Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   801 / 1673
(#) Zoli_bácsi válasza Panhard hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Ez nagyon jól néz ki! Igényesen szerelt készülék. Ha jól tévedek, ez bipoláris motorokhoz készült, ugye?
(#) SzervízMacska válasza H2opok hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Ennyiért egy valódi Metcal állomást, és még satut is? Na neee!
(#) Zoli_bácsi válasza H2opok hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Viszont ha a rendőr meglátja, leveteti, s talán még büntetést is kiszab. A gépjárműre semmilyen fényjelző és/vagy világító berendezés nem helyezhető el. Sőt még az utastérben sem, ha az a belső/és vagy külső tükrökről a fényforrás által kibocsátott fény kintről látható. Én is szerettem volna egy elakadás jelzőt rátenni az autómra, mint kiegészítő, de nem engedélyezett. Utána jártam a rendőrség közlekedési, valamint a közlekedés felügyelet központi irodáján.
(#) Panhard válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Igen, bipoláris motorokhoz készült. Egy másik, pár éve épített meghajtót cseréltem le ezzel. Még nincs teljesen kész, nincs minden bekötve, de már működik. Üdv,
(#) zolee1209 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
És amikor elmegy mellettem a kamion, az orrán meg ott vakít a kék LED-ből készített kereszt?!
(#) Szebence válasza H2opok hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Gondolom valami ilyesmire gondoltál autóra: Bővebben: Link
(#) Abukodonozo válasza CHZ hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Az a Pink Floyd, meg Led Zeppelin lemez is gyűjtői értékű.
(#) zenetom válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
A kamion erősebb, mint egy rendőrautó.
(#) Zoli_bácsi válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Az biztos külföldi kamion. A magyar kamionosok nem nagyon merik cicomázni a járművet, mert a jogszabályok nem engedik. Külföldön lehet, hogy megengedik a jogszabályok, ezért lehet látni külföldi járműveken lényegesen több cicomát.
(#) CHZ válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Szerencsére nagyon sok kedvenc együttesem lemeze ma ismét kapható bakelit kiadásban, így gyarapodhat a gyűjtemény.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Szept 26, 2011 / 1
 
Mégsem kerülhetem ki a PIC-et, ha haladni szeretnék a korral...
(#) lidi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Dehogynem, most fog majd csak igazán őszülni
(#) berjoska hozzászólása Szept 27, 2011 /
 
Az olcsó indukcíós lapoknak kevés fokozatban lehet állítani a hőmérsékletét.
Ez gondot okoz főzéskor mert vagy kifut a leves vagy nem forr.
Csak ÉVÉ ismeretekkel rendelkezők építsék utánam!!

(#) icserny válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Hát ez nagyon oda van rakva!
De nem lett volna jobb lemezes foglalatokat használni? Abba valamivel könnyebb berakosgatni az IC-ket...
(#) zolika60 válasza berjoska hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Az ötlet jó. Nem lett volna nagy ügy egy szép nyák sem, meg a ragasztó trutymó is olyan igénytelen megoldás.
(#) zolika60 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Ez viszont igényes munka. Gratulálok.
(#) Zoli_bácsi válasza icserny hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Tökéletesen igazad van, valóban jobb lett volna a lemezes foglalat, viszont akkor a beültetési oldalon lévő lábakat nem tudtam volna megforrasztani. Ezért választottam a precíziós foglalatot. A 18P foglalat már eléggé be van járatva És még lesz is. Ahogy időm engedi gyakorlom, illetve még ismerkedem a flowcode-al.

zolika60: Köszönöm!
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Én is elővettem a régen elfekvő Szilva féle klónt és csináltam hozzá egy segédpanelt , nem olyan profi a kinézete mint a tiéd ,de itt egy karos foglalatba tehetem a piceket (a csatlakozó átdugásával váltom a "lábszámot" 40-28 -18)
(#) Attila86 hozzászólása Szept 28, 2011 /
 
Beszereltem a kocsiba egy Tátra T5C5 típusú villamos csengőjét. Videó a hangjáról: Bővebben: Link
Képek:
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Végre valami őrült ötlet tőled is. Nekem tetszik!
(#) dbase válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Nekem a robogó elején a 8v-os sima szoba csengő volt felszerelve, verte mint állat a gömböt 12v-rol.
Mindenkinek tetszett.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Arra azért vigyázz, nehogy a pirosnál beugojon egy ellenőr és : "Jegyeket bérleteket"
(#) Ballage válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Nem semmi. Szerintem SzervízMacska elolvad a gyönyörűségtől, ha ezt meglátja...
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Valami hasonlón már én is gondolkoztam, mert a gyári kürtömmel nem jó a haveroknak jelezni (általába másra nem használom) vezetés közbe, mert nagyon agresszív.
A régi skodámon a kürtnek valami baja volt, ezért hápogó hangot adott, na valami ilyesmi kéne nekem
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
És a csomagtér-nyitó elektromágnes is a helyén!
Még hátra van a bicskakulcsos központi zár, egy merevítés a csengőhöz, az ablakvezérlő komfortmodul, az elektromechanikus motortér-zár, az immobilizer és a tasztatúra az immobilizerhez a hamutartó helyére. Ja és persze a fogyasztásmérő. :yes:
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
De gonosz! Nagyon jó....!
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Az a kis elektromágnes bírja rángatni a csomagtartó kioldóját?
Egy ilyen szerkezet jól jönne az Igniszes kollégáknak is, így nem maradna a kezükbe a rendszámtáblaellenző mikor fel akarják rántani a csomagtartót
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Az a fogyasztás mérő érdekelne, mondasz róla többet?
(#) Attila86 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Fel hát! Én is meglepődtem... akkorát ránt rajta hogy hihetetlen. Majd kitépi magát a kaszniból (2db opel csavar fogja)... Szerintem 10A-t simán felvesz, szóval nagyon-nagyon erős.
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Az injektor nyitási idejét és a sebesség-jaladó jelét veszi majd le és ebből számítja ki a megfelelő kalibráció után a l/km fogyasztást. Fog pillanatnyi és napi fogyasztást mérni, És persze kiírhatja a fordulatszámot és a sebességet is. Meg persze a külső-belső hőmérsékletet, időt... A legvége az egésznek az lesz hogy hétszegmenses LED-kijelzőkkel 'kivetítem' a műszerfalról a szélvédőre a fogyasztást (vagy ami majd eszembe jut).
Következő: »»   801 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem