Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   44 / 91
(#) sportsboypaper válasza blackdog hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
A TDA mindket oldala egyazon traforol megy, es azzal minden rendben. Igen, a ket szekunder közösített.

erre nem tudom rátenni az előfokot egyelőre.
(#) kissadam válasza sportsboypaper hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Azt vizsgáld még meg, hogy nincs-e földhurok, ha egy trafóról hajtod a végfokot és az előfokot. Ezt pedig olvasd végig hozzá, jól jöhet: Bővebben: Link
(#) DJanosi hozzászólása Szept 23, 2011 /
 
Készülget a hangszínem ! De imitt amott nem értem a rajzot ! Ahol van egy kis piros ovális alak ott nem vagyok tiszta hogy mit illetve mekkora mértékegység kel oda !
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Szia! A "000" ellenállás egy vezeték átkötést jelent. A "22" kondenzátor 22pF. A többi megjelölt elkó 16V, vagy nagyobb feszültségtűrésű legyen. Az értékek ezen a rajzon.
(#) poros válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
A C3és C8 jelű kondenzátor helyére az enyémbe ilyen Bővebben: Link került. A nyák rajz is ehhez készült. Természetesen elektrolit kondenzátor is megfelel. A másik kettő érték, megfelel Reloop kolléga leírásának.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Idézet:
„reloop írta:
Egy bevált módosítást szeretnék veletek megosztani. Zavart, hogy a hangerő szabályzó alacsony szintnél nagy holtjátékkal rendelkezik. Két diódával egészítettem ki a kapcsolást (légszerelve). Most már a 10-ig skálázott poti minden egységére esik változás.”


Nagyon király.
Én is beépítettem és megtáltosodott a hanerőszabályzás részletessége.
Erőssen ajánlom mindenkinek!

Bővebben: Link
(#) blackdog hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Közben felmerült bennem egy kérdés:
Az Urbán féle kapcsolásban a kis bemenetek miért mennek 47k + 10k ellenálláson keresztül az IC 17. lábára ami a zéner feszt adja? Miért pont 47k és 10k? Ez beleszól az előerősítés mértékébe?
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Szia! A 47k a bemeneti ellenállást adja, úgy jó ahogy van. A 10k-ra a C26 miatt nem kerül hangfrekvenciás jel, tehát az nem befolyásolja az erősítést. Ha gerjedékenységet tapasztalsz a C26-ot párhuzamos 100nF -dal feljavíthatod.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Köszönöm! Örülök, hogy tetszik.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Bővebben: Link

A következő módosításokat végeztem eddig:

- R2, R7 cseréltem potméterre így szabályozható az előerősítés mértéke 1x-5x között.
Nem tudom így van-e értelme meghagynom a nagy szintű bemeneteket
- Az NE5532 (8) táp lába is kapott 100 nF szűrést.
- Hangerő poti 2db sorosan kötött diódán keresztül megy a földre (köszi. reloop)
- Beépítettem a Loudness comp. kapcsolót

Egyenlőre ennyi. Mást nem hinném, hogy érdemes módosítani.

Viszont az a roh..dt csippanás kikapcsoláskor nem akar megszűnni.

Már próbáltam több különböző tápról hajtani az előerősítőt, de nem múlik el.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Üdv! Ha végképp lemondasz a magas szintű bemenetről, lecserélheted az R4,R9 (10k) ellenállásokat 100 ohm -ra.
A csippanással kapcsolatban kifogytam az ötletekből. Mivel úgy tudom TDA7294 véget használsz, ajánlok egy kísérletet. A némítás vezérlőben cseréld le a 30k ellenállást 270-470k értékűre. Ettől a bekapcsolási némítás hosszabb lesz, ezalatt lezajlik a kellemetlen effekt.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Nem tudom, hogy van-e így értelme a magas szintű bemenetnek, hogy az előerősítés 1x-5x között szabályozható.

A csippanás biztosan az előerősítés+hangszínszabályzásból jön. A kimeneten van a kivezérlés jelzőm és, ha leveszem a végfokot (igen TDA7294) akkor is látom a ledeken, hogy mikor kikapcsolom a felfutnak, de csak a bal oldal fut fel.
(#) DJanosi hozzászólása Szept 27, 2011 /
 
Ebből a rajzból nem tudok kiigazodni ! A kimenetekkel meg a bemenetekkel valaki berajzolna érthetően hogy mi hova megy?
A bemenetnél is nincs hely adva a testnek ! A kimenetnél úgyszintén nincs mert ahogy néztem a 22 pF kondi a testre kellene csatolódjon és azzal párhuzamban van a kimenet !
(#) poros válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Kijavítottam a hibákat, így már remélem érted. A nyák tele GND-s tehát a földet bárhova forraszthatod a GND-re a ki és bemeneteknél de most ezt is berajzoltam.

Javított.JPG
    
(#) DJanosi válasza poros hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Ez a nyakrajz most is a legrosszabb és hibásabb rajz amit én életemben láttam ! Meg ne sértődjön senki de így van 1) érthetetlen 2) rengeteg hiba van ! 3) Össze vissza sok felesleg ! 4 ) Helyenként indulásból szakadás van /volt !
(#) poros válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Köszönöm észrevételeidet! 1) Nincs sértődés. 2)Tedd mellé a kapcsolási rajzot és lehet, úgy már érthető. 3) Sajnos nem vagyok profi tervező. 4) Nem mondtam,hogy ezt építs meg. 5) A 3 általam erre a panelra megépített előerősítő a bizonyíték arra,hogy kifogástalanul működik. 6)És ezzel részemről lezártam ezt a témát!
(#) Alkotó válasza poros hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Miért teliföld? Az egy nagyon veszélyes játék, általában nem szokás ilyet használni (főleg nem azért, mert esetleg másképp nem tudod a panelt megtervezni, vagy mert az SL tudja és ki akarod használni).
Kimondottan gerjedékeny, és nem tudni merre fog bolyongani az áram a "felületen".
(#) poros válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
A panel lényegében a HIFI ELEKTRONIKA másolata. Az alkatrészek mérete miatt lett áttervezve ,de csak részben ! Nemcsak itt sok másik panelomon is alkalmazom a teleföld megoldást eddig nekem nem volt problémám miatta.
(#) blackdog válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Önmagában a 'teleföd' itt szerintem pont, hogy kell csak arra kell figyelni, hogy ne legyenek sehova sem kötött réz szigetek.
Ezek tudják igazán megkeseríreni az életed.
(#) Alkotó válasza blackdog hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Ezért szép a demokrácia, mert szerinted így van, szerintem meg másképp. De ez nem baj egyáltalán.
Ha nagyon kisarkítom, akkor hangtechnikában az a véletlen, ha nincs gond a teli-földdel. Az a baj, itt fontos merre, mekkora áram folyik, és ennek "tervezését" bizony a teli-föld kizárja.
Én is tudok olyan kivételeket, ahol jól működik a dolog, de nem ez a jellemző.
Nagy erősítésű fokozatoknál még kritikusabb a helyzet. Ezeknél viszont használnak olyan megoldást, hogy kétoldalas panelt készítenek, ahol a felső oldal egységesen GND, amit a lábaknál kihagynak egy körben, kivéve azokat a lábakat, amiknek ide kell csatlakozni. Ezzel egyfajta árnyékolást lehet létrehozni, de ehhez furatgalvános, kétoldalas panel kell, ami nem olcsó móka.
(#) blackdog válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Épp itt van a kezemben egy régi Videoton 2x50W erősítő.
Az előerősítés és szabályzás panel vastagon földelve van. És ráadásként az egész egy fémházban van ami szintén a földhöz van kötve.
Persze ez az erősítő elhat, de nem az előfok és a szabályzás hanem a táp és a végfok IC és kondig pusztítottak.
Az én tudomásom szerint hangtechnikában az árnyékolás fontos.
Viszotn a sehova sem kötött rézszigetek ellenségek. Véleményem szerint erre kell figyerlni.
(#) Gránátalma válasza poros hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Üdv!
El tudnád küldeni nekem a .lay fájlt, így javítva?
Pont egy ilyen előerősítőre van szükségem most. (már ha a fiziológia is ki van vezetve rajta kapcsolhatóra )
(#) reloop hozzászólása Okt 17, 2011 /
 
Sziasztok! Mindig körülírom, hogy mit javaslok változtatni a kapcsoláson, most piros dobozokkal bejelöltem.
(#) Gránátalma válasza reloop hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Az IC3 1es lábára kell kötni az NE máveleti vcc-jét?
(#) reloop válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 17, 2011 / 1
 
Berajzoltam a táplálást.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
[off]
Látom azért az én gondjaim és módosításaim is beletetted.
(#) Gránátalma hozzászólása Okt 17, 2011 /
 
Asszem elakadtam.
Nem tudom az NE5532-t úgy odaépíteni, hogy nézzen is ki valahogy a cucc.
Az lm1036-os rész meg annyira tetszik nem merem szétbarmolni...
Az a baj, hogy nem fér oda ahol a potik vannak. Ott pont király helye lenne pedig (már ha nem lenne földhurok baja.
Plusz a tápot mindenképp vezetékelnem kell így még a két panel között is, nem elég csak táppaneltől az egyik modulig.

Hogy a francba csináljam oda, hogy jó legyen!?
Ja meg a táplálás jó így? Nincs elcseszerintve?
(#) blackdog válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Én azt most nem ellenőrzöm, hogy jó-e a kapcsolás, de ne ahhoz ragaszkod, hogy tetszik-e vagy sem.
Működjön zavarmentesen.
Én a potikat vezetékkel oldottam meg nem forrasztottam a panelra.
Amúgy nem tudom, hogy milyen eljárással készíted majd a nyákot, de túl szélesek a vezetősávok és ennyire ne ragaszkodj az 'autoGND'-hez.
Ha kiigazodsz rajta itt az én első változatom.
Még mindig ezt használom, de légszerelve pár dolgot már módosítottam.

eloe.JPG
    
(#) Gránátalma válasza blackdog hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Túl vastagak a vezetősávok?
Amúgy fotózással lesz elkészítve, olyasféle körülmények közepette, hogy "sz*r" tonerral hőálló fóliára nyomunk ki vagy 2példányt, amit összeillesztünk szinkronba, fényérzékeny lakk, fotózás stb, marás...
Na most az a baj, hogy túl vékonykára se akarom hagyni a sávokat. Mert alámaródik.
Abból indultam ki, hogy ha vastag az nem lehet gond.
Ezek szerint mégis...
A másik probléma, hogy ezt a teljes kitöltéses panelt nem nagyon vágom, hogy hogy kell megalkotni, amikor a fólia nagy része megmarad és GND-nek van használva. Ettől idegenkedek is, mert sosem csináltam.
(#) qvasz2 válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Nincs olyan, hogy túl vastag vezeték. Nyugodtan hagyd így. Ha vékony egy vezeték, az komoly gond lehet, ha vastag az max csúnya, de nem ROSSZ!
Következő: »»   44 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem