Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   175 / 580
(#) palko0125 válasza Melykó Laci hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Szia!
Hát igen az lenne az első, hogy a fűtőbetétet megmérni. Valószínű, hogy előlről van benne a fűtőszál, emiatt nem találtad hátul!
Bye
Palkó
(#) Panzer General hozzászólása Szept 29, 2012 /
 
Hali,
Szétszedtem a gépet, kipucoltam a szivattyúnál, gumicsöveket, szűrőt, légkamrát stb.A szűrőben találtam egy kis rugót meg két kis műanyag darabot.Szerintem ettől nem lehetett ez.Megnéztem a nyomáskapcsolót, megfújkáltam, a relé kapcsol.Még nem mértem meg, hogy műxik e, mert most épp nincs itthon a multim...ja és meg akarom majd mérni a klixont is, de sehol nem találtam.Létezik, hogy nincs benne vagy valami trükkös helyre rakták?Viszont, amit már eddig is hallottam és tudtam, a csapágy totál gatya és szerintem mellette jött ki a víz is, mert néha megjelent a mosógép alatt a tócsa.Gondoltam rá, hogy talán ez a baja, de semmi összefüggést nem találtam a végtelenített szivattyúzás és a vízszivárgás között...és most az a dilemám, hogy vegyek e csapágyat bele, merthogy amit én néztem itt a neten ez a spéci préselt szimeringes cucc nem olcsó mulatság és ha nem tudom megjavítani akkor kidobtam az ablakon tizenakárhány forintot...Szóval megmérem amit lehet, hogy jó e aztán passz...kipróbálni meg nem nagyon tudom, mert kellene a csapágy...teljes paradoxonba kerültem veleHa valaki tudna még valamit javasolni, hogy mi lehet a baja az írjon PLEASE
(#) Rooney1978 hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Indesit WIN 82 tipussal lenne problémám!
Üresen végig megy a programon, de ha mosni szeretnénk vele, akkor a mosási fázis végén nem lép át az öblítési fázisra, és csak forgatja a dobot. Ugyan ez tapasztalható, ha csak öblíteni szeretnénk! 10-ből 9-szer ezt produkálja! A garanciája lejárt 1 éve. Járt szerelőnél is, de szerinte jó! Állítása szerint nála ruhákkal megrakva is működött!
A kérdésem az lenne, érdemes e vele foglalkozni, és ha igen akkor mi lehet a baja!
Ui: minden kijelző rendesen működik rajta, nem jelez hibát!

Várom válaszotokat!
(#) zolika60 válasza Rooney1978 hozzászólására (») Szept 30, 2012 / 1
 
Az ékszíj rendben van nem csúszik?
(#) Panzer General hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Sziasztok,
Ha a nyomáskapcsolót megfújom és befogom a végét azaz a kattanás után rámérek akkor mennyi ellenállást kell mérnem?És mennyit simán nem megfújva?Mert én mindkettőnél ugyanazt az értéket mértem...ez lehet?
(#) Panzer General hozzászólása Okt 1, 2012 /
 
Sziasztok,
Csak még azzal zavarnálak benneteket, hogy lehet, hogy azért nem akarja abbahagyni a szivattyúzást és forog a dob, mert kirohadt teljesen belőle a csapágy és szurult a dob?Vagy esetleg azért, mert folyt a szimering mellett a víz és bezavarta a nyomáskapcsolót?Már kezedem a fejem a falba verni...O_o
(#) botesz válasza Panzer General hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Szia!Szerintem az ellenállás nem lényeges(annyira)csak kapcsoljon meg mérhető legyen hogy kapcsol.amit írtál szerintem egyik sem áll összefüggésben a dologgal....Azt nézd meg hogyha elengeded a kapcsolót akkor kattan ill.mérhető e hogy visszaáll.Ha ez ok akkor esetleg a motorszénkefét nézd meg lehet hogy már nem akkora mint kéne.Olvastam hogy kerested benne a klixont.Azt a fűtőszálba van beledugva és ez már NTC névre hallgat.Ha minden jó(és mégse jó semmi) akkor a panelen ki kéne forrasztani az epromot(ha van benne)egy pár napra.Szerintem ha kifolyt a víz akkor az a motorrra ráfolyhatott ettől meg elég rendesen megbolondul az agya.Most így kb ennyi.
(#) zolika60 válasza Panzer General hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Az egy nyomáskapcsoló. Tehát az egyik esetben közel 0-át a másik esetben szakadást kell mérned.
(#) Panzer General hozzászólása Okt 1, 2012 /
 
Sziasztok,
Köszönöm a válaszotokat.A nyomáskapcsoló kattan és ma megmértem megint és most visszaállt rendesen.Tegnap nem tudom, hogy mit mértem, de most rendben van.A víz kifolyt igen, de pont a másikoldali csapágynál mint ahol van a motor, oda biztos nem ment rá a víz.Amire talán rámehetett az a szivattyú, amire nagyon kicsi az esély, mert a rozsdás víz szépen otthagyta a nyomát ahol lefolyt,...de az meg egyébként is működik.Megnéztem a szénkeféket azok is rendben vannak.Megtaláltam közben a klixonnak nevezett NTC-t isMegmértem és rendben van.A fűtőszál is ok.Teljesne kipucoltam mindent.Holnap veszek egy csapágyat bele, hogy legalább tudjam próbálgatni.Abban bízok, hogy a csapágy miatt volt vagy a csapdában volt egy két műanyag darab.De szerintem nem ez a baja.Meg olvastam itt a fórumon, hogy felakadt valakinek az a golyója azt nem tudom pontosan, hogy hívják ami az alsó gumicsőben vanJa még amit találtam az az, hogy a panelon elég rendesen állt a szénkeféből eredő fekete por.Mielött összeraktam volna nem takarítottam le.Az okozhat valami zavart a panelben?Hát egyenlőre ennyi aztán ha lesz csapágy akkor beindítom a gépezetet és ha nem műxik akkor nem fogok unatkozni továbbra sem
(#) Rooney1978 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Köszi az ötletet, megnéztem, és az ékszíj rendben van!
Már szinte mindent végignéztem rajt! A nyomás kapcsoló is rendben kapcsol!
Valakinek van még valami ötlete?
NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM!
(#) szepi003 hozzászólása Okt 3, 2012 /
 
Sziasztok.AWE7100 mosógéphez keresek eeprom tartalmat,F26 os hibakóddal megáll.Másik gép programját rá töltve hibátlanul működik.Ha valaki megvan és elküldené megköszönném üdv szepi003
(#) botesz válasza Rooney1978 hozzászólására (») Okt 3, 2012 / 1
 
Ha mindent végignéztél(motorszénkefe maga a motor fűtőszál NTC szivattyú szelepek ajtózár nyomáskapcsoló...stb akkor ez panel lesz.Nézd meg nincs e megégve valahol és az eproom ot(ha van benne)akkor egy pár napra vedd ki a helyéről.
(#) programator hozzászólása Okt 4, 2012 /
 
Bosch mosógépröl van szó , nem forgasa a dobot mi lehet a baja . Centrizik és a vizet is ki dobja.
(#) zolika60 válasza programator hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Hogy centrizik, ha nem forgatja a dobot? Csak mosáskor nem megy ide oda? Nem tudom milyen motor van benne. Ha szénkefés akkor azt nézd meg nem rövid-e, ha nem akkor a mosási fordulatra való tekercseket, meg kondenzátort.
(#) programator hozzászólása Okt 4, 2012 /
 
Köszi a választ holnap meg is nézem , külömben a mosás közben nem forgatja a dobot.
(#) samil hozzászólása Okt 4, 2012 /
 
Sziasztok.Egy elektrabregenz WA5160 jade típusú mosógép javításáról lenne szó WA9001217.Van benne a program vezérló modul amin egy smd dióda zárlatos nem tudom be azonosítani.Ha valaki tudna egy kapcsolási rajzot küldeni azt nagyon meg köszöném.a panel száma HR4897-2.Az a dióda típusa érdekelne ami a nyák szerint a KL2 relé alatt van.A segítséget elöre is köszönöm.
(#) natureins hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy bontott működő mosógép alkatrészeket, panel, szivattyú, teleszkóp, rugók minden minden, hol vesznek át? Debreceni vagyok. Köszi, és üdv.
(#) johnyk hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
Sziasztok !
Van egy Zanussi 6hq tipusú mosógépem. Gondom az hogy mosás közben kikapcsol.
Újra elindítom egy másik programon, néhány perc múlva megint kikapcsol.
A centrifugálást végig csinálja.
Kérem segítsetek, mi lehet a baja.

Előre is köszönom..
(#) botesz válasza johnyk hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
A kikapcsolás alatt azt érted hogy teljesen kialszik minden és sekép sehang vagy vagy pedig visszaáll "készenlétre"?
(#) johnyk hozzászólása Okt 7, 2012 /
 
Sajnos, sekép sehang!Teljes áramszünet!! 220-ból kihúz, utána vissza, néhány percig mükszik, utána teljesen kialszik.
(#) botesz válasza johnyk hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
A panel tápegység részét ellenőrizném!Kondik nem puposak e nincs kifolyva....stb Illetve a csatlakozótól végignézném az áram utját.
(#) Panzer General válasza botesz hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Hello,
Ez hogy befolyásolhatja:"Ha ez ok akkor esetleg a motorszénkefét nézd meg lehet hogy már nem akkora mint kéne"?A szénkefe befolyásolhatja, hogy nem áll meg a fázisok között és nem vált át?Megnéztem és elég "cirregő" hangja van és sötétben szikrázik, de szerintem ez normális...gondolom énKi is szedtem és van még anyag a szénkefén, elég hosszú.
(#) botesz válasza Panzer General hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Egyszerűen úgy befolyásolja hogy nem tudja vagy nem olyan sebességgel forgatja a dobot terhelve mint ahogy kellene és nincs kellő fesz ill. kontakt gondolom.(1 éve hoztak hozzám egy bosch gépet hogy nem forog a dob.Bekapcsolom centrire....szivattyú megy de a motor.....semmi.....majd rá egy fél percre.....hirtelen elindult nagy szikrázós hang közepette szénkefét megnéztem...kb 1 cm volt kicseréltem és azóta is megy)A szikrázásra megy annyit hogy csak egy picit szabad neki szikrázni(vagy talán annyit sem ezt nem tudom)de azért ívet ne húzzon pláne hogy ne hegesszen
(#) franky710 hozzászólása Okt 9, 2012 1 /
 
Tisztelt sokaság!

A whirlpool awo/d 41125 mosógép motorjának tachogenerátor kapcsain mekkora az ellenállás érték??

Ha tudja valaki hálás köszönettel venném ha segítene.
Köszönettel :Feri
(#) palko0125 válasza franky710 hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Szia!
Ezek olyan 70 ohm körül vannak.
De láttam már jóval eltérőt is, ami nem volt rossz, mivel működött. (volt már 120 ohm, 20 ohm, 90 ohm ilyenek is.)
Palkó.
(#) zolika60 válasza franky710 hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Ne ellenállást mérj rajta, hanem forgó motornál feszültséget.
(#) franky710 hozzászólása Okt 10, 2012 /
 
Na szóval arról lenne szó, hogy az ominózus Awod 41125 Whirlpool csodabogár azt produkálja
nekem, hogy elindul a legrövidebb program és mielőtt eléné az öblitést kiáll ugy f06 hibára hogy furcsán ránt a motor a dobon mintha mosna és centrizne is egyben.
Megnéztem a motoron lévő tachogen. 13 Ohm feszültséget is produkál . Mi lehet a hiba?

Hol keresgéljek?

Ja a motor kapcsain is minden rendben a vezérlőpanelen sem látok semmi hibát!!

Köszönöm a segítségeteket: Feri
(#) zolika60 válasza franky710 hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
A tahogenerátor mágnese nem tud elmozdulni a tengelyen?
(#) franky710 hozzászólása Okt 10, 2012 /
 
Hol a motor tengelyén ? Honnat tudom mi a helyes állás?

köszi feri.
(#) zolika60 válasza franky710 hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
A tachogenerátor belsejében a motor tengely végén egy mágnesgyűrű. Nem lényeges hogyan áll, csak fixen legyen ne tudjon forogni csak a tengelyjel együtt.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2012
Következő: »»   175 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem