Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Philips TV
 
Témaindító: BA, idő: Nov 1, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 18
(#) norisz hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Sziasztok.Nekem lenne egy Philips 21PT5520/58-as 55-ös tv-m, amin az egyik bekapcsolás óta nincs hang!
A kép meg minden más is jól működik rajta, csak egyszerűen nincs hang.Tudna valaki segíteni, mert szinte új állapotban lévő tv-ről van szó.Előre is köszönöm.
üdv.:N
(#) vkrisz92 hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem, mert fogalmam sincs mi lehet a baj. Van egy Philips 21PT1820 tv-m. Az vele a gond hogy magától felhangosítja magát. A távirányítóra nem reagál, viszont az előlapi hangerőszabályzó gombra igen és azzal le tudom halkítani de ugyanígy újra felhangosítja magát.
Várom a tippeket ötleteket hogy mi lehet a baja. Az elektronikához egyáltalán nem értek, szóval nem tudom hogy, vagy mivel lássak hozzá.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv: vkrisz92
(#) tozo01 hozzászólása Aug 3, 2011 /
 
Üdv a segítőkész embereknek.
A minap kaptam egy Philips 36ML8906/00B tip. televíziót.
A hiba a következő lenne vele:
Bekapcsoláskor a kikapcs, stereo,fülhalgató lámpái világítanak.
Az lenne a kérdésem én mint kezdő az elektronikában neki merjek-e állni a javításnak.Ha esetleg forrasztani, vagy mérni kellene valamit azt megoldom.
Köszönöm.
Üdv Zoli
(#) Ryder007 hozzászólása Aug 11, 2011 /
 
Sziasztok!

A következő kérdésben szeretném a segítségeteket kérni: van egy Philips tévém amin a kép régebben elsötétedett és a színek is elmélyültek (vöröses arcok, egybefolyó sötét részek) aztán egyszer csak megjavult. Ez a probléma most újból előjött és úgy néz ki maradt is. Nem tudjátok mi lehet a probléma? Mennyibe kerülne a javítása?

A választ előre is köszönöm! Üdv!
(#) rego válasza rego hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Nos, rég voltam itt, mert behavaztam magam mindenféle munkákkal Ohhh.. nem-nem az anyagiak miatt csak ugye a hobbi .A kondikat vadonás újakra cseréltem, később a kerámiák kerültek cserére. A hiba megmaradt, a TV ment a pincébe, vésztartaléknak. /Most meg a mosógépem döglött meg - Whirlpool AWE 8525 /.
Szóval adtam 1 lehetőséget magamnak és a Phil.TV.-nek. A tanulság az, hogy nem értek az elektronikához, maradok a "kaptafánál".És csak meg akartam köszönni a Segítőknek.
(#) pisti38 hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
Sziasztok .Egy kis segitséget szeretnék kérni . Azt szeretném megkérdezni, hogy a képen láthato Tv hibáját lehet -e orvosolni házilag ?

Rákötöttem a TV-ét a PC-re és lefotoztam . Minden müködik amugy , csak mint láthato a képernyö fele fehér és csikos . Hozzáfüzöm hogy néha kimegy belöle az a fehérség 1-2 percre ,de utána ujbol ilyen lessz Köszönöm szépen ha valaki tudna tanácsot adni,mit és holl nézzek meg benne ha lehetne házilag orvosolni a hibát.

kp188.jpg
    
(#) Defender84 hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Üdvözlet mindenkinek.

Egy Philips síkképernyős TV-ről lenne szó.
Mostanság olyat csinál,hogy bekapcsolás után,mikor ő úgy gondolja,ki-be kapcsolgat.
Bekapcsolom távval,vagy a a bekapcsoló gombjaival(programgombok) és mikor neki úgy tettszik,ki-be kapcsolgat.
Minden bekapcsolásra reagál,de "megbolondul"egy idő után.Van mikor 1 perc után,van mikor egész nap is megy gond nélkül,vagy 1-2 alkalommal játsza meg,tehát 1x be,aztán visszakapcsol és megy.De van úgy,hogy képes addig csinálni,míg én nem kapcsolom ki.
Erre tud valaki valamit?

Üdv: Defi
(#) zasasa hozzászólása Szept 23, 2011 /
 
Sziasztok.Van egy Philips 50PFP5532D/12-es Plazma tv-m.Keresek hozzá részletes leírást szervíz kódokkal.Köszönöm.
(#) zasasa hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Szép napot mindenkinek. Philips 50PFP5532D/12 Plazma tv-hez keresek részletes leírást szervíz kódokkal.Samsung belsős.Ha tudna valaki esetleg ....Köszönöm.
(#) kisvodka hozzászólása Okt 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudom, hogy nem ez a megfelelő hely, de nem találtam mást, és lehet tud valaki segíteni.
A lényeg, van egy philips ats3100/12 házimozi, a táp panelen elszált 2 alkatrész, a 400/1000 mikrós kondi, és még valami, aminek már nem lehet a típusát leolvasni. Mintha egy kis kék kerámiakondi lenne, a panelen vdr1 néven van azonosítva az alkatrész, és a diódasor felett van közvetlen.

Ha valaki tud segíteni, azt megköszönném!

szép estét!
(#) stoky hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
Üdv!
Philips kis képcsöves tv tápjában primer oldali power fet megadta magát.
Felirat sérült /mellékelt kép/ ezért kérnék segítséget!
Milyen alkatrésszel helyettesíthetem?
stoky

Kép 001.jpg
    
(#) stoky válasza stoky hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Tudna valaki segíteni a fentebb említett alkatrész pontos meghatározásában vagy helyettesítőt megadni?
stoky
(#) Marinko hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Üdv ! Nem rég kaptam egy 21PT1664/58 as tévét aminek annyi baja van hogy a menü előjön az osd n ellenben nem tudok le fel menni benne a gombok ugyan azt teszik mintha nem is lenne a menüben .Tehát fel le csatornaváltás jobbra balra meg a hangerőt üzemelteti . Nem tudok igy hangolni ! Nos lenne e erre megoldás ?? Mit tudom én szerviz kód vagy reset bármi amit itthon eltudok végezni ,
Köszönöm előre is segitséget !
(#) szerszam22 hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Szia!

A kérdésem az lenne ,hogy miért kapcsol ki a tv-m 2 perc után?A tipusa 29 PT8520/12
Kikapcsol és villog elöl a led!
Ha tudsz kérlek segíts!Előre is köszönöm!

Üdv:Vili!
(#) patexati válasza szerszam22 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Szia! A táp és a sortrafó körüli elkókat kéne átnézni nem e rosszak..
(#) barna_viktor hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Nekem egy Siemens tv-vel volna gondom. Miért ide írok? Mert Philips a "bele".
A gond, hogy túl sok a fényerő. A menüben legkisebbre véve sem sokat csökken. Szétszedtem, majd megy manuálisan, de csak a fókusz beállítására van lehetőség.
Ötlet?
(#) ruttkaygabor hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Az alábbi problémával fordulok hozzátok, mivel én már nem bírok vele, és amint tudjuk, egységben az erő (jelenleg a tudás ):

Egy Philips Matchline Flat TV-vel vesződöm egy ideje.
Hibajelenség: nem kapcsol be, elkezd bekapcsolni, de pár másodperc után a relé elenged, és a led villogó pirosra vált. Utánaolvastam több fórumban is, beleértve ezt is, és rátaláltam egy megoldásra, amivel sikerült bekapcsolni, de nem hosszú távú megoldás.

Azt írták ott, hogy ezek a TV-k el vannak látva egy nedvességérzékelő áramkörrel, és ha nedvességet érzékel akkor letiltja a bekapcsolást. Megpróbáltam a nagyfesz résznél melegíteni hajszárítóval a nyákot, és ekkor sikerült bekapcsolni, de ha kihűl, akkor már nem kapcsol vissza.

Amiket eddig megtettem:
-Nagyfesz kondik cseréje (ezek púposak is voltak)
-Diódák cseréje (azokat cseréltem ki, melyek a nagyfesz kondikkal voltak párhozamosan kötve)
-Teljes nyák átforrasztgatása, az összes általam elérhető alkatrészek lábainál újraónoztam.
-PowerFET cseréje

Mióta kicseréltem a PowerFET-et azóta már tovább erőlködik a bekapcsolással, de ugyanúgy tiltja a bekapcsolást.

Várnám az ötleteket, javaslatokat, tapasztalatokat, bármit, amivel előrébb haladhatnék.

Köszönettel: Ruttkay Gábor
(#) bihari laci válasza barna_viktor hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
A video,panelon nézd a g2 -töt a képcső nyakán.
(#) Defender84 hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Üdvözlet,mindenkinek.
Régebben kölcsön adtam egy Philips TV-t ismerősömnek,és úgy adta vissza,hogy mikor bekapcsolom a tv-t,felfűti a képcsövet,van hang,de a kép fényereje váltakozik,villog.Az adás vagy a rádugott(scart,rca)DVD lejátszó,vagy bármi másnak nem jön be a képe,csak villog.Hang közben van.Villog 5-6-7-et,és kikapcsol a tv.Mikor eléri a legnagyobb fényerőt,akkor megjelennek átlósan a fehér csíkok is.Semmi nem látszik belül a készüléken.
Tisztelettel: József
(#) bzumi hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Sziasztok, van egy Philips 82cm képcsövem, hozzátartozó lapokkal és komplett elektronikával.
Esetleg nem érdekel valakit? ez egy Siemens FS340 tv alkatrészei.
(#) sonicman hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
philips 14pv375/01 típusú videókazettás tv-m van. A baj az, hogy semmit nem csinál. A led sem világít, se kép, se hang. Egyenlőre még ott tartok, hogy szétszedtem és felfedeztem, hogy a Q603-as jelölésű alkatrész egyik lába le van szakadva.
Az alkatrészen ez van feltüntetve:
K422
C3203
Y

Először az a kérdésem, hogy mi ez az alkatrész? Fet vagy tranzisztor? A tokozása valószínűleg SOT-30.
Ha rájöttem arra, hogy mi ez, lehet ilyet kapni?

Ez a tranzisztor törés okozhatja ezt, hogy semmi életjelet nem ad a tv?

Köszönöm előre is.
(#) (Felhasználó 93903) hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy philips TV-m, ami ki-bekapcsol és mást nem csinál. A tápjában az a bizonyos PTC tűzforróra melegszik és kormos is körülötte. Honnan tudnék ilyet szerezni, vagy mivel helyettesíteni ezt a "2322 662 980009" sorozaszámú alkatrészt?

P4030272.JPG
    
(#) kadarist válasza (Felhasználó 93903) hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Szia!
A nem működést biztosan nem a PTC hibája okozza. Máshol kell keresni a hibát.
(#) foszti58 hozzászólása Aug 20, 2012 /
 
sziasztok!
egykis segitség kellene:
van egy öreg philips tv(15-17 éves),edig kifogástalanul müködött.
a kép éles,szinek szépek,csak átlosan megjelennek fehér csikok amik törik a képet.
tudom látatlanban nehéz,de...
nem szivesen dobnám ki az öreg joszágot,mivel piszkos nehéz,feleslegesen nem is cipelném.
kérdésem a következö:
mi lehet a baja,és megéri-e javitani.

a segitséget elöre is köszönöm:foszti58
ui:tipusra utalo kodot csak ezt látom rajta:S l9 1E AA
(#) bencsati hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék a 21PT1556/ 21 L01.2E típusú TV-n egyszer csak eltűnt a hang és elfelejtette az összes beállított csatornát...

A csatornáknak egy részét újra lehetett programozni, de hiányzik néhány, ezeket meg sem találja. Hang továbbra sincs. Minden normális egyébként.

Mi lehet a baj, belenéztem, de az én kopott szakmai tudásommal nem jöttem rá...

A segítségeteket megköszönöm!
(#) kadarist válasza bencsati hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Szia!
Cseréld ki az EEPROM-ot egy üres példányra. 24C...-vel kezdődő 8 lábú IC-t keress.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) skary88 hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!Van egy kéthónapos Philips 42PFL3007H tv-m.A baj tegnap kezdődött, amikor ki akartam kapcsolni a tv-t és nem reagált a távirányítóra.Illetve reagál, mert a LED villog a tv-n, amikor a távirányítót nyomkodom.De sem a távirányítóra, sem a manuális gombokra nem reagál a tv.Ellenben viszont működik, de csak úgy tudom ki- és bekapcsolni ha a 220-ból ki- és bedugom.Szóval nem tudom, hogy hol lehet a hiba.... a választ előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza skary88 hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Szia!
Ha üzletben vetted, akkor sürgősen vidd el a garanciális szervízbe.
(#) pumpoka hozzászólása Nov 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Philips 28 PT7306/58 Tv-m. Van hozzá egy Philips SRP2008B/86 univerzális távirányító. Menü előhívására csak "kép hang funkciók programok" jönnek be. Nem tudok csatornákat beállítani sehogyan sem...van pár csatorna, ami benne volt már, de nem tudom behozni az összeset pl egy automatikus programkereséssel. Tehát nem jön be az indítás menü azt hiszem...
Mi a teendő?
Köszönöm a segítségeteket!
(#) kadarist válasza vkrisz92 hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Szia!
Vedd ki a hangerőt növelő nyomógombot. Ha így nem hangosodik, akkor cseréld ki.
Következő: »»   11 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem