Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLT-02 analóg forrasztóállomás
Lapozás: OK   1 / 123
(#) unterlaci hozzászólása Márc 22, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérésem. Szükségem lenne a Fahrenheit 28001 analóg forraszóállomás kapcsolási rajzára. Jó lenne, ha valaki tudna segiteni. Úgy tudom, a 2003 januári számban megvolt, de nem tudom megszerezni.
Köszi a segitséget!
(#) szabi83 válasza unterlaci hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
keresrá jlt-02 -re a fórumban.

de itt is megtalálod:

http://www.tar.hu/masterfoxx/project.htm


ui: Fahrenheit 28001 analóg forraszóállomás frissitett változata a JLT-02 analóg forraszóállomás!

üdv
(#) Mumtaz válasza unterlaci hozzászólására (») Márc 22, 2007 1 /
 
A helyedben bekukkantanék ide: Weller hőfokszabályzó. Ott találsz leírást meg mindent a JLT-02-höz való állomásról, amit sokan megépítettek. Vagy megnézheted azt a linket, amit szabi belinkelt, vagy EZT
(#) Tonsil válasza unterlaci hozzászólására (») Ápr 9, 2007 /
 
Remélem még nem késő

Bocsi a rossz minőségért....
(#) Gory hozzászólása Ápr 9, 2007 /
 
Nekem most halt meg a JLT-02-m. Még nem tudom hogy a hőfok szabályzós állomás-e a rossz, vagy csak a páka ment tönkre. Azt csinálja hogy bekapcsolom, és csak a piros led ég akármeddig hagyom, a páka nem melegszik fel semennyire. Valakinek volt már ilyen?
(#) szabi83 válasza Gory hozzászólására (») Ápr 9, 2007 /
 
nem kábel szakadás ?
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Jún 2, 2007 /
 
Sziasztok, elhatároztam, hogy csinálni kéne egy 24v-os pákához hőmérséklet szabályozót, a pákába elvileg be van építve valami hőmérő! és ahoz kéne nekem valami egyszerű szabályozó elektronika. Azért nem veszek hozzá álomást, mert van egy ami elromlott, a trafója még jó (hőlégfúvós forrasztó volt) a paneljának teljesen vége, és arra gondoltam, lessz az egy álomás, és veszek hozzá egy 24v-os pákát.
a segítségeket előre is köszönöm!!!!!
(#) Moderátor hozzászólása Jún 2, 2007
 
Idézet:
„24V-os forrasztópáka hőmérséklet szabályozása”
téma ide áthelyezve!
(#) szabi83 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Idézet:
„a pákába elvileg be van építve valami hőmérő!”


hőelem

Bővebben: Link
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Jún 2, 2007 /
 
Nagyon szépen Köszönöm szabi83 a segítségedet
(#) szabi83 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
nm, a nagytestvér mindig figyel
(#) h482871 válasza Gory hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Sziasztok!
Nekem is ugyanaz a gondom, mint Gory-nak, bekapcsolom a JLT-02-es állomást és csak a fűtés led világít de nem melegíti fel a pákát!

Valakinek vmi. ötlet, vagy járt már valaki ugyanígy?

Megnéztem kábelszakadás nincs!

A válaszokat és az ötleteket előre is köszönöm!

T:MD
(#) isamisa válasza h482871 hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Stab Ic fordítva beforrasztása miatt nekem csak álandóan fütötte...
(#) h482871 válasza isamisa hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Helló!
Köszi a választ, de nekem gyári a cucc és eddig tökélestesen működött, most viszont nem....

Közben gondolkoztam a dolgon. Hogy lehet kimérni, hogy a páka vagy a forrasztóállomás a gond?

Mert ha a páka szállt el akkor veszek egy másikat, nem nagy költség, viszont ha a forrasztóállomás akkor már nagyobb a gond.

Előre is köszi!
(#) PCB válasza h482871 hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Szia !

Fűtőszálat Ohm-mérővel mérd meg, nem szakadt ?

Üdv!
(#) toto hozzászólása Júl 26, 2007 /
 
vzoole tollából jelent meg a Forrrasztóállomás című cikk ezen az oldalon.
Viszonylag rövid, de kapcsolási rajz, NYÁK rajz is van a cikkben, így könnyen utánépíthető.
Amit a szerző elfelejtett megemlíteni, hogy a kapcsolási rajz a Fahrenheit forrasztóállomás-ból származik, nem saját alkotás. Még ha sokan fel is ismerjük, akkor is illene az ilyet feltüntetni.
Hogy építő jelleg is legyen a hozzászólásomban:
az alkatrészlistában szerepel, hogy az optotriaknak bármilyen MOC típus megfelel. Szerintem is működőképes lehet mindegyikkel, de érdemes a nullátmenetes típusokból választani, hogy csökkentsük a hálózat felé a ki-bekapcsolások tranzienseit. Mert előfordulhat, hogy a páka működésekor a közeli rádió recsegni fog. Na és persze a hálózat sem tolerálja.
(#) Lama72 hozzászólása Júl 26, 2007 /
 
Szevasztok!
Megépítettem vzoole féle kapcsolást, bár új nyákot csináltam hozzá. Én az IC 1,2,3 és 5,6,7 lábait használtam fel és a trafónak két szekundere van 24V és 9V. Az áramkör működik, de jó lenne tudni mekkora feszültséget lehet mérni az 51k ellenállás után. Ugyanis nekem az első 2.2k trimmert teljes végállásba kell forgatnom (0 ohm), hogy mérjek szobahőmérsékleten 105mV körüli értéket. Minimális elforgatásra is nagyon visszaesik a fesz. és mivel hőmérsékletet nem tudok mérni nem tudom, hogy ez így jó-e vagy sem.
(#) Attila86 hozzászólása Júl 26, 2007 /
 
Ha valaki netán digitális kijelzőt is szeretne ahhoz a forrasztóállomáshoz és könyebb hőmérséklet-beállítást, az nézze meg az én kapcsolásomat:

Forrasztóállomásom
(#) sirály12 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Nem tudod ez jó wellerhez is?

Igaz már van egy forrasztóállomás, amit csináltam, de a kijelzés miatt ez jobban bejönne, ha jólenne hozzá.
(#) Attila86 válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Ha a Wellerben is hőelem van mint a JLT-02-ben, akkor biztosan jó.
Tuti hogy jó.
(#) mtomihun hozzászólása Aug 11, 2007 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a vzoole féle kapcsolást! Működött is nagyon szépen, felfűtötte a pákát és amikor elérte a kívánt hőt, a fűtést jelző led szépen villogott. Gondolom úgy működik, hogy ilyenkor csak ki be kapcsolgatja az áramot! Nem melegedett a 7808 (legalábbis nem vettem észre), a Bt139 egy kicsit melegedett és a beállított hőmérsékletet egész pontosan tartotta.
Am
ztán másnap elvittem a melóhelyre megutatni. Hazaértem és raktam egy kicsit nagyobb hűtőbordát a Bt139-nek. Utána bekapcsolva máshogy viselkedett!
Melegszik a 7808, ha eléri a hőfokot, akkor vagy 10mp-re elalszik a led (előtte villogott és nem aludt el), és nagyobb a hőmérsékletingadozás a pákán!
Van valakinek ötlete mi lehet vele?
(#) orizon hozzászólása Aug 11, 2007 /
 
Van egy Weller TCP-2 24 Volt/50watos pákám. Jó hozzá ez az állomás? Esetleg hol lehet kapni eredeti Weller trafót? Lehet használt is.
(#) Attila86 válasza mtomihun hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Az, hogy nagyobb hűtőbordát tettél a triakra nem produkál ilyen problémát.
Valami más történt az áramkörben.

Nézd meg, hogy a hűtőborda-csere során nem történt-e valahol rövidzár, vagy esetleg szakadás a panelon!

A bekapcsolást jelző led világít rendesen? Ugyan akkora fényerővel?

A 7808 kimenetén levő 1N4007-et vedd ki (egyébként se tudom miért kell oda) és a helyére tegyél egy árammérőt! Mérd meg az áramfelvételt felfűtés közben és lekapcsolt fűtés esetén is!
(#) Attila86 válasza orizon hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Nem sok mindent találtam erről a pákáról.
Hogy jó-e hozzá ez a forrasztóállomás, az leginkább attól függ hogy van-e benne beépített hőelem, és ha igen akkor milyen.
(#) orizon válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
A teszveszen van egy ilyen páka 7.000 ért (indul). Én 10 ért vettem egy ismerősömtől (bontatlan zsír). Szóval a kis kézikönyvének az ábráját, meg a teszveszről a képet melléklem.
(#) mtomihun válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Nem találok hibát a panelon.
Annyit még hozzá kell tennem az előbbihez, hogy mikor csavaroztam fel az új hűtőbordára, volt egy kis reccsenés, megfeszült kicsit a lába, de nem látszik semmi a triakon, próbából ki is cseréltem, meg az LM324-et is! Optocatolóm az nincs másik! (Esetleg nem jó bele a 4N25?)
Ha tönkrement a triak, az mit ronthatott még el?
A bekapcsolást jelző led világít rendesen.
Amikor nem fűt, mekkora áramot kell felvennie?
(#) Attila86 válasza orizon hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Ez kattogós Weller páka. Ebben nincs hőelem. A forrasztóállomáshoz ez a páka sajnos ezért nem jó.

De 2000Ft-ért lehet kapni olyan pákát ami jó hozzá.
(#) Attila86 válasza mtomihun hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
A triak nem hiszem hogy tönkre ment, bár ki tudja...

Ha nem fűt, akkor szerintem kb 20-30mA-t kellene fölvennie, ha fűt akkor pedig kb 5mA-el többet.
Megmérted?
(#) mtomihun hozzászólása Aug 11, 2007 /
 
Ha csak külön elektronika nélkül kötöm a pákára a feszt, akkor 1,85A. Elektonikával, mikor fűt 1,8A, amikor nem fűt 40mA-t vesz föl.
mindjárt megmérem külön az elektonika áramát
(#) mtomihun hozzászólása Aug 11, 2007 /
 
Ha fűt akkor 51mA-t vesz föl.
Ennyitől nem kellene melegednie, nem?
Vagy csak nem vettem észre először, hogy kicsit melegszik?
A bemenetén 30V van, a kimeneten fix 8V, lehet, hogy ez miatt melegszik egy kicsit, hogy "eltünteti" azt a 22V-ot?
Neked van ilyen hőfokszabályozód?
Következő: »»   1 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem