Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Crossfader építése
 
Témaindító: WaRL0, idő: Jan 19, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) Action2K válasza WaRL0 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Az eredetit házilag nem lehet legyártani. Ott az egyik oldal egyik felén van ellenállás réteg, a másik fele teljesen vezet. A másik oldalon ugyan ez van, csak fordítva. A karakterisztika képemen is ezért látható a gyárin az a vízszintes vonal. És ez még csak a mono változat, a sztereóban ugyan ez van kétszer. Amit csináltam modellt, ezt a karakterisztikát éri el, csak komoly mechanikával, viszont más működtetési elvvel. Egy darab lineáris sztereopotival csak az "X" karakterisztikát tudod elérni. Helyesbítek: a panorámapotik is fader felépítésűek, és szintén drágák, ráadásul tekerősek.

1. vagy lemondasz a valós karakterisztikáról (bár csúnyán is hallatszódhat.)
2. valahogy összehozod az általam ajánlottat (extrémebb kezelés)
3. Spórolsz, majd veszel egy eredetit (jó az olcsóbb is) nézz szét sok helyen. Számít a bekötése, nehogy processzoros vezérléshez való legyen. Sima analóg kell.
4. Építesz egy Voltage Controlled elven működő áramkört. De az megint annyi mint egy gyári poti.

Ha vigyázol a gyárira, sokáig meghálálja!
(#) WaRL0 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Hat gondolkozok hogy veszek 1gyarit! pl EZ megfelelne nekem?
(#) WaRL0 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Bocsi ezt 100% hogy nem :no: . a poti 7euro a posta meg 18 .Kell keresnem valami boltot itt a kornyeken.

Szerk.: Talaltam 1 e-shop-ot ahol olcson vehetek gyarit!De nem tudom hogy hany kohmossat vegyek segittenel legyszi?


Koszi szia
(#) Gory válasza WaRL0 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Ez egy omnitronik poti. Nagyon nagyon messze van a profitól. ZAJ DJ-t próbáld meg esetleg csomó féle keverőbe biztosan árulnak potit. 3 ezer forint körül kapsz már akár optikai crossfader-t ami használható.
(#) Action2K válasza Gory hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
A 3000 forintos is elég messze van a 8500 forintos profi-tól. De neki épp az a cél, hogy ne az a méregdrága kelljen, mert gondolom, Ő is még csak amatőr, és gyakorolni szeretne, illetve házibulikon zenélgetni, arra meg az omnitronik is teljesen jó, nem kell mindjárt a Pioneer.
(#) Action2K válasza WaRL0 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
No igen! sokszor a posta több mint amit rendelnél.
Idézet:
„hany kohmossat vegyek”
Szinte mindegy mert még csak most tervezed a cuccost, de milyenek vannak? 100K körüliek?
(#) WaRL0 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Hat csak 20k van!ERRE gondoltam!
(#) Action2K válasza WaRL0 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Jó a 20k-s, viszont az 5 kivezetéses. Ha az van közösítve benne amit én is gondoltam közösíteni, akkor megfelel. De ITT van a 6 kivezetésese, ugyan annyiért. És itt majd te közösíted azt a két lábat amit kell. Mondom, lehet, hogy ugyan az lesz mint az előző, de ez tutibb. Sőt, még abban sem vagy megkötve, hogy milyen áramkör kell a felhasználásához.
(#) WaRL0 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Szia.Oke akkor ezt fogom megvenni .Szeretnek a keverombe meg egy 3savos EQ-et ...ezt a crossfader ele vagy moge kell tennem ? Es a crossfader ele vagy moge tegyek valam OPA-t?
(#) Action2K válasza WaRL0 hozzászólására (») Jan 22, 2009 / 4
 
Szia!
Az EQ-t, illetve két EQ-t javasolok, ha tudsz KILL-est. a C.F.-elé, a bemeneti Gain erősítő mögé. OPA? Mire gondolsz? Kimeneti erősítő (illesztő)? Ajánlott. Vagy Optikai Analizátor? Kivezérlésmérő, az is ajánlott.
Felétek (felvidéki vagy?) ennyire drágák a gyári holmik? Mert ha ezt mind megépítenéd, nálunk ennyiből már gyárit lehet kapni, ilyen tudással, sőtt abban már DJ mikrofonerősítő, és fejhallgató erősítő is van, PFL funkcióval.
(#) WaRL0 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Nalunk 60euroert mar lehet kapni!De en csak egy olyat szeretnek ami mono Virtual DJ-hez kezdesnek eleg!2csatorna koze Cross-Fader mind 2csatornara kulon EQ es meg mind 2 csatornara Gain.OPA=muveleti erositto pl.TL082,TL072 stb
(#) WaRL0 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
A pontot te kapod:yes: Koszi a sok segittseget.Remelem hogy meg azert ha elakadok segittesz
(#) Action2K válasza WaRL0 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Köszi a pontot, persze, hogy segítek!
(#) Action2K válasza WaRL0 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Az jó ár! nálunk is akad ennyiért.
(#) WaRL0 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Szia.Hat akkor ezt az EQ-et szeretnem megepitteni hozza Bővebben: Link.Csak meg nyakot is kell csinalnom.Ebbol lenne 2.
(#) 06smici hozzászólása Júl 4, 2010 /
 
Üdv!
Nem tudjátok hogy hol lehetne szerezni ehhez a crossfaderhez potit? Néztem már mindenhol, zajon is de csak olyanokat láttam melyeken valamilyen panel is volt vagy négy kivezetéses Illetve ezeket találtam csak. Az 5 polusunál gondolom össze van kötve két lába de adatlapot nem találtam hozzá úgyhogy inkább nem dobnék ki fölöslegesen 4500at. Aki tudja hogy hogy működnek ezek azok segítségét megköszönném vagy ha megmondjátok hogy honnét tudnék szerezni olyan 3000Ft-os potit amit nem kintről kéne hozatni(pesti bolt előnyben)
válaszaitokat előre is köszönöm
(#) Szabi1 hozzászólása Máj 21, 2012 /
 
Üdv.
Kitaláltam egy módszert hogy normál potit használjunk crossfadernek, szeretném ha megmondanátok hogy jó-e. Csak annyi az egesz hogy csak mono jelhez jó belátásom szerint.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Szia! Sajnos nem sikerült az ábrádat értelmezni. Azért ne maradj Cross-Fader nélkül, rajzoltam egy elvi kapcsolást
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
A te elvi kapcsolásodra gondoltam én is előszor de mutatok valamit.Bővebben: Link
S azért gondoltam azt hogy egy 4 es potival lehet 2 sztereo csatornát ugy szabalyozni mint az eredeti crossfaderek.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Amit rajzoltam nyugodtan próbáld ki. Itt van illesztett formában.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
De az enyém mért nem jó, nem hasonlítana a szabályzás a gyári crossfaderekhez?
Mert a te rajzodon ha kozepul lenne a crossfader akkor halkabb lenne mintha csak 1 csatorna lenne az ellenállás miatt. És én arra gondoltam hogy ezt úgy küszöbölénm ki hogy ilyen öszekötést alkalmazok.
A magyarázó rajzot nem én rajzoltam de ott nem R és L kénelegyen hanem Ch1 és Ch2
Az én rajzomon az egyforma szinű kabel ösze lenne kötve.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Nem azt írtam, hogy nem jó, hanem - nem értem világosan. A potenciométer rajzjelét használd.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Na épp most jöttem rá az elgondolásom hibájára olyanmintha nem csináltam volna semmit mert a 2 jel állandóan a kimeneten lesz, az előző rajzom egy sztereo poti tuskesorral volt ábrázolva. Nos ahhoz hogy crossfaderes poti legyen szerintem csak bekell ónozni az ellenálláspályát félig. Holnap dolgozatot irok Magyarbol es Szerdan Infobol, legkesobb hetvegen irok a fejlemenyekrol[
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Közben lefuttattam Tina-val, ha a 4 ellenállás egyforma, és a poti ezen érték duplája, nincs semmiféle jelnövekedés a közép és a szélső állás között. Építsd nyugodtan
(#) Inhouse válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Idézet:
„Nos ahhoz hogy crossfaderes poti legyen szerintem csak bekell ónozni az ellenálláspályát félig.”

Elvileg igen, gyakorlatilag felejtsd el. Esetleg felgőzölni lehetne egy fémréteget, de azt házilag nem egyszerű.
Ha nagyon akarsz barkácsolni, akkor mechanikailag meg lehet valahogy oldani 2 potival, amik egymástól eltolva vannak rögzítve és amit fogsz működtető gomb valahogy trükkösen el tudja engedni azt, amelyik végállásba ért. Onnan csak a másikat húzza le, viszont visszafelé újra mozgatnia kell az elsőt és ez utóbbit kell elengednie...

Üdv
Inhouse
(#) reloop válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
A lineáris potival semmi gond nincsen. A 20% állásnál jelentkező 0,73dB emelés szerintem elnézhető. A 0% és az 50% állások egyezősége mellékelve.
(#) szabi992 hozzászólása Máj 28, 2012 /
 
Üdv! Én is mostanában terveztem keverőpultot építeni, és szintén c.f.-re lenne szükségem, de olyanra, ami több dj keverőpultban van. Tehát olyanra, aminél egy potméterrel lehet szabályozni, hogy éles vágást (scratch), és lágy átmenetet (átkeverés) is lehet vele kihozni. A két végállás között pedig "átmenet" lenne. Egyszerű c.f.-eket már néztem, de azzal csak a lágy keverést lehetett volna megcsinálni. És ami még fontos lenne, az az, hogy a c.f. iránya megfordítható legyen (tehát a csatornafelosztás megmaradna, csak az irány fordulna meg). Mindenkinek aki segít előre is köszönöm. (Csatoltam egy képet, hogyan is gondoltam)

c.f..jpg
    
(#) Szabi1 válasza szabi992 hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Szerintem ide kéne egy mikrokontrolleres megoldás ami kiolvassa a poti ellenállásátés valami kapcsoló/nyomógomb ami a módokat váltja, persze valahogy a jelet is kéne alakítsa.
Ahhoz hogy csak 1 irányba kelljen mindig crossfadert tolni építs be egy relét ahogy mellékelem.

uj.jpg
    
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
De csak két féle képpen lehet crossfadert építeni scratch és lágy átkeverés. Scratchez crossfader potit vasarolj, lágy keveréshez simát. Forditott scratch nem létezik.
Gondolj bele azt nem lehet megcsinalni hogy allandoan 1 iranyba kellejm mozgatni a potit, vagy nem érdemes.
Esetelg tolópotit rugóval de akkor kéne mikrokontroller meg 1 gomb hogy ne olvassa a poti erteket ha megnyomod a gombot szoval semmi ertelme. Én amit linkeltem megforditja csatornákat ha a relére áramot adsz.
Hogy sima es nemsima potittudj hasznlni kell egy relés megoldás hogy egy kapcsolóval lehessen aktivalni a potit.
(#) szabi992 válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Értem, a rajzot köszi szépen, és innen vettem az ötletet, hogy változtatható legyen.
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem