Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD-olvasóból lézer?
 
Témaindító: tillitomi, idő: Júl 31, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 143
(#) tillitomi hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
A problémám az lenne hogy szétszedtem egy rossz dvd-olvasót,és a lézerdiódát kivettem belöle,csak az a baj hogy nem tudom hogy kell bekötni mert 3 érintkező van rajta és azt se tudom hány voltot kell neki adni hogy müködjön?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) Dr.Megavolt válasza tillitomi hozzászólására (») Júl 31, 2007 / 1
 
Tegyél fel egy képet róla,lehet tudok segíteni .
Amúgy úgy hallottam,hogy a jófajta lézerdiódáknak 3 kivezetésük van.
(#) patexati válasza tillitomi hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Mire akarod használni mert igen kicsi a teljesítménye és nagyon kényes a feszültségre.
(#) tillitomi hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
Sajnos képet nem birok felrakni róla mert nincs fényképezögépem.
(#) tillitomi válasza patexati hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Hát riasztót szeretnék belöle csinálni meg lézer pointert.
Milyen fesz közöt müködik?
(#) Isti válasza tillitomi hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Sztem pointernek ne használd, mert azért a pointerekhez képest erős fénye van ám, ez már annyira nem játék(ez már nagyobb mértékben károsít(hat)ja a szemet, égeni meg nem fogsz vele) :vigyor1:
(#) ferci válasza tillitomi hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Egyes típusoknál a középső láb közös ( lézer anód-fotodióda katód), egyik szélső a lézerdióda katódja , másik szélső a fotodióda anódja.
Működési fesz pl. 1,5-1,8 volt, de ugyanúgy méretezd, mint a ledeket, de használni nem lesz neked könnyű...
Adatlap???
(#) patexati válasza tillitomi hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
EzTalán segít
(#) tillitomi válasza ferci hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
A dvd-olvasó egy samsung sd-608-as.
Mit értesz azzal hogy ugyméretezem mint a ledeket?
(#) Dr.Megavolt válasza tillitomi hozzászólására (») Júl 31, 2007 / 1
 
Vegyél lézerpointert riasztóhoz,az nem annyira káros,ha riasztót építesz az jó hozzá,és nem is drága ,és be is van állítva a fókusza (már ameilyknek).
(#) schyber hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
miaz a lézer pointer?xD
(#) Dr.Megavolt válasza schyber hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
A lézer pointer az a kis xar,amit a boltban lehet kapni olcsó pénzért,és egy kis pontot vetít a falra,általába kiselejtezett lézerdiódákból készítik,három gombelemről megy.
(#) schyber hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
jaaaa akk vágom meik az kössz
(#) schyber hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
én lézeres egérből szedtem ki az érzékelő izzéját de h mitkezdjek vele?:SSS
(#) Dr.Megavolt válasza schyber hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Szívesen,nincs mit .És aszem a lézeres egér nem is lézeres,hanem egy erős LED van benne,ha lézer lenne benne,akkor kéne írja az aljánANGER:Laser radiation!....CLASS II laser.
(#) schyber hozzászólása Júl 31, 2007 1 /
 
azt tudom... de az a chip vagy mi a makk aminek az allján van egy pici luk és ott érzékeli a mozgást... magyarul vmi mozgásrzékelő ic...
(#) Dr.Megavolt válasza schyber hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Szerintem,olyasmi mint egy kamera,csak kevés pixele van,nem tudom,hogy hogy tudnád bekötni.
(#) qcu válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Javítanálak egy picit, van lézeres egér is, meg ledes is.
Schyber:
Mindkettőben az a "lyukas ic" egy elég alacsony felbontású (ha jól tudom kb 8x8 pixeles, a lézeresé kb 32x32 pixeles) kamera. A "talajról" visszaverődött képet nézi és elmozdulást érzékel (nem egészen mozgást), az ic elött van még egy eléggé kicsi fókusztávú gyüjtő lencse is.
Mozgás érzékelőnek, még ha lenne hozzá jó gyüjtő lencséd is, nem lenne jó.(az egész környezetnek kellene mozognia a kamera előtt, és nem csak 1 pontnak)
(#) tillitomi hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
Szerintetek ha egy lézerpointer hatótávolsága kb.800méter,akkor mennyilehet egy dvd-olvasó ból kiszedeté?
(#) schyber hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
800 méter???? az kemény de ez mennyibe kerül?
(#) deguss hozzászólása Aug 1, 2007 / 4
 
CD/DVD olvasóból, íróból meg ne próbáljatok lézert pointerként használni!
Az ilyen lézerek fénye az emberi szem számára láthatatlan, akár pár másodperces közvetlen és hosszab idejű közvetett belenézés egy örök életre maradandó sérülést okozhat a retinán!

Ez nem gyerekjáték, nem véletlenül van annyi figyelmeztetés a CD/DVD olvasón, írón...
Szórakozni ott van a gyengített erejű lézer-pointer, ami még mindig elég veszélyes!
(#) ferci válasza tillitomi hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Keresel egy katalógus-félét, ahol a DVD-ben alkalmazott lézerdióda árama meg van adva és kiszámolod az előtétet, pl. 6 voltos tápról :
R= (6 - Ud ) / Id kohm, ahol Id az áram mA-ben.
(#) tillitomi hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
Huh jó hogy mondod,hát azért nem világított semelyik amikor kipróbáltam...

Még szerencse hogy az elsöt befogva lefeléfordítva probáltam ki a másikat meg az asztalon nekem háttal forditva remélem nem lesz semmi bajom a látásom még jó... szerencsére.
(#) tillitomi válasza schyber hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Schyber egy ilyen gagyi lézerpointert vehetsz már 1000forintért a piacon!
:yes:
(#) schyber hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
és pl ami az apróhirdetésben van itt az oldalon (dísz csomagolás nélkül) mennyibe fáj? vagy inkább az aminek nagy a távja?
(#) tillitomi válasza schyber hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Ami diszcsomagolásba van annak is nagyon nagy a távja
jóval nagyobb mint egy rendes lézerpointernek.
Hogy mennyibe kerül csomagolásnélkül szerintem kérdezd meg attól aki árulja az elérhetöségét is megata.
(#) schyber hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
oksa akk megkérdem
(#) alcapone3 hozzászólása Aug 12, 2007 /
 
Úgylátom meghalt a fórum...no kicsit feldobom!

http://www.metacafe.com/watch/756433/laser_flashlight_hack

Nézzétek meg, ámuljatok bámuljatok és szóljatok, ha siekerült megcsinálni

Hali mindenki!

link javítva szabi83
(#) hnsz2002 válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 12, 2007 / 1
 
Olyan nincs is, hogy lézeres egér. Optikai van, ami az általad említett LED-es módszerrel megy.
(#) Collector válasza deguss hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
A dvd olvasóban látható lézer is van. Azonkívül természetesen veszélyes, classIIIB, egy 18x-os íróban azt hiszem 150mW-os vörös dióda van. De nem ilyen egyszerű a dolog, mint ahogy a videón azt vázolják!! Nagyon erősen kell hűteni a diódát, és kollimátorra is szükség van, amit nem könnyű beszerezni. A diódák 2,2V-osak általában, szóval nem mehet 2 ceruzaelemről natúrba.. amúgy olcsón meg lehet úszni így vörös lézert, ezzel a módszerrel.
Következő: »»   1 / 143
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem