Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   120 / 570
(#) wattafilling válasza toro hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
A rettenetes és hosszú időrte visszanyúló keményvíz-valóság miatt feltételezem a lyukadást (viszonylag rendszeresen savazom, de lehet, hogy kevés volt).
A tágulási tartályt fél éve cseréltem (szintén a vízkő nyírta ki.)
(#) todi2 válasza wattafilling hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
A tágulási tartályt ellenőrizni kell,ha a pumpaszelep megnyomásakor vízcsepp jelenik meg,akkor tartály csere!
A tartály okozhat folyamatos nyomás növekedést.
(#) wattafilling válasza todi2 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Annyira, hogy az elmúlt 1 napban a kb. 80 liternyi fűtésrendszeremből 60 litert eresztett ki a biztiszelep (meg én manuálisan)?
Leeresztem 1,2-re a nyomást és másfél óra alatt 2,7-en van. Szerintem simán belegyalogol a hálózati víznyomás. Ha teljesen elzárom a vizet, nincsen növekedés.

A tágulási amúgy most rendben van, február-márciusban cseréltem, és ellenőriztem.
(#) toro válasza wattafilling hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Lehet, hogy a lemezes hőcserélő enged át, de lehet a feltöltő szelep nem zár le teljesen!
(#) todi2 válasza toro hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Tünetekből ítélve én a tágulásira gyanakszom...
(#) todi2 válasza todi2 hozzászólására (») Aug 28, 2012 / 1
 
A feltöltő elé rakj egy 1/2" golyós csapot a rendszerbe,ha van lehetőséged és helyed akkor egy szerelhető/javítható/MOFÉM AHA típust .
(#) holusoft válasza wattafilling hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
10 év alatt idáig 1db SD hőcserélővel találkoztam ami elszállt de az is csak azért mer benne hagytak egy erős mosó folyadékot (pedig saválló).Én a feltöltővel kezdeném,majd jöhet a hidraulikus ház és a hőcserélő.Tágtartályt helyből kizárnám ha csak nem 30C'-ban nem fűtesz és amikor kihűl a rendszer visszaesik a nyomás,a feltöltőcsap elé pedig nem sok mindent tudsz beszerelni de ezt te is láthatod.Sok sikert a diagnosztikához és javításhoz.
(#) wattafilling válasza todi2 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Én az az idióta vagyok, aki megvette aszerelőkeretet a cirkóhoz, amin meg is lepődött anno az eladó. Vagyis ki-be-előre-hátra mindenféle szeleppel el van látva.
(#) wattafilling válasza holusoft hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Ha írsz egy címet, elküldöm életed második likacsos hőcserélőjét.

A tartályt én is hamar kizártam (relatíve egyszerű volt a mostani belépő tesztje, mert csak megkopogtattam, mint bátortalan diák a tanári ajtaját, és fainul kongott, a korábbi átlyukadt tartályhoz képest), meramúgyis nemrég cseréltem. Amúgy nemrég alacsony hőfokon megforgattam kicsit a fűtéskört, ne álljon olyan sokat egyhelyben a radiátorokban a lé, vagyis tényleg "fűtöttem" pár perc erejéig.

De említettem, hogy elég sok víz kifolyt a biztonsági szelepen, azaz volt utánpótlása - mondjuk emiatt sanszos lehett volna még a feltöltő szelep is. De valamiért ez az egyetlen, jól működő szelep az egész szakramentumban.

A hőcserélőt viszont cseréltem. Másfél órája tartja a nyomást, és pikk-pakk felfűtötte a bojlert.
Egy apróság, ha esetleg valakit érint még: az új hőcserélő az eredetinél - bár elvileg pont ehhez való (isotwin c24e) - egy réteggel (4-5 mm) mélyebb, vagy magasabb, kinek hogyan tetszik. Ennek az a következménye, hogy simán nem fér be, a beszereléshez le kell pattintani a mögötte elvezetett, fűtésköri tágulási tartály beketőjét.

Bocs, hogy sok és, ha komplikált.
(#) toro válasza wattafilling hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Nem sok.
A végére jártál és működik! S külön köszönet, hogy közkincsé tetted holusoft életében tönkre ment 2. SD hőcserélő kimúlását. Így mások is informálódhatnak róla.
Egyébként kilyukadást én még nem tapasztaltam, csak deformálódást. No meg teljes eldugulást, amit semmiféle anyaggal nem tudtam kimosni s cserélni kellett.
Kitartásodért gratula.
(#) todi2 válasza toro hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Még én se találkoztam kilyukadt hmv hőcserélővel,de ami késik....szóval csak el tömődöttel.Hőcserélőben vannak jó minőségű utángyártottak is ,ha elférnek az áruk nagyon kedvező lehet.
ui.:Szintén köszönöm,hogy leírtátok a vég "kifejletet"!
(#) wattafilling válasza toro hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Hogy lyukas-e, repedt, vagy szétnyílt valahol a mélyben, azt nem tudom. Csókos számmal beléfújtatva, lyukpárját béfogva bizony átszörcsög a másik "ágba"...

Maradék maróanyagra nem szavaznék, minden alkalommal alaposan és türelmesen átöblítettem és a használat folyamatossága sem nagyon erősítené a "benne maradt maró anyag" tételt. De persze láttunk már csudákat.

Valójában már régebben tervezgettem, hogy vennék egy másik (csere) hőcserélőt, mert rendszeresen vízkőtelenítgettem, és egyszerűbb lett volna csak kikapni-betenni, aztán majd valamikor egy kellemesen környezetbarát szerrel kisavazni, félretenni, fél év múlva megint-csere, stb. Elmaradt. Ez van.

Ja, még egy, ha valakit érdekel: az új SD hőcserélő 23.370 forint volt a Kométa 2001-nél.
(#) holusoft válasza toro hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Legalább lesz mit mesélni a klubban.
(#) dlina hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
sziasztok,

egy 20 éves fűtési rendszerünk van vaillant VUHU 280/3-5 4 éve kazánnal, a csőhálózatunk barbi műanyag csővel van szerelve és Dunaferr lemezradiátorokkal. Ha a rendszer nyomását 1 bar-ra beállítjuk, akkor körülbelül 3-4 nap elteltével a nyomásérték 0,6 bar-ra csőkken. A rendszer utántöltését és légtelenítését többször elvégeztük, a tetőtérben autómata légtelenítők vannak beépítve, a hiba mégsem oldódott meg. Vízszivárgást sehol sem tapasztaltunk.
Szerintetek mi lehet a hiba? A házat most vásároltuk, így még nincs tapasztalatunk a fűtéssel kapcsolatban.

Edina
(#) dlina válasza toro hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
sziasztok,

tudnátok segíteni?

egy 20 éves fűtési rendszerünk van vaillant VUHU 280/3-5 4 éve kazánnal, a csőhálózatunk barbi műanyag csővel van szerelve és Dunaferr lemezradiátorokkal. Ha a rendszer nyomását 1 bar-ra beállítjuk, akkor körülbelül 3-4 nap elteltével a nyomásérték 0,6 bar-ra csőkken. A rendszer utántöltését és légtelenítését többször elvégeztük, a tetőtérben autómata légtelenítők vannak beépítve, a hiba mégsem oldódott meg. Vízszivárgást sehol sem tapasztaltunk.
Szerintetek mi lehet a hiba? A házat most vásároltuk, így még nincs tapasztalatunk a fűtéssel kapcsolatban.

Edina
(#) dlina válasza holusoft hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
sziasztok,

tudnátok segíteni?

egy 20 éves fűtési rendszerünk van vaillant VUHU 280/3-5 4 éve kazánnal, a csőhálózatunk barbi műanyag csővel van szerelve és Dunaferr lemezradiátorokkal. Ha a rendszer nyomását 1 bar-ra beállítjuk, akkor körülbelül 3-4 nap elteltével a nyomásérték 0,6 bar-ra csőkken. A rendszer utántöltését és légtelenítését többször elvégeztük, a tetőtérben autómata légtelenítők vannak beépítve, a hiba mégsem oldódott meg. Vízszivárgást sehol sem tapasztaltunk.
Szerintetek mi lehet a hiba? A házat most vásároltuk, így még nincs tapasztalatunk a fűtéssel kapcsolatban.

Edina
(#) mugab válasza dlina hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Ha senki nem válaszol akkor én felvetném a kiegyenlítőtartály hibáját a kazánnál.
(#) dlina válasza mugab hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
sajnos eddig még valóban senki nem válaszolt rajtad kívül
Hogyan tudnánk ellenőrizni, hogy a kiegyenlítő tartály lehet-e hibás? Szét lehet valahogy szedni? A férjem gépészmérnök és lehet hogy egy kis segítséggel mi is kideríthetnénk a hiba okát.
Előre is köszönöm a segítségedet.
Edina
(#) vegzetur hozzászólása Szept 4, 2012 /
 
Sziasztok,

Beretta CIAO 24kW-os kombi kazán, meleg víz üzemmódban, ad vizet, de szakaszosan. Tuti nyomásproblémát érezhet, mert ha melegebbre állítom, ezáltal nagyobb a víznyomás akkor hibátlanul megy. Csövek nem koszosak, kb 5 évig rendesen működött, most kezdett el szórakozni nyár elején.

Ennek van-e megoldása?

Köszönöm előre is
(#) Fyrrma hozzászólása Szept 5, 2012 /
 
Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni egy elég furcsa hibával kapcsolatban.
Ha Vaillant TuboTec Pro kombi kazán turbókamra fedelén lévő 4 db csavaból az alsó kettőt rendesen meghúzom, akkor a készülék nem gyújt és hibával leáll.
Ha kissé meglazítom, akkor minden rendben működik.

A turbókamra fedelének belső oldalán a fűtőakna fedelének alsó kér sarka körényékén villamos ív nyomait vélem felfedezni.

Tapasztaltatok már ilyet, tud valaki segíteni?
Köszönöm
(#) hsz3000 hozzászólása Szept 6, 2012 /
 
Sziasztok,

Tudnátok segíteni kérlek egy kombi cirkóval? Nem akar begyulladni.
Westen quastar D.
Szivattyú megy, kémény ventillátor is, szikrát at, gáz nem jön. Csapok nyitva. Nyomás a manométeren rendben.
Tippem szerent a gázszelep (sigma 845) lesz a ludas. Egész nyáron használaton kívül volt.

Köszönöm.
(#) szerviz válasza hsz3000 hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Hát ha tényleg nem ment egész nyáron, akkor első lépés gáz meglétének ellenőrzése!
Ha van gáztűzhely, akkor azon égnek-e az égők?
Ha ott se égnek, akkor irány a gázóraszekrény, nyomáscsökkentőt visszakapcsolni. Vagy kinyitni a gázcsapot.....................
Ha van gáz , akkor sz@rabb a helyzet!
A SIT gázszelepen a mágnestekercsek szoktak -néha- megszakadni.
Ennek ellenőrzéséhez némi elektromos ismeret szükséges, írd meg, mennyire mersz belenyúlni.
(#) szerviz válasza vegzetur hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Miért is lesz nagyobb a víznyomás, ha a vízhőfokot nagyobbra állítod??
És ezt a nagyobbra állítást a CIAO-nál hol végezted el?
(#) Csaba1990 hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Tisztelt Fórumozók!

Ajánlom figyelmükbe a következő weboldalt:

www.termomaxhasznaltalkatreszek.hu

A weblapon találhatóak Termomax bontott működőképes alkatrészek. A készlet folyamatosan változik. Az oldalon éppen nem található alkatrészek is lehetnek raktáron! Árakról és a készletről érdeklődjenek a megadott e-mail címen, vagy telefonon.

Üdvözlettel:Csaba
(#) Csaba1990 hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Tisztelt Fórumozók!

Ajánlom figyelmükbe a következő weboldalt:

www.termomaxhasznaltalkatreszek.hu

A weblapon találhatóak Termomax bontott működőképes alkatrészek. A készlet folyamatosan változik. Az oldalon éppen nem található alkatrészek is lehetnek raktáron! Árakról és a készletről érdeklődjenek a megadott e-mail címen, vagy telefonon.

Üdvözlettel:Csaba
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) hsz3000 válasza szerviz hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Szia,

A gázszelepig eljut a gáz, ellenőríztem.
Bármit szét- és összerakok, kivéve ahol elszúrhatom a gáztömörséget.
Az egyik tekercs, amihez 2 fekete vezeték megy, az OK. Kap áramot és kattan is. Mérjem ki az EV1, EV2 solenoidokat óhmmérővel?
Ha nincsenek megszakadva, akkor mi lehet a baj?

Előre is köszönöm.
(#) szerviz hozzászólása Szept 8, 2012 /
 
Az EV1-2 tekercsek csatlakozása öt tüske. A középső a föld, a másik kettő-kettő értelemszerűen a két tekercsé. Értékük külön-külön olyan 6-8 kiló lehet, ennél pontosabbat most nem tudok mondani. Mérj rá, ha bármelyik szakadt, akkor megvan a bűnös.
(#) kissi hozzászólása Szept 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Lehet, hogy nem egészen ide illő a kérdésem ( elnézést kérek ), de itt vannak olyan szakemberek, akiknek lehetnek információi a következő problémáról:
Egyik ismerősömnek elromlott a BUDERUS kazánvezérlőjének CM222 modulja ( sajnos javíthatatlan, a proci melegszik benne!), hol lehetne ilyen egységet (új/használt) beszerezni ?

Előre is köszi a segítséget!

Steve
(#) JZoli válasza kissi hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Mennyire sürgős a panel? Ha ráér a következő hétvégéig akkor a tartalékcuccaim között szétnézek, hátha van közöttük működő példány!
(#) kissi válasza JZoli hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Szia!

Köszi, minden segítség jól jön!

Steve
Következő: »»   120 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem