Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   31 / 373
(#) sunraw válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Szép munkák, grat. Z tengelyt nem olyan rég számítógépes CD olvasó tálcájából csináltam. Így jóval nagyobb utat tudsz elérni. A tálcát igaz egy picit illeszteni kell, de ez nem nagy gond. Van egy kupac 3mm-es NYÁK rack sínem, ezekkel simán megy.
Én a SLO-SYN 230T léptető motor hajtásról kérdeztelek, pontosabban azt, hogy a párhuzamos portal hogyan kössem össze. 2 darab van két tengelyre.
(#) sunraw válasza mex hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Megmérem és írok
(#) pipi válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Köszi, de ez nagyon vékony
Mex: a bútorlap meg szerintem nem elég tartós
(#) sunraw válasza pipi hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Bútorlap helyett használjatok zsalutáblát (doka vagy peri)
Kegyetlen erősek, tűz és vízállók. A dóka sárga, a peri pedig fekete színű. Ha van ács ismerősöd, biztosan szerez
(#) Sir-Nyeteg válasza pipi hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Ez a tartóelem egy ilyen fúrót tart meg. Ha a fúrónál fogva felemelem, akkor sem mozdul el benne, pedig 8kg-s a váz
(#) Sir-Nyeteg válasza sunraw hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Van egy saját készítésű LPT port leválasztóm. Erre a csavaros csatlakozás miatt könnyen csatlakoztathatóak a csatlakoztatandó vezetékek egyetlen csavarral. Késő van.
És ugyebár fő a biztonság!
(#) sunraw válasza pipi hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Ehhez hasonló profilom van pár darab, de a rexroth is árul. Én csak azért nem használtam fel, mert elég nehezek.
(#) sunraw válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
LPT bontóm nekem is van ilyen, de akkor gondolom ez nem jó.
(#) Sir-Nyeteg válasza sunraw hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Jó lehet ez is. Csak hát 3 dolog miatt terveztem magamnak sajátot: egyik a jel illesztése, mert léteznek 3V-os lpt-k is. Másik a terhelhetőség. Harmadikat pedig már megírtam: Fő a biztonság. Emiatt is van fi-relé a műhelyben. (Pár darab.)
(#) sunraw válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Fi az itthon is van, első a család biztonsága
Kapcsoltak már rám AC-t is DC-t is, nem szeressük. :no:
Akkor kit kivel kössek össze? Vagy alkudunk privi a paneledre?
(#) Sir-Nyeteg válasza sunraw hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Privi.
(#) lui3 válasza Stewe hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Szia a kért file.Ha tudnátok valami megoldást áthidalásnak jo lenne. Protel99------mach3.
üdv
(#) nikolatesla hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Hali!
Én is szeretnék valami egyszerű CNC gépet építeni.
Arra lennék kíváncsi,hogy milyen cuccok kellenek hozzá illetve valami vázaltot kérnék,hogy miként is működik ez.
A vezérlést csak PC-vel lehet megoldani? Illetve PLC szükséges hozzá?
Ha van valakinek egy jól bevált szteppel motor vezérlő akkor ossza már meg velem vagyis olyan kéne ami CNC-be jó
(#) gidofalvinorbert válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Hat az attol fugg mennyire preciz meg nagy cnc t akarsz epiteni, kell hozza egy par alkatresz amit erdemes megvenni keszen , a vezerleshez pedig nem kell plc, csak egy szimpla szamitogep meg 3 driver amit hazilag is elkeszithetsz ha valamit ertesz az elektronikahoz, meg egy jo program pl mach 3, kicsit komplikalt az elejen de meglehet szokni
(#) nikolatesla válasza gidofalvinorbert hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Nekem nem kel olyan batár nagy. Fémbe gravírozni,nyákba vágni illetve hasonló dolgokat csinálni kellene.
tehát akkor mi is kéne egy ilyen géphez? Addig oké,hogy kel Z tengely meg pár szteppel motor meg valami mechanika aminek nem tudom a nevét
Milyen könnyen és olcsó alkatrészekből áll össze?
(#) gidofalvinorbert válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
vezerlesnek pedig az l297-298 controllereket ajalom, kezdesnek eleg jok meg egyszeru megepiteni oket
(#) Szebence válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Először szerintem olvasd át a topicot és/vagy nyálazd át a HobbyCNC oldalt! Egy erősebb steppeR motor 20 000Ft körül van, ebből kell minimum 2 meg egy kisebb, de rengeteg varuációban megépíthető. A hobbyCNC-n van egy csomó házilag készített, onnan lehet ötletet venni... 100-150 000Ft alatt nem igazán lehet pontos, preciz, szép gépet kihozni.
Egyébként először a mechanikát valósítsd meg, az elektronika már csak hab a tortán...
(#) gidofalvinorbert válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
az x y tengely megepitesehez szukseges 4 tengely meg 4 sikcsapagy ami kb 70 euro korul van, vagy elkeszitheted hazilag is valamijen megoldassal de szerintem pontosabb kesz alkatreszekkel, a motrok ara fugg a telyeseitmenyetol Nm 1Nm es motrot 40 euro korul lehet kapni ami eleg eros ahoz hogy egy kisebb cnc asztalt mozgasson
(#) nikolatesla válasza gidofalvinorbert hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Hát itt az aprók közt láttam a múltkor Z tengelyt már 12K-ért.
De most egy sima kis gép amit annyian meg építetek 100K-tól kezdőik
Motort viszonylag olcsón tudok beszerezni ha tudom milyen kel hozzá.
De pl egy nyomtatóból kibányászott tengely meg barátai nem jó hozzá?
(#) tiggersoft válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Nem érdemes azokkal a motorokkal vesződni, mert csak bosszuság forrása. Gyengék és kicsi a felbontásuk(általában 7.5fok/step) Vakerán 1-2ezerért elég jókat lehet kapni. Lineáris csapágyakat pedig akár 2-3ezerért darabját. Hozzá való 12-es köszörült tengely 2000Huf/méter. Ha összeadod soknak tünik de jobb mint a "törmelékkel" szívni. Ami tényleg drága a meghajtás! Mindegy, hogy golyós orsó vagy fogazott szij horror ára van. Legutobb rendeltem pár szijjat meg figazott szijtárcsét(egy kicsi zacskónyi!) 24000Huf.
(#) nikolatesla válasza tiggersoft hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Most az áruk lényegtelen mert muszáj egyet építenem vagy vennem.
De nekem az építés örömei bánatai meg érnek pár száz ezret.
Estleg innen lehetne venni olcsón pár alkatrész hozzá.
A vezérlőben mi lesz olyan drága? És az kivitelezhető gondolom,hogy PC-vel legyen egybe építve?
Valami vázlatot tudtok mutatni,hogy miként épül fel ez a cucc?
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Nov 7, 2010 / 1
 
Árakról picit: (A4-es munkaterületű gép)
Mocik:
Vaterán normál Nema23 motor: 2-3000ft. 1Nm-es profi moci 8000ft. Bontott motor is jó, nyomtatóból, ha 6-8 vezetékes és tudod az áramát.
Váz:
Alu-profil métere 2.000ft körül. Kell egy cnc-hez kb 3-4méter. De lehet bútorlapból is.
Sinek: lin kocsik, lin csapágyak 30.000ft, csúszkák 10.000ft, vagy csapágy és rúd 2.000ft, vagy fióksin, vagy egyéb.
Hajtás:
Menetesszár 300ft, trapézmenet 3000ft, golyósorsó 20.000ft.
Kiszámolható ebből, hogy lehet 100.000ft is, de akár 2.000ft is egy gép!
Munka, hozzáértés, türelem, és szabadidő kérdése, de ne itt kezd el, hanem a hobbycnc-n (mechanikák).
(#) gulasoft válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 7, 2010 / 1
 
Na 2000Ft-ot azért megnézem. Nagyon erős túlzásra sikeredett.
Nekem bútorlapból meg kiselejtezett ablakdeszkákból van a gépem. A mentes szárra nem árt ha van két jó nagy anyád, közte rugós feszítés, két jó nagyon stabil csapágy (az nekem tengelyenként 6000 forint volt).
Epson bontott motorokkal meg vigyázni kell, mert a bekötést az életben nem mondják meg, lehet kísérletezni.
Fióksín sem terem a fán, és az csak az egyszerűbb kivitel.
Golyós orsó 35-40.000 Forint vagy akár több ha az anyát is hozzárakod.
Rájöttem egy alapszabályra is.
Minél olcsóbb a vázad, annál erősebb motor és vezérlő kell+egy erős táp ami a nagy motorokat meg tudja hajtani, míg ha van egy nagyon precíz vázad, kisebb motorok és gyengébb meghajtó is elég+akár egy pc táp.
Ergó a váz és a meghajtás ára mindig ugyan annyi.
Sir-Nyetegnek van egy jó váza olcsón, ez boríthatja a képletet, csak nincs sorozatgyártva, és ha hasznot is akar rajta realizálni (befektetett munkadíjon felül), akkor már rögtön nem lesz olyan olcsó.
Csak egy példát had mondjak.
Sehol a neten nem találok egy olyan lírást amit odaviszek egy lézervágóhoz, az kivágja, összerakom és működik.
20 dollár egy gép leírás az ebay-en és nem biztos hogy az tartalmazza ezeket az adatokat. Ha nincs szerencséd még angolszász mértékegységekkel is van megadva a méret.
3 tengelyes vezérlőt lehet 15.000-16.000 forintért is már kapni, vagy az ebay-ről rendelni, és remélni hogy megjön, úgyhogy nem az a drága, de 1.7Nm-es motort (szállítással) onnan sem úszod meg 12.000 forint alatt és abból nem árt 2. Csak a motorok meg a vezérlő 40-45.000 forint.
Nézz meg pár videót a youtue-on minden normális gépen 1.4-1.7Nm-es motor van. Ha valamin nem érdemes spórolni az a motor, ugyanis ezek a fránya stepper motorok nem szólnak ám vissza ha nem sikerült lépni valami pici szorulás miatt, hanem beállnak, mert a vezérlés megy tovább mit sem tudva a lépésvesztésről, amitől meg a motor áll fejre, és nem tudja hogy hova is kéne lépni, és innentől kezdve a munkadarab már csak egy adag selejt lesz, és jó ha nem megy tönkre a gép, mert mondjuk a z nem emelte fel a szerszámot, a gép meg gyorsmozgásban odébb vinné a tengelyt. Jó esetben csak a szerszám törik.
Szóval arra a 2000 forintra azért befizetek, A vezérlő alkatrészeinek a fele is több mint 2000Ft.
(#) nikolatesla hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Most egy lézer vágós cucchoz is ugyan az kel mint a simához csak fúró helyett lézer lézer lenne?
Mekkora teljesítményű diófa kel bele?
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Nov 8, 2010 /
 
Van valakinek valamilyen jól bevált programja amivel tud excellon fúrófájlból valami Mach3 által emészthető G kódba konvertálni? Mert sikerült annyira feléleszteni a mechanikát hogy kipróbáljam hogy mennyire használható fúrásra, de most nem találok normális programot hozzá
(#) Sir-Nyeteg válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 8, 2010 / 1
 
Szeretném leszögezni, hogy gulasoftnak kicsit megártott az őszi nap Most utál, mert jobb vagyok nála.
Minden volt itthon hozzá. Menetesszárat kellett venni.
Meg csapágyakat. Meg motorhoz távtartót. Na meg 8cm-es csavart kb. Ennyi. Ha nem hiszed, nem muszáj. És voilá, Máris itt a kész cnc-váz.
Egy szóval is látsz előző hozzászólásomban pl egyetlen utalást vezérlőről, vagy marómotorról, vagy tápegységről? Én nem. Miért is? Mert ez nem feltétel, és nem ez határozza meg a cnc-t. A fenti linken látható fa gépet a tulajdonosa műszaki rajzok megrajzolására használja. Bontott motort használ, bontott trafóval. Tollal.
Nem kell mindenkibe belekötni, mert jobban ért hozzá nálad. Boccs!
Nem feltétel sehova se a Nm-es motor... Sőt! mutassak még valamit?
Munka közben kiállítva
Nini, egy 5000ft-s habvágógép
Mond mi kerül ebben 200ft/db árnál többe? Max a fűtőszál...
Erről ennyit
Menjünk tovább:
golyós orsó kb 10ezer ft egy 50cm-es darab. Anyával végmegmunkálva esetleg csapággyal együtt.
Lineáris sin kb 30ezer ft egy teljes géphez. (A4-es munkaterületnél maradjunk.)
Ha szorul a menetesszárad, akkor valamit rosszu csináltál, vagy vegyél újat. 100ft.
Minél olcsóbb a mechanikád, annál inkább hobbysta vagy. Erős motor felejtős. Drága, minek? Áttételezd a motorodat. egyszerűbb, mint a kuplung. Magnókban találsz bordásszíjat.
Vezérlő: ha nem jönne meg ebayről a rendelt dolog, két kattintás és visszakapod a pénzedet! Sose állíts valótlant üzleti érdekeid miatt!

Váz: soroljam: 2*50cm, 2* 35cm, 2* 40cm, 2*25cm aluprofil cirka 5-6ezer ft, és ezen már akár alut is meg tudsz munkálni. Mindenki ezen spórol... Mi is így kezdtük... Kell aluprofil? Keress fel! Magánban! 1000ft/kg áron adják. Bontott. Plusz posta, és házhoz megy!
(#) Sir-Nyeteg válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Elnézést kérek mindenkitől! Főleg gulasoft-tól! Nem vagyok jobb nála. Ezt visszavonom!
Elkapott a hevület.
Javítanám: tapasztaltabb vagyok cnc témakörben nála. És jobban érdekel a vevőim elégedettsége, mint az üzleti profit. Ezen vesztünk össze. De ez nem fórumra való, megoldjuk magánban. Viszont az előző hozzászólásom tartalma 90%-ban a topikhoz tartozik, így nem szeretném töröltetni, mert a kezdőket szeretném segíteni!
Elnézést, köszönöm!
(#) gulasoft válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Én írtam egyet, csak elhagytam a kódot, mert reinstall volt, most keresem.
(#) gulasoft válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Figyi Sir. Adok 10000Ft-ot adsz egy komplett A4-es cnc-t vezérlő nélkül?
Pontosság 5 század mm.

Lehet bontott motor is ha tudod a bekötést.

A golyós orsót nem tudom hol kapod meg 10.000Ft-ért végmegmunkálva anyával, de add meg az elérhetőséget, mert hirtelen sokan ráizgulnánk.

A motor áttételezés elég bonyeszos, azt a szíjat tisztességesen feszíteni kell, próbáltam, de egyszerűbb volt direktbe bekötni a motort a tengelyre.

Na ezt a két kattintást szívesen megnézem, mikor kifizetted a pénzt és nem jön meg az áru. Jelezhetem, hogy nem jött meg, ő meg lobogtathat egy cetlit hogy feladta. Persze adhatsz neki negatívot, ő meg bescannel egy honkongi papírt, hogy feladta, járj utána így néz e ki, és nem e radírból faragta a pecsétet.

És jelezném nem ártott meg az őszi nap, meg nem is utállak, sőtt szeretlek, csak nehogy valakit beugrass a 2000 forintoddal utána meg majd csak néz szegény mikor futnak az 10.000-ek ki a kezéből, és esetleg nem úgy fog rád emlékezni, mint a megváltóra, és nekiindul gyárit keresni.
Jól mondod 30.000Ft a lineáris sin. És a fióksin sem 2000Ft az egész gépre. Jól megszaladt a 2000 forintod.
Ezek szerint fióksined is volt. 6 darab pont megfelelő nem túl kicsi nem túl nagy. Mázlsita.

Nekem is bútorlapból van, meg bontott ablakdeszkából, mégsem 2000 forintnál tartok, hanem 15.000+vezérlő, és kb. úgy néz ki mint a kiállított valóban hobby gép, csak másfélszer nagyobb.
Csak a csapágyak több ezer forintos tételek, de valószínű a roncstelep mellett laksz ahova a cnc-ket hordják, hogy pont a menetesszáradnak megfelelő csapágyakat tudsz bontani. Így könnyű lehet. Nekem venni kellet, mert az nehezen farigcsálok itthon fából. És bizony 6 csapágy az is több mint 2000 forint.

Azt se felejtsük el, hogy mennyire volt pontos az a fa cnc, mennyi volt a kotyogás? Erre tényleg kíváncsi vagyok. Rajzolni lehet vele, nem vitás, de 1 tizedes pontatlanság nyákfúrásnál nálam megengedhetetlen, innentől kezdve minimum rugó feszítés, ettől persze nehezebben mozdul a mechanika minél jobban feszíted annál nehezebben mozdul, és máris kell a nagymotor. Igazából a pontossága egy ilyen menetesszáras rugós feszítéses cnc-nek addig lesz meg, amíg nem húzol a rugónál erősebben, onnantól kezdve a rugós feszítés meg már semmit nem ér, és maráshoz pedig kell az erő. Nem hiába álltál neki fém cnc-t építeni, és már megint nem a 2000Ft-os kategóriánál tartunk.
Szóval csak óvatosan szaktársak nem 2000Ft az a 2000Ft. Ha Sir tud adni fémvázat 5-6000 Ft-ért és már csak menetesszár, csapágy menetes anya lineáris sin és motor kell, akkor az simán kijön 40.000Ft körüli áron.
Ebben kell gondolkodni, szerencsére Sir-Nyeteg korrektul leírta.
(#) gulasoft hozzászólása Nov 8, 2010 /
 
És hogy ne dobálózzunk a számokkal a levegőbe a legolcsóbbakat szedtem össze:
SE1004-R-2E0 anya 0.04 20430 22200 27750 Szennylehúzó nélkül
R10-2,5-1000-1000-0,052 orsó 1000 T7 [52ľm/300mm] 1510 1640 2050 100mm ár, végmegmunkálás nélkül tehát csak az 50cm-es orsó 10000Ft +27000 az anya+végmegmunkálás, azaz egy 50centis golyós orsó minimum 37.000 forint ha a végmegmunkálást valaki meg tudja oldani.
Jó lehet rövidebb is akkor már csak X=35.000+Y=30.000+z=30.000=95.000Ft
Ezért mondom ha Sir tud 10.000-ért 50cm-est végmegmunkálva anyával, senki ne habozon rendelni tőle, én sem fogok habozni, mert nagyon jó ár.
Csapágyak:Szabad oldali már van 3800ft az 3*3800=11.400 (biztos van ennél olcsóbb is) hajtott oldali 7.000 nél kezdődik, nem is számolok vele.

W10 60HRC 10 1 1290 1400 1750 1m-re vonatkozó árak.
Ez jó mert max két méter kell, viszont a legolcsóbb kocsi az 8050 forint *3=24000Ft tehát a lineáris sin tényleg cirka 30.000Ft.
Ezeket lehet helyettesíteni menetes szárral, azért nem 100Ft, de nem drága viszont egy hosszú anya, az elég húzós volt, a 3 darab az cirka 2000 forint.
A lineáris sint fióksinnel 3 pár itt árat nem tudok, mert régen vettem, ez is tényleg olcsó 2-3000Ft.
Csapágyak 6db 4000 forint és nem az itt látható árakkal számoltam, hanem valami maszeknál elfekvő készlet, csak stimmeljen a menetesszárhoz.
Ez mint mondtam pontatlan lesz, rugós ellenfeszítéssel meg nehézkes, tehát kell rá nagy motor darabját 8000-al számolva 24.000Ft, az epsonból bontott motorok nagyon gyengék ahogy itt írta is valaki, én meg tapasztalatból tudom.
Az én 1.7Nm-es motorom 12.000Ft volt. De nem azzal számolok.
Tehát gagyit fából 35.000Ft-ból lehet építeni már csak egy vezérlő kell, a profibb (de még mindíg nem vérprofi) meg 150.000-200.000-nál kezdődik.
Az igazi gravírozós bolti cnc-k 4-500.000 forint körül vannak.
Ezért építünk, és ebben segít nekünk Sir-Nyeteg, és remélem nem a levegőből kapkodta az árakat, mert akkor azok nagyon jó árak.
Következő: »»   31 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem