Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Philips TV
 
Témaindító: BA, idő: Nov 1, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 18
(#) csingacsuk hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Sziasztok.
Megtakarítottam a sorkimenőt és a képcsövön a tappancsot, illetve körülötte, és jelenleg 13.00-tól megy.Kerestem az adókat és arra figyeltem fel hogy a keresésnél a led villogása megáll.Pont fordítva csinálja.A csatornák megmaradnak és a hang és a kép is kitűnő.De még mindig fura nekem a villogás.Nem lehet hogy a 24c04-es eprom hibás?
Üdv.
(#) bihari laci válasza norby_torok hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
SZia probáld meg nagyobb ,műhejeknél a kit beszerzését ha nem sikerűl ,máshogyan a tápot vizsgáltad ?.
(#) norby_torok válasza bihari laci hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Koszonom segitokesz valaszod de ez a resz mar megvolt es mikor megtudtak h mijen teverol van szo aszt montak h ne kinlogyak vele mert mar ok sem teszik. Majd ha lesz idom atnezem a tapreszt hatha rajovok a hibara.
(#) picu hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Szenvedek egy 28ST1734/028 klészülékkel. (GR2.2) A képernyő sötét, nagyfesz van, hang van.
A képcső katódokon túl nagy a fesz 190V körül.
Ha tud valaki egy jó tipped adni nagyon örülnék neki!

Üdv.
(#) motomanus hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Üdv Fórumozók!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
van egy Philips TV/VCR Combo TV-m, és az lenne a hibája, hogy csak közelről működik a távirányító. Biztos hogy a TV készülékkel van gond, mivel már a harmadik vadonat új távirányítóval próbáltam, és ugyan ez a jelenség. Kérdésem az lenne, h házilag hogyan javítható a hibajelenség?
Köszönöm!
(#) kadarist válasza motomanus hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Szia!
Lehet, hogy elmozdult az infravevő vagy nagyon beporosodott.
(#) motomanus válasza kadarist hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Igen, az előfordulhat. Majd meg fogom tisztítani, de ha mégsem lesz jó, akkor be lehet valahol szerezni ilyet? Úgy értem kimondottan ilyen Philips TV-hez.
(#) kadarist válasza motomanus hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Egészen biztosan be lehet szerezni.
(#) rego hozzászólása Jún 27, 2011 /
 
Üdvözlet, fórumozók.
Szakember segítségét kérem a 20PT1554/58- as TV hiba
javításához. A képen látható vizsz. csíkozás nem mindíg állandó. Pár másodperc és csatorna váltás után megszünik, de nem minden csatornánál. Pld. M1 alsó felirat állandósítja. "Púpos " kondit nem találtam, átnagyítóztam az össz. forrasztást de ez sem segített.
Köszönöm.
(#) kadarist válasza rego hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
A függőleges eltérítés végfokozata körül kellene elkókat cserélni.
(#) rego válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Szia kadarist.
Köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal!
Nos csere megvolt a hiba viszont megmaradt. Az a képen látható 4 darab kond.De tudnod kell, bontott kondik lettek beforrasztva.
Lehet, hogy becsaptam magam??
Köszönöm.
(#) erdoszoli válasza rego hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Sziasztok,
remélem nem baj hogy bekapcsolódom a témába
Rego-nak csak annyit mondanék hogy nem feltétlenül hiba a bontott alkatrésszel való csere, de csak akkor ha berakás előtt azért minimum egy kapacitásmérővel meg lett vizsgálva hogy mennyit is 'romlott' .
A hibajelenség csukottszemes megoldása tényleg a kondicsere, de nem zárnám ki az eltérítőhöz tartozó ellenállások megnyúlását illetve szakadását sem.
Más:
Délután hoznak philips tv-t , típusát még nem tudom,mert nem láttam, hibajelenség annyi hogy kisebb füst szált fel az egyik bekapcsolásnál és onnantól semmi. Kezdeti hibaellenőrzést hajtottak rajta végre, mivel biztosíték kiment ezért kicserélték, majd újra bekapcsolták és bizti megint elsült Nah ennyit tudok. Ha netán nem boldogulnék remélem számíthatok rátok és némi gyors ötletadásokra.
(#) rego válasza erdoszoli hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
erdoszoli
Dehogy baj. Sőt köszönöm, hogy segíteni akarsz. Ma /péntek/ sikerült vadi új kondikra cserélnem a használtakat . Siker nincs. ua. a hiba. Akkor majd "lefigyelem" az ellenállásokat a hétvégén. Tudni kell én analfabéta vagyok az elektr. hiba kiderítésében és ezért örülök ha valaki segíteni akar.
Köszönöm.

TV03.JPG
    
(#) kadarist válasza rego hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Ez lehet gerjedés miatt is. Kerámiakondik és ellenállások ellenőrzését is meg kell ejteni a végfok körül.
(#) Pixi hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Hali!

Van egy Philips hagyományos TV aminél elszállt a végerősítő IC ami egy TDA D-s végfok.
Kérdésem az lenne hogy mivel láttam két nyák fóliát ami felégett, még nem mértem ki hogy szakadás van-e.
Kérdés hogy ilyenkor más is tönkrement vagy csak a végfok, valamint hogy tudom kideríteni ha más is meghalt? Sajna úgy nem épp gazdaságos ha megveszem a végfokot és nem működik vagy tönkre megy!
Aki tud segítsen!

üdv
PIXI
(#) erdoszoli válasza Pixi hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Szia!
Szerintem vedd ki a végfokot, szemre nézd át hogy púpos kondi, megsötétedett ellenállás , vagy repedt ic nincs e még a környéken, és ha a tv hang nélkül ugyan de működik, akkor végfok nélkül mérd ki a jelszintek nagyságát azokon a pontokon ahol a végfok bejövő jeleinek kéne lenni. Ezeket ha összehasonlítod a végfok adatlapjában szereplő maximális értékekkel akkor el lehet dönteni hogy berakható-e gond nélkül az új végfok vagy sem. Kimeneti rövidzárat se árt ellenőrizni. A felégett nyák túl nagy áramátfolyásra utal, szóval vagy túl lett vezérelve, vagy a kimeneten rövidzár lett(feltéve ha a végfokra menő fóliák közül égett fel pár).
(#) Pixi válasza erdoszoli hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Hali!

Sajna próbálni nem tudom, egyik mert a helyén ha be van szerelve akkor nem férek hozzá az aljához, a másik hogy csak a panel van nálam!
Majd megnézem melyik lábra menő fólia égett meg! Amúgy TDA 7490 van benne! Valószínű akkor ha nem látok "pirult" alkatrészt akkor csak a végfok halt meg?
Volt már más készülékekbe végfok leégés, de ott egyiknél sem ment tönkre más! Remélem itt sem, és ha cserélek egy végfokot akkor jó lesz!
Amúgy a TV működött csak a hang búgott és semmi több, majd kis idő után ugye füstölt! Az IC szépen felrepedt!
Remélem más hiba akkor nincs benne!
(#) erdoszoli válasza Pixi hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Valószínűleg nincs akkor más probléma ha kis búgással kezdődött majd füstöléssel végződött, viszont az IC tápkondijait, meg a visszacsatolókört érdemes leellenőrizni , mert az alaphiba a búgás okozta valószínüleg a leégést is. Az oszcillátor körben nem nagyon szoktak "elöregedni" az alaktrészek, viszont az elkók és a pár ohmos ellenállások igen.
Kerámia kondik se igazán vesztenek értékükből de találkoztam már olyannal hogy a bemeneti csatolókondik konkrétan megvágták a jelet és csak egy magas sípolást engedett át,de ez más tészta
(#) Omcsesz hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Philips 21PT1653-as TV-vel kapcsolatban lenne az a kérdés, hogy nem kapcsol be. Mi lehet a baj?
Konkrétabban: bedugom, az alján lévő bekapcsológombot megnyomom, és semmi válasz....
(#) kadarist válasza Omcsesz hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Lehet, hogy azért nem válaszol, mert rosszul kérdezed.
(#) erdoszoli válasza Omcsesz hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Szia.
Elég kevés a leírt infó. Ebből nagyon sokminden lehet a hiba, legelső körben nézd meg a biztosítékot
(#) Pixi válasza erdoszoli hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Hali!

Meg volt a végfok csere! Sajnos most rosszabb lett a helyzet mint volt! A TV bekapcsol, majd a LED zöldre vált, hallani azt a pattogó mágneses hangot, és ki is kapcsol, majd a LED pirosan villog! Innentől nem reagál semmire! Volt hogy tovább bekapcsolva maradt és akkor ilyen fura "cserregő" hang jött belőle!
Valaki tud segíteni, hogy mi lehetett vele?
(#) Pixi válasza Pixi hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Az lemaradt hogy egy philips 32PW8807-ről van szó!
(#) Pixi hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
Napot!

Én voltam a hunyó!
2db 11 pólusú csati volt, nekem sikerült felcseréni őket!
Már működik és jó a hang is!
Köszönöm a segítséget!

üdv
PIXI
(#) Omcsesz válasza erdoszoli hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Helló ismét!

Kicseréltem a biztosítékot, és bekapcsolt, majd kb. egy perc múlva kikapcsolt magától a TV (Philips 21PT1653). Mi lehet a következő hibaforrás?
(#) erdoszoli válasza Pixi hozzászólására (») Júl 27, 2011 / 1
 
Szia!

Szuper, jó tv nézést ezekután
(#) erdoszoli válasza Omcsesz hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Szia,
a kérdés lényegében az hogy a bizti ismét elszállt-e vagy sem, bár szerintem igen. Mindenképpen a tápegység környéként kellene keresgélned, tranyókat és a diódákat ellenőrizni hogy jók-e még, szükség esetén cserélni, illetve ha sikerül bekapcsolni akkor a tápfeszültségeket kellene kimérni mindenhol megvan-e az a fesz aminek lenni kell. Rákeresel az adatlapjára a tv-nek azon írják is miket hol kéne mérni. Utána lehet okosabbakat mondani.
(#) kadarist válasza Omcsesz hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Ha kiolvadt a bizti, akkor cseréld ki a lemágnesező PTC ellenállást, mert ennek az időszakos, melegedés utáni zárlata szokott ilyen hibát csinálni.
(#) erdoszoli válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Igen szokott, de szerintem nem csak az lehet a baja, bár nagyobb esélye van ennek mint bármi másnak
(#) Omcsesz válasza erdoszoli hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Nem, nem olvadt ki.
Következő: »»   10 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem