Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érzékelésre hangkiadás
Lapozás: OK   1 / 1
(#) hackerpeti hozzászólása Szept 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretném megvalósítani az alábbi dolgot:
Adott egy mozgásérzékelő. Azt szeretném megoldani, hogy amennyiben mozgás van, akkor egy adott időintervallumos hangjelzést adjon ki egy eszköz magából.
Igazából ez vaddisznók elijesztésére lenne.
Nem igazán tudom, hogy ezt Mikrokonrollerrel lenne érdemes megvalósítani?
Köszönöm!
(#) Remci válasza hackerpeti hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Szia!

Milyen a mozgás érzékelő? Mennyi ideig kell szólnia? Esetleg annak a reléjével indíthatnál egy időzítőt, ami bizonyos ideig megszólaltatna pl egy szirénát. Szerintem.
(#) kissi válasza hackerpeti hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Szia!
Idézet:
„Nem igazán tudom, hogy ezt Mikrokonrollerrel lenne érdemes megvalósítani?”

Meg lehet oldani, de ha nem vagy benne a programozásban, akkor nem az a legegyszerűbb... A mozgásérzékelő kimenetével el kell indítani egy monostabil multivibrátort ( az adott esemény hatására ez kiad egy adott hosszúságú jelet , ezt pl. 555-ös IC-vel megoldhatod, van ilyen topic! ), aminek a kimenetével működteted a hangjelzést ! Így olcsón meg lehet valósítani az ötletedet.

Steve
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2012
(#) Orbán József hozzászólása Szept 16, 2012 /
 
Régebben még árultak is ilyet, egybeépítve mozgásérzékelő és beszédfelvevő-lejátszó integrált áramkör. Van ilyen! Nekem is. ISD1000A pl. Csak rá kell mondani vaddisznóul, hogy fusson, ki merre lát és meg van oldva.
(#) kissi válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
(#) Remci válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Idézet:
„Csak rá kell mondani vaddisznóul, hogy fusson, ki merre lát és meg van oldva.”


Ez tetszik. Ha meg csalogatni akarja, akkor csak utánoznia kell a kukorica hangját
(#) hackerpeti válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 

Tök jól hangzik, valami ilyesmire gondoltam én is. Az a gond, hogy rákerestem, és nem találtam meg. Esetleg nem tudod, hogy hol lehetne ilyet beszerezni?
...bocsi a hülye kérdésekért
(#) Orbán József válasza hackerpeti hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Szia!
Most megnéztem a szegedi RET pl. 5 féle típussal is tud szolgálni, nézd meg őket.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2012
(#) hackerpeti válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
És pontosan hogyan kéne rákeresni? Van ennek valami neve? Köszi!
(#) Szpisti hozzászólása Szept 16, 2012 / 1
 
Jópár évvel ezelőtt én is ugyanezt a megoldást csináltam meg.
A kis kerti tavamból a szomszéd macskája időnként kihalászott pár szép fátyolfarkú példányt.
A riasztást egy ISD nahgrögzítő chipel, egy tda ötlábú pár wattos végfokkal kihangosítva kis 8 centis hangszóróval oldottam meg.. Az indítás egy sötétedéskapcsolóval ellátott infra érzékelő csinálta - nappal nem mert halászni a macsek.
Letöltöttem a netről egy jólsikerült eszelősen ugató kutyahangot, és felvettem a chipre.
Párszor éjjel meg is szólalt, de mire kimentem már nem volt a környéken a macska.
A gond ott kezdődött, mikor a párom nap közben tett-vett a kertben, és mivel a sötétedés kapcsoló elállítódott, leugatta a szerkezet őt is. Na aztán gyorsan le is szereltem, mert a szomszéd is megkérdezte, mióta ugat ilyen eszméletlen vérfarkas hangon az öreg spánielünk )

De a megoldás létezik, működik.
Arra azért gondolj, hogy a szerkezet szabadtéren lesz és táplálni is kell energiával időnként.
Nekem egy "zselés" 12V 7Ah akksi táplálta. Ha folyamatos töltést akarsz neki, akkor azért a kültéri hálózati fesz szerelési szabályaira figyelj oda!
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2012
(#) Szpisti válasza hackerpeti hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Úgy nézem már itt a HE-ban is foglalkoztak vele : ISD "dallamcsengő"

Jah és az apósnak meg ugyanilyennel madár csicsergés hangú dallamcsengőt csináltam nagy örömére.
(#) Cavalier válasza hackerpeti hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Azt csinálnám, hogy pl. a riasztobolt.hu-ból rendelnék egy mozgásérzékelőt (kb. 3000 ft) és egy 12v-os szirénát (kb. 1000) meg 2 zselés akksit, méretben akkorát, amekkora kell, áramfelvételtől, és attól függően, milyen időközönként tudok kimenni cserélni. Otthonra kell még egy töltő is.

A mozgásérzékelő kimenete pár másodpercig aktív, szerintem az bőven elég elriasztani az állatot, ha ott marad, és mocorog, újra megszólal. Tehát külön elektronikát nem is raknék rá.

Ha van ott tápellátás, akkor kültéri szirénát raknék fel, abba bele lehet tenni az akksit, 12V-ot ráadva tölti is.
(#) Orbán József válasza hackerpeti hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
ISD hangrögzítő IC.
ISD1616
ISD1730
ISD1760
DIP és SMD változatok.
Vannak még mindenféle betűk is utánuk.
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 11, 2014 /
 
Hello!
Nekem van egy ilyen billentyűzetem, amivel PIC be szeretnék majd adatokat bevinni, viszont szeretnék rá billentyűhangokat. Hogyan lehetne esetleg megoldani PIC programon kívül hogy ugyanezzel a billentyűzettel egy másik áramkörből elővarázsolhassam a billentyűk hangjait? Ja és két gombnak egész egyedi effektje lenne.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem