Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kimenő transzformátor méretezése
 
Témaindító: 021, idő: Júl 28, 2008
Témakörök:
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2 / 41
(#) joepapa hozzászólása Júl 27, 2011
Vágják rendesen a felvételt, már én sem értem mit mire írtunk, ki mit írt eredetileg ollózás nélkül. Elmékedem máshol.
Viszlát és köszi a halakat.
(#) pucuka válasza joepapa hozzászólására (») Júl 27, 2011
Helyes. Kívánatosnak tartom az elmélkedést (magadban), de legfőképp a tanulást. Felesleges újra felfedezni azt, amit eleink pár száz éve kitaláltak, leírtak. Ha jutsz eredményre, vagy nem értesz valamit, akkor kérdezz a fórumon, a megfelelő helyen.
(#) Ang hozzászólása Feb 5, 2012
Üdv Mindenkinek!

50W-os Marshall 1987x-hez szeretnék kimenő trafót tekerni 4,8 és 16 ohm-os kimenettel. 2db EL34-es dolgozik a végfokban push-pull elrendezésben. Ehhez szeretnék segítséget kérni. Számoláshoz való képleteket már találtam, de nem igazán igazodtam el rajtuk. Ha valakinek vannak a trafóról adatai (mag mérete, menetek száma, huzalvastagság...esetleg kifejezetten kimenőtrafó tervező program) azt megköszönném.
(#) Cavalier válasza Ang hozzászólására (») Feb 6, 2012
Milyen vasmagod van hozzá? SM85b hiperszilre van bevált terv. (és komplett trafót tudok olcsón, amiről le lehet bontani a tekercseket, és csinálni rá kimenőt)
(#) mofesa hozzászólása Ápr 30, 2012
Sziasztok!

Honnan lehet meghatározni egy kimenőtrafóról,hogy milyen illesztésű,ha nem tudom azt sem,hogy honnan származik?
(#) CHZ válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Első lépésként áttételt kell mérned, ebből kiszámítható az Ra(a) az illesztés.
(#) mofesa válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Köszi,de azt,hogy is kell?
(#) CHZ válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 30, 2012
A=gyök Ra/Rt .. AxAxRt=Ra PL: 20-as áttétel x 8 Ohm terhelésre 20x20=400 8 Ohm terhelés esetén Ra=400x8=3200=3,2k
(#) mofesa válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Bocsi,de ez nekem kínai.Meglévő trafónál,ezt hogy kell mérni,meg minden.Egy kicsit szájbarágósan,mert ez még ismeretlen terület a számomra...
(#) CHZ válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Szekundert leterheled a használt hangszórónak megfelelő ellenállással. Primerre kötsz mondjuk 20V AC-t megméred a szekunder feszültségét . Példa: primerre 20V-ot adsz szekunder lehet 1V (ezt mérned kell), ebből 20/1=20 ez lesz az áttétel... tovább 20x20x8=3200 , (ha a hangszóród 8 Ohm) Ha 2V-t mérsz akkor 10 az áttétel..számítás módja nem változik!
(#) mofesa válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Köszönöm szépen,így már értem.Gondolom,ha 4ohm-os a hangszóró,akkor meg 4-el szorzom.Az ellenállást párhuzamosan kell bekötnöm,mint ha egy hangszórót kötnék rá?
A megfelelő impedanciát,mondjuk,hogy 4 vagy 8ohm,azt miből lehet megtudni?
(#) CHZ válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Ha 4 ohm hangszóróval fogod hallgatni, akkor 4 ohm ellenállás kell a szekunderre. Primerre kötött AC nagysága lehet akár 100V AC is, szekunderen méred a letranszformált feszkot, kettő hányadosa lesz az áttétel.
Sajnos ennél érthetőbben nem tudom leírni. Mérjél és írd le az eredményeket és kiszámítjuk..
(#) mofesa válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Köszi,rendben.
(#) CHZ válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Akkor még egyszerűbben: mérd meg a primerre adott feszültséget és a terhelt szekunder feszültségét, ezzel oszd el a primeren mért feszkot, a kapott értéket szorozd önmagával, vagyis emeld négyzetre majd ezt szorozd a terhelő ellenállás értékével, így megkapod az illesztést...
Más értékű terhelésre más lesz az anód oldali illesztés is...
(#) pucuka válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Ha feszültség méréssel meghatároztad az áttételt, ami pont a primer, és a feszültség hányadosa, abból kiszámíthatod az ellenállások értékét is, a két ellenállás hányadosa pont az áttétel négyzete.
Az ellenállásokat (impedanciákat) a transzformátor az áttétel négyzetével fogja áttranszformálni a szekunder oldalról a primer oldalra, és viszont. (természetesen a veszteségek elhanyagolásával, és üresjáratban)
Jó lenne a méréseket 1 kHz -en végezni, de becsléshez megfelel az 50 Hz is.
(#) mofesa válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Primer=25v szekunder=0.6v 4ohm-os terhelésnél.
(#) CHZ válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Akkor: 25/0,6=41,6 41,6x41,6=1730x 4= 6922 Ohm, kb 7k ha pontosan mértél. (Nagyobb primer feszültséggel pontosabban lehetne meghatározni..)
(#) pucuka válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 30, 2012
A feszültség áttételt üresjáratban kéretik mérni!
(#) mofesa válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Köszi nektek,most megmérem ellenállás nélkül is.
(#) CHZ válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Terhelt szekunder jobb megoldás, mert így a veszteség is nagyjából benne van a mérésben.
(#) pucuka válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Ha jó a trafó nincs nagy különbség. De az áttétel üresjáratban mérendő, úgy korrekt. Terheléssel való méréssel képet kapunk a veszteségekről is, külön.
(#) CHZ válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Pici kimenő esetén lesz különbség, ezért közelebb lesz a valósághoz.

Idézet:
„Terheléssel való méréssel képet kapunk a veszteségekről is, külön.”
Én is erről beszélek!
(#) mofesa válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Primer=27.5 szekunder=0.77v
(#) mofesa válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Akkor a két mérés közti eredmény a veszteség?
(#) mofesa válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 30, 2012
Minden esetre köszönöm.
(#) CHZ válasza mofesa hozzászólására (») Máj 1, 2012
A második mérés nekem nem egyértelmű. Miért lett nagyobb a primerre kötött feszültség, miről tápláltad?
(#) mofesa válasza CHZ hozzászólására (») Máj 1, 2012
Sima mezei trafóval,bár lehet,úgy kellett volna mérni,hogy nincs rajta a kimenő.
(#) CHZ válasza mofesa hozzászólására (») Máj 1, 2012
Miert lett tobb a masodik meresnel a feszultsge,ennyire nem terhelheto? Kimenonek rajta kell lenni a meresnel.
(#) mofesa válasza CHZ hozzászólására (») Máj 1, 2012
Valószínűleg igen.Közben kipróbáltam,de csak nyekergett.
(#) CHZ válasza mofesa hozzászólására (») Máj 1, 2012
Ezt nem ertem, mi nyekergett ? Pontosan leirhatnad mit csinaltal...
Következő: »»   2 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem