Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   2 / 53
(#) kadarist válasza Chokapick hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Tégy be egy nagy wattos pár ohmos ellenállást a trafó után sorosan és ellenőrizd a melegedést.
(#) Chokapick válasza kadarist hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Jelenleg csak a tapegyseg van idehaza,de ratudok akaszani egy 12V 50W halogen izzot. Nemtudom megfelelo terheles lenne e? Az ellenallas ami van itthon 1,0 Ohm 5W vagy 680 Ohm 5W, ugy gondoltad,hogy a trafo es a dioda hid koze sorosan?
(#) Chokapick válasza kadarist hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Kozben tesztelgettem.Fogyasztonak ratettem egy 12V 50W halogen izzot.Trafo es Graetz koze sorbakotve sem az 1Ohm sem a 680 Ohm ellenallassal nem vilagitott. Egyeniranyito es fogyaszto kozott sorosan 680 Ohm el nem vilagit,de az 1Ohm-al mar igen.Viszont nem jo,mert 3-4perc utan az ellenallas is es a Graetz is forro Otlete valakinek?
(#) kadarist válasza Chokapick hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Igen, úgy gondoltam. Az 1 ohm-ossal próbálkozz. De jobb lenne egy kisebb feszültségű trafót alkalmazni, mert az ellenállásos megoldással csak annyit érsz el, hogy a fejlődő hő egy része az ellenállást fogja melegíteni és nem a LED-eket.
(#) laszlokunstar válasza Chokapick hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Műszerrel mért feszültség/áramerősség adatokat, terheléssel/terhelés nélkül, csak ledsor/csak 50W izzó/ledsor+50Wizzó sorbakötve légy kedves megírni. A graetz után milyen tápfeszültség szűrést alkalmazol?
(#) Chokapick válasza kadarist hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Ezt nem ertem. Mivel a led szallagnak es a halogen izzonak is 12V a nevleges feszultsege.En pedig 11,5V-al taplalom es megis szetakar olvadni a Graetz.Sajnos nincs kissebb feszultsegu trafom Probaltam egyeniranyito hid nelkul is,de ugy meg a villodzas miatt hasznalhatatlan.Dioda hidbol is azert valasztottam 35A-est,hogy ne legyen vele gond es hiaba az egesz.Esetleg nincs valamifele stabilizalo elektronika amit keves alkatreszbol lehetne kivitelezni es megoldana a melegedes gondot? Mert ha nem akkor ezek szerint hagyomanyos vasmagos transzformatorral nem lehet meghajtani a ledszallagokat
(#) kadarist válasza Chokapick hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Egy 50W-os izzó 4 A-t hajt át magán, ezért a fokozottabb melegedés. Az egyenirányítót meg hűteni kell, hogy bírja a terhelést. Azért, hogy a szalag nem melegedjen annyira, ahhoz csökkenteni kell a szalagra eső feszültséget. Ezt soros ellenállással vagy a tápláló feszültség csökkentésével lehet elérni.
(#) Chokapick válasza laszlokunstar hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Megvagyok a meresekkel is. Terheles nelkul 10,8V egyenfesz.
50W halogennel terhelve a feszultseg 8,2V es 3,2A a fogyasztas. Ledszalag jelenleg nem all rendelkezesemre. A tapegysegben csupan egy vasmagos trafo es egy graetz hid talalhato.A szures segitene?
(#) Chokapick hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Ime egy kep az alanyrol...

P1070957.JPG
    
(#) laszlokunstar válasza Chokapick hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Sokat esik a feszültség, a trafód nem bírja. Tennél rá kondenzátort, a 12V meglenne, de a terhelés miatt leesne. Nem javaslom. Esetleg a felével a ledsornak megpróbálhatod.
Milyen ledsorod van? Nekem itthon van olyan mely 1,2A-t fogyaszt méterenként (5050-es leddel), az 6m-en fogyasztana 7,2 A-t.
Amit nem értek a graetz melegedése. Egy 35A-esnek ekkora terhelésnél nem lenne szabad ennyire melegednie, más kérdés, hogy nem árt rá egy hűtés.
Én ledsorokat csak kapcsolóüzemű táppal hajtok.
(#) laszlokunstar válasza Chokapick hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Biztos trafó? Egyszer vettem én is egy hasonló formájú csodát, olcsó volt. Kapcsolóüzemű táp volt benne 20-60W közötti halogénhez ajánlották.
Ha kapcsolóüzemű táp van benne, a nagyfrekvencia miatt a diódád melegedni fog, próbáld meg lecserélni pc tápból való schottkyra.
(#) Chokapick válasza laszlokunstar hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Igen biztosan trafo a Vossloh Schwabe egy jo minoseg.Ez a sulyaban is megmutatkozik nem csak a germany feliratban A PC tapban levo scothy diodakat tegnap probaltam es ugyancsak elszomorito az eredmeny,sot azok mar 1perc utan forroak voltak
(#) laszlokunstar válasza Chokapick hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Vad dolgot mondok, persze csak az egyenirányítód tesztjére. PC táp 12 V-os kimenetére kapcsold a graetz-et, és nézd meg terhelés alatt mennyire melegszik 50W-os halogénnel, majd ledsorral.
Írd meg, milyen chipek vannak a ledsorodon, és 1m-en hány db.
(#) Chokapick válasza laszlokunstar hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
majdnem egyre gondoltunk. Volt itthon egy kapcsolt uzemu 20-70W 11,5V~ kimenetu Osram halogen trafom es ratettem a graetz-et az 50W halogennel. Azonnal forrosodott a graetz Kezdek kifogyni az otletekbol
(#) laszlokunstar válasza Chokapick hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Ne halogén trafót, hanem pc atx tápot, azon szűrt egyenfeszültség jön ki. Az Osramon nem szűrt feszültség jön ki, hanem nagyfrekvenciás váltó, amit a diódád nem szeret.
(#) Chokapick válasza laszlokunstar hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
pc tapom nincs azt nemtudom kiprobalni.
(#) laszlokunstar válasza Chokapick hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Kölcsön se?
(#) Chokapick válasza laszlokunstar hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
pc tapokkal nincs szerencsem,de egyebkent mit tudhatnekl meg belole,ha rakotnem?
(#) laszlokunstar válasza Chokapick hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Hiba behatárolás.
(#) Chokapick hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Ma rogzitettem a graetz-et egy 60x50x6-os hutobordara am ezzel csak azt ertem el,hogy nem 3-4perc alatt rottyan fel a dioda hanem 10 perc. Probaltam a trafo es egyeniranyito koze parhuzamosan kotni nanos kondit,de hiaba. Barmifele segitseget szivesen fogadok,mert en mar teljesen kifogytam az otletekbol. Lehetoleg ventilator nelkul szeretnem osszehozni a ledszalag megtaplalasat.
(#) kaqkk válasza Chokapick hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Ide skottki - vagy gyorskapcsoló diódák ból összerakott híd kell . Rossz pc táp ból tudsz bontani ilyen diódákat .
Nekem hasonló cuccról ment a szuperflux ledes levilágítóm (24db 100mA os led ) soros-párhuzamos vegyes kapcsolásban
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Na most ez egy sima 50Hz-es hálózati trafó lenne. Ehhez nem kellene Schottky-dióda.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Az inverter csak bizonyos terhelésre indul ,a ledszalaggal bekapcsol majd a következő félhullámnál a led (mint dióda) lezár és nem terheli az invertertezért az kikapcsol . Ebből adódik a villogás . ha egy 24v 10w os szoffita izzót kötsz még rá az inverterre akkor meg lesz az állandó terhelés és eldobhatod az egyenitányítót
(#) kaqkk válasza kadarist hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
nekem van itt a polcon 3-4db hasonló inverterem , biztosíthatlak hogy nem csak egy hálózati trafó van benne (kapcsoló üzemű halogén inverter) Ja van benne trafó
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
A kérdéses trafó egy sima lemezelt vasmagos trafó.
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Már megtették: Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza kadarist hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Szerintem az ami a képen van az halogén invreter!
Egy 50w os trafó főleg egy ledsor terheléssel nem izzítja fel a 35A egyenirányítóhidat !
(#) Chokapick válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
PC tapbol bontott schottky diodaval 16A,40V ket napja probalkoztam es bekapcsolas utan 1-2perc tuzforrova valt
(#) kaqkk válasza Chokapick hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Próbáld megegyenirányítás nélkül , izzós előfeszítéssel
Lehet hogy a bontott dióda sem volt már az ereje teljében .
(#) Chokapick hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Igen a trafo egy mezei lemezelt vasmagos 50W trafo. 11,5V~ sekunderrel
Következő: »»   2 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem