Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   155 / 398
(#) gambler válasza Doncso hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Ilyen radiális huzalellenállást vegyél!:
http://www.hqelektronik.hu/info/hu/res_0r22_5wr.html
Nem reklám
(#) Doncso válasza ekkold hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Hát, olyat amit én fogok nem hiszem, 200w 8ohmon. Bár akkor meg mit akarok itt működő rajzot.
Időközbe találtam egyet, ahol 0,051ohm van, és két 249-es, azt hiszem az lesz az én rajzom. (persze nem 249-el)
(#) Doncso válasza gambler hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Hoppá, ilyenem van is itthon pár darab! Köszi a tippet!
(#) djhans hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Ez a hangszín jó lesz a Quad elé mit gondoltok? Vannak jó minőségű Alps potijaim. TL074-el csinálnám.
(#) djhans válasza djhans hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Elfelejtettem feltenni.
(#) zoly15 válasza ekkold hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Nos megtaláltam az adatokat:
0,5mm Cu Zn drótból kell 200mm hosszú darab, aminek az ellenállása 35m Ohm....
(#) reloop válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Szia! Ahhoz nem kell 250°C-ra hevíteni?
(#) zoly15 válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Miért kéne hevíteni?
(#) reloop válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Puskáztam. :hide:
(#) zoly15 válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Nem tudom mi lehet itt a gubanc, vagy a réz más vagy az LC3 csalna ennyit? :-O Pedig az 1%-os ellenállást is pontosan méri kis tartományban is... De lehet hogy az a 0,5mm-es drót csak 0,4mm-es... nem mikrométerrel mértem...
(#) ekkold válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Szóval, kb 35miliohm, és ezt ajánlgatod másoknak a quad-ba... No és persze még nem is stimmel valamelyik adat ha utánaszámolunk. Az átfolyó árammal adódó áramsürüségről nem is beszélve. Ezzel az erővel egy sima átkötés is lehetne ott. No comment...
(#) ekkold hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Az ITT ajánlott huzal ezzel szemben vastagabb, és olyan ötvözet, hogy viszonylag rövid darabnak is nagy az ellenállása.
(#) Doncso válasza ekkold hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Akkor végül is szerintetek, nekem mekkora ellenállás fog oda kelleni 200w 8ohmra?
(#) Ge Lee válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Teljesen mindegy, úgyis hozzá kell állítani majd az osztót. Egyébként a gyakorlatban a 0,1 ohm az pont jó. Hogy miért? Azért mert ha nagyon kicsi (mondjuk 0,05) kisebb feszültség esik rajta az átfolyó áram hatására. Ha meg nagyobb (mondjuk 0,33) akkor fűteni fog rendesen, egy 2W-os nem lesz elég. De ki is lehet ezt számolni, csak egy számológép kell hozzá.
(#) Doncso válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Értem. Köszönöm.
De melyik osztót kell hozzá állítani, és milyen arányban? Konkrét értékeket kérhetnék?
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Szia! A méretezés a tápfeszültség, terhelő impedancia és a végtranzisztor SOA ismeretében készülhet. A működését megismerheted az RT.ÉK2010 36-37. oldalán.
(#) Ge Lee válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2012 / 1
 
Ezt itt (nem Esztit) . Az R35-R26-R24-R27 egy feszültség osztót képeznek a + tápfesz és a kimenet között. R26 és R24 értéke jó, és mivel R35 értéke is fix (esetünkben mondjuk 0,1 ohm) ezért nyilvánvaló hogy R27 értékén kell változtatni ahhoz, hogy akkora előfeszítést (feszültséget) kapjon T5 bázisa, amekkora nekünk kell a kívánt áramhatároláshoz, mert ugye ehhez a feszültséghez fog hozzáadódni a söntön (0,1 ohm) eső feszültség akkor, ha túl nagy áram folyik majd a tranyón. Ezt most hadd ne számoljam ki, T5 nyitófeszültségétől is függ, ami pontosan működés közben derül csak ki. Úgy szoktam a 100W-ost beállítani, hogy 4 ohmos terhelés esetén már ne jöjjön ki belőle 100W sem, hanem csak max. 50-60W, akkor az életben nem megy tönkre.

q.jpg
    
(#) ekkold válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Nézzük a felső oldalt. Ha a végtranzisztor nyitott állapotban van, akkor a söntön eső feszültséghez csak minimális feszültséget ad hozzá a R27 R24 R26 D3 osztó. Ilyenkor folyik a legnagyobb áram a hangszórón is.
Az eredetiben a maxium (100W 40Vp / 8ohm = 5Ap) tehát kicsivel 0,5V alatti esik a söntön, ami még éppen nem nyitja ki a védelem tranzisztorát.
Ha a végtranyó nincs teljesen kinyitva, akkor nagyobb feszültség esik rajta, az osztó is többet ad hozzá a sönt feszültségéhez, így lényegesen kisebb értéknél szólal meg az áramkorlát - ezzel korlátozza a tranyók max disszipációját. Tehát ha dupla áramor akarsz kivenni, akkor fele akkora sönt kell, de R27-et is módosítani kell a nagyobb tápfesz/tranzisztoroknak megfelelően, úgy, hogy a dinamikusan változó áramkorlát mindíg magasabban legyen mint a hagszórón aktuálisan folyó áram. Ennek érdemes párféle munkaponban utánaszámolni, vagy bedobni ezt a részáramkört egy szimulátorba (ha valaki nem szeret számolni, de mégis preciz megoldást akar). Én ez utóbbit tenném, (bár ki is tudnám számolni) de így kapásból nem tudok értékeket mondani neked. De ha nagyion nem boldogulsz talán a jövő héten összedobok rá egy TINA modellt.
(#) Doncso hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
reloop , Gee Lee , ekkold, - Köszönöm a hasznos információkat, mindenképpen okosabb lettem. Akkor azt fogom csinálni, hogy úgyis most lett kész a nyák, ezt kifúrom, beültetem, és a végére fogom hagyni a beállítást. Ha nem boldogulnék jelentkezem, ha megoldottam, akkor jelzek , mivel másnak is hasznos lehet a jövőre nézve ez a "verzió" . Egyébként olyan 180w-ra szeretném belőni, eredetileg 200w volt a cél, de az a 20w nem oszt nem szoroz hangban, viszont a tranyóknak biztos könnyebb lesz. A táp már késen van, olyan 65v lesz nyersen, bár ezt emelni és csökkenteni is tudom, több leág van a primeren, most a 230-an vagyok. 200-260ig van. Szerintem összerakom, műterhelek, mérek, aztán kiderül jó e vagy finomítani kell. Köszönöm mindenkinek,
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Látom nem akarsz számolni :no:
Táp +/-65V, terhelés 8 ohm, csúcsáram-korlátozás 10A, megengedett legnagyobb pillanatnyi disszipáció/ 2 db végtranzisztor 200W. Hivatkozás.

R35 0,063 ohm
R26 75 ohm
R24 22 ohm
R27 12 k
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm. Nem arról van szó, hogy nem akartam számolni, csak arról, hogy ezzel le kell üljek, elmélázni rajta, megérteni, és aztán számolni, nekem nem annyira egyértelmű. Ez gondolom 4 végtranyó esetén is így van.
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Ezt természetesen 4 végtranzisztorral számoltam a Quad-odhoz
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Köszönöm szépen.
(#) gepesz13 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Szia!
Nem tudnád felrakni az említett két oldalt?
Üdv
(#) reloop válasza gepesz13 hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Szia! Ment PÜ.
(#) gepesz13 hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Köszi!
(#) lesliewednesday válasza lesliewednesday hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
BD-k és meghajtók cserélve. Most már szépen megy. A BD-k halálát a hiányzó védelem okozta. Csak legutóbb estem neki jobban megvizslatni a 2 gányolt panelt, és ekkor láttam, hogy 2-2 tranzisztor hiányzott a védelemből. Elko-k is kiszáradtak, összes csere. Becsületére váljon, hogy előtte is szépen szólt. Most a sajátom felújításán a sor. Alkotó kiválóan tervezett nyákját néztem, de sajnos túl széles, nem fér el. Lehet, egy komplett teljesen új végfokot építek, mert az enyém (40W-os verzió) összehasonlítva a javítottal (100W) erősen torzít nagyobb hangerőn. A fórum sok tipped adott, így ezekből "építkezem". Köszönöm a tippeket.
(#) 769gregory válasza Melphi hozzászólására (») Jan 26, 2012 / 1
 
Nem tudom, azóta sikerült-e szerezni ellenálláshuzalt, de én vettem a Conrad-nál 0.5-ös 2,5 Ohm/méterest. Ebből 2.52cm kell nekem az Ludwig féle 0.063 Ohmos-hoz. Mivel átmérőben duplázni akartam, így 5.04cm van kétszer, vagyis 10.5 cm van félbehajtva, mert így könnyebb volt hajtogatni. Természetesen középen levakartam a lakkot, de amúgy rögtön felvette az ónt.
(#) 769gregory válasza 769gregory hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Itt van róla két kép:
(#) ekkold válasza 769gregory hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Teljesen jó megoldás.
Következő: »»   155 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem