Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   58 / 360
(#) pjg válasza vottokar hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
40 felett? 57 vagyok. Egy hete még azt sem tudtam mi fán terem a FlowCode. Ma már digitális fordulatszámmérőt terveztem léptetőmotoros kijelzéssel. Egészen jól állok vele, csak a TMR0 programozásánál akadtam el. Még utána kell olvassak a dolognak.
Eszméletlenül jó ez a program.
(#) vottokar válasza pjg hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Nekem is az tetszik benn, hogy nem "kell" vérprofi kódernek lenni. Pár PIC-es alkalmazáshoz sajnos már nincs lelkierőm assemblyt vagy C-t tanulni profi szinten. Az elmúlt egy évtizedben step7-ben "kellett" valamilyen szinten bohóckodnom, és ez inkább hasonlít arra, mint egy "hagyományos" nyelvre
Én amúgy egy forrasztóállomást szeretnék összehozni PIC18F2550-el. Inkább füzetek 200Ft-al többet a PIC-ért, minthogy nyomorogjak a memóriában. És itt vidéken sajnos azt is kell nézni, hogy milyen PIC-et lehet egyáltalán beszerezni nem elszabadult áron...
(#) kkrisz75 válasza kokozo hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Na ez az oldal jónak ígérkezik.

Legalább elég lesz oda küldeni az oldalra az embereket, és nem kell magyarázni, mennyivel egyszerűbb, ezzel dolgozni, mint (pl: parsic) neki állni C vagy ASM-et tanulni, leginkább azoknak akik csak néha akarnak valamit maguknak barkácsolni.

Akik komolyan bele mélyednek előbb utóbb úgyis kell mellé tanulni, de legalább lesznek alapok, és logika is kialakul.
(#) kokozo válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Szia! Erre van rengeteg megoldás 1 példát mutatok, van egyszerűbb is meg bonyolultabb is..

8led.fcf
    
(#) kokozo válasza kkrisz75 hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Szia! Köszi! Pont azoknak lett kitalálva az oldal akik nem akarnak programozósdit játszani, és nem érdekli őket a c-meg asm, csak a végeredmény..
(#) kokozo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Goto? Engem mindig megszólnak érte.. Akkor most lehet vagy nem lehet ( Az igazi programozó nem fél a goto-tól)
(#) pjg válasza kokozo hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Nem fél, csak kerüli a használatát. Nagyon könnyen kicsúszhat az ember kezéből az irányítás. Ha valamikor később módosítani kell, szenvedés átalakítani a programot.
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Nem. Bevallom lusta vagyok. Anno asm-ben piszmogtam a Commodoreban, az 8080-ban, a 8086-ban, a PIC16c52-54-84-ben. Már valahogy nem ragad meg a fejbe. Ez a grafikus bigyó meg valahogy kelleti magát. Nem fogok űrsiklóba vezérlést tervezni. Amire ez jó arra elég.
(#) pjg válasza vottokar hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
A PICkit2-höz csak rendelni tudtam PIC-et. A legjobb ajánlat 1000Ft felárral volt a ChipCad árhoz képest.
(#) BarnaPili válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Köszönöm a példákat.Most már csak egy kérdésem maradt.Az AD átalakítás eredményét szeretném így kijelezni.(pl egy hőmérskletmérést)Ezt nem írtam az előző hsz-ban.Bocsánat érte!
István
(#) kokozo válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Akkor így még egyszerűbb..

8ledadc.fcf
    
(#) BarnaPili válasza kokozo hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Köszönöm! Áttanulmányozom.
István
(#) huszabsa hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Sziasztok az 5.2 verziónál pontosan mit jelent a ha a fordítás .hex-be parancs kiadását követően a visszatérési érték d.

(Program proba_07.c success
success
Visszatérési érték = d
Liker/assembler indítása? )

Az előző verzióknál az az érték nulla volt. Hogy jelezné a hibát, ha a fordítás hibás lenne?
Egyébként a fordítás rendben lefut, a program úgy működik ahogy terveztem.
(#) Frankye válasza kokozo hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Apró észrevétel: A második lecke címe a menüben el van írva: "...kaspcsolók"
Amúgy jónak tűnik, és nagyon önzetlen dolog. Köszönet érte!
(#) Frankye hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Egy gyors kérdésem lenne a hozzáértőkhöz:
Ha egy LOOP ciklusba egy kiugró utasítást (kapcsolódási pontra) teszek, akkor az okoz-e galibát, esetleg verem-túlcsordulást?
A konkrét problémám: Egy "kapcsoló" típusú feltételes elágazás max. 10 ágat tud kezelni, de nekem ennél többre lenne szükségem, ezért egymás után több ilyen elágazás is van. Viszont ha a 10. ágon lefutott a program, a következő elágazás első ágát is végrehajtja.
(Az érthetőség kedvéért a kódrészletet csatolom.) A vázolt eset nekem nem jó, ezért azt agyaltam ki, hogy kiugranék a ciklusból, de nem tudom, ez nem okozza-e a verem-owerflow-t, vagy más gubancot.
Előre is köszönöm a választ!

pelda.fcf
    
(#) baloghzoli1 hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Sziasztok
Ezt miért nem akarja leforditani hex-be maikor c-re meg leforditja?

hegesztö.fcf
    
(#) kaqkk válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Mert nem szereti az ékezetes betűket (ö) nevezd át és le fog fordulni, ha más hiba nincs benne
(#) kaqkk válasza Frankye hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
A dupla lefutást az okozza hogy az első elágazás utolsó -és a következő elágazás első értéke is ugyanaz (ha jól néztem 56) így mindkét elágazás megcsinálja
ha 10 értéket adsz az elágazásnak és a következő más értékeket kap akkor az első elágazás után a következőnél már a nem ágon fog lefutni és nincs szükség a kapcsolódási pontokra

Flowcode1.fcf
    
(#) kokozo válasza Frankye hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Szia! Köszönöm szépen, javítva!
(#) slogan válasza Frankye hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Szia !

Lehetőleg kerüld a "GOTO" -t !

Üdv : István
(#) baloghzoli1 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Köszi
Az "ö" betü volt a hiba tényleg nem szereti
(#) kaqkk válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Szívesen
(#) pistikeid válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Szia milyen verziójú flowcode amivel csináltad? Szerettem volna megnézni de nem tudom megnyitni. *
(#) pistikeid válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Rendben és bocs
(#) Frankye válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Sajnos, ez sem oldotta meg a gondot. (Az Általad szerkesztett folyamatábrát nem sikerült megnyitnom, mert frissebb verzióval készült, mint az enyém...)
Kijavítottam, hogy az utolsó feltételek ne legyenek egyezőek, ennek ellenére sajnos továbbra is a leírt "hibát" tapasztalom.
(Azért köszönöm a segítő szándékot!)
(#) Frankye válasza slogan hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Igen, én sem szívesen használom, ha nem muszáj, de most - úgy tűnik - elkerülhetetlen lesz.
(#) Frankye válasza kokozo hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Igazán nincs mit, szívesen segítettem.
(#) slogan válasza Frankye hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Nem látom akadályát ,hogy - szinte - bármennyi töb...elágazást tehetsz.
Tedd ide az egész fcf -et ,megnézném.
(#) baloghzoli1 válasza pistikeid hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Szia
5.1 készült
(#) Frankye válasza slogan hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Ment e-mailben.
Köszi!
Következő: »»   58 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem