Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IMI villanymotor
 
Témaindító: toxysanyi, idő: Jan 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 60
(#) VIM válasza steve25 hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Szia! A 90mm tengelymagassághoz 6205Z méretű csapágy tartozik.
(#) steve25 válasza VIM hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Üdv köszi.
(#) steve25 válasza VIM hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Pár napja irni akartam de nem engedte elküldeni. Köszi a méretet.
(#) ha4nz hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert hozzám került egy köszörű. A motorja: IMI VOX 55/4 220/110V 130W 1400RPM 1963-as gyártású. Egy jó képet ha kérhetnék a tekercsek bekötéséről. Ami biztos: a 220-as tekercse középen megcsapolt, így jön ki a 110V-os hálózatokon is az üzemeltetése. (Hú de régen volt ilyen) Valahol van benne egy segédfázis tekercs is. Indítórelé helyett már nyomógombbal használták, de valami ügyes szaki mérés miatt mindent lekötött róla. Az áthidalólemezeket meg a tenyerembe adták... Melyik tekercsvégnek mi a szabványos jelölése?
Lehet hogy a 2011 nov. 13.-i hozzászólás ábrája alkalmazható erre a motorra is? A másik: Ez csak egy falapra van felerősítve, lehet hogy leállításkor azért rezonál be ennyire? Felpörgéskor semmi gond. Gondoltam még egy csapágycserére is, ez egy rövidrezárt forgórészű motor? Akkor belevágnék ebbe is, csak a csapágyak tipusát/méretét sem tudom. Feleslegesen meg nem akarom leszedni róla a követ.

Előre is köszönöm!
(#) haya hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Szeretnék segítséget kérni egy IMI 220/110V 130W-os 1400 fordulatú ősrégi motor bekötéséhez. Ki szeretném próbálni megy-e egyáltalán. Mekkora kondit, hova kellene kötnöm stb. Kép: Hivatkozás


Előre is köszönöm!
(#) ha4nz hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Itt az én motorom!
Szerintem ez ugyanaz a tipus, ehhez csak nyomógomb kell és indítható.
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/19/19a22b1fe97c6300b6571...d1.jpg
A segédfázist kondi helyett csak nyomógombbal old meg, de felpörgés után figyel, nehogy bent maradjon mert akkor tekercselő lesz a vége!
(#) ha9pi.feri válasza haya hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szia!
Ez valóban régi motor, ezt még ellenállással indították, kondenzátor helyett és a segédfázis tekercselése is sárgarézből volt, a fázis eltolás javítására. Kondenzátorral nyugodtan lehet indítani, ha nincs meg az eredeti reléje, akkor nyomógombbal. Kösd a 230V-ot a V2 és az U1/Z2 közé, a 10µF-os kondenzátort egy nyomógombbal sorosan a V2 és a W1 közé. Sok sikert!
(#) ha4nz hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Köszi Feri! 10-13µF lenne az indítókondija?
73 DX!
(#) haya hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) ha9pi.feri válasza ha4nz hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Szia!
10 µF elég neki, úgy is csak indításnál kell. A csapágy pedig emlékeim szerint (remélem nem csalnak): 6203-as 2db.
73 & DX!
(#) ha4nz hozzászólása Nov 8, 2012 /
 
Lenne még egy kérdésem: VOX F 55/4-k 220V 130W 1400RPM 1964-ből. Mekkora neki az állandó kondija? Nincs rajta semmi felirat, de Jó lenne tudni. Valakinek van ehhez katalógusa?
(#) VIM válasza haya hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Szia! ITT volt szó erről a motorról és lejjebb a válaszok és a bekötése. Előbb rendbe kellene hozni a kivezetéseket, kontaktus szempontjából és megmérni a tekercsek folytonosságát, mert csak úgy lesz jó a működéshez.
(#) ha9pi.feri válasza ha4nz hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Tegyél fel egy képet róla, akkor biztos tudunk segíteni.
(#) ha4nz válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Jó, majd fotózok szombaton a garázsban. Keverőtárcsás hajdúban volt.
(#) elektroton válasza ha4nz hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
A Hajdú keverőtárcsás mosógép motorok 10mikrós kondikkal voltak szerelve.
(#) ha4nz válasza elektroton hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Köszi, én is kb annyinak számoltam. Hány voltos lehet ez a batár? Vagy csak az évek során lettek egyre kissebb méretűek a kondik?
(#) VIM válasza ha4nz hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Szia! Ez egy 110/220V-os motor, VA típusú áramrelés indítással anno. Most nem kell neki kondenzátor, helyette nyomógomb kell így kösd be és a kapcsolási rajza. Bármelyik 110V-os tekercs szakadt, a motor nem fog megfelelően működni.
(#) ha4nz válasza VIM hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Ez a séma mindkét kérdéses motoromra igaz? Bár a másodikban van kondi gyárilag.
(#) archibald1 hozzászólása Dec 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Nekem van egy ilyen motorom és csináltam róla két fotót,a 220v-a W-V1 re van kötve a kondi meg a W-U sorkapcson 10uF.Hátha valaki még tudja használni! A második fotón az eredeti kapcsolási rajz sajnos már elszakadt de azért látható, ezen még nyomógombos megoldás van!
(#) archibald1 hozzászólása Dec 1, 2012 /
 
Bocs itt vannak a képek is.
(#) danci hozzászólása Dec 1, 2012 /
 
Sziasztok ! Szeretnék infót kérni mit is jelent a motor tábláján található 220/380 számok. Netán, hogy monofázisra is lehet kötni, kondenzátorral felszerelni ? Tudtom szerint ez egy háromfázisos motor, és szeretném monofázissal használni !
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
(#) kadarist válasza danci hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Szia!
Monóról is használhatod, ha deltába kapcsolod a tekercseket.
(#) danci hozzászólása Dec 2, 2012 /
 
Tippetek esetleg ha kondenzátorral szeretném felszerelni, hogy ne kelljen mindig behuzni. Milyen kondenzátor passzolna hozzá esetleg, ha a kép alapján ezt meg lehet állapítani ? Meg egyáltalán ha lehet rá kondit kötni persze . Előre is köszi !
(#) balzsi válasza danci hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Egy fázis alkalmazása esetén mindég kell kondi. Az a kérdés, hogy mekkora? Az általam ismert számítás szerint 200µF-os üzemi kellene a 2,2kW-os motorra és ennek 2,3-3 szorosa az indító. Erre viszont ne vegyél mérget, mert én is csak olvastam. Remélhetőleg fogsz kapni biztosabb válasz is erre.
(#) Busz hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Sziasztok!


Megcsináltattam egy 230V-os daráló villanymotor csapágyait, ma kaptam vissza a motort, estére darálni kellene az állatoknak de valahogy sehogyan sem tudom eltalálni hogy hogyan is kellene bekötni.
Nyomógombos segédfázissal indulna és van rajta egy kondi is. Kérlek segítsetek hogy az alábbi képek alapján hogyan kellene bekötni. A motor 1500W-os.


Előre is köszi!
(#) klementiszcsaba hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni ,hogy kellene forgásirányt váltani ezen az 1 fázisu motoron?
A középső érintkező nyomógombként működik indításkor.
Köszi.

kicsi.jpg
    
(#) Atis57 válasza klementiszcsaba hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Szia!
Ne a kapcsolónál keresd!A motordekli alaltt kell váltani ;
A; a főfázi tekercs két végét megcseréled.
B; a segédfázis két végét megcseréled.
C; ha az előbbiek nem járhatóak -kiszeded a forgórészt és forditva szereled vissza.
(#) Atis57 válasza Busz hozzászólására (») Dec 16, 2012 / 1
 
Szia!
7db hozzászólással előbb ott a válasz.Ezt keresd;W-V1 re van kötve a kondi meg a W-U
(#) klementiszcsaba válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Köszönöm,megpróbálom!
(#) Busz válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Igen közben megleltem, ez volt az ami végül segített:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1099322.html#1099322
Következő: »»   15 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem