Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóvilágitás ellenőrző
 
Témaindító: moncsa2, idő: Szept 21, 2005
Lapozás: OK   1 / 1
(#) moncsa2 hozzászólása Szept 21, 2005 /
 
sziasztok!
Olyan kapcsolásirajzot keresek,ami az autóban az égvefelejtett világitásra hangjelzést ad.
elöre is köszi a válaszokat
(#) VECTOR hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy hogy kell mire, hova kell bekötni a világítás visszajelző hangszórót? ami akkor csipog a gyújtás kapcsolót leveszem de a világítás égve marad? ez a kütyü 2vezetékes.
(#) VECTOR hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Értem, és ha leállítom a motort és a világítás rajta marad akkor ez sípolni fog? e bekötés szerint?
(#) zolika60 válasza VECTOR hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Nem. A - vagy a gyújtás +ra kell kötni, és akkor kikapcsolt gyújtásnál a fogyasztókon keresztül jut testhez, vagy az ajtókapcsolóra. Akkor viszont ajtónyitásra jelez. Ahogy köbmester írta hirtelen, úgy mindig jelezne, ha ég a lámpa.
(#) VECTOR hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Akkor most mit hova kössek hogy fajin legyen mint a gyárinál gyújtás ha kikapcsoltam de lámpa égve marad akkor csipogjon
(#) didyman válasza VECTOR hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Melyik részét nem érted a leírtaknak?
Piros a helyzetjelző vezetékére (és nem a fényszórókéra, a logikát tessék végiggondolni).
Fekete döntés: Ha azt akarod, hogy ajtónyitásra jelezzen, de járó motornál is, akkor az ajtónyitást érzékelő gombra. Ha azt akarod, hogy motorleálláskor jelezzen, de zárt ajtóknál is, akkor a gyújtáskapcsoló által szakított 12V-ra. Ha a kettőt kombinálni szeretnéd, vagyis csak álló motornál és ajtónyitásnál, egy PNP tranzisztorral (BC556) és két ellenállással megoldható az is: Emitter a fekete kanócra, kollektor a gyújtott 12V-ra, bázisról 1k emitter felé, 10k az ajtókapcsolóra.
(#) didyman válasza didyman hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
bocs-10k az emitterre, 1k a kapcsolóra.
(#) pinkova válasza VECTOR hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Nálam a + vezetéke a helyzetjelző vezetékével barátkozik, a testet meg az olajnyomás jeladó fogadta magához.
Így két legyet ütök egy csapásra. Ha esetleg valami okból elmenne az olajnyomás a motorból, akkor is sivalkodik, nem csak az égve felejtett lámpákra figyelmeztet. Mellesleg, ha valamiért ki kell szállnom járó motornál, például kaput nyitni, nem kelti fel a gyereket a hirtelen hang. Javasolnám még: -Tedd a visszajelzőt a külső szellőzőrács alá, esőtől védett helyre. Így akkor fogod hallani amikor szükséged van rá. Ide viszont nem érdemes a 300Ft-os mütyürt tenni, jobb a teherautó tolatásjelző.
(#) belfi2 válasza VECTOR hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Szia!
Amit leírtak az jó,csak egy gondolattal toldanám meg.Lehetőleg a jobb oldali helyzetjelző biztijére kösd, mert ellenkező esetben akkor is sípol ha parkoló állásban van a kapcsoló.
(#) zandriis5 hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Sziasztok!

A mellékelt világítás visszajelző hangot szeretném előállítani, ebben kérnék segítséget. Figyelmeztető hang.
Nem szeretem a sípoló, illetve szaggatott élesen visító sípoló, meg zümmer hangját, ilyen dallamosat szeretnék egy kis méretű piezzo hangszóróból, lehetőleg ellenállások, kondik, tranzisztorok segítségével. Ha a piezzonak 12 V feszültséget adok a két kivezetésén, akkor csak pattanó, halk reccsenő hangot ad ki. Meg lehet valósítani ezt a fajta monoton dallamos visszajelző hangot egyszerűen?
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2013
(#) zandriis5 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Köszi szépen, összerakom.
(#) salipe hozzászólása Okt 21, 2018 /
 
Sziasztok! Visszaolvasva az előzményeket, bekötöttem a világításjelzőt a jobb oldali helyzetjelző re és a egy, a gyújtás által vezérelt helyre... Végeredmény: 1-Tényleg jelez, ha leállítom az autót és rajta maradt a pilács... 2- De akkor is jelez, ha (utólag logikus) gyújtást ráteszem viszont a helyzetjelzőt nem... Értem, hogy ez nem olyan gáz meg minden de ugye akkor sem így kellene működnie.... Szóval akkor hova kössem a fekete vezetéket??? Válaszokat előre is köszönöm!
(#) Tomi111 válasza salipe hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Milyen visszajelződ van? Ezek szerint nem polaritásfüggő? Egy sorba kötött dióda megoldja a gondod.
(#) salipe válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Köszönöm! Megpróbálom!
(#) salipe válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Érdekes!... Eddig működött (1/2 nap -ig ) erre most már nem... kivettem, egy aksin sipol, de berakva úgy ahogy eddig, úgy nem.... hmm... akkor lehet mégis polaritásfüggő?? De akkor eddig miért működött? Vagy más lehet a baj?
(#) salipe hozzászólása Okt 21, 2018 /
 
Ha fordítva kötöm az akkura akkor is szól csak nem olyan tisztán kicsit recsegősen...
(#) salipe hozzászólása Okt 22, 2018 /
 
Már sikerült!
(#) jenki hozzászólása Jan 15, 2021 /
 
Sziasztok!

A mellékelt világítás visszajelző hangot szeretném elkészíteni, ebben kérnék segítséget. Bővebben: Link
(Mondjuk, ha esetleg lehet ilyet készen kapni valahol, az még jobb lenne). Nem szeretem a sípoló, élesen visító hangokat, ilyen dallamosat szeretnék. Tudom, hogy régebben már volt ilyen kérdés, de a választ sajnos nem találtam meg hozzá. Válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) Joe_001 hozzászólása Jan 15, 2021 /
 
Sziasztok! Van egy kérdésem. Miért nem a világítás áramkörét relézitek meg egy vagy két relével aminek a tekercs a gyújtás +, (15) ről kapja a 12Vot? A helye valószínűleg minden autóban ott van, ráadásul soha nem hagyod rajta, mert a kulcs kivételekor automatikusan működik, és a kapcsoló érintkezői is kímélve vannak.
Tudom, a feladat, de akkor is!
(#) zolika60 válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
A VW csoportos autókban ez alapból benne van.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem