Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   6 / 148
(#) Gery válasza vicsys hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Én Vásárhelyi vok, de anyukám
Kőbánya-Kispest környékén (Budapesten) dolgozik, és azon a környéken nemtudtok ilyen trafó tekercselést, vagy még bátyám gyöngyösön tanul tudtommal ott is van valami, de nemtaláltam...
(#) gulyi88 válasza Gery hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
szeva
minnél vékonyabból sodrod a CuZ kobácsot annál jobb.
a frekvenciától azaz a skinhatástól függ, hogy mennyire kell vékony.. vagyis inkább mennyire lehet vastag

csá
(#) Pafi válasza Gery hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Trafó tekercselőt nem tudok itt (motortekercselő valahol az Ady Endre utca végefelé rémlik), de én 2 buszmegállóra lakom a Kö-ki-től, és van sokféle huzalom, sodratom is. Ha eljössz, adok.
(#) Gery válasza Pafi hozzászólására (») Szept 3, 2007 /
 
Én személyszerint nemtok elmenni anyukám tudna jövőhéten valamikor. És akkor vannak olyanok amik biztos jó nekem? (etd39 n27 150W 40V kéne nekem-zozz11 szerint 0.5mm es elég) Mert ha igen akkor beszélhetnék a dologrol! :yes:
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Szept 3, 2007 /
 
Találtam itthon egy kis troidót. 0.5mm es vastag réz és kb 2X1.5m. Ez jó? Tehát honnan ismerem meg hogy zománcozott habár biztos az. Ezis egy kapcsolóüzemmű tápon volt.
Szóval ezzel jó lenne?
És ha igen attol még beszélhetünk a te huzalodról is Pafi, ha felnézel az oldalra
(#) mex válasza Gery hozzászólására (») Szept 3, 2007 /
 
Igen ez zománcozott huzal. Azt,hogy 1x-es,vagy kétszeres a zománcréteg méréssel lehet eldönteni, (mikrométer,vagy digitális tolómérce,esetleg körszámlapos 2század mm beosztású tolómérő használatával). De ennélkül is felhasználhatod bátran mert a kapcsiüzemű cuccokba jó minőségűt alkalmaznak.
(#) mex válasza Gery hozzászólására (») Szept 3, 2007 /
 
A táblázat használatával könnyen eldönthető,milyen huzal alkalmas adott felhasználásra,ezenkivül a zománcvastagságról is informál.....
(#) Gery hozzászólása Szept 6, 2007 /
 
üdv ismét!
Megvettem a helyi boltban a két etd39 n27-et. Csak 70Ft-al volt több mint a RET-nél és az nemsok.
Viszont csak a két vasmagot kaptam. Viszont ugye kell hozzá 2db lefogató vas és 1db csévetest és az egész kb 1500Ft. Nekem viszont van egy csomó kapcsüzis trafóm és ha tallok olyat aminek a mérete megegyezik akkor azokbol kilehetne termelni?Mert a tekerni én akarom hogy ezt is megtanuljam viszont ha lehetséges akkor a csévetestet és a lefogatókat inkáb kiszedem egy gyáribol.
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Megnéztem de sajnos nincs jó méretben :no:
Szal a csévetestet mindenképp meg veszem viszont néztem hogy a gyárin ragasztva van a két vasmag. Szal ha ragasztópisztollyal összenyomom a két szélét az jó lesz??? mert akkor nemkell venni lefogató vasat!
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Senki? Ne fogjátok visszamagatokat Mert a bolt 6kor zár adig bekéne szólni hogy mikell....
(#) qcu válasza Gery hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Eporapid, vagy valami más kétkomponensű.

Pillanatragasztó, ragasztópisztoly nem jó
(#) gulyi88 válasza Gery hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
ragasztani a magot ragaszthatod csak ne a 2 fél közé nyomjad.. nem kell bele légrés!!

ha nincs más akkor inkább kábelkötegelővel vagy szixalaggal csináld...

rövidzármenetet semiképp se hozz létre!

nem tom mit spórolsz azon a 300 forinton? nem sok, nem is kevés, viszont csak egyszer kell megvenni! homemade módon szebbet és jobbat nehezen fogsz csinálni!

sztem vedd csak meg a csévével az összefogóvasat...
csá
(#) vicsys válasza Gery hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Lehet, hogy nem a legkorrektebb megoldás, de én egy bermann cső darabot használtam csévetestnek és egy műanyag pántolóval fogattam össze a vasakat. 7 év alatt nem esett szét.

vic_pwm_1.jpg
    
(#) Gery válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
De kettő kell úgyhogy 600Ftot spórolnék! Úgye hogy ugye
Amúgy akkor megveszem az egész szettet, csak úgy akartam hogy még ma betelefonálok de nemis 6-ig hanem 5-ig vannak nyitva úgyhogy majd holnap...
Aztán remélem lassan majd meglessz...
(#) alex.taylor hozzászólása Szept 7, 2007 /
 
Szerintetek ebből a trafóból mekkora kapcsi tápot lehetne épiteni?

gulyi88:miért nem kell rá rövidrezáró menet?
(#) Gery válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Az ETD39 39mm ez ahogy elnézem ETD47-es lehet mert ~47mm széles. Szal ebböl kb 300Wattot lehet azthiszem, de nemtom hogy hogyvan tekerve...
(#) alex.taylor válasza Gery hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Köszi a választ,örülnék neki ha 300W-ot kitudnék hozni belőle.Az biztos hogy át kell tekerni,mert a samsung tv-k lapjának a trafója(samsungba dolgozok,és a selejt lapokból azt szedek ki amit akarok.úgyhogy ebből is annyi van mint a szemét )Biztos hogy nem lennének jók a menetek

ezt a trafót fel lehet használni a SAL-os táphoz?Mit kellene megváltoztatnom hogy tudja a 300W-ot?

Előre is köszi a választ !
(#) Gery válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Hát őszintén foggalmam sincs Mert énis most építek először kapcsitápot és jövöhét szerda körül jön a csévetest és a lefogató akkor majd neki esek. Jelenleg sajnos még azt sem tom hogy miként, hogy és mennyit kéne tekerni
(#) qcu válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
nem 2 irfz44n hanem 4db(esetleg 6db), erősebb primer és sekunder, 300w-hoz kondolom nem +-35v-al gondolod, tehát arányosan több menet a sekunder oldalon a nagyobb feszhez, ehhez meg kel változtatni a fesz figyelésben a 27k-s ellenállatot nagyobbra(a kimenő fesznek megfelelően).
(#) alex.taylor válasza qcu hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Természetesem nem +-35V-ra, hanem +-40,esetleg 50V-ra kellene.de a választ megkaptam tőled(JÓ HOZZÁ),

köszi

de ahogy nézegetem a képet, az én vasam jóval nagyobb mint a kapcsolásban emlitett kis körvasmag,gondolom marad még hely is a csévetestben.

Thx mindenkinek!!!
(#) qcu válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
nagyobb teljesítmény, több amper, több huzalból sodorni a tekercset. Nem biztos hogy annyira sok helyed marad a csévetesten.
300 watra én 2*3db irfz44n-t használnék, a primer nem 3db 1mm-es huzalból hanem minimum 6db 1mm-es huzalból.
Feszültségben feljebb mennék a +-50v-nál(feltéve ha 1*300-as végfokot akarsz rá)
(#) Gery válasza qcu hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
De ha 300Wattra csinálja a tápot akkor 200Watt körül kell lennie a végfoknak. Ez legtöbször pont +-50V.
(én pl 150Watt tápra 100Watt st151-et rakok)
(#) qcu válasza Gery hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Ok, ha 4 ohmos hangszórókkal akar 200W-ot,akkor éppen elég a +-50V.
(#) alex.taylor válasza qcu hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
2 db vf2-őt (100 W-os verziót)gondoltam rátenni, tudom az nem +-50 V-ról megy.azért gomdoltam +-50-et,mert akkor tudnék még mástajta erősitőt is rátenni,persze nem egyszerre.

a mellékelet ábrám, a pirossal bekeretezett részt nem nagyon értem,vki megtudná magyarázni?mi ez?mit csinál?és a bejelölt dioda milyen,tetszőleges? pl.:1N4007?
(#) qcu válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
Mondjuk 1N4007, vagy bármilyen, nincs jelentősége(az 1n4148-nál azért erősebb legyen). Az autórádiókból van kivezetve egy 12v-os szál, amin csak akkor van 12v ha az be van kapcsolva, na azt kell ide kötni, ha bekapcsolod az autórádiót akkor azzal eggyütt áramot adsz az ic-nek, elindul a tápegység.

Az enyém már félkész állapotban van, nálam nem ilyen lesz egészen a hővédelem és ez az indító rész se, ha túl melegszik akkor amíg vissza nem hűl és újra nincs indítva, ezt az áramot fogja megszakítani.
Jól megfogalmaztam, tehát: ha túl melegszik akkor meg kell várni hogy lehüljön, de akkor se kapcsol vissza mindaddig amíg egyszer le nem kapcsolom majd vissza.
(#) alex.taylor válasza qcu hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
helló!
és a másik piros négyzetben lévő dolgokat hova kellene kötni, mondjuk a vf2nél?
és az milyen védelem?
(#) qcu válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
Jó vékony piros négyzet, észre sem vettem.
A védelemnek az a része a végfokba volt épülve a négyzetbe rajzólt módon, egy pill megnézem a vf2-t.
(#) qcu válasza qcu hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
A vf2-be sehogy. A műv erősítőnek azt a felét hagyd ell, akkor megmarad a hővédelmed.

Kiradiroztam azt a részt ami neked nem kell.
A 27k ellenállat helyére 47k (ekkor 47+5.1=52v ot stabilizál) és a sekunder tekercset is arányosan több menetszámmal.

q2.GIF
    
(#) alex.taylor válasza qcu hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
Köszi, igy akkor már értem.Akkor én is nem soká elinditom ezt a projectet!

(#) Gery válasza qcu hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
Hello
Azt a részt énis elakartam hagyni szal énis úgy akarom majd megépíteni ahogy most kitörölted :yes:
Egyébként nyákterved van hozzá? Vagy valakinek?
Következő: »»   6 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem