Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   800 / 1675
(#) Bari- válasza H2opok hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Szia

Nagyon szuper lett a szerkezet, kíváncsian várom róla a videót. Esetleg után-építési lehetőség lesz?

Bari
(#) H2opok válasza Bari- hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Holnap csinálok videót. Utánépíteni? A linken van minden terv, én is az alapján csináltam. A hall ic TLE4935L ,ezzel is jó. Az ellenállásháló 100ohm-os, ezekkel elég jó a fényerő is,pedig nem a legerősebb ledeket raktam bele.
1db alkatrészára ledek nélkül, kb. 4500ft. + a ledek (60db), amiket én 10ft/db-ért tudtam beszerezni.
Viszont a nyák alakja nem igazán jó. Sűrű küllős montira elég kacifántos föltenni. Ezen lehetne módosítani.
(#) Davidd válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Üdv.Feltenned az oldalra a fazisforditot?Szeretnek enis egyet kesziteni.Előre is köszönöm.
(#) klemo86 válasza Davidd hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
(#) Zsoltipapa válasza Davidd hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Szia! Parancsolj jó munkát,Üdv: Az ic-k TL 072
(#) Zsoltipapa válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Itt a kapcsolási rajz is
(#) CHZ válasza Tibi98 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Nagyon szép lett!
Milyen festéket használtál a fa színezéséhez?
Én is hasonló kivitelben készítettem hibridet.
(#) klemo86 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Szerintem bármilyen sötét festék jó hozzá, úgysem az fed, csak középről ronggyal le kell törölni
(#) CHZ válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Köszi, erre nem is gondoltam.
Biztos érdemes kipróbálni, bár szerintem nem olyan egyszerű mint ahogy most elképzelem.
(#) Tibi98 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Köszönöm a dicséretet, bár azért a tiédet elnézve, van még hova fejlődnöm...
Trilakk cseresznye színű vastaglazúrral lett festve, kompresszorral több rétegben, így lehet játszani az árnyalatokkal. Élekre, lyukak köré vastagabban, világosabb részeknél kevesebb rétegben.
Ezek után kapott 2 réteg parkettalakkot, majd autó wax-al, és egy pamut ronggyal felpolíroztam.
(#) klemo86 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Pontosítok, inkább szivaccsal, lehetőleg újjal, ami nem morzsálódik, és persze mindjárt festés után…
(#) zoly15 hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Elég rég nem írtam ide, de kb 2 hónapja nem is építettem semmit sem. Ma ez megtört, igaz nem nagy valami, de szerintem elég pofás lett Ez egy LED-es asztali lámpa lesz. A LED "tokok" egyenként 3 LED-et rejtenek. Így 5 de mégis 15 LED-es lámpa. A fénye minden várakozásomat felülmúlta. Bővebben: Link
(#) CHZ válasza Tibi98 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Köszönöm, így már érthető hogyan lett olyan szép.
Technikád nem rossz, sajnos újabb szerszámot igényel ami nekem jelenleg nincs. Én csak szivaccsal kézzel kenegettem, lakkozást sem kapott, de szerintem is fejlődnöm kell.
(#) Panhard hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Sziasztok! Elkészült az új 3 tengelyes CNC vezérlőm, TB6560-as IC-vel. A régivel az volt a baj, hogy túl nagy volt a panel, csak egész lépéseket tudott, (ezért volt egy fordulatszám, ahol hibázott) és 5 féle feszültség kellett neki.
Képek: Bővebben: Link Rajzolásra és nyák fúrásra használom. Majd teszek fel videót is róla. Üdv,
(#) lui3 válasza Panhard hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Szép munka gratula hozzá!!!
üdv
(#) zolika60 válasza Panhard hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Szép lett. Biztosan ilyen jó is.
(#) Tibi98 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Valamit félreolvastál. Nekem kell fejlődnöm! A te munkád egyszerűen gyönyörű!
Nagy gépparkkal én sem rendelkezem, csupán egy felsőmaró, fúró, dekopírfűrész, és néhány kéziszerszám áll rendelkezésemre. A doboz az egyik ismerősömnél lett fényezve, neki van házilag barkácsolt kompresszora, de mint látszik, a célnak megfelel...
A lakkozással nekem is meggyűlt a bajom, sajnos meg is folyt néhol, bár szerencsére alig észrevehető. Legközelebb majd jobban odafigyelek.
(#) Davidd válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Köszönöm.En tl072 helyet ne5532 ot hasznalok mert abbol van most per pillanat ketto tlbol csak egy..Koszonom megegyszer.Meg egy dolog hogyan kel bekotni? pl van a sima jel tegyuk fel a L es a masik erosito bemenetelere -L outot kel tenni?
(#) CHZ válasza Tibi98 hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Köszönöm. Fejlődni kell, mert géppark sem áll igazán rendelkezésemre, külső segítség nélkül nem is tudtam volna megvalósítani.
(#) zolee1209 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Ma a kezembeakadt egy régi 2x16-os, nagykarakteres LCD... Karcos volt az eleje, gondoltam szétszedem, hátha valahogy lepolírozható. Kiderült, hogy a polárszűrő leszedhető róla. Kettő volt rajta, egy az LCD mögött, egy pedig előtte. Variálgattam, ahogy lehet, de csak a normál zöld-fekete, illetve inverz rózsaszín-fehér volt kihozható belőle... Eszembejutott, hogy volt vele próbálkozás, gondoltam leírom.
(#) H2opok hozzászólása Szept 25, 2011 /
 
Itt a video, ahogy ígértem. A felvételben vannak hibák, de ez a kamera zárideje miatt van.
Bővebben: Link
(#) patexati válasza H2opok hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Tekered *** tekerjed Frankó lett
(#) BarnaPili válasza H2opok hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Basszus! Ez nagyon állat...ilyen nekem is kell.Gratula
István
(#) bankimajki válasza H2opok hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Jó lett, bár úgy látom hogy elég gyorsan kell tekerni, hogy a kép jó legyen. Lehet hogy 4 vagy akár öt LED sorral kell megoldani. Amúgy mértél áramfelvételt? Mennyi lett egy nyáknál?
(#) zsoltee0001 válasza H2opok hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Ilyet még nem láttam, biciklisfutároknak előnyös, tekerés közbe lehet nyomni a hirdetést.
Gratula, szép munka
(#) H2opok válasza bankimajki hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Csak a kamera miatt kellett gyorsan tekerni, mivel még jobban"villogós" csíkos lett volna a kép.
Kb. 15km/h-nál már jó állókép van.
(#) sooty válasza H2opok hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Ez nagyon tetszik, ha ilyenem lenne még lehet, hogy a biciklimre is felülnék. Gratula!
(#) satlokk válasza sooty hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Elképesztően Sirály!
(#) H2opok hozzászólása Szept 25, 2011 /
 
Főleg Autóra szeretném még megcsinálni.
Mivel nincs bringám, csak próba képpen csináltam, (csak itt állna a polcon, ezért meg nem veszek egy bringát) ezért ha valakinek kellene, szívesen odaadom alaktrészárban, ami 13-14 ezer ft. Csak 9db AA elem vagy akksi kell hozzá, és egy rs232 kábel.
Ja és ezt is adom:
Serial
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Autos verzió nehezebb alkatrészei leválnának a panelről - a gyalogosokra veszélyesek lehetnek...
Következő: »»   800 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem