Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár Pickup
 
Témaindító: frissadam, idő: Szept 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 5
(#) punkkazy válasza cooler15 hozzászólására (») Szept 2, 2007 / 1
 
Itt van egy rajz. Én így szoktam csinálni. Ezt vagy celluxal vagy volt már hogy blue tech-el raktuk fel.

pickup.JPG
    
(#) punkkazy hozzászólása Szept 2, 2007 /
 
Jah, hangot nem fog kiadni, pontosabban fog, csak nagyon halkan. Gondolom beszéltél bele. Ha kopogtatod azt már hallanod kell. A lényeg az, hogy gitárodon keress egy jó pontot, ahol a legerőssebb a hang. Ha kopogtato a gitárod testét akkor meg tudod találni azt a pontot (telt hangzású és "basszusos" koppanás). Nehéz leírni, ha nem megy, küldök hangfájlt!
Nekem sima hangerősítőn szól. Persze közbe kell iktatni egy előerősítőt!!!! Mondjuk benyomod a mikrofon v. line in bemenetbe a gépeden (mikrofon jobb!)
(#) ensium hozzászólása Szept 2, 2007 /
 
Így van pontosan ahogy mondtad, a fém a föld, a fehér a jel. Hm, ha én hozzáérek a gitáromhoz, egyből koppan, nem is halkan.. Szigetelőszalaggl raktam, a húrláb mögé. Na majd arról is és a kpacsolásról is küldök képet, amint visszahozták a fényképezőgépet. A hangminták, itt vannak (Kommentálni, csak a torzító hangját kérem )

szerk. : azt elfelejtettem írni, hogy én erre nem kötöttem ellenállást.
(#) maTaKee válasza ensium hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
A torz1 -et folytathattad volna még tovább 1 -ik kedvenc számom. Amúgy jó hangja van.
(#) ensium hozzászólása Szept 2, 2007 /
 
Ja, elnézést, hülye vagyok Kicsit megkevertem. A másik topicban kértem segítséget, mert építettem egy torzítót, és ott is kérték, hogy rakjak fel hangmintát meg képet Na nembaj, majd átirányítom őket ide
(#) cooler15 válasza punkkazy hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
helloo

háátt.. nekem ellenállásssal egy fokkal jobb.. de olyan hangzást mint ensium kollégának, azt sajnos nem ad :no:
Próbáltam kisebb nagyobb ellenállással is pl. potival 1-10K-íg... utána egy 54K-s ellenálással de nincs igazán érezhető hangja...
Egy kérdés... ha megpengetem a gitárom, akkor kellene halljam a hangszóróba?
Mert itt sztem az érzékenységggel van a gond, mivel ha erősen kopogtatom, akkor ad hangot... rendesen.. vagyis kopogó hang a hangszóróból...

Nem tudjátok mi lehet a baj?
(#) ensium válasza cooler15 hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
Na. Az első dolog, számítógépre kötötted rá, vagy erősítő ? Vagy csak simán egy hangszóróra? Ha gépre vagy erősítőre akkor olyan, és oylan erős hangjának kéne lennie kb, mint az enyémnek, ha hangszóróra (ami csak egy hanszóró, szóval nicsn rajta hangerőszabályzás, vagy éppen egy fülhallgató) akkor normális, hogy nem hallod a hangot. A piezzo szép jelet ad, de sajnos kicsit, így mindenképpen fel kell erősíteni, ahogy azt itt valaki leírta már. Ha a gépre kötötted(javaslom próbáld meg úgy) és így nem megy, akkor nyisd meg a hangerőtulajdonságokat (tálcán az óra mellett a kis hangszóró ikon), ott benne válaszd ki a mikrofont, és a mikrofonhangerőt nyomd fel maximumra. Ha így van vagy egy erősítőn van, akkor a piezzoval lesz a baj. (jótanács, az erősítő, vagy a pc hangszóró hangját a piezzó bekötés előtt vedd le nagyon alacsonyra mert, egy nem túlnagy hangerő után elkezd gerjedni mint atom, és az bizony szétpukkasztja a hangszórókat, vagy leéget egykét dolgot)
(#) cooler15 válasza ensium hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
helloo

A számítógép mikrofon bemenetére kötöttem. (esetleg még az jutott eszembe, hogy az is probléma lehet, hogy ez a mikrofon bemenet kivezetése az előlapra... tehát a gép elején dugtam be... nem hátul az alaplapnál)
A hangerőszabályzásnál mindent feltekertem, még a tulajdonságokba meg is néztem, hogy felvételre állítom be.. és még pluszba bejelöltem, hogy erősítse is a mikrofont.
Az marad, hogy a piezo a rossz....
Esetleg körül tudnád írni, vagy le tudnád fényképezni vagy rajzolni, hogy hova raktad.. a gitárod melyik pontjára a piezod?

A magas hangszóró amit a boltokban lehet kapni... az nem ilyen?
Azt nem lehet erre használni?
Honnan tudnék ilyet szerezni.. képeslapok + más ilyen dolgokon kívül...

köszi
üdv.
cooler
(#) cooler15 válasza cooler15 hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Sziasztok.

Vettem új piezot.. kemény 60Ft volt... csak az a baj, hogy kicsit elbizonytalanított...
A képeken látható, hogy míg a régi piezonak a "fehér" része egy egészből áll.. addig az új fel van osztva...
Bejelöltem két piros ponttal az általam vélt forrasztási helyeket...
Szerintetek jó ha oda forrasztom a vezetékeket?
Szóval ezzel próbálom meg.. mert sztem a piezo volt a rossz vagy kicsi...

üdv.
cooler
(#) ensium válasza cooler15 hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Üdv

Na előszöris, akkor egy képet kérünk róla De azért felrakom az enyémet is ahogy kérted! Ideiglenes megoldás azér néz ki így, senki ne fikázza
(#) cooler15 válasza ensium hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Ohh...
a fene... tudtam...

itt vannak a képek...
(#) Stefan válasza cooler15 hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Ez aktív piezzo asszem de ez is jó nekem is volt ilyenem és jó ez is. A nagyobbik fehér részre forrasztd ne a kisebbre.
(#) dkarcsi73 válasza cooler15 hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Strácok !
A piezóhoz szerintem mindenképpen kell megfelelő előerősítő panel. Ha össze-vissza dugdossátok a Pc-be el fog szállni valami előbb utóbb. Különösen a gitárral kell vigyázni mert nagyon széles határok között lehet vele hangot gerjeszteni, lágy pengetéssel 5-10mV, míg határozott kísérő játéknál 100-150mV -ot.
Van nekem egy előerősítő kapcsolásom ami alkalmas piezó microfon előerősítésére, ha érdekel felteszem.
(#) cooler15 válasza Stefan hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Szia.
Értem...
de akkor tudnál nekem egy kisebb felvilágosítást adni arról, hogy mi a különbség a kettő között.. tehát az aktív és a nem aktív piezzo között...
És, hogy ezen miért van 2 kivezetés akkor... mire jó a kisebb mire a nagyobb...?
köszi
üdv.
cooler
(#) cooler15 válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Szia.
Persze érdekel a kapcsolásod...
Ha van egy kis időd felrakhatnád...
köszi
üdv.
cooler
(#) cooler15 válasza Stefan hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Sziasztok...
Hát nincs valami nagy siker... :no:

Eléggé halk még mindig.. pedig egy 22K-s ellenállást is beraktam...

Mondjuk már nem annyira halk mint a másik a régi, de még ígyis csak akkor hallatszik ha szinte szaggatom a gitárt..

Nem tudjátok mi lehet a baja?
Lehet, hogy a gépem nem jó hozzá???...
(integrált hangkártya 5.1)

Dkarcsi73 érdekelne az az előerősítő kapcs... ha betudod berakhatnád ide.

köszi
üdv.
cooler
(#) cooler15 válasza cooler15 hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Na valaki tudna nekem segíteni?
plíííz...
köszi
(#) _Peti_ válasza cooler15 hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Szeva!!!
Én ezzel használtam a hangszedőt, vitte rendesen. A zip-ben 2 féle torzító van, lényegében ugyanaz, csak más erősítéssel. Próbáld ki szerintem. Durva hanja van

dist.zip
    
(#) cooler15 válasza _Peti_ hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Helloo

Akkor te csak egy piezzo-t meg egy ellenállást raktál a gitárra, és egy jack-en keresztül belevezetted ebbe az áramkörbe?
A kimenetet mire kötötted?
Tudnál nekem hangmintát küldeni?
(csak kíváncsi lennék rá)

jah és majdnem elfelejtettem... melyik a nagyobb erősítésű?

köszi
üdv.
cooler
(#) _Peti_ válasza cooler15 hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Szeva! Ezt régebben csináltam, amíg nem volt elektromos gitárom. Nem kötöttem ellenállást a piezzo után, mert nem tudtam h ettől jobb lehet. Gerjedt is rendesen. A kimenetet egy erősítőre kötöttem (házi TDA2003-mal épített). Ja és ez az áramkör egy torzító (gondolom te is igy szeretnéd tuningolni az akusztikust ). Hangmintát nem tudok küldeni, mert régen csináltam már...
(#) cooler15 válasza _Peti_ hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Hmmm...
értem...
akkor majd próbálkozok...

Azt akartam még, hogy szerintetek hogy lehet több piezzot is használni?
Tehát arra gondolok, hogyha több van pl. 4db akkor azokat hogyan lehet egyszerre használni?
Vagy attól nem lesz jobb a hang?

köszi
üdv.
cooler
(#) tiki hozzászólása Szept 30, 2007 /
 
Sziasztok!

Kérlek szóljatok ha hülyeséget mondok, vagy totális nagyot tévedek. A kérdésem az h ez működhet e pickupnak.

1.) Életemben nem láttam még Kondenzátor mikrofont ezért a rajz hibás lehet.

2.) Ha mégis működne kb. milyen hangja lenne? :nemtudom:

pickup.JPG
    
(#) _Peti_ válasza tiki hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
Érdekes elgondolás... Bár nem úgy működik, mint 1 elektromos gitáron lévő pickup. Kb olyan hangja lenne, mintha csak 1 mikrofonnal vennéd a jelet, és a hangot nem a húrokról, hanem a gitártestről kell levenni. Elektromos gitárokon elektromágneses elven működik a dolog, tehát a hangszedő egy kb 3-4000 menetes tekercs, és a húr rezgéséből indukál feszültséget (asszem)...
(#) ensium válasza tiki hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
Én sem. Viszont amit így rákerestem olvastam, abból az derült ki, hogy vannak oylan kondenzátor mikrofonok amiket stúdiófelvételre használnak, énekhang, vagy hensgzer erősítéshez. Ez a mindegyik húr alá egy kondenzátormikrofont, ötlet szerintem felesleges. Mert ezek, a mikrofonok ezekszerint, nagyon jó hangot adnak, akkor am ia mély húr alatt van, veszi a magasat is. Egy ilyen mikrofont benyomsz a hanglyukba (gondolom akusztikus gitárhoz kell), és jó. Persze azt is jól kell elhelyezni, mert egyébként sz.r hangot ad. A hangja, meg mint egy normális mikrofonnak, csak sokkal szebb.
(#) tiki válasza tiki hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
nem akusztikus gitárba menne hanem épített elektronyosba...csak sokallok kiadni 11000-Ft egy rossz minőségű humbuckerért ha tudok otthon is csinálni. De a tekercseléshez bal beep vagyok ezért nem tekercselek és keresek inkább valami alternatív megoldást...tehát akkor ez működne csak elég hozzá 1 kondi mikrofon?
(#) ensium válasza tiki hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
NEM! Az elektromos gitárt nem lehet megoldani mikrofonnal! Milyen lenne szerinted, beállnál egy dob mellé, és az erősítőd a dobot erősítené! Arról nem is beszélve, hogy a húroknak nem csak a hangját fogod visszahallani, hanem a pengetőd csattogását is, de azt sokkal erősebben. Mert egy mikrofon. A tekercselésbe, bele se fogj, engem is lebeszéltek róla. Viszont nézzd meg EZT.
Állítólag, szebb a hangjamint egy alsó kategóriás elektromosénak.
(#) ensium hozzászólása Okt 1, 2007 /
 
Bocsánat, helyesbítek. Meg lehet, de nem ajánlatos.. Sokkal szebb hangot, tudsz elérni egy pickuppal.
(#) tiki válasza tiki hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
Na hogy én erről nem tudtam...na hétvégén bevásárolok.
(#) ensium válasza tiki hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
Csak óvatosan. Én ezt csak hallottam, próbálni még nem próbáltam ki, szóval érted.
(#) tiki válasza tiki hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
értem, értem...de egy épített gitárba kísérlet képpen jó lesz és ha majd lesz több pénzem rakok be valami elitebbet...ezt meg eladom mint DiMarzio (najó nem ennyire nem vagyok szmét)
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem