Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   102 / 196
(#) Beringer 600 válasza rom4n5 hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Hali! Egészségedre.
(#) forma3 hozzászólása Aug 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Fejegységet szeretnék venni, de nem tudom hogy melyik lehet a jó.
Az első és mindenek előtti a hangminőség, és teljesítménye is legyen azért, nem arra vagyok kiváncsi, hogy mennyit mernek ráhazudni, hanem a valódi teljesítményre. (nem akarok hozzá külső erősítőt, saját maga szóljon jól.
2. legyen neki olyan vonalszintű kimenete ami annak a függvényében változik a hangereje hogy mekkora hangerőre csavarom a fejegységet. (mélynyomót akarok rákötni.
3. Jó lenne ha lenne rajt iPod/iPhone csatlakozó, de ez mellékes az első kettőhöz képest.
4. tudjam kifizetni

Kicsit sok egyszerre tudom, de hátha van ilyen. Milyen konkrét típust ajánlotok?

A másik megoldás hogy marad a gyári mercedes fejegység ami van az autóban, ami enyhén szólva gyenge, ha kicsit hangosabbra tekered egyből torzít. Namost, van egy aktív mélyláda amit még beakarok szerelni. Namost két lehetőség van, veszek egy új fejegységet, az tud mindent, és minden CD-t lejátszik, sőt remélhetőleg jobban is szól. A másik megoldás hogy marad a gyári rádió, és egy ilyet: http://www.ebay.com/itm/MERCEDES-W202-94-00-C280-C220-BOSE-MAIN-POW...xp=mtr" target="_blank" rel="nofollow" >Bővebben: Link

veszek hozzá. Ez elvileg gyári extra volt, de nem tudom hogy akkor másik fejegység is járt-e hozzá. Namost ez jobban szólna sokkal mint egy új fejegység? A gyári fejegységgel össze lehet kötni, van egyáltalán kimenete? Honnan szerezzek ilyen speciális csatlakozót?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) norman02 hozzászólása Aug 5, 2012 /
 
Üdv!
Van egy mnc hurricane v1200-as digitális erősítőm, aminél ugye távirányítóval lehet külön állítani a csatornák hangerejét és még néhány dolgot. Nos hát ez a távirányító nincs meg. Hogy lehetne ezt megoldani?

az erősítő és a hiányzó távirányító
(#) subwoofer220 hozzászólása Aug 8, 2012 /
 
Tiszteletem!!

Van egy rodek 450i autós erősítőm, és nem tudom mi lehet a baja.. Bekapcsol 4 másodpercig szól mind a 4 oldal,aztán benémul és bevillan a PROTECTION led.
A Mosfetek és a Tranzisztorok is jók..
(#) matyusz válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Üdv.
Esetleg egy zéner, vagy egy elkó játszadozik, vagy a védelem érzékel valamit rosszul.
(#) subwoofer220 válasza matyusz hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Üdv.
Hogyan tudom kideríteni hogy mi a rossz? A multimétert milyen állásba kell tenni? És honnan kezdjem a méregetést?
Előre is köszönök mindent!
(#) emmzolee válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 9, 2012 1 /
 
Már ne haragudj. Hogy akarsz javítani, ha nem ismered még a műszert sem? Alap dolog, hogy ismerd az alkatrészek működését.

Mostanában egyre több ilyen hozzászólást olvasok itt. Ez megmondom őszintén fölidegesít. Azt látom, hogy sok kezdő bagatel dolognak tartja a javítást, mert nem szán rá az életéből semmi időt, hogy meg tanulja. Egyből megoldás kell-ene. Hát hogyne.
El kell vinni szerelőhöz. Nem otthon gányolni.
(#) zolika60 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 9, 2012 1 /
 
Valószínűleg az oktatással van gond. Mérni és az alap alkatrészeket 7. osztályban tanították fizikaórán még nem olyan régen.
(#) rolee91 hozzászólása Aug 10, 2012 /
 
Sziasztok!Nekem egy olyan problémám van,hogy mikor ráadom az áromot az erősitore a mélyláda eggyet pattan és az erősitő kiirja,hogy protect.Az erősitőt és a mélyládát kiprobáltuk egy másik autóban és ott tökéletesen müködött.A probléma az autónál lehet,nem tudom h mi.Tudnátok segiteni?
(#) emmzolee válasza rolee91 hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Az, hogy pattan egyet a sub az azt jelenti, hogy a szubod működik. Különben nem szólna.
Ez a hiba klasszikus hibajelenség. Az egyik végfok tranyója rövidzáras lehet.
Nagyjából ez történik:
Az erősítőt bekapcsolod, föláll benne a táp. Ekkor mivel rövidzáras a végtok, azonnal megjelenik a tépfesz a hangszóró kimeneten. Ezt az erősítő védelme leállítja. Úgy, hogy a táp vezérlő ic-t kikapcsolja. Az egésznek nagyon gyorsan végbe kell mennie, de ezt lassítja a pufferkondi.

Szerintem kapj elő egy mérőműszert és nézz rá a végtranyókra nem-e rövidzáras valamelyik. Ha nem rövidzáras, akkor az előtte lévő fokozat is okozhatja mondjuk egy aszimetrikus táp miatt, vagy valami hiba miatt. a legvalószínűbb még is a nagy tranyó lesz.
(#) golem hozzászólása Aug 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy panasonic cy-m5002en tipusu erősitőm rá adom a tápot valami fütyül benne olyan mitha egy kondi feltöltödne és nincs hang ha le veszem a tápot egy pár másodpercre megszolal mi lehet a gond?
(#) emmzolee válasza golem hozzászólására (») Aug 11, 2012 1 /
 
Találtam a neten képeket a beléről. Egy fetet látok benne. Ez lehet valami önrezgő step-up konverteres cucc, vagy valami flyback. Azokat ha túlterheled lelassul a frekijük.
A tiéd mennyi áramot vesz föl ha csak bekapcsolod és nem terheled?
(#) BedeL. hozzászólása Aug 13, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy MAC MPX4500-am ami végfokos volt, kicseréltem a végfokot az (A1941-et A1943-ra) a (C5198-at C5200-ra) +2 db FET-et is ! És nem él a gép! Hiba: Nem világít a piros led és utána a zöld, hanem egyből a zöld led világít, és nincs kimenő jel! A TL494-et már cseréltem és nem hozott változást!!

Ha valakinek van valami ötlete, javaslata azt megköszönném!! Üdv.: Lajos
(#) Beringer 600 válasza BedeL. hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Hali! Először a tápot nézd át.
(#) golem válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
4A vesz föl a tápbol. Itt a service manualja
(#) EcoPityu válasza golem hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Jól látják a srácok...
Ez egy régi , ma már vitrinbe való IC-s végfokú ( AN7190) autóerősítő, egy step-up konverterrel!
Hogy mér van benne, ez a kis primitív "tápfesz növelő" tápegység?
Azért mert hídban 4ohm-on 14,4V-ról max 15W-ot lehetett bipoláris tranzisztoros végfokkal elérni!
Ezek megoldották, hogy ne csak 12, avagy 14,4V-ról menjen a cucc, hanem határértéken (a működési maximum alatt picivel) 17,5V-ról üzemeletetik...

A te esetedben, bizonyára elszalad a táp, azaz, nem áll meg 17,5V-nál, hanem följebb megy, és a végfok lekapcsol a túl nagy tápfesz miatt, majd, amikor kihúzod, elkezd csökkenni a feszültség, amikor beér a működési tartományba, megszólal, majd kisül teljesen a kondi...

Ha a fetet kiforrasztod, meg kéne szólalnia! ( bár akkor csak Ut-shottky nyitófesznyit kap tápfesznek, de 8V-tól már működnie kell!)

Pityu
(#) EcoPityu válasza BedeL. hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
1: TL494 megkapja-e a tápfeszültségét, ha REM=Plusz12V
2: TL494-ből jönnek-e a gyönyörű négyszögjelek? (sajnos szkóp elengedhetetlen!)
3: A komplementer tranzisztoros "buffer" fokozaton átjut-e a még mindíg szép négyszög jel?
4: A TápFET-ek Gate-jére is eljut-e a gyönyörű négyszög jel?
5: a TápFet-ek Drain-jén méred-e a 12V-ot?(vigyázz, mert a trafón keresztül jön, ha ketyeg a táp, itt biza több tíz voltos és több tíz kilohertzes négyszög van!)
6: A tápFet-ek Source lába (harmadik) testen van-e, nincs-e fólia szakadás?
Végfok:
A kimenet testjéhez képest mérve (ahol nincs megjelölve bridged) a végtranzisztorok kollektorain (középső láb) van-e feszültség, és mennyi?
Bemeneti fokozat műveleti erősítőin van-e plusz-mínuszos (k.b. +-15V) tápfeszültség...


Így elsőre , csak ennyit.. Pityu
(#) emmzolee válasza golem hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Az L803-as induktivitás utánról van vissza csatolva a tápod. Tehát utána kellene megszakítani az áramkört. Ezt csak úgy tudod, hogy kiforrasztod a nagy végfok ic-t.

Az a 4A amit most fölvesz az rengeteg. Valami rendesen terheli. Szerintem a végfok ic.

Mindegy próbáld ki, hogy kiforrasztod az AN7190 -t. Aztán mérd meg a tápot a a 7190-es ic 1-es és 8-as lábán.
Ha rendben, akkor a végfok ment ki, ha nincs rendben akkor tovább gondolkodunk.

A táp szerintem egy step-up konverter.
(#) golem válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Kivetem a fetet tegnap este beindul de nagyon halkan és recsegve szol .
(#) emmzolee válasza golem hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Meg kellene így mérni a befolyó áramot. Így lecsökkent már?
Akkor szedd ki és mérd meg a D809 dupla diódát is, hogy jó-e.
A nagy fet nélkül kapcsold be az erősítőt és mérj rá az R839 ellenálláson milyen jelalak van.
Ja és a nagy fetet is mérd ki, hogy jó-e.
(#) golem válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
dupla dióda az jó 7 lábon1 volt hejet 8 volt van.
(#) emmzolee válasza golem hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
-Meg kellene így mérni a befolyó áramot. Így lecsökkent már?

-A nagy fet nélkül kapcsold be az erősítőt és mérj rá az R839 ellenálláson milyen jelalak van.
-Ja és a nagy fetet is mérd ki, hogy jó-e.

Miért kérdeztem szerinted? Érdekel a válasz. 7-es lábon 1 Volt helyet 8 Volt van.

Akkor meg kell próbálni végig követni a 7-es lábhoz vezető áramköröket, hogy mitől lehet.

Szerkesztve! Ne csinálj buci maci könyvet légyszíves.
(#) emmzolee válasza golem hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
A kapcs. rajzodon rengeteg helyen jelölik a normál esetben előforduló feszültségeket. Nézegesd meg a tiédben mi újság. Valahol kell, hogy legyen egy nagy különbség.
A 7-es lábtól haladj visszafelé.
(#) EcoPityu válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Zoli!
Nekem itt valami nem kerek!
Az 1-es lábon, a kapcsolóFET hiányában Ut minusz shottky nyitófeszültségnyinek kéne lennie!
Ha itt (IC 1-es láb) 8V-van, akkor az ott egy shottky szelén, avagy az emberünk nem ad neki, csak 9V-ot!

A "8V-ról recsegve, halkan szólt" még meg is érteném, mert a tápfesz minimumát kapja, de miért csak 8V?
(remélem nem kiherélt, lelakott 11V-os PC tápról próbálkozik az emberünk...)

Amúgy, nem jól indultok neki a dolognak!

Golem! Légyszi adj az IC-nek kívülről 15-17V-ot (1-es lábra), és hallgasd meg, hogy egyáltalán szól-e rendesen, mert, ha nem jó az IC, ( a sok túltáplálástól megmurgyant) , akkor bukta az egész, mert mint mondtam, múzeumi darab, ilyen IC-t te már nem szerzel, és nincs további értelme a javítgatásnak!
Ha jó az IC, akkor azt leválasztva kell megjavítani a visszacsatolás-hibás step up converter tápot, és amíg az nem stabil, addig az IC had pihenjen!

Pityu
(#) golem válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
AZ R 839 Lábán 0V van
(#) golem válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Az 1 lábon 15,65V van.
(#) EcoPityu válasza golem hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Így, biza nem fogunk veled zöld ágra vergődni...

Idézet:
„Az 1 lábon 15,65V van”
.

Mióta? (eddig 8V volt...)
Mennyit adtál neki, hogy ennyi lett?
És a többi "utasításunkra" az eredmény?
Vagy csak ennyit szűrtél le a dologból?
Adtál neki 16V-ot, és kész? Meghallgattad? Eredmény?

Ugyan olvasd már végig, a segítő hozzászólásainkat, és lépésről lépésre tedd azt, amit mondtunk, és közöld az eredményét, másképp nem lesz belőle semmi, főleg nem erősítő javítás...

(még egy kis "tennivaló": amikor adtál neki 16V-ot, mérd meg a hangszóró kimeneteken a testhez képest meglévő feszültségszinteket is!) Ja és írd is le, hogy mennyi!
(#) emmzolee válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Én ezért nem válaszoltam neki tegnap. Van nekem jobb dolgom is, mint hogy itt járassam magamat fölöslegesen.
(#) golem hozzászólása Aug 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Megmértem a hangszoro kimeneteket a testhez képest 7,95 Volt van mind a négy lábon.
8 Volt 7 lábon a muténél van 1 volt helyet.
edig is 12 Volt - otadtam neki.
(#) Robi85 hozzászólása Aug 19, 2012 /
 
Sziasztok.

Erre esetleg valaki valami okosságot tudna mondani, hogy mitől lehet?
Következő: »»   102 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem