Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   30 / 841
(#) straub istván válasza straub istván hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
led folyamatosan világít
(#) PCB válasza straub istván hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
áramkorlát vissza szabályoz akkor
(#) straub istván válasza PCB hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
mit tegyek ?
(#) PCB válasza straub istván hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
olvasd el amit privát irtam
(#) Frankye válasza PCB hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
PCB!
Amatőr kérdés, de a Z2-es zéner 27, vagy 2,7 V-os?

Kösz!
(#) PCB válasza Frankye hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Szia !

27V az IC tápját állítja be.

Üdv!
(#) Frankye válasza PCB hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Köszönöm szépen! :worship:
(#) straub istván válasza Frankye hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Te is ezt építed ?
(#) Frankye válasza straub istván hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Igen, ezt fogom megépíteni.
(#) straub istván hozzászólása Szept 11, 2007 /
 
Sziasztok !
Megépítettem másodszor is az első hozzászólásban közölt ,sokunk által megépített kapcsolást....
Az elsővel sokat,nagyon sokat szívtunk ,konkrétan PCB nagyon sokat segített ,szinte én voltam a keze ,így 230 Km re egymástól.Köszönet neki érte!De sajnos nem lett jó...
A második ,szerintem semmiben sem külömbözik ,elsőre megy....
Már csak annyi lenne a kérdésem ,hogy lehet e az ,hogy csináltam (szándékosan ) egy rövidzárt és LED onnantól folyamatosan világít ,akármit csinálok vele ,kikapcsolás sem segít.IC csere után megint jó.
Tehát lehet ez attól ,hogy nem raktam még bele a kimeneten lévő R15 és a diódapárost ?
Köszönöm
Üdv :István
(#) PCB válasza straub istván hozzászólására (») Szept 12, 2007 /
 
Szia !

Csak óvatosan, nem a rövidzár az első !

Először csak terheld 500mA -el, és az áramkorlátot tekerd le, hogy a led világítson, aztán ellenőrizd, hogy a feszültség is leesik -e. Ha ez jó, akkor terheld jobban
1-2-3-4A -el és ellenőrizd a feszültséget.

Ha minden jó, akkor tekerd P1 -et maximumra, P3-at minimumra, és állítsd be a maximális 4A - 5A -es áramkorlátot.

Ezek után jöhet a rövidzár próba.

Üdv!

(#) straub istván válasza PCB hozzászólására (») Szept 12, 2007 /
 
Köszi ,így teszek !
üdv : istván
(#) roland0327 hozzászólása Szept 14, 2007 /
 
helló. Nekem olyan kapcsolási rajz kellene ami +, -, test. ha lehet ua741-es ic-vel akkor azzal mert abból van egy rakással, de nem azzal az se baj.
köszi előre is.
(#) car1 hozzászólása Szept 18, 2007 /
 
Helló! A segítségeteket szeretném kérni: Megépitettem ezt tápegységet:Bővebben: Link de nem akar működni. Akárhogy próbálom, az egyenirányított max fesz jön ki. Kivettem az IC-ét akkor is,ha potit kikötöm akkor is. Előre is köszi. :help:
(#) dcsabi válasza car1 hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Ha az Ic-t kiveszed a tr1-nek nem szabad kinyitni, nézd
meg jó-e a tr1, vagy jó tetted-e be, esetleg tr2-t is. Ha az ic-t kiveszed,
egy ellenállással és egy zenerrel kipróbálhatod, a zener feszültségnak kell a kimeneten megjelenni.
(#) car1 válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Rendben van,ki próbálom!
Addig is köszi.
(#) zb83 hozzászólása Szept 21, 2007 /
 
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, üdvözlök minden lakót! Digitális elektronikával foglalkozom az időm nagyrészében. (kontrollerekkel és amúgy mindennel ami digitális). Az analóg részéhez a műfajnak nem értek sajnos.
Amiért írok: Sajnos meghalt a tápom, kénytelen vagyok építeni egyet. Mindenképpen szükségem van szabályozható feszültségre és áramra is. Ezt néztem ki magamnak. Meg is tudnám csinálni, de szeretném úgy megvalósítani hogy akár számítógépről is tudjam vezérelni. A lényeg az, hogy a fesz és áramszabályzó potikat ki kellene váltani valahogy. Úgy gondoltam, hogy egy DA konverterrel előállítok 0-5V-os feszt, és ezzel lehetne szabályozni egy tranzisztoron keresztül a táp feszültségét és áramát. Viszont én nem tudom megmondani hogy milyen tranyóra meg egyáltalán milyen kapcsolásra is lenne szükségem, és hogy azt hogyan kellene implementálni a linkelt rajzba. Ebben kérném a segítségeteket.
Azért szeretném mindenképpen kontrollerrel vezérelni az értékeket, mert így majd tudok mindenfléle táphibát szimulálni az áramköreim számára, és tudnék előállítani négyszögjelet vagy akár szinusz(közeli) jelet is. Csatornánként szeretnék LCD kijelzőt, és szeretném loggolni is a fogyasztási értékeket is. Ha sikerül befejeznem, akkor majd publikálom a kapcsrajzokat és a firmware-t is kontrollerhez.

Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) Lucifer válasza zb83 hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Szia!

Van itt egy konkrét kapcsolás is AVR-el:

http://www.linuxfocus.org/English/June2005/article379.shtml


Szerintem a létraháló kiváltható egy PWM lábbal.

(#) zb83 válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Szia!

Nem szeretnék PWM vezérlést, mert akkor az már majdnem kapcsolóüzemű táp. Gondot okozhatnak a magasfrekis zavarok, nem szeretném hogy bármi digitális zaj megjelenjen a kimeneten. Mindenképpen a DA konverteres megoldást szeretném használni.
(#) Sebi válasza zb83 hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Nem igazán érdemes a DA-val bajlódni... Sokkal egyszerűbb és stabilabb, ha a potikat kiváltod valamelyik "dalllastat" digipottal. Így a kézi funkció is meg a PC- is mehet, a stabilitás pedig olyan, mintha a poti lenne ott.
(#) szabi83 válasza Sebi hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
csipcsapba is van ilyen digipoti biztos van közte ami komálja a pic-et és olcsó
(#) hapro hozzászólása Szept 21, 2007 /
 
Sziasztok!

szeretnék építeni egy labor tápegységet, kritériumok a következők:
szimmetrikus (+, -). Legalább 3A terhelhetőségű legyen, nem baj ha nem csak 30V feszültésgig tudodm változtatni a feszültséget. Ideális lenne olyan 45-50V de nem fogk a földön vergődni, ha csak 30V-ot fog tudni. Egyszerű legen, kevés alkatrésszel, és leginkább olcsó legyen.

Ajánljatok valamit erre.

köszi.

Zoli
(#) Frankye válasza hapro hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Ezt javaslom megépíteni. 0-24V/0-5A terhelhetőség.
Szerk.:
Ha +/- os tápot akarsz, akkor természetesen 2 példányban, közösítve.
(#) hapro válasza Frankye hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
köszi.
üdv.:
Zoli
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Szia!
Én pont most lettem kész a labortápommal, 0-45V ig szabályozható és 3A-t bir sztem nagyon jó kis táp, ha nagyon kell van hozzá nyákrajz is csak papiron,ha tényleg megépited akkor beviszem gépre A 3392-k helyett nyugodtan lehet használni bc182-t is, az könnyebben beszerezhető és legalább 12Ft ba kerül
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Szia!

pont ezen a kapcsoláson gondolkoztam el jobban, szóval szerintem ez mellett döntök, de kéne egy kis infó róla, mivel van egy dolog ami nem világos nekem a rajz alapján:
alulra -0-45V/3A van írva, felülre pedig +0-45V/3A. Ha ez így igaz, akkor hol van a 0 ? a trafó kiképzéséből gondolom, hogy nincs is ilyen, szóval ez a rajz egy egyszerű szimpla táp.

Ha szimmetrikusat építenék ebből, akkor viszont ismét lennének kérdéseim:
ha jól látom, akkor itt gyakorlatilag a negatív ágat szabályzom, ha szimmetrikusat építenék belőle, akkor a pozitív oldal lesz a 0?
A kapcsolást pedig NPN helyett PNP-kel építem meg a másik oldalon?
Huu most jól belebonyolódtam, de nem baj, ha tudsz válaszolj légyszi ezekre.
És ha be digitalizálnád a rajzot azt megköszönném nagyon.

üdv.:

Zoli

(#) stampedlipityu hozzászólása Szept 23, 2007 /
 
Szerintetek mennyire lenne használható ez a táp? 5A, 1,2-30V DC Kép: Hivatkozás
U1: LM338K, a többi gondolom világos.
(#) fongab válasza stampedlipityu hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Az LM338 max 50W tud elfűteni.
Ha a bemenő fesz 38V (3V kell a szabályzás miatt) kimenő 35V akkor meglesz a 5A.
De ha a bemenő fesz 38V kimenő 2V akkor 1,4A lesz a kivehető áram ha 20C° környezet.
A 2V kimenetet, csak akkor tudod 5A terhelni, ha a bemenő fesz, nem éri el a 10V-ot.
Egyébként a kapcsolás jó.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
szia, természetesen kettőt kell épiteni belőle és ne aggódj nem kell semmit módosítani a rajzon, egyszerüen épits kettőt belőle és kösd össze az 1.táp negativját a 2.táp pozitivjával, ez lesz a föld, a többi adja magát, én ugyanigy használom erősitő élesztéshez, és hidd el tökéletes!!
a 2N3055-et bordára kell tenni mert ha nyuzod akkor melegszenek, de amugy nagyon tutkó kis táp, elsőre müködött mind a kettő, ja és nem érzékeny az alkatrészek
értékeinek enyhe változtatására sem! Csak ajánlani tudom. a nyákot pedig amint tudom felteszem!
Üdv: Doncso
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Ok. kösz az infot és várom a rajzot.

üdv.:

Zoli


Következő: »»   30 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem