Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MOSFET-ek
 
Témaindító: Dzót, idő: Okt 1, 2005
Lapozás: OK   9 / 38
(#) kadarist válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Szia!
Használj helyette IR2104-es típusú drájvert.
(#) tat965 hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
segítsetek a típus kiválasztásban,12v és max 6 A
a teljesítmény,előre is köszi
(#) (Felhasználó 1947) válasza tat965 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
IR2127 (IR) TC1413 (Microchip)stb....
(#) H2opok válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Megnéztük,de sajnos nem helyettesíthetö ezzel,mert ez valami speckó mosfe. driver. Esetleg más ötlet?
(#) kadarist válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
De mi a speckó benne? Az IR is speckó MOSFET driver. Egyébkén high-side low-sde mosfet driver elég sok van a piacon. Keresgélni kell.
Nézd meg a IR2101(S)/IR2102(S) típusokat.
(#) mayernick hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
50N03 MOS FET müködésében kellene segítség,
Van egy MIRAI LCD Tvm, és a tápjában 2 db ilyen felület szerelt FET található, ohmikusan kimérve a lábak közötti értéket az egyik feten 550 ohm a másikon 92 ohm van, gondolom a 92 ohmos már kuka, a hiba jelenség a következő: vagy besem kapcsol a tv, átvált zöldre a led, de kép és hang nincs, vagy bekapcsol és pár másodpercig max 3 percig megy és lekapcsol, de a led zöld marad, a tápon van 2*5V, 2*12V, 3*23,6v kimenet utobbi az inverterre megy.
Amikor leáll csak egy 5v fesz kimenet mérhető a tápon a többi nem.
Szeretném áthidalni ezt a problémát, nagyon hálás lennék a segítségért.
(#) nagy_david1 hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Üdv!

Miért nem gyártanak P MOSFET-eket? Vagyis nagyon keveset és nem lehet kijelenteni azt mint a tranzisztorokról, hogy biztos van egy komplementer párja.
(#) lorylaci válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Mind a gyártásnak és fejlesztésnek elsősorban anyagtudományi korlátai vannak.

A p csatornás MOSFETekhez az ellentétes polaritású félvezető rétegeket nehezebb megfelelő "tisztasággal előállítani" (a tisztaságot itt az jelenti, hogy a megfelelő szennyzők amik a szilíciumot félvezetővé teszik, megfelelő eloszlással legyenek benne).
A félvezetőgyártás és -fejlesztés korlátai pedig a megfelelő tisztaságok.

A MOSFETek fő alkalmazásánaál (kapcsolóüzemű eszközök) az N-csatornás fetek túlsúlya nem jelent problémát.

De amúgy az IR nemrég dobott piacra egy teljes szériát nagyon modern P-csatornás fetekből.

A bipoláris tranzisztoroknál is ugyanúgy jelentkezik ez, a PNP tranyók drágábbak és ritkábbak.
(#) nagy_david1 válasza lorylaci hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
A tranyók nagy részénél azért kijelenthető, hogy egytől egyig van párjuk mind 2n, bc, bd, mj stb szériákból. Legalább is eddig nem nagyon ütköztem olyan problémába, hogy ne találtam volna megfelelőt ahova kellett. Mára az árkülönbségek is szerintem elhanyagolhatók.
De a FET-eknél alig van pár IRF9xxx széria (legalább is amiről én tudok és ezek is elég későn jöttek meg szerintem) ami P csatornás lenne. Nagyon se nagy áramú se nagy Drain-Source feszültségű daraboknak párját eddig én nem kaptam meg. Igaz csak az IR szériával volt eddig dolgom. Nem ismerem a többi szériát annyira.
(#) zimi1991 hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Volna egy pár fetem irfp 9240\irfp 240 véleményeteket szeretném kérni hogy milyen kapcsolással lehet ezekből a legjobbat kihozni ehhez szeretnék kérni egy kapcsolást
a bonyolultság nem számít csak a legjobb hang minőség a lényeg.
Előre is köszönöm a választ és légyszives mihamarabb segítsetek mert holnap lenne rá időm megépíteni.
(#) kadarist válasza zimi1991 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Szia!
A gugli mutat pár kapcsolást ezekkel az FET-ekkel. Bővebben: Link
(#) zimi1991 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Tudom csak melyik szólhat igazán jól?
(#) kadarist válasza zimi1991 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Amelyik a legbonyolultabb általában az a legjobb, de olvasd el a leírásokat meg hozzászólásokat is. Keress a HE-n is.
(#) Bassmester válasza zimi1991 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Ehhez mit szólsz?
Nézz be a VF2 topikba.
(#) zimi1991 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Tetszik ha azt mondod hogy ennél jobb: Bővebben: Link akkor megépítem Valami adat róla pl freki átmenet watt?
(#) Bassmester válasza zimi1991 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
A tápfeszből lehet kalkulálni. A 100W/8 Ohm biztosan megy neki és a frekimenettel sem lesz gond
(#) articool hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
Valakinek van egy PHD55N03-as FETje?
Nagyon kéne, mert az abit ic-7esem elszállt, és csak azt kéne cserélni.
vagy tudtok valami boltot, ahol ezt kapni?
(#) Lac364 hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Üdvözlet mindenkinek.)Lenne egy kérdésem .12v és 6x15Ampert szeretnék kapcsolni fettel .6db izzitógyergya lenne..Milyen fetett javasolnátok?Max kapcsolási idő 60s lenne.
(#) Lac364 válasza articool hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Ez közel azonos.De azért kérdez meg hozzáértőbbet mint én .Mert nem tudom mi az amibe kellene neked.Bővebben: Irfz44
(#) sneci1977 hozzászólása Okt 30, 2011 /
 
Sziasztok!

FTP10N40 itthon hol kapható vagy végső esetben ezt helyettesítőt? Egy inverterhez kellene.
Előre is köszönöm!
(#) Lac364 válasza sneci1977 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Talán ezzel helyettesitheted Bővebben: irf740
(#) Toxic1 hozzászólása Nov 4, 2011 /
 
Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Van 2 fet. Az egyik irf3205 a másik irf4905. Melyik a P és melyik az N? Köszi
(#) nagy_david1 válasza Toxic1 hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Szia. Most kattints az alkatrészeidre és megtudod
(#) MolnarG válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Arra nem gondoltál, hogy amíg ezt a kérdést gépeled, akár beírhattad volna a gugliba is az alkatrészek nevét és már tudnád is a választ...
(#) nagy_david1 válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Ezt remélem nem nekem szántad.
(#) H.Boti hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy avr-el vezérelek LED szalagokat feteken keresztül. Kisebb áramnál jól működik, de ha ~2A fölötti terhelést kötök rá az avr mindig újraindul. Szerintem ilyenkor túl nagy áram kell a fet begyújtásához, ezért gondoltam, hogy tranzisztoron keresztül hajtom meg a fetet. A mellékelt kapcsolás jó lenne?
(#) bankimajki hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
A cím helytelen. Mivel a MOSFET az egy mozaikszó, és minden betűjét nagybetűvel írjuk. Íme:MOSFET WIKI
(#) El_Pinyo válasza H.Boti hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
A MOSFET csak az átkapcsoláskor igényel áramot, statikusan gyakorlatilag nem fogyaszt. Szerintem a tápod nem bírja a terhelést. Nem vagyok nagy avr-es, de biztosan vannak status bitjei, melyek elárulják, hogy mi miatt indult újra a kontroller. Ezeket a status biteket kellene kiolvasni, hogy kiderüljön az ok.
(#) H.Boti válasza El_Pinyo hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
A tápegység 60w-os, biztos elbírja. Ha a FET gate lábát közvetlenül a + tápra kötöm úgy működik. Az avr amikor bekapcsolja éppen csak felvillan a LED és újra indul.
Idézet:
„Ezeket a status biteket kellene kiolvasni, hogy kiderüljön az ok.”

Ennyire azért nem értek hozzá.
(#) El_Pinyo válasza H.Boti hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Tegyél 68-100 Ohm-ot a FET Gate lába és a kontroller lába közé. Egyébként milyen FET-et használsz?
Következő: »»   9 / 38
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem