Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   221 / 837
(#) zombee válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
gondolom azért, mert jóval bonyolultabb (és drágább) a DS18B20...
(#) (Felhasználó 4577) válasza zombee hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
5 perc alatt lehet találni az interneten hozzá vagy 3 előre megírt forráskódot és még 10 perc alatt lehet csinálni a 3-ból egyet.
(#) puli122 válasza zombee hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Köszi, így már rájöttem hogy egy először egy halott diódával ügyködtem, ezért mért hülyeségeket. Belső ref-et használva 2,007 mV lesz a lépcsőfesz. ez már jó közelítés. De megint elakadtam: Melegedés hatására csökken a nyitófeszültség, így csökkenő értéket mérek, nyilván. Nekem viszont a hőmérsékletet kell kijeleznem, így annak nőnie kéne, hogy lehet ezt megoldani ?
(#) puli122 válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Még egyszer: Nem tervezek ebből valóban hőmérőt csinálni, egyszerűen csak próbálgatom a programozást, a változó értékek kiirtását, az Ad átalakítót, és így tovább. Ha hőmérőt akarnék, valószínűleg abból csinálnám.
Ezért szórakozom ezzel, de kösz a tippet.
(#) zombee válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
A te vagy az én képességeimmel lehet, de egy kezdő számára valószínűleg az adatlap alapján is egyszerűbb megírni...

Egyébként akárhogy kívánja megoldani, én ugyanúgy segítek...
(#) trudnai válasza puli122 hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Idézet:
„egyszerűen csak próbálgatom a programozást, a változó értékek kiirtását, az Ad átalakítót, és így tovább.”


Egyszerubb lenne erre egy potit betenni...
(#) puli122 válasza trudnai hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Azon már túlvagyok. Tudom hogy lehet így egyszerű hőmérőt készíteni, úgyhogy ki akartam próbálni...
(#) gabi20 válasza puli122 hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Üdv! Ide raktam az én diódás hőmérőm forráskódját. Benne van hogy hogyan lehet megoldani azt, hogy növekvő hőmérsékletre az kijelzett érték is növekedjen.

TEMP.txt
    
(#) puli122 válasza gabi20 hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Na ez az ötlet hiányzott nekem: konstans minusz változó, és így működik. Köszi. Remélem nembaj ha az ötletedet fölhasználva megírom a "hőmérőmet", és fölteszem a bascom fórumba példaprogramnak.
(#) gabi20 válasza puli122 hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Használd egészséggel
(#) pittyu2 hozzászólása Máj 14, 2010 /
 
Hali. Megint megakadtam, már kérdeztem de még mindig homály van.Van egy egyszerű soros porti programozóm Atmega8 at programoztam már vele gond nélkül. Most atmega88 at kellene programoznom ,de a Pony prog hibát ir ki állandóan (berendezés hiányzik , vagy ismeretlen berendezés )Az Atm8 Külső Quarc oszcis, és az égetőn is van (4Mhz) Az Atm88 belső oszcis módban fog menni-- levegyem a külső qvarcot az égetőről ?? A FUSE bitek beírásának mi a menete ? Tegyem be a Ponyba az égetendő HEX filet , úgy kell kiolvasni - utána visszaírni ? Segítene valaki lépésről - lépésre leírva a munkamenetet. Előre is köszi:pittyuBővebben: Link
(#) kemenygolya hozzászólása Máj 14, 2010 /
 
Sziasztok
Puli 122 mondta hogy itt tegyem fel a kérdésemet.
Terveztem/tervezek egy öntözőrendszer vezérlőt. Szeretném a segítségeteket kérni, hogy van e hiba a kapcsolási rajzban.
PB0-PB5 között egy 3*3as key pad található, amin keresztül lehetne majd a vezérlő beállításait elvégezni. MEGA8p a vezérlő típusa melyhez egy LCD csatlakozik. A PD6 és a PD7 lábra ha +5v feszültséget kapcsolunk, akkor az áramkör letiltja az éppen futó folyamatot, azaz vészleállító. PC0-PC3 között a mágnes szelep vezérlő áramkör található. A relén a kimenet +24v és -24v-ként van feltüntetve. Mivel 1 napja használom az eagle-t ezért még nem találtam meg benne a kvarc-ot, ezért az nincs a kapcsolási rajzon. A tranzisztorok típusa más lesz!
Köszönöm előre is a segítségeteket
(#) (Felhasználó 4577) válasza kemenygolya hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Mentsd ki képbe vagy pdf-be és azt tedd fel.
(#) kemenygolya válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
itt van kép formátumban

001.png
    
(#) Sir-Nyeteg válasza kemenygolya hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Relék: Ha 5V-os, akkor pl R9 elhagyható ha 12V-os, akkor nem fog behúzni, ha 3,3V-os, akkor jó. Kihagytad a tekerccsel párhuzamos diódát!
AVR: Kösd be tápra a ref lábat is (AREF). A reseten az ellenállás elhagyható. 100nF-os kondit tápszűrésnek használj!
LCD: legutóbb én a háttérvilágítás ellenállásához is potit tettem be, így annak ereje is állítható lett
Elsőre ennyi
(#) (Felhasználó 4577) válasza kemenygolya hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Az R3 is elhagyható.
(#) kemenygolya hozzászólása Máj 14, 2010 /
 
köszi az eddigi segítségeteket
(#) Sir-Nyeteg válasza kemenygolya hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Mármint a reset lábat felesleges felhúzni, de nehogy közvetlenül rákösd az 5V-ra!
(#) kemenygolya hozzászólása Máj 14, 2010 /
 
rendben
csak én közbe elbambultam és rossz verziót töltöttem fel
Kép feltöltve
A reléket nem fogom kihagyni
(#) kemenygolya válasza kemenygolya hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
a PD6 és PD7 lábra a +5v feszültséget kapcsolok akkor tiltja az éppen aktuális folyamatot. Oda valami védelmet ne rakjak be?
(#) Sir-Nyeteg válasza kemenygolya hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Kapcsold be a felhúzó ellenállást, és a nyomógombbal a földre húzd a lábat. Fordul a logika is.
(#) gabi20 válasza kemenygolya hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
A billentyűzet rosszul van bekötve, mindjárt ide teszem hogyan kellene
(#) gabi20 válasza gabi20 hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Ilyen bekötést használj

keypad.JPG
    
(#) zsuscsinyo válasza kemenygolya hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Az LCD alsó 4-bitjét földre kell kötni, mivel csak az upper nibble van használatban.
(#) kemenygolya válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
rendben
köszi a tippeket
(#) kemenygolya válasza gabi20 hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Gondolom az ellenállás maradjon a padnál ugyan úgy
(#) (Felhasználó 4577) válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Nem szükséges letestelni.
(#) gabi20 válasza kemenygolya hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Szerintem az R14 - R19 ellenállások nem szükségesek, de rosszat nem csinálnak
(#) kemenygolya válasza gabi20 hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
rendben
Feltöltöm az eddigi javított verziót, bár a kvarc még mindig hiányzik róla. Azt melyik menüpontban van az eagle tervezőben?
(#) Sir-Nyeteg válasza kemenygolya hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Diódák szerintem fordítva vannak, egyik nincs bekötve.
AVCC-t is kösd tápra.
Kvarc: crystal.
Következő: »»   221 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem