Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1299 / 2208
(#) s.sanyi válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 4, 2012
Kisérleteztem én is a ck-csővel rádió hálózati trafóról és ugyanezek a gondok voltak.Érdemes volna talán megpróbálni felfűteni a csöveket és késleltetve ráadni a feszt lehet akkor begyújtana.Miután az erőlködő vesz fel áramot és begyújtott a tápcső ettől a pillanattól már nincs gond tökéletesen működik.Lehetne még összekötni a 2x250 szekundert és két diódával kiegésszitve hibrid tápot épiteni,de ekkor már lemondhat a 6p14p végfokról,ekkora fesznél már más vizekre kell evezni.Marad végső megoldásnak a fűtés áttekerése 5,5 voltra mondjuk az 5u4g tápcsőhöz ez olcsóbb lenne mint újj tápot rendelni.
(#) korgs2 hozzászólása Jan 4, 2012
Sziasztok! Sikerült szereznem egy AUDIO ev56 os erősítőt, 50b5ös csövek vannak benne ellentütemben és a hozzá ratozó hk56os előerősítőt. Valai ismeri a tipust esetleg? Mi a véleményetek róla?
(#) korgs2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 4, 2012
50Vos fűtés?:O Egyenlőre még nincs nálam mert nem tudtam elhozni,majd hétvégén levitetem magam valakivel kocsival érte.Hány w lehet? olyan 5-6 re tippelek.Az előerősítő sem semmi, van benne mikorfon előfok/rádió vonalbemenet/ mágneses/kristályhangszerő bemenet. A neten ennyit találtam róla:http://www.radiomuseum.org/r/fovaro_kez_pree_amplifier_hk_56.html Vajon mi lehet a hangszedő bemenetnél az a norm és long?Meg ilyen csatlakozót sem láttam még,amilyen az oldalán van.
(#) klemo86 válasza korgs2 hozzászólására (») Jan 5, 2012
Mi a baj az 50V-os fűtéssel?
(#) bta válasza korgs2 hozzászólására (») Jan 5, 2012
"Vajon mi lehet a hangszedő bemenetnél az a norm és long?"
Normál barázdás / Long Play (mikrobarázdás, LP) hanglemez.
(#) korgs2 válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 5, 2012
Semmi bajom nincs az 50V al csak így furcsa volt elsőre.Annak a csatlakozónak ami az oldalán van,mi lenne a neve?
(#) Imi65 válasza korgs2 hozzászólására (») Jan 5, 2012
Van ilyen nagyságrendű fűtőfeszültség, az UBL21-es 55V-ról fűtött anno.
(#) korgs2 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 5, 2012
[OFF]Akkor ezek szerint ezt a csövet is soros fűtésre tervezték?
(#) Imi65 válasza korgs2 hozzászólására (») Jan 5, 2012
Ebben a cuccban speciel nem úgy van, de elképzelhető, bár túl sok mindenben (igazából semmiben) nem találkoztam vele.
(#) pucuka válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 5, 2012
[OFF]A VCL 11 nek 90 V/ 50 mA a fűtése, VCH11, VCL11, VY2 soros fűtése pont 110 V
(#) Imi65 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 5, 2012
Katalógusból tudom, hogy létezett ez a sorozat is, de sosem találkoztam ezekkel sem. UBL-el viszont igen, ahogy a többi U-ssal is (UBL, UF, UCH, UY.)
(#) korgs2 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 5, 2012
[OFF]Orion 115 ös néprádió? abba speciel abban van. bálózatra bekötve, az anódot meg avgy a hálózatról vagy az ellenállásról kapja,vagy egy autótrafóról(találkoztam már mind a 2 megoldással)
(#) Imi65 válasza korgs2 hozzászólására (») Jan 5, 2012
Sosem volt az asztalomon ilyen csövekkel üzemelő rádió. Az U-s néprádióból viszont már volt, jó pár.
(#) korgs2 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 5, 2012
[OFF]Másik ilyen sztorim: kaptam a suliból gu 81Mes csövet és haver kitalálta,hogy fűtsük már fel.oké doksi megnéz, hirtelen nem találtam olyan trafót ami elbírná:O
(#) pucuka válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 5, 2012
Ez még a 110V egyen hálózat idejéből való univerzális készülék.
(#) Imi65 válasza korgs2 hozzászólására (») Jan 6, 2012
Egyébként én a típusjelzésekkel mindig hadilábon álltam, de - utánakeresve - a 115A (a B telepes) szintén U-s sorozattal van kialakítva. A V sorozatnak mindössze 12 típusa létezik (a Magyari Atlasz szerint), nem ért meg valami komoly sikereket, nem csoda, ha én a '80-as években sem találkoztam aktív készülékkel. A régi készülékek gyűjtése meg nem az én világom. Én most akarok korszerű csövekből valamit összehozni.

115A.JPG
    
(#) Kiss Arnold hozzászólása Jan 6, 2012
Hello!
Van egy erősítőm GU50 csővel.
EZ80 késlelteti az anódfeszt 320V. Bekapcsolás után az EZ80csö kékes fényű szikrákat szór és izzik. A hangszóis eléd durván recseg.
Mi lehet a baj!
(#) Malfox válasza Kiss Arnold hozzászólására (») Jan 6, 2012
Szia, ha kicsit már használtabb az EZ80-ad, akkor előfordulhat, hogy a 320V már áthúzást okoz, mivel az EZ80 anódonként max 350V-t kaphat. Mindenekelőtt próbáld meg párhuzamosan bekötni a két anódot.
(#) Kiss Arnold hozzászólása Jan 6, 2012
Párhuzamosan van kötve.
Megmértem az áramot és 370V megy rá.
Eddig működött.
Milyen csővel helyettesítsem ami bírja a 370V?
(#) Malfox válasza Kiss Arnold hozzászólására (») Jan 6, 2012
Akkor úgy jó kéne legyen, emlékeim szerint MÜSZI EY88-at használt. Az 5AR4 orosz változata kb. mindig kapható a vaterkán olcsón, 5C3SZ, jó nagydarab és anódonként 450V-t tud és kb. 280 mA-t. Csak vigyázni kell, mert az 5V-s fűtésű.
(#) dxzo4z hozzászólása Jan 7, 2012
Először is kissé megkésve: BÚÉK mindenkinek!!!

Még 2011. dec. 31-én megszólalt életem első erősítője!

Még nincs teljesen kész: csak egy régi 4ohmos hangszóróval tudtam tesztelni, pedig 8ohmosra lenne illesztve. Be kell rakni a politúrozott dobozba, stb., stb. Szerintetek nagyon gáz a csavaros-szorítós NYÁK-csatlakozó vagy cseréljem le őket a stabilabb forrasztásra?
(#) Puklee hozzászólása Jan 7, 2012
Üdv! Sikerült hálózati és kimenőtrafót szereznem El84-hez.Valaki tudna nekem ajánlani egy jó kapcsolást hangszínszabályzóval? Az Ez80-ról kb. 270 volt jön le, a kimenőtrafó sima 5K-s. Potim max. 1Mohmos van. Tudom hogy ez a kapcsoláskeresős topikba illene, de mégiscsak csöves erősítő. Szeretnék az előző (Ecl86) erősítőmnél valamivel komolyabbat építeni rendszeres használatra köszönöm!
(#) Bassmester válasza Puklee hozzászólására (») Jan 7, 2012
Hangszínszabályzó minek bele? Hangszerhez lesz talán? Ha igen akkor konkrétan mihez?
(#) Balaa16 hozzászólása Jan 7, 2012
Sziasztok!
Készítettem egy tranzisztoros végerősítőt, szépen szól. Egy előerősítőt szeretnék készíteni hozzá elektroncsövekből, de nem találtam hozzá kapcsolást. Vagy szerintetek érdemesebb lenne IC-ből csinálni? Ilyen csöveim vannak: EF 80: 2db; ECH 84: 2db; PCL... 82, 84, 85. És még van pár, amiről lekoptak a feliratok. Vagy inkább lebeszélnétek a dologról?
Üdv! Balázs
(#) Imi65 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 7, 2012
A megadott csövek elég speciálisak - TV-technikában használtak - így a hangtechnikában alárendelt szerepük van. Az EF80 elég mikrofóniás (a mechanikus rezgéseit kimenőjellé alakítja), az ECH84 sem igazán jó, mert ezt impulzustechnikai áramkörökben használták, a többi meg ilyen-olyan végfokozat, előerősítőkkel egybeépítve. A börzén kaphatsz jó áron kettős-triódákat, azok alkalmasak a céljaid megvalósítására (6N1-2-6P).
(#) Balaa16 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 7, 2012
Szia!
Köszi a választ, vagyis ezek nem jók hangtechnikára. Jól gondoltad, mindegyik TV-ből való. Találtam egy PL 36-os csövet. Szerinted tudom használni?
Üdv! Balázs
(#) Imi65 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 7, 2012
A PL36 is TV-technikai cső, ha lenne további 3 db-od, akkor lehetne alkalmazni végfokozatnak, kb 40W környéki "tudománnyal", ami nem is lebecsülendő. Djhansnak vannak ilyen eladó csövei, ha érdekel, rajzot is tudunk mellékelni. Egymagában én legfeljebb tápegységbe, soros áteresztő csőként használnám, előfoknak alkalmatlan.
(#) Balaa16 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 7, 2012
Szia!
Köszi a választ, akkor egyenlőre karanténba teszem a tervet. Kár, hogy nem tudom az összes csövem típusát, mert van még 15-20db.
Üdv! Balázs
(#) Imi65 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 7, 2012
Rakd fel a közeli fotóit, a többséget felismerjük a belső elrendezése segítségével.
(#) Imi65 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 7, 2012
Az a baj, hogy a TV-csövek vannak a köznél többségben, persze használtan, akár rosszan (honnan tudjuk, miért "vetettek véget" egy TV életének, valószínűleg meghibásodás miatt, ettől még az összes csövet kiszedték belőle, a rosszat is éppúgy, mint a jókat). Ezek legtöbbje speciális igények alapján lett fejlesztve, nem pont a hangfrekvenciás követelmények szerint.
Következő: »»   1299 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem