Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   129 / 211
(#) mrbini válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Akkor régi program vissza és az égetővel megírok egy új chipet 2.32-es firmware-rel.
(#) kiskata hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Kedves hozzáértők...
Valahogy elrontottam a PicPro (pickit 2 klón) firmware frissítését...
Tools menu -- Download firmware... utána... csönd, csak a kék (busy) led villog...
Lehetséges szétszerelés - pic-kivétel nélkül megjavítani?
Egy 18f2550-I/SP van benne.
(itt fentebb említtek boatloadert... esetleg azon keresztül feltölthető rá a firmware?)
(#) Hp41C válasza kiskata hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
A belső ICSP csatlakozón keresztül egy másik programozóval programozni... A I/SP dip tokozást jelöl, ha foglalatban van, ki is lehet venni, adapteren is lehet programozni.
(#) kiskata válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Köszönöm..
(#) Bubu54 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Üdv bármilyen programozóval fel lehet programozni?
(#) Hp41C válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
A programozó programnak ismernie kell a 18F2550 típust. Az újonan vásárolt kontrollerhez elég a Low Voltage Programming módot ismerő programozó. Azokat a kontrollereket, amiket már felprogramoztak a firmware -vel, már csak High Voltage Programming módon lehet programozni.

Esetleg a 18F2550 MCLR lábát a PICKit2 -n belül a +5VUSB -re kellene húzni 10k val. Ez az ellenállás nincs benne a Microchip kapcsolási rajzában - lehet, hogy a legyártott eredeti PICKit2 -kben sincs meg...
(#) Bubu54 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Nos a program ismeri a picet de a programozás végén amikor leellenőrzi akkor valami hibát ír ki és a gép nem ismeri fel amikor csatlakoztatom...
(#) Hp41C válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Mégis mi az a hiba, amit kiír?
(#) Bubu54 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
ez a hiba üzenetem... a beégetett program visszaolvasáskor benne van a picben, de még sem látja a gép...

error.jpg
    
(#) Hp41C válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Jól látom, hogy a képen a COM2 felirat van? A JDM programozó nem működik a mai gépekkel. Keresni kellene egy kb. 8 - 10 éves gépet... Esetleg egy párhuzamos portos programozót építeni, ha van még LPT a gépen.

Miért nem a legfrissebb firmware -t programozod bele?
(#) Bubu54 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
a legújabb firmware-el is ugyanez a hiba, USB-s programozóm van. LPT-m meg nincsen a gépben sajnos :S
(#) Georgee válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Én is JDM-el programoztam fel, külső tápos programozó. Hiba nélkül dolgozik! Ha kell kapcsolás akkor tudok adni!
(#) Bubu54 válasza Georgee hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
ha volnál olyan kedves akkor elküldheted
(#) Hp41C válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Watt honlapján is van egy rajz.
(#) Bubu54 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
nos pont ezen gondolkoztam hogy megépítem de sehogy sem sikerül hogy kinyomtassan ugyanis egy egész A4-es lapra nyomtatja vagy pedig kb 500 oldalra, nem tudom úgy beállítani a Circuit Makert hogy rendes méretben kinyomtassa.
(#) Georgee válasza Bubu54 hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Klikk Őt építettem meg és WinPIC800 progit használok hozzá. Ezzel programoztam fel a PICKIT-et is. Erre a célra kiválló!
(#) Bubu54 válasza Georgee hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
köszi szépen
(#) trabi007 hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, mégpedig abban hogy egy pickit2 -t akarok építeni, de nem tudom mely változatot építsem meg?
Mert már eléggé sok verziója van , nekem mivel ez lenne az első ilyen eszközöm ezért nem szeretnék semmi különlegeset tőle csak hogy jól működjön USB ről . Ha nem túl nagy kérés akkor esetleg egy linkel vagy rajzzal kisegíthetnétek, amit előre is megköszönök.
(#) Hp41C válasza trabi007 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Többször felsoroltuk már:
Sziva féle: Nem állítja a Vdd -t, közvetlenül nem alkalmas a nem 5V -os kontrollerekhez.
Watt féle: Állítja a Vdd -t, felületszerelt,
Furatszerelt: A nevében is benne van - egy alkatrésztől eltekintve furatszerelt, állítja a Vdd -t, Program & Go funkcióhoz tartozó EEPromokat is tartalmazza - Igény szerint elhagyhatók.
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Egy érdekes bejegyzést találtam az MpLab 8.83 PICKit2 Release Note állományában:
Idézet:
„PK2-93: PicKit 2 fails to program a PIC12F629 device”
(#) trabi007 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Köszönöm hogy belinkelted és leírtad mit kell tudni róluk.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok
Pk2-vel lehet 24Cxx-t olvasni/égetni?
bekötöttem, adatlapja szerint megegyezik bekötésileg a 24lc01-el, de valamiért mégse tudja olvasni.
A problémát fokozza, hogy az eeprom egy panelen van, szóval nem tudom, hogy egyáltalán tudja a pk2 olvasni, vagy rosszul kötöttem be/ valami más áramköri elem bezavar.
Üdv
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Akkor legalább nem nálam van a hiba. A hiba elhárításáról gondolom nem írtak, nem?
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Még nem írtak a javításról, sőt az MpLabX Release Note -jában is benne van a hiba.. Csak remélhetjük, hogy foglalkoznak vele...
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Jó lenne ha foglalkoznának vele, az biztos.
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Ezen az oldalon találtam pár infót, nem tudom számunkra használható-e. Segítesz értelmezni, mert nem nagyon értem?
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
A PICKit2 programja is képes az elveszett OSCCAL regeneralására: Tools / OSCCAL / Auto Regenerate
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Hát most már tényleg érdekes dolgok történnek.
Betettem, kiolvastam üres. Mehet az Auto Regenerate. Megcsinálta, kiírta hogy minden OK. Aztán mondom, an akkor lehet programozni, elkezdte, de ugyanúgy hibát írt ki, viszont benne maradt a program, nem a sok 0000-volt benne! Aztán megnéztem hogy tényleg működik-e, nem teljesen úgy ahogy kellene neki, kidobálja az értékeket, de nem úgy ahogy a másik (Dobókocka). Viszont most már nem lehet törölni sem, és az OSSCAL-t sem leeht újból regenerálni... Már szerintem tönkrement a PIC, ha már törölni sem tudom.
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Fentebb írtam, hogy van valami ismert hibája a PICKit2 firmware -nek a 12F629 -cel (mivel szerepel a PICKit2 kezelő programjában, az MpLab 8.83 és az MpLabX hibalistáján is). Sajnos nincs róla több információ, hogy mi is a hiba. Az OSCCAL regenerálása nem biztosan segít a problémán. Csak a 12F629 -est említi, a 12F675, 12F683 -at stb. nem. Inkább ezekkel kellene próbálkozni. Ugyan többe kerülnek, de legalább célhoz érsz velük. A 12F683 -at probléma nélkül programoztam...
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Értem, köszönöm. Ebben az egy projektben volt csak ez a típus, és ha már hibába ütköztünk, próbálkoztam.
Köszönöm a segítséged! Reméljük javítják majd a hibát.
Következő: »»   129 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem