopus kapcsán lenne egy kérdésem, ami már az első hsz során is felvetődött azt hiszem, de nem találtam rá választ, a topik mélyén meg már úgy sem hiszem, hogy erre kerülne válasz adás, meg az eléggé HT- A konstansra sikerült...
Na szóval:
Egy kedves lelkes forumozó ebben a topickban körölt 3 dokumentációt, HT-A, FET-1 és CANOPUS leírásokkal.
A canopus esetén 2 rajz van, és a két rajz a visszacsatolási csomópontok számában különbözik.
Vagy is az egyik rajzon van csomópont P2-R11 között és T4-T5 kötött is. Utóbbi esetén nem a trimer csuszkára, és R10-C4 szűrő tag becsatolásásra gondolok.
De egyébként az első hsz-ben lévő rajzon be is van karikázva a kérdéses pontok HELYE.
Most a doksit átolvasva úgy értelmeztem, hogy a több csomópontos változat egy javított visszacsatolású változat.
Kérdésem az, hogy jól értelmeztem-e, vagy puszta szerkesztési hiba.
Van némi jártasságom az elektronikában, és látok relációt mind két változatban, de azért mégsem vagyok annyira biztos megítélésemben, hogy meg ne kérdezzem.
Minden nemű segítséget előre is és utólag is köszönök!
(#) CIROKL válasza szabónagymester hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Idézet:
„De egyébként az első hsz-ben lévő rajzon be is van karikázva a kérdéses pontok HELYE”
Igen ez valóban egy javítás a rajzon , de ez a rajz a jó ! Ha a nyák tervet megnézed akkor ott lekövetheted a helyes megoldást :Bővebben: Link
(#) szabónagymester válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Nem a karikázás zavart be!
Csatoltam a kérdéses részt a doksiból.

canopus.JPG
    
(#) CIROKL válasza szabónagymester hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Ez a rajz rossz a felső ! az a két csomópont van pont az általam betett képen kitörölve! Az alsó rajz az ami rendben van azt vedd alapul , de az előbb belinkeltem a panel tervet arról simán lekövetheted a kapcsolást .
Következő: »»   11 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem