Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IIC Bus-os komunikáció
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Tetye hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
sziasztok!
nekem egy olyan kérdésem lenne hogy ha szeretnék számítógép com1,com2 -n kommunikálni IIC-n pl.: ds1621 es hömérő ic-kell vagy hangerő szabályó ic-vel vagy ilyesmi szerintetek ez hogy oldható meg ? azt tudom hogy elvileg ds1621ből egy buszon 8 lehet mert nem lehet többet cimezi. Ha ezeket ösze gyüjtöm mondjuk 8asával egy kic picre vagy avrre és azokat is füzöm fel a pc iic buszára, akkor lehet hogy azt mondom a gépnekl hogy az a pic 4-es jeladóját kérem?
rajzal illusztráltam
irjatok ilyen iic vs. pc tapasztalatokat légyszi amiből ki indulhatok VB6 ban probálom meg kezelgetni..
köszi

iic.JPG
    
(#) potyo válasza Tetye hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Szerintem valamit összekevertél. A PC-n tudtommal nincs IIC busz, kivezetve biztos nincs. A com1, com2 azok RS232 szabvány szerinti soros portok, nem IIC szabvány szerintiek.

A rajz, amit csináltál, az jó, csak a pc és a kontrollerek között nem IIC, hanem RS232-n tartod a kapcsolatot. Az RS232 csatlakozókon van két további láb (RTS, DTR), amikkel ki tudod választani, hogy melyik kontrollerrel akarsz kommunikálni. Ezt a négy lábat bekötöd az összes kontroller olyan portjára, amin van "pin change interrupt", és amikor változás van, akkor mindegyik kontroller megnézi, hogy vele akar-e a pc kommunikálni. Ha nem, akkor a saját TX lábát nagyimpedanciás állapotba teszi, és nem veszi figyelembe az adatot, ami az RX lábán a pc felől jött.


Most jut eszembe, hogy mintha létezne RS232--IIC konverter is, azzal akkor megoldható a kontrollerek IIC-re történő felfűzése. De ha a hőmérő szenzoroknál nem lényeges a nagy sebesség, akkor a másik nyolc szenzort lekezelheted szoftveresen is, és akkor elég lehet akár egy soklábú kontroller is.
(#) Medve válasza potyo hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Hello, van ilyen cucc, (RS232-I2C konverter) ITT
pl vagy EZEN az oldalon is van egy. De ha már igy barkácsolunk, akkor érdemes megépíteni egy Pport-I2C konvertert is, nagyon egyszerű, csak egy OC kimenetű kapu IC kell hozzá
(#) potyo válasza potyo hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Most jut eszembe, hogy nemnagyon van olyan kontroller, aminek két IIC portja van. Úgyhogy mégsem megoldható a kontrollerek IIC-re történő felfűzése.
(#) otto54 válasza Tetye hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Hello!
Talán az egyik legfontosabb kérdés,hogy az i2C rendszert milyen vezeték hosszakkal képzeled el.
A bonyolultabb rendszereknél (8 db PCF8574 egy sínen) a vezeték hossz nekem már okozott problémát.
Véletlenszerű lefagyást több hónapos jó működés után.
Természetesen erre is van orvosság,de én nem használtam.
(#) Tetye válasza potyo hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
hali de akkor ez it hogy komunikál?
és a vb-s progi is iic-t hiv meg..
de teljesen jó nekem az rs232(pc-pic) és iic(pic eszköz közt)
ez
(#) Tetye válasza otto54 hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
nem lenne hosszú az iic max pl a pincében a csöveken kazánon szivatyun lévő érzékelők és a kis szekrényke közt amiben a pic lenne meg táp meg rellék pl. szerintem max 3-4m vagy az is sok neki? a pinyóbol az emeletre már a pictől rs232-n vinném ahogy potyo is rta
(#) potyo válasza Tetye hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Itt szoftveresen van megoldva a kommunikáció, programból billegteti az RTS, CTS és DTR lábakat. Ha nincs nagy sebesség, akkor ez a megoldás is működik, de ha te felfűzöd az LCD-t, reléket, gombokat és a szenzorokat, akkor így megoldva már nagyon lassú lesz.

A másik, hogy az IIC alapjában véve egy nyákon levő alkatrészek közötti kommunikációra van kitalálva. Persze működik nagyobb távolságon is, csak kisebb sebességgel, ami ide még így is bőven jó lesz. Ha a pincében nincs túl sok zavart kibocsájtó motyó, akkor pl. lan kábelon vezetve menni fog (a csavart pár egyike az SDA, a másik a GND-re kötve, és ugyanígy egy másik páron egyik szál az SCL, a másik GND). A pincéből az emeletre jó az RS232, de szintén le kell venni a sebességet.
(#) Tetye válasza potyo hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
értelek, tök jó amit mondassz már csak harweresen kelle valamit kitalálni ill hogy mi legyen a picek be a softi.. amugy az lcd-t és a gombokat a lakásba szeretném hogy idős beteg szüleimnek ne kelljen mindig lemmeni bekapcsolni a szivatyut meg álitgatni a kazánt.. le szeretném kicsit egyszerüsiteni nekik.. ha gond van pl fütésel ne akor vegyék észre amikor télen megfagynak hanem ebógyből akkor fel tudnak hivni én meg távolrol belépek a gépbe és megnézem mi a baj és ha kell intézkedem ha meg elég pl nyomás hiba miatt vizet után tőlteni akkor meg tom tenni távolrol
szal ezért küszködök meg nekem is jobb mindig tudom hogy áll a ház...
(#) potyo válasza Tetye hozzászólására (») Júl 13, 2007 / 4
 
Hát a szoftvert magadnak kell megírnod, akár PIC-et, akár AVR-t használsz. PIC-hez több példaprogramot találsz, a 18F sorozathoz van ingyenes C fordító is, és talán többen vagyunk itt, akik PIC-el foglalkoznak. A feladathoz bármelyik megfelel.
(#) Tetye válasza potyo hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
köszke!
igyekszem... szerintem jövöhéten ugyan ebben a topicban helpelekis..

(#) otto54 válasza Tetye hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Jó néhány éve alkalmazom az i2C kommunikációt,talán tíz vagy még több. Ennek ellenére ezt a feladatot nem az általad vázolt módon oldanám meg.
Az érzékelők nem IC-k lennének,hanem vagy termisztor, vagy speciális hőérzékelő félvezető,esetleg hőfokfüggő áramgenerátor. Az érzékelők jeleit több csatornás ADC vel rendelkező controllerre (pl.ATMEGA32) vezetném,és így egy controller tudna 8 érzékelőt fogadni. A kontrollereket azután lehetne közös dobozban rövid vezetéken közös i2C vezetéken a kommunikációt vezérlő controllerrel lekérdezni,majd az RS232 jellel (vagy RS485) az emeletre küldeni.
Az általam választandó megoldás zavar védelme szerintem lényegesen jobb,mint ha DSN1621 IC-et kérdezed le.
Ez természetesen csak az én véleményem.
(#) Tetye válasza otto54 hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
köszi szépen az ötletet de avrel soha nem dolgoztam még nem értek hoozzá igazad van hogy kisseb a zavar, még olcsóbb és gyorsabb is talán... de ezt egyedül nem tudnám megoldani... de a válaszért szivem szerint osztanám a pontot közted és potyo közt..
(#) sirály12 válasza Tetye hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Szia.

Én DS1624-eseket szoktam kezelgetni, szinte ugyanaz a kettő. Tök egyszerű.

Ezt bascom-ban követtem el. Sorosportra küldi az i2c-n vett adatokat.

Ha valamilyen kérdésed van, akkor csak bátran.


1624.BAS
    
(#) sirály12 válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Azt nem írtam le, hogy ez 8051-es mikrovezértőhöz van.
(#) otto54 válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Hello!

A controller és a DS1624 között milyen hosszú vezeték van?
(#) Tetye válasza otto54 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
hali
meg csináltam ezt a kapcsit de nem müxik miért lehet ez??ezzel a progival is nézem.. meg mással is..
nem mér
(#) otto54 válasza Tetye hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Soros porton még nem használtam az IIC-t.
Ahhoz,hogy véleményt tudjak mondani és az meg is feleljen a valóságnak jobban át kell néznem ezt a megoldást.
Én csak hétvégén tudom érdemben átnézni, de talán valaki kapásból látja a hibát.
Amit én soha nem hagyok el, azok a 330ohm-os lezáró ellenállások.
Ami párhuzamos portnál probléma szokott lenni,az ezen a rajzon R2 vel jelölt ellenállás értéke. Párhuzamos portnál amennyiben nincs "eltalálva" az értéke,akkor nem működik,mert nem tudja az ACK-t észlelni.
Esetleg más soros porton müködő IIC kapcsolásnál nézd meg milyen értékű ellenállás van.
Ennyit így hamarjában.

Üdv.

(#) Tetye válasza otto54 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
aham akkor lehet tényleg az a 2 ellenálat a hiba mert nincs most 4,7k-m ugyh. 3.3 assal probáltam.. de akor most keresek egy trimmert..
köszi
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
igysem lett jo1 22k-s trimmerel probáltam eljétől végig de nem olvassa az adatot.
(#) sirály12 válasza otto54 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Hát elég széles tartományt használtam eddig.
A 3-4 cm volt a mininum a 2m volt eddig a legtöbb. A 2 m-es távon sima szagkábel volt a 8051 és a ds1624 között, hibamentes kommunikáció volt.
(#) sirály12 válasza Tetye hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Stabnak azt az ic-t használtad, ami oda van írva?
(#) potyo hozzászólása Júl 18, 2007 /
 
Lehet, hogy sosem fog működni egyszerűen azért, mert a soros port a szabvány szerint csak a -3V alatti jelet kell, hogy logikai 1-nek értelmezze. Ha a port gyártója szigorúan betartotta a szabványt, akkor sosem fog működni. Egy max232-es szintillesztőt közbeiktatva már működne, csak akkor meg kell cserélni a polaritásokat a programban, amire valszeg nem gondolt a program fejlesztője.
(#) Tetye válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
nem, hanem egy 7805-öt..
gondolom az csak nem számit tápnál.. 5v meg van..
(#) Tetye válasza potyo hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
és a 232-est högy tegyeb be ? tudsz rajzot adni amugy az iic-s része a proginak itt van csatoltam ebben mit kéne meg forditani?
(#) sirály12 válasza Tetye hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Ha max232-est is akarsz bele rakni, akkor már külső táp is kell, mert az adatvonalak nem tudják majd a kellő kakót adni.

(#) Tetye válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
az nem probléma nekem a müködöképesség a lényeg nem a méret meg hogy hány vezeték kel...
az előbb lemeredt a forrás:

41.txt
    
(#) sirály12 válasza Tetye hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Azt még nem kérdeztem, hogy ugye nem xp van a gépen?

Mert ez bizony xp-n nembiztos, hogy működni fog.
Próbáld ki egy w98-as gépen is.
(#) Tetye válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
de sajna xp-s a gép... vagy max amin még tesztelni tom az winfos2003 server
(#) sirály12 válasza Tetye hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Akkor neked a port95nt.exe kell.

Innen letöltheted: Link

Felrakod, gép újraindít és mehet a menet.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem