Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Esőérzékelő
 
Témaindító: pmatthew, idő: Júl 25, 2007
Lapozás: OK   1 / 2
(#) pmatthew hozzászólása Júl 25, 2007 /
 
Sziasztok!

Anno szakközépben volt egy olyasmi áramkör, ahol "esőérzékelőt" készítettek a diákok.

Emléxik erre valaki? Talán egy dióda, tranyó, LED+ellenállás volt benne és a kontaktust a vízcsepp adta.

A nyákot meg talán alpha szettel készítették.

Vagy hogyan lehetne ezt megcsinálni? valami ötlet? esetleg egy rajz? Nem azért kérdem, mert lógtam volna erről az óráról, hanem mert nem jártam szakközépbe

köszi!
(#) Villám válasza pmatthew hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
Ez engem is érdekel, én autóba akartam automata ablaktörlőnek.
Conrádnál van kész, félkész, de eszement ára van
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2

Bővebben: Link3
(#) sirály12 válasza pmatthew hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
555-el: Link

Link

Mással:

Link

(itt az egy tranyós változat is, csak ki kell vágni a rajzból)
(#) hhkfk válasza pmatthew hozzászólására (») Júl 25, 2007 / 4
 
Heló!!

Épitsd meg ezt!!!!!

a párhuzamos vonalra röcsöpög az eső, és nyit a tranzisztor!!!!!!!!!!!! de relét is tehetsz rá, az a lényeg h kb. 1mm legyen a vonalak között!!!!!!
(#) hhkfk válasza pmatthew hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
az 1 K azért kell, hogy ha fém, vagy hasonló kerül a vonalakra, ne füstöljön el a tranzisztor, és érintéskapcsolóként is működik!!!!!!!!
(#) kerteszsasa válasza pmatthew hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
Szia
Az autókban ezt egy prizmával oldják meg.
A lényeg, hogy alulról valamilyen fényforrással megvilágítod a pirzmát /pl lézer/ és a megtört fényt fotoellenállással figyeled. Ha a prizma felülete vizes lesz, akkor másképp törik a fény és ez kapcsolja az ablaktörlőt.
(#) Remci válasza pmatthew hozzászólására (») Júl 25, 2007 /
 
Helló!

Nem tudom ilyenre gondoltál-e, + azt sem hogy diákok ezt csinálták-e meg, de ezt találtam.
(#) Norberto válasza hhkfk hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Idézet:
„ha fém, vagy hasonló kerül a vonalakra”


Pl. az ónosesőből az ón

Bocs mindenkitől, de ezt nem lehetett kihagyni
(#) hhkfk válasza Norberto hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
azért is!!!!!!!!!
(#) maTaKee válasza Norberto hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
  1. ez teccik  
(#) pepper77 válasza hhkfk hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Hi!
Én kb. 15 évvel ezelőtt építettem ezt meg (azóta sajna kicsit eltávolodtam a "szakmától")
De jó lenne nosztalgiázni!
Milyen típ. tranyót használsz hozzá?
Előre is kösz!
(#) hhkfk válasza pepper77 hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
pl.: BC212 de jó másfajta PNP is , én eredetileg érintőkapcsolónak használtam, de ugyanugy működik!!!!!! mekkora tápfeszre kellene????
(#) pepper77 válasza hhkfk hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
1,5 V, de a 3 V is ok.
(#) hhkfk válasza pepper77 hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
ha azt akarod h led világitson, és ne kelljen előtét ellenállás, akkor 2,5V-3V kell !!!!
(#) _JANI_ hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Bár ezek a kapcsolások nem esőérzékelésre lettek kitalálva, de szerintem ott is kifogástalanul teljesítenének.
(#) csikosgabi hozzászólása Aug 6, 2007 /
 
Sziasztok.Nekem ezt sikerült összehozni.Annyi változtatás kelltt rá hogy a C1 értéke 22nF lett,és nem volt BC109 -es tranyóm és egy BC557-est raktam be,hogy jó hangos legyen a sima kis hangszóró helyére egy kis erősítős hangfalat tettem.Tökéletesen működik.
(#) Márk válasza csikosgabi hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Szia! Jó lett. Akkor nem az IC-set építetted meg? Vagy azt a másik oldalra forrasztottad?
(#) zozz12 hozzászólása Aug 31, 2007 / 1
 
Sziasztok!

Egy egyszerű esőérzékelő kellene, ami ha esőt kap nyit egy relét!(locsolóredszerhez)

Előre is kösz!
(#) ccs válasza csikosgabi hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Bocs, hogy közbeszólok, de:
1, A rajzon a C1 alapból 22nF
2, A BC557 az PNP-s tranyó, míg a BC109 NPN
(#) csabibme válasza _JANI_ hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Szaisztok!

Én pontososan a fordítottját szeretném: ha esik az eső, akkor elalszik a ledem. Ezzel meg tudnám oldani a locsoló-rendszer autómatikát...

Ha van ötlet, nagyon hálás lennék!

Röviden: "száraz" levegőn lévő elektródákkal világít a LED, nedves környezetben elalszik...

Köszi előre is...
(#) JZoli válasza csabibme hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Az előző oldal alján JANi által feltett kép felső ábrája jó lenne neked, de csak az első két kapura van szükség, +egy LED meg egy ellenállás és már meg is van oldva a kérdésed.
(#) csabibme válasza JZoli hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Jzoli, köszönöm, a tippet... ki is próbálom.
(#) joededy hozzászólása Máj 12, 2010 /
 
Üdvözlök minden fórumozót
Meg tudná mondani valaki,hogy az autómata öntözőrendszerekhez használt
esőérzékelőben lévő filc szerű anyag micsoda?
Ugyanis ez az eső hatására medagad és átbillent egy mikrokapcsolót,kiszáradva visszazsugorodik igy a kapcsoló visszabillen.A tárolt viz mennyisége arányos a száradási idővel tehát több esőnél tovább tilt.
Tehát a kérdés,hogy mi az ami vizre dagad,száradva zsugorodik?
(#) joededy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Szia
Sajna az puha,összenyomható
erre a célra massziv kell
(#) Medve válasza joededy hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Vagy egy érzékenyebb kapcsoló! (hello) Lehet az akár egy Reed-relé is, vagy Hall...
(#) xy00 hozzászólása Júl 18, 2010 /
 
Sziasztok! Egy kérdésem lenne a mellékelt rajzon a hangszóró helyett egy relét raknék be akkor az működő képes vagy kell e valamit változtatni hozzá?
(#) kadarist válasza xy00 hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Szia!
Rakhatsz relét, de akkor a reléből hallod majd a zümmögést, és nem a hangszóróból.
(#) xy00 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 18, 2010 /
 
Köszi!
(#) xy00 hozzászólása Júl 21, 2010 /
 
Esőérzékelő relével! Nem próbáltam, hogy működik-e, csak hátha valakit érdekel. Esőérzékelő!
(#) Cicow válasza csikosgabi hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Azon gondolkodtam, hogy ha este esik az esö, és kiados volt reggel még bekapcsol az öntözés - feleslegesen.

ezért arra gondoltam, hogy megfelelö vastagságú szivaccsal lehetne pufferelni az esömennyiségét és ha nincs új égi áldás a szivacs kiszárad és az érzékelö újra nyit.
Indulhat a locsolás, persze elegánsabb lenne egy elektronikus idöérzékelö és az esözés idötartamától függöen késleltetné a locsolást.
Van ilyen ötlete valakinek?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem