Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Páratartalom érzékelő
 
Témaindító: Pepör, idő: Szept 23, 2006
Lapozás: OK   4 / 6
(#) kipi0804 válasza z3r0 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Üdv!
Próbáld ki poros fórumtárs álltal készített kapcsolást, .pára peltierrel mint olvashattad megépítettem és működik is bár azt, hogy mennyire pontos azt még nem sikerült megmérnem.
(#) dudzsi válasza z3r0 hozzászólására (») Feb 13, 2011 / 1
 
A cikkeknél most került fel egy olyan ami neked kell. Nézd meg mert jó.
(#) z3r0 válasza dudzsi hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Végül ez lett a nyerő kapcsolás, köszönöm!
Tegnap megépítettem, azóta üzemben van, és tökéletesen teszi a dolgát. Ajánlom mindenkinek!
(#) laszlo987 hozzászólása Feb 15, 2011 /
 
Gondolkodom én is a megépítésén.
(#) mazsy hozzászólása Ápr 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Találtam az alábbi kapcsolást és nem tudom milyen érzékelőt tudok belerakni. Mi a jo bele és mit ajánlotok? Ott van az érzékelő mellet, hogy NH3 vagyis ammónia. Ez csak ammónia mérésre lehet használni vagy páratartalmat is tud?

Igazából azért kellene nekem, ez a szabályozás, mert nem ki be kapcsolgat, hanem feszültséget szabályoz. Csibekeltetőbe párásítónak szeretném felhasználni. Egy fűtőbetét lenne rajta ami egy tál vizet melegítene a párásításhoz és azt hiszem úgy a legpontosabb a megfelelő pára elérése ha szinten tartom a víz hőfokát is.

Segítsetek légyszi! Nagyon amatőr vagyok, építettem már több működő kapcsolást de ez nagyon fontos lenne.

Előre is köszi!
(#) z3r0 válasza mazsy hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Hello!

Ajánlom figyelmedbe EZT a fórumot.
Itt írják azt, hogy az általad kitalált párásító nem a legjobb megoldás a keletkező plusz hő miatt. Ultrahangos hidegpárásítót használnak többen is.
Ennek a vezérléséhez pedig szerintem tökéletesen megfelel a Roky által szerkesztett kapcsolás. Megtalálod ITT.
(#) mazsy válasza z3r0 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ.
(#) mazsy válasza z3r0 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Gondolkodtam az ultrahangoson na meg utána jártam és igen drágállom a párologtatót. Ha mégis az első megoldást választom akkor szerintem ha megfelelő a hőfokszabályzóm akkor az hozzáigazítja a hőt megfelelően. Szerintem működhet. De mondjatok róla véleményt mennyire lesz pontos. A hőmérséklet szabályozás KTY81-210-es hőelemmel történik. Eredetileg KTY10 volt írva de nem kaptam és az előbbi felelt meg adataiban. Sőt még kisebb a histerezis görbe is.
(#) poros válasza mazsy hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Szerintem egy ilyennel lehetne figyeltetni a pára tartalmat.Egy komparátorral./fűtőtest fűti a vizet- komparátorral figyeltetni a páratartalmat ha eléri a beállított szintet kapcsol egy relét ami megszakítja a fűtőtest feszültség ellátását./ http://www.hestore.hu/prod_10026603.html
(#) mazsy válasza poros hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Ehhez nem tudnál nekem valami kapcsolást mellékelni?
(#) mazsy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
köszi, elfelejtettem beírni, hogy már megtaláltam.
Még egyszer köszi.
(#) z3r0 válasza mazsy hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Relatív, hogy mi a a drága.
Láttam a múltkor piacon 3000-ért no name kínait, szerintem le lehet alkudni még belőle .
Ez is eldolgozna benne. Gondolkoztam is rajta, hogy megvegyem, mert a szobai szökőkútban megdöglött.
Egy barátomnak a terráriumában van ilyen, már lassan 1 éve működik gond nélkül
(#) fanni04 hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Sziasztok nekem automata öntözőhöz kellene nedveség érzékelő rajz, hogy esőbben ne locsoljon.
(#) freechat hozzászólása Júl 26, 2011 /
 
Szeretnék egy páratartalom különbség mérőt készíteni.
A lényege annyi lenne, hogy ha kint alacsonyabb a páratartalom, mint bent akkor bekapcsol egy ventilátort.
Alapvetően a páratartalom mérő pár kiválasztásával van gondom:
Ezt találtam:
SYH-1S

Ez vajon jó lenne a feladathoz?
Egyszerűen a két ellenállást hasonlítanám össze, az nem érdekel, hogy pontosan mennyi a levegő páratartalma csak, hogy hol kevesebb.
(#) Kokany82 hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Sziasztok. Szeretnék építeni egy páratartalom mérőt ami bizonyos páratartalomnál bekapcsol egy ventilátort, majd ha elért egy alacsonyabb szintet, akkor kikapcsolja.
Ebben szeretnék tőletek segítséget kérni, hogy melyik kapcsolás lenne megfelelő.
(#) poros válasza Kokany82 hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Azt hiszem ezt keresed.
(#) Kokany82 válasza poros hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Igen ezt láttam, de ennél azt írja, hogy csak kissebb hőmérséklet változásnál jó.De mennyi lehet a szórás?Lakásba szeretném használni.
(#) poros válasza Kokany82 hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Pontos értéket a szerző tudna mondani. De szerintem lakásban nincs akkora hőmérséklet ingadozás ami a működést befolyásolja. A problémát az okozhatja ha a nagy hőmérséklet ingadozás miatt a pára kicsapódik a szenzorra.
(#) Kokany82 válasza poros hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget. Akkor megpróbálkozok vele.
(#) oimuka hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Adva van egy fürdőszobai páraérzékelővel ellátott ventilátor. Talán egy hete azt vettem észre, hogy nem kapcsol be, ha megemelkedik a páratartalom. A ventilátort kipróbáltam, tehát azzal nincs gond. Vagy a páraérzékelő vagy a páraérzékelő érzékenységét állító potméter a ludas. AZ is megtörténhet, hogy a sok pára hatására, csak esetleg valami kontakt hiba lehet. Agy ilyen páraérzékelőben mi van és hogyan működik?
Hogyan lehet leellenőrizni, hegy melyik a hibás? AZ érzékelő vagy a potméter?

1. potméter
2. páraérzékelő
(#) ladislave válasza oimuka hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Itt nézted már?
Bővebben: Link
(#) proba válasza oimuka hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Én az elektronika tápja körül keresgélnék.Itt a kondis tápokra jellemző zéner zárlat ,kondi szakadás előfordulhat.(ha az elkó két lábán nem mérsz min 3-4 V ot akkor szinte biztos ez a baja .)
(#) Somolya válasza proli007 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Nekem akkor rendült meg a bizalmam, amikor egy németországi média mark-ban vizslattam a kirakott több tucat elektronikus relatív páratartalom mérőket.
Mindegyik más értéket mutatott. Kérdeztem az eladót, hogy miért van ez? Csak a vállát vonogatta. Másnapra az összes ki lett kapcsolva.
Általános, hogy kevesebbet mérnek a valóságos értéknél. Ezért visszatértem a definíció-szerű meghatározáshoz a kéthőmérős és a hamatpintos módszerhez.
Megdöbbentő hibákat tapasztaltam pl. 38% helyett az elektronikus műszer 20 %-ot mutatott.
Azóta nem párásítok éjjel-nappal.
(#) manumanu hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Nagyon jó kis kapcsolások vannak ezen az oldalon, viszont sokak problémája lehet hogy mennyi a valós páratartalom!
Az elektronikák valóban kapcsolnak tól-ig, de nehéz eldönteni mennyi az annyi!
Lehet-e pl. asztali páratartalom és hőmérséklet mérő egységet egy ilyen zárt rendszerbe beépíteni ellenőrző kontrollnak?
Itt pl. arra gondoltam , hogy adott egy keltető ami 38 fokos vagy egy szellőztetőgépes technika ami változik 22-40 fok között!
Nyilván nem mindegy a változó hőmérséklet, és az erre történő reakció! (más hőmérsékleten más tartományban kapcsol a kapcsoló!)
Hogyan lehet egy ilyen egységből a szenzort megfelelően telepiteni? Ha egyáltalán érdemes foglalkozni vele. azért gondoltam erre, mert olcsó maga az időjárás állomás (egy-két ezer Ft), s bár önmaga nem tud kapcsolót vezérelni, de a beállított értékek jól követhetőek lennének,

Egyébként mennyire pontosak ezek az eszközök?
(#) pogany.tamas hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Sziasztok,

Vannak nekem a képen látható olcsó kínai páratartalom mérőim. Ezekkel az a bajom, hogy kezdetben jól mérnek (összehasonlítva egy DHT-11-essel), de egy év alatt összeszednek egy jó +10% eltérést. A szenzorjáról semmi infóm nincs, csak az hogy hogyan néz ki (kép). Véleményem szerint rezisztív.
És akkor a kérdésem az lenne, hogy egy ilyen szenzor mitől megy tönkre? Mert ha visszakalibrálom, akkor 1 év múlva megint rossz lesz, és megint, és megint...
(#) silent15 válasza pogany.tamas hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Szia!
Hogy kalibrálod vissza, és kérhetnék egy fotót a belső panelről(alkatrész felöli oldal).
(#) silent15 válasza pogany.tamas hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Amúgy nem találtam az okára nagyon elfogadható magyarázatot, írnak ezt azt, anyit tudok biztosan mondani , hogy ezeknek a szenzoroknak van a gyártó által megszabott [drift %/év] határuk, hogy 1 év során hány százalákos eltárést mutathat. Nálad tehát olyan 10%/év, a legjobb szenzorok olyan 1%/év.
(#) pogany.tamas válasza silent15 hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Persze, csatoltam.
Most még nagyon elméleti síkon mozgok, igazából a legértelmesebb dolog amit találtam az ez (képet már nem találom):
egy mikrokontroller egyik IO lába hajtja négyszögjellel a szenzort, egy másik IO lába egy potmétert. ezek össze vannak kötve, és egy ADC lábra vannak vezetve. Ez így kb illene az én panelemre is, azzal a módosítással, hogy R2 még párhuzamosan van kötve a szenzorral (ez okozza hogy ha kikötöm, akkor még mindig mutat, 10%-ot). R3 képviselné a potmétert, tehát elméletem szerint R3-at kikötve egy megfelelő potméter segítségével (és persze egy referencia műszerrel) vissza lehetne kalibrálni.

panel.JPG
    
(#) Gafly válasza pogany.tamas hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Ami nekem van szenzor, annak az adatlapjában kifejezetten azt mondják, hogy ne legyen egyenkomponense a meghajtó jelnek. Szerintem igénytelen esetben akár ettől is "süketülhet" folyamatosan a szenzor (elektrokémiailag károsodik)...
(#) pogany.tamas válasza Gafly hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Én olyanokat olvastam, hogy négyszögjel vagy sinus. Semmit nem tudok sajnos a szenzorról, adatlap meg a világon sincs Egy biztos: 10 másodpercenként kap egy négyszögjelet (csatolva), nem számoltam meg, kb 15 darabot.

jelalak.jpg
    
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem