Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   753 / 1670
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Na, ez nem semmi! Gratulálok, Tamás!
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Köszi!
(#) geri303 válasza enree hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Köszönöm, cikk nem hinném, hogy lesz belőle, főleg mivel van is hasonló dolog az oldalon, ahogy azt írták is.
Azért került rá ez a 3x4-es mátrix, mert már egy éve porosodott a fiókban, most már saját függvényem van hozzá.

Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat.
(#) lewi válasza sooty hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Jó, semmi gond.
Nem szerettem volna ilyen kioktató vagy mit tudom én mi lenne, csak már rég óta meg szeretnék egy hasonló mozdulatot csinálni én is, csak még sose tudtam hogy kezdjek pontosan hozzá. Gondolatként vetettem fel, de így elfogadom, hogy elvetve.
(#) vicsys válasza zenetom hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Gratula! Készíts belőle órát! (mi mást lehetne...?)
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Köszi! Ha sikerül a kontrasztot erősebbre állítani, akkor még az is lehet belőle.
Köbzoli: köszi a vállveregetést.
(#) enree válasza lewi hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia!
Igen tudom, de az AVR, ha jól emlékszem, nekem meg PIC égetőm van...
(#) vicsys hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Ha a moderátorok megnézik és engedélyezik a cikkemet...

LT_PCB__9.JPG
    
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Vic mester, ez mi lesz? Fogadjunk óra is van benne
(#) vicsys válasza Müszi hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Egy nagyon kis kompakt, egyszerű, programozható időzítő. (Ding, ding, ding! Ön nyert!)
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szép kis kompakt, gratula!
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Mi a nyeremény? Egy piros hangszóró, vagy egy "szeretettel Vicsys-től" autogramm?
(#) vicsys válasza Müszi hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Egy levehetős ajtajú, NDK-s turmixgép...
Tomas! Kössz!
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Nekem tetszik.
Hogyan történik a programozás, és a felhasználó miről/hogyan kap visszajelzést? Ne mondd, hogy várjam meg a cikket!
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Várd meg a cikket!
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Ezt nem lájkolnám... :schmoll2:
(#) Schnitt hozzászólása Jún 8, 2011 / 1
 
Lázár Péter környezetbarát cikkei megihlettek, és bár azt a szintet nem közelítem meg, de azért legnagyobbrészt bontott cuccokból hoztam össze ezt a kettős tápot.
Nem csekély motíváció volt az is, hogy meguntam a dugdosós panelen összerakni a kapcsoláshoz szükséges tápot stabkockákkal, kondenzátorokkal, amik aztán a próbapanel egy részét elfoglalták.

Bontott PC tápból, (innét származik az LM317, a diódák, elkók, és a doboz), procihűtőbordából, mátrixnyomtató trafójából, és a fiók mélyén lapuló panelműszerből ezt sikerült összehozni.
A potikat vettem, bevallom, az nem volt otthon.
Az előlap pedig egy kiszuperált mikrofilmolvasó matt zöld plexije, amit hátulról kissé lesötétítettem, így lett ilyen zöldes fekete.

Tudom, elég egyszerű, áramgenerátoros módja sincs, de sokkal kényelmesebb, mint a dugdosós panel
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Cuki lett, Viktor ! :wave:
(#) erdgab válasza Schnitt hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Én azt mondom,tökéletes,a belseje is rendben van és szép is kint-bent.Hasonló nekem is van és tudom mit ér,mikor kell egy táp.
(#) Schnitt válasza erdgab hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Köszi!

Úgy érzem, jártál te is hasonló cipőben. Valahol el kell kezdeni a dolgot, táp pedig mindenhez kell.
(#) yagi válasza Schnitt hozzászólására (») Jún 10, 2011 / 1
 
Egyszerű, de szépen kivitelezett! Nekem is valami hasonló dolgokat kellene készíteni a több mázsa bontott alaktrészeimből.
(#) lesliewednesday válasza vicsys hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Egyszerű és nagyszerű! Gratulálok! 2 apró megjegyzés, mint kritika:
1. Nem írod, mennyi a maximális időzítés hossza?
2. A cikk elején azt írod "Egyszerűen csatlakoztatható legyen a tápfeszültség forráshoz" . Nekem ez azt jelentené, rajta van a táptrafó is, hiszen a fénycsöved is nyilván 230V-ról üzemel, nem a 9V AC-ról és elektronikád sem elemről megy. A nyák ettől így persze nagyobbá válna. Ízlések és pofonok. De mindezzel együtt csinos kis dolog lett. Kérlek, ne vedd a szívedre. Én 5-re pontoztam a cikket.
(#) vicsys válasza lesliewednesday hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Nagyon köszönöm! Nem veszem zokon, miért is tenném...? Teljesen jogos a felvetésed!
Nos, a maximális időtartam több mint 18 óra. (65535 másodperc) A trafót azért is nem terveztem rá, mert az "eredeti" változat trafó nélküli (direkt 230V-os) táppal lett volna megoldva. Ez (bár szépen működött), életveszélyesnek tűnt, a kezelőszervek megérinthetősége miatt. Így a felhasználóra bíztam, hogy bármilyen (akár bontott) trafót használhasson.
(#) Schnitt válasza yagi hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
örülök, hogy tetszik.
PC alkatrészekből sok mindent lehet építgetni, a táp doboznak annyira eltalált mérete van ilyen kisebb kapcsolásokhoz, nagyon tuti. Csak mindre kell külön előlap, mert olyan, mint a szita.
(#) mrobi válasza Schnitt hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Szia. Gratulálok a táphoz. Ötletes.
Megkérdezhetem hogy miért van rajta 4 poti? A finomabb hangolás érdekében?
(#) Schnitt válasza mrobi hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Szia!
Köszi
Igen, egy 2k5 és egy 100R poti van sorbakötve oldalanként a durva/finom beállításhoz.
(#) demcar válasza geri303 hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Szia geri303.

Ilyen kapcsolást már én is épitettem, csak nekem annyi különbség hogy csak két kimenet van és a kimeneteket a csattogás elkerülése érdekében optocsatolóval és triakal oldottam meg. 2x16-os LCD-vel és tud villogni is az egyik kimenet ezért került bele triakos kapcsolás, mert a relés az hangos és kopik.
Nálam cégtábla megvilágitást kapcsol.
Amúgy frankó lett, gratula.
(#) vodkaboy22 hozzászólása Jún 10, 2011 /
 
Egy AB osztályú egyszerű erősítő vizsgaidőszak alatt koleszban esti fáradt pihenős órákban megépítve és béta állapotban.
Mayan kolléga cikke (kapcsolása) alapján.
(#) vodkaboy22 hozzászólása Jún 10, 2011 /
 
Kábelek és kondik diódák házba pakolása ergo nincs kint más csak tranzisztor és pár ellenállat.
(#) zolika60 válasza vodkaboy22 hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Szépnek nem nevezném, de ettől még lehet jó. Szívesen megnézném készen. :yes:
Következő: »»   753 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem